Announcement

Collapse
No announcement yet.

INDIAN WELLS 2017

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NEMANJA97 View Post
    Pah mrtva trka , ali pošto je Nole davnih dana pokazao mnogo veći kvalitet. Onda sam ovim rezultatima ću da kažem da je sigurno to on.
    Gledano iz Novakovog ugla to je tako.

    Objektivno gledano nije tako. U prvih 2,5 mjeseca na vrhu, sa losom konkurencijom, Mari nije postigao nista. Novak isto tako nije postigao nista, ali on je na dnu, oporavlja se od povrede i mentalna kriza.

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      Meni je utisak da je ATP kao PL zadnjih godina. Mnogo pretendenata za titulu, ali je nivo opao u odnosu na ranije. Mislim jasno je da Federer nije onaj od pre 10 godina a ni Rafa nije kao iz 2008-2014. Nole je pao u formi, Endi rano ispao na AO, trebalo je da ispadne i u Dubaiju, sada ispao. Ne moze se reci za ostale koji imaju oko 25 godina da igraju i priblizno kao gore spomenuti u tim godinama. Cak ni mladji. Ne postoji igrac medju U21 u prvih 20 (eto Zverev 20.) i ja mislim da niko od njih nije prosao ni prvu nedelju na GS nikada. Zvereva koji da kazemo predvodi novu generaciju ubrajamo kao nekog ko moze da osvoji titulu, a on mislim da nikad nije igrao ni QF mastersa. Od U23 igraca mislim da jedno Kirijos ima drugu nedelju na GS. QF mu je najbolji rezultat. U tim godinama su RF RN i ND imali GSove, a nova generacija ne izgleda ni kao da je blizu. Interesantno je za gledanje, jer su svi sada podlozni ispadanju i neocekivanim rezultatima, ali kvalitet je opao. Mislim kvalitet celokupnog tenisa se mozda i digao jer sada ima i dosta nizerangiranih koji vec konstantno izbacuju neke od favorita M Zverev, Istomin, Donskoy itd. ali najboljima je pao nivo igre. Pa Kveri je uzeo titulu, prvu u karijeri ATP 500.
      I u tim nekim "boljim" sezonama se desavalo da nizerangirani izbacuju favorite, Stakhovski, Rosol etc.

      Takodjer su i gori igraci od Kverija stizali do titula. Sto se Saleta kao predvodnika mlade generacije tice, on ako teoretski osvoji GS do kraja sezone ucinice to mladji nego sto su to bili Novak i Roger kad su stizali do prvog.

      A i ne mislim da je nivo tenisa pao. Sezona je tek pocela, ajde da se osvrnemo na kraju i vidimo ko je sta uradio.

      Vjerujem da ce vec na IW biti par vanserijskih meceva.
      1. Andrey Rublev
      2. Thanasi Kokkinakis
      3. Alexander Zverev
      4. Ernesto Escobedo

      Renesansa tenisa u 2016 godini.

      Comment


      • Ne mislim ja da je nivo celokupnog tenisa pao, nego samog vrha 1-2 ili 3 najbolja. To je primer kao ABA liga. Da ne igra Zvezda, pricalo bi se kako je tesko uzeti Abu jer svako svakog moze da dobije i kako ima mnogo pretendenata i kako je nepredvidiva. Ali realno je mnogo teze, kad na to dodas dominantan tim koji je za klasu jaci da njega pobedis. Sada ja ne vidim u tenisu da se neko ili neki u 2017. preterano izdvaja(ju) po kvalitetu kao prethodnih godina. Doduse u pravu si, sezona jeste tek pocela, tek sad kapiram to. Ove godine gledam mnogo vise ovih nocnih meceva zbog skole nego ranije, pa mi se cini kao da je vec jun. Zreb na IW obecava i daje nadu.
        Last edited by colchonero; 12-03-17, 14:19.

        Comment


        • Pa cinjenica je da se do kraja 2015te izdvajao iskljucivo Novak. Endi je pratio i sacekao njegov pad, nije znacajno podigao nivo tenisa da bi dosao do prvog mjesta. Tako da smo dvije tri godine prakticno, imali Noleta na vrhu, Endija iza njega i povremeni bljesak Wawrinke.

          Sad mozda niko nije na tom Novakovom nivou, to je tacno, ali je za mene licno ukupan nivo tenisa koji se igra na touru podignut. Ako nista na primjeru Grigora to mozemo vidjeti, odlican je. Dobro je igrao i Jo, i Rafa i Roger su se podigli. Zverev je bolji nego prosle godine. Jos cekamo Thiema i Puja, a pogotovo Milosa.

          Uzivat cemo svakako u sezoni siguran sam.
          1. Andrey Rublev
          2. Thanasi Kokkinakis
          3. Alexander Zverev
          4. Ernesto Escobedo

          Renesansa tenisa u 2016 godini.

          Comment


          • Da, neizvesnost obecava. Kad kazem ranijih godina mislim na 10 unazad. 10 godina smo imali prve 2 pozicije bukirane za 3 igraca uz ulete Endija. Pa su Rafa i Rodzer bas pali, sada vise nisu tu gde su bili pre 2 godine. Dosta su se digli sto rezultati i pokazuju. Jos nisu blizu ranijeg nivoa, ali im nije ni potreban za vrh, jer nema vise dominantnog Novaka. Grigor isto dobar, potpuno se slazem. Rodzer bi mogao u top 8 posle IW Rafa u top4.

            Sta mislis ko osvaja?

            Comment


            • E to je sad već teško pitanje, ne znam ko, ali očekujem da neko uzme prvi masters u karijeri.
              1. Andrey Rublev
              2. Thanasi Kokkinakis
              3. Alexander Zverev
              4. Ernesto Escobedo

              Renesansa tenisa u 2016 godini.

              Comment


              • Originally posted by MareLFC View Post
                Upravo sam video "rukovanje" Karlovica, bas sramno.
                Ivo ima visinu ali velicinu ne,ni sportku ni ljudsku.Nisioka je mnogo talentovan,igra kao Marselo Rios sto i ne cudi jer mu je uzor...kada gledam takve igrace tenis kao da se pretvori u neki drugi i ljepsi sport.Nadam se da ce napraviti solidnu karijeru ali tesko ce to ici...170 cm je malo ali on je i defanzivno prilicno los a stoji mnogo blizu liniji skoro svaki poen,ne moze se danas igrati samo na talenat.

                Comment


                • Marej nije podigao nikakav nivo tenisa, niti je iko od ostalih igraca poboljsao nesto narocito sopstvenu igru (osim Zvereva naravno). Isticu neki tog nekog "preporodjenig" Dimitrova.. Pa covek ne bi ni dosao do polufinala Ao da Nole nije u medjuvremenu bio na nekoj drugoj planeti.. ispao bi u osmini. Sve je to relativno i u zavisnosti od ugla iz kog se posmatra. Finale Ao su igrala dva veterana i oboje su prikazali smesan novo tenisa, ali igrom slucaja tako se namestilo. Ovi "bljeskovi" rezultat su iskljucivo Novakove trenutne izrazite neprofesionalnosti.
                  --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                  https://ibb.co/cD1Xnq

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Gledano iz Novakovog ugla to je tako.

                    Objektivno gledano nije tako. U prvih 2,5 mjeseca na vrhu, sa losom konkurencijom, Mari nije postigao nista. Novak isto tako nije postigao nista, ali on je na dnu, oporavlja se od povrede i mentalna kriza.
                    Pa i nije baš tako. Mari je osvojio broj 1 i sa pritiskom nikako ne može da se izbori, a Nole ako će ovoliko da krizira pa bolje da ni ne igra. Mislim kad nešto radiš onfa si valjda u mislima tu prisutan, a ne tu sam fizički dok u mislima se kući valjam po krevetu.

                    Comment


                    • Originally posted by Velikiajnstajn View Post
                      Pa cinjenica je da se do kraja 2015te izdvajao iskljucivo Novak. Endi je pratio i sacekao njegov pad, nije znacajno podigao nivo tenisa da bi dosao do prvog mjesta. Tako da smo dvije tri godine prakticno, imali Noleta na vrhu, Endija iza njega i povremeni bljesak Wawrinke.

                      Sad mozda niko nije na tom Novakovom nivou, to je tacno, ali je za mene licno ukupan nivo tenisa koji se igra na touru podignut. Ako nista na primjeru Grigora to mozemo vidjeti, odlican je. Dobro je igrao i Jo, i Rafa i Roger su se podigli. Zverev je bolji nego prosle godine. Jos cekamo Thiema i Puja, a pogotovo Milosa.

                      Uzivat cemo svakako u sezoni siguran sam.
                      Nole se izdvajao jer je dosta bio bolji od drugih pa je Mari mogao samo da gleda i mora se PODVUĆI nije uopšte digao nivo tenisa i došao je do prvog mesta. Vavrinka bi mogao da se računa kao posledica raznih faktora koji su se izdešavali. Naravno da niko nije Noketovom nivou čak je mnogo daleko od toga. Kod Dimitrova je glavna stvar što mu je došao pravi čovek i sredio glavu(Valverdu) i rekao ajmi sad ovako raditi. Pa Conga ništa posebno, a za Rafu i Rodžera ćemo pratiti koliko će kasnije moći uraditi. Logično da je Zverev bolji pa ne bi bilo dobro kad ne bi imao konstantan napredak. Tim sam se ubija i niko mu tu nije kriv, a Raonića koče povrede , ali tu je on. Za Puja ćemo videti kako i šta dalje , nadam se da ćemo moću u dogledno vreme ući u top10.
                      Svakako ćemo uživati, to je neizbežno

                      Comment


                      • Ako je Fed (osim u prvom kolu) pokazao smesan nivo tenisa e onda stvarno. Pa on je protiv Berdiha igrao kao pre 10 godina. Protiv Nadala u finalu mu je BH odlicno funkcionisao. 3. set brutalan. Ne moze se GS uzeti ili igrati finale sa smesnim nivoom tenisa. Mozda nije kao iz najboljih dana, ali nije bas ni smesno.

                        Comment


                        • Originally posted by DejZ View Post
                          Ivo ima visinu ali velicinu ne,ni sportku ni ljudsku.Nisioka je mnogo talentovan,igra kao Marselo Rios sto i ne cudi jer mu je uzor...kada gledam takve igrace tenis kao da se pretvori u neki drugi i ljepsi sport.Nadam se da ce napraviti solidnu karijeru ali tesko ce to ici...170 cm je malo ali on je i defanzivno prilicno los a stoji mnogo blizu liniji skoro svaki poen,ne moze se danas igrati samo na talenat.
                          Jesi pratio Damira u zadnje vrijeme, znam da ga nekada nisi mirisao, vjerovatno ni sada...reko da provjerim jel se šta promijenilo, jer je imao par impresivnih mečeva u zadnjih mjesec dana

                          Comment


                          • Ufff bre DejZ, na osnovu čega toliko kamenja po Ivi? Samo zbog ovog gafa na mreži ili imaš neke čvršće dokaze za tako teške reči?
                            Da je bilo ružno...jeste... ali svi mi imamo neke žute minute i ne mogu da verujem da na osnovu ovoga donosite takve kvalifikacije.
                            Last edited by miloolja; 12-03-17, 17:52.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by madrid View Post
                              Ako je Fed (osim u prvom kolu) pokazao smesan nivo tenisa e onda stvarno. Pa on je protiv Berdiha igrao kao pre 10 godina. Protiv Nadala u finalu mu je BH odlicno funkcionisao. 3. set brutalan. Ne moze se GS uzeti ili igrati finale sa smesnim nivoom tenisa. Mozda nije kao iz najboljih dana, ali nije bas ni smesno.
                              Nije to bio nikakav poseban nivo , ne bih naravno sad opet da se vraćam na tu temu koja je mnogo puta prevrnuta. Naravno sve čestitke Federeru ovako se uzimaju GS turniri i zato ih ima najviše i teško će to neko stići.
                              Hteo bih da se osvrnem na nešto drugo... Neko je rekao da ćemo ovde možda dobiti novog osvajača mastersa. Ja bih se oko takvih prognoza suzdržao do četvrtfinala, tad ćemo imati bar neki nagoveštaj.
                              I na kraju da kažem drago mi je da Mariju i dalje fale 2 mastersa
                              Šta mislite da Nadal dođe do 4-te titule ili Federer do pete? Da li će Nole prvi uspeti da osvoji 4-tu titulu u nizu?
                              Eto neka od pitanja
                              Last edited by NEMANJA97; 12-03-17, 17:55.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Ufff bre DejZ, na osnovu čega toliko kamenja po Ivi? Samo zbog ovog gafa na mreži ili imaš neke čvršće dokaze za tako teške reči?
                                Da je bilo ružno...jeste... ali svi mi imamo neke žute minute i ne mogu da verujem da na osnovu ovoga donosite takve kvalifikacije.
                                Jel ima gdje video tog pozdravljanja?

                                Comment

                                Working...
                                X