Announcement

Collapse
No announcement yet.

London 2016.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Iskreno nisam ocekivao ovakvo finale. Nisam gledao Novakov mec sa Japancem a vi ste ga mnogo nahvalili i bili ste sigurni da osvaja. Sta se desilo sa njim u finalu ne znam ali jasno je da je Andy u ovom trenutku najbolji igrac. To i moj drug Sandu sada mora da prizna.

    Novak treba da se ostavi budizma i da prestane biti biljojed pa da ga gledamo u staroj formi iduce godine.

    Comment


    • Samuraj, cestitke
      jedini Marejev navijac na forumu, bilo bi lepo da vas ima vise, cisto da bude zanimljivije
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Hvala svima na cestitkama.

        Comment


        • Originally posted by Zika View Post
          Никакве статистике и дубокоумне анализе нису потребне за извлачење од пораза...

          из авиона се видело да је Ноле на нивоу претходних пет месеци, млак, неубоит, без плана, без серве...

          ривал то поготову осети, свака лопта му долази као на благом тренингу и само држи лопту у игри и чекај да се ривалу смучи и покуша да направи, тако издуван, винер који је по правилу грешка и аут... то је сва анализа меча!!!
          Apsolutno, jednako kao protiv Nishikorija.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Teza da statistika pokazuje da Novak uspjesniji u mecevima koji traju 3 seta umjesto dva ne stoji. U mecevima od 3 seta Novak ima 6:2 (75%) a u onima od 3 seta 4:1 (80%). Na tako malom uzorku, razlika je minimalna.
            NI, nemoj da mi spinujes sada ti. Nisam govorio o Novaku vec o Mareju. Kad Marej pobedjuje to radi po pravilu in straiht sets. I mislio sam na ovu sezonu pre svega mada ne sumnjam da je tako bilo i ranije.

            Comment


            • Od Novakove penzije nema ništa sve dok dolazi do polufinala, finala i nema logike da ide u penziju.

              Jučer nije mogao sa izmjenama ništa. Murray je bolje fizički spreman i nije griješio i Nole je morao napadati i uvijek će kad tako igra više griješiti. To nije Novakova igra, njegova komforna zona. Od velikih dominacija nema više ništa, godine ne daju. Da će biti još biti velikih pobjeda, mečeva, turnira svakako ali velike konstante vrlo teško.
              Mirza Bašić najbolji čovjek u TOP 79. a i šire.

              Comment


              • Ситуација је таква да се сви мучимо да гледамо дефанзивце, а они још на врху тебеле....

                Фале играчи терминатори! ово веслање, ја теби ти мени па ко пре киксне убија.... Знало се код Федерера, веслај, али кад ми дође прва на форхенд, то је крај поена, бушење... то публика воли, јаке играче, ефикасне, а не чекалице, да заспиш...
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by skeptik View Post
                  NI, nemoj da mi spinujes sada ti. Nisam govorio o Novaku vec o Mareju. Kad Marej pobedjuje to radi po pravilu in straiht sets. I mislio sam na ovu sezonu pre svega mada ne sumnjam da je tako bilo i ranije.
                  Ne spinujem. Mislio sam da pricamo o mecevima Novak-Mari.

                  Inace u pravu si da Mari igra vise 3 set meceav od Novaka.

                  Ove godine je Mari na 32.7% a Novak na 16.9%. S druge strane, Od finala 2012. je Mari na 32.3% (isto ova godina) a Novak na 27.1% (daleko vise nego ove godine).

                  Anomaliju je lako objasniti. Novak je izgubio 6 meceva 2:0 ove godine. Prosle 3 meca (sva 3 od Federera) pretrosle 4 (2 od Federera) a 2013. samo jedan mec.

                  Mari je dobio 70.5% odlucjucih setova. Treci je u open eri. Daleko iza drugog Novaka koji ima 75.5% ali ispred Nadala koji je peti sa 68.3%.

                  Comment


                  • Starosna granica do 33-34 važi za prosečne igrače. Roger, Rafa i Nole nisu prosek i bez njih tenis nije tenis
                    Endi ima šanse da im se pridruži ako ponovi ovakvu sezonu i uzme još koji slem.
                    Last edited by Dekson; 21-11-16, 15:14.
                    Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                    Comment


                    • Godine nisu bitn. Rafa, Novak i Andy su generacija pa su svi imali peak u razlicitim fazama.
                      I Wawrinka i Bautista su najbolji tenis poceli igrati oko tridesete naprimjer.

                      Vratit ce se Novak na stari nivo samo da se sredi u glavi. Ne znam ko ga navuce na meditaciju i slicne gluposti.

                      Comment


                      • Originally posted by Samuraj View Post


                        Iskreno nisam ocekivao ovakvo finale. Nisam gledao Novakov mec sa Japancem a vi ste ga mnogo nahvalili i bili ste sigurni da osvaja. Sta se desilo sa njim u finalu ne znam ali jasno je da je Andy u ovom trenutku najbolji igrac. To i moj drug Sandu sada mora da prizna.

                        Novak treba da se ostavi budizma i da prestane biti biljojed pa da ga gledamo u staroj formi iduce godine.
                        Necu nikada priznati da je bolji igrac, jer to jednostavno nije tacno. Ali da je u boljoj formi i da je godinu zasluzeno zavrsio kao prvi na svetu to svakako. I da je trenutno u odlicnoj poziciji za narednu sezonu.
                        Poslednjih nekoliko meseci je igrao mnogo i priznajem da me je pozitivno iznenadio. Mislio sam da ce ga pre ili kasnije ubitacni tempo koji je sam sebi nametnuo slomiti. Ali nije - izdrzao je i na tome mu svaka cast.
                        U neku ruku mi je drago sto nece biti N1 kratko kao Moja ili Rodik, Ferero i slicni vec ce se na toj poziciji zadrzati sigurno nekoliko desetina nedelja.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by Zika View Post
                          Ситуација је таква да се сви мучимо да гледамо дефанзивце, а они још на врху тебеле....

                          Фале играчи терминатори! ово веслање, ја теби ти мени па ко пре киксне убија.... Знало се код Федерера, веслај, али кад ми дође прва на форхенд, то је крај поена, бушење... то публика воли, јаке играче, ефикасне, а не чекалице, да заспиш...
                          E zato ja volim ona dva "ludaka" - Kirjosa i Sašu Zvereva
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Greškom sam napisao na drugoj temi.
                            Po prvi put sam stekao utisak možda i grešim da je Novakova igra zavisila od podloge što ranije nje bio slučaj. Govori da nije u top formi.
                            Izmedju ostalog, nevezano za podlogu Marej ga je najivše dobio raznim variranjem kako servisa tako i udaraca sa osnovne, time mu nije dozvolio da udje u ritam, a opšte poznato je da Novak ne voli promene ritma,otuda veliki broj neiznudjenih grešaka, na prvi pogled i neobjašnjivih. Drugim rečima naterao ga je da razmišlja, kakva će biti sledeća lopta koja dolazi, što je rezultiralo Novakovim kašnjenjem za par mili sekundi na udarcu.Endi je takodje dosta eksploatisao tzv. varke ili sakrivanje udarca čime je često hvatao Novaka na krivoj nozi, što je Novaku još dodatno otežalo čitanje Marejevih udaraca. Sve ove prethodno navedeno mu je omogućio Marejev stabilniji i brži servis i samim tim i bolji first strike, i eto.Jednom rečju iznenadio ga je. Malo ima uticaja i prethodni meč, indisponirani Kej mu je malo spustio nivo, a Novak nije ispraznio adrenalin i smirio za finale.

                            Mislim da Novak ima potencijala za još koji slem.Za prestizanje Federera ključan je bio US open ove godine, da je njega uzeo možda bi imao šanse da ga sa 2 slema po sezoni bar sustigne, ovako može ali dosta teže.Sve zavisi od njegove želje i motivacije.
                            Last edited by Dekson; 22-11-16, 07:48.
                            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment


                            • Brisite ovo Dame.

                              Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Kolko para tebra?

                                Comment

                                Working...
                                X