Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taliesin čovjek ubada svaku! Primjetilo je to pola foruma, reputacija sve govori.
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Originally posted by Seoski Terminator View Post
      Sto bi to radili? Kad lepo vec posluju s politicarima da kupuju njihovu moc. Niko nema zelju da vrati niti da bilo kakvu moc ljudima, svi oni zele da imaju moc za sebe, nemojmo sa bajkama, pogotovo sto se ovde niko ne kandiduje za neko mesto.
      A sta kad je drzava vlasnik svega, nece se ovo desavati sto se sad desava?


      Ljudi ne kontaju sta pljuju.

      Postoji razlika izmedju ortackog kapitalizma i kapitalizma.

      Ortacki kapitalizam je kapitalizam lobiranja, odnosno lobiras drzavu da te favorizuje i tako stvaras monopole. Izbaci drzavu iz jednacine dobicas kapitalizam slobodnog trzista koji kaze da su ljudi slobodni da rade sta hoce.



      50 godina indoktrinacije komunizma je uradilo svoje, a po tom pitanju jedna analogija:

      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Komunizam je nešto najgore što državu može da snađe. Moja porodica se toliko napatila od tog istog da se naježim kada mi neko kaže "Kod Tita se živelo lepo" a meni pradedu ubili, rođenog dedu držali u zatvoru od njegove 16. do 50. godine, drugog dedu okrivili za ubistvo neke skitnice kada je pokušao brata da izvuče od zatvora i da ne spominjem da mi je oduzeto od 20 do 50 hektara obradive zemlje i da se ta zemlja pretvorila u raznorazne stadione, kombinate i ostale komunjarske zajebancije.
        sigpic

        #PRAVDA ZA BRAĆU

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Ja bih pitao nešto socijaliste ovog foruma.

          Da li kada sačuvate određenu svotu novca, odete i kupite Ajfon/Samsung/PS3/PS4/kompjuter/kola itd. ili taj novac donirate siromašnima, bolnicama, direktno pomognete nekoj školi?
          Taliesin u pravu, bla bla bla, niko da odgovori.

          Samo jedan čovek odgovorio koji se ne smatra socijalistom.

          Comment


          • Originally posted by Победа View Post
            Taliesin u pravu, bla bla bla, niko da odgovori.

            Samo jedan čovek odgovorio koji se ne smatra socijalistom.
            Nisam čitao tu raspravu ali kad sam video ko je rekao da je Taliesin u pravu sve mi je bilo jasno
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Sve je to kul Aki sto ti to pricas, ali tu postoji jedan problem i to ja uvek ne volim kad ti pises o kapitalizmu. Ja licno imam utisak da kao sto se ti smejes ljudima koji o socijalizmu pricaju da je pravi socijalizam bilo bi vrh, jer sve to lepo zvuci u teoriji, a onda uradis isto ti za kapitalizam, kad bi izbacio drzavu, kad bi ovo, kad bi ono, kad bi kapitalizam bio izolovan kao sistem i samo kao u teoriji funkcioinsao bilo bi vrh.

              Problem sa svim teorijama na koje se gleda na crno i belo, zaboravi se da je zivot siv najvecim delom, nikada sistem da li politicki, ekonomski ili koji vec nece funkcionisati izolovano u odnosu na ostale, i samim tim ostaje da vecina ljudi zeli samo normalno da zivi, da ne brine da li ce imati sta da jede, da se ne stresira sa racunima i da li ce moci da plati (ne pricamo o izdrkavanju i da trosis siroko, vec o nekom normalnom koriscenju), dok ce oni koji vole moc uvek biti tamo gde moc mogu dobiti, da li to bila drzava ili kompanije ili sta god trece. Problem je sto obican covek koji samo normalno zeli da zivi nema volju niti zelju a ni vremena da se bavi i politikom, ekonomijom, drzavom, sudstvom itd itd, a psihici koji samo jednu stvar zele, ce samo o tome dan-noc da razmisjaju i rade na tome.

              Svaka drzava kao i kompanija zeli da radi sta i kako hoce, bez da je iko zamara.

              I tvoj problem je sto
              A sta kad je drzava vlasnik svega, nece se ovo desavati sto se sad desava?
              Ako je jedno ne, ne mora da znaci da je drugo po difoltu da. Mogu obe stvari da budu tacne, kao sto mogu i obe stvari da budu netacne.

              Niti ja moram da znam duboko ekonomiju ili uopste, da bih provalio da oba sistema imaju mane i vrline. Ali moj centralni problem je kad ti pises o kapitalizmu, branis ga kao sto neko brani socijalizam, kad bi bio teorijski, bilo bi vrh, tu je moj jedini problem, ostalo slagali se ili ne, nije frka, to je normalno.

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Nek mene zovne, protiv svih ovih komunjara, postavit cu im 3 pitanja i gledat kako se guse jer nemaju sta reci.
                Ovo bi bila odlična emisija. Aj diplomiraj brate pa da cimamo Tešu

                Pošto sam pratio tu raspravu, ne bih se složio da je Tailesin izdominirao nad Akijem. Bili su donekle egal. Sada ono što Tailesin priča je kroz oči jednog inteligentnog čoveka koji nije upućen u ekonomiju, dok je Akijevo kroz prizmu ekonomije, u koju se ne razumem pa ne znam da li ima veze sa mozgom to što priča. Činjenica je da nisu mogli jedan drugom na neka pitanja da odgovore. U svakom slučaju, zanimljiv je ovaj njihov duel, još bi bolji bio da nema uskoka
                Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                До поновног сусрета, твој Швабо

                mala H2H 2018/19
                suicide
                2019
                velika H2H 2019/20

                Comment


                • Ima da šaljem Teši mejlove po ceo dan da ga zove u emisiju Kako li će ga Teša najaviti ?
                  sigpic

                  #PRAVDA ZA BRAĆU

                  Comment


                  • Kaze Aki u jednom postu kako kapitalista moze da eksploatise samo ako mu drzava to dozvoli a onda par postova kasnije kako je sva poenta kapitalizma da otme drzavi moc i da drzava ne moze da se mesa
                    Znaci izbaci drzavu iz jednacine da mozemo da radimo sta nam je volja

                    Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                    VALENTINO ROSSI #46

                    Comment


                    • Originally posted by Miletić View Post
                      Kaze Aki u jednom postu kako kapitalista moze da eksploatise samo ako mu drzava to dozvoli a onda par postova kasnije kako je sva poenta kapitalizma da otme drzavi moc i da drzava ne moze da se mesa
                      Znaci izbaci drzavu iz jednacine da mozemo da radimo sta nam je volja

                      Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                      Odgovori mi na ono iznad, pošto sebe smatraš socijalistom.

                      Drzava treba da obezbedi da se poštuju zakoni, ne da se meša u trziste.
                      Last edited by Победа; 02-09-17, 14:54.

                      Comment


                      • Za najavu i mora da diplomira, neozbiljno zvuči student ekonomije

                        @Gang - Pazi, meni je deda bio komunjara, i verovatno sve što je imao mu je komunizam omogućio. Ja isto ne volim komunizam, konkretan razlog nemam, jednostavno to zatupljivanje naroda (kao i ovo današnje) ne volim. Mislim, ne volim ni kapitalizam, ali je sa neke strane najpošteniji
                        Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                        До поновног сусрета, твој Швабо

                        mala H2H 2018/19
                        suicide
                        2019
                        velika H2H 2019/20

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          Ja bih pitao nešto socijaliste ovog foruma.

                          Da li kada sačuvate određenu svotu novca, odete i kupite Ajfon/Samsung/PS3/PS4/kompjuter/kola itd. ili taj novac donirate siromašnima, bolnicama, direktno pomognete nekoj školi?
                          A jesi se navrzo da ti se odgovori. Socijalizam upravo ne računa na ljudski altruizam, zato i kreira altruistički sistem, gdje ti baš i nemaš mogućnost da budeš sebični materijalista bez trunke svijesti o drugima. A ja kao pojedinac i nisam relevantan da ti odgovorim, jer prije svega nisam socijalista, samo se sprdam ovdje jer se ljudi lože na kojekakve gluposti. Meni iskreno smeta to ljepljenje etiketa po sebi. Te ove sam nacije, one religije, takvog političkog opredjeljenja, ovakvog seksualnog. Kapitalisti, socijalisti, anarhisti, monarhisti, fašisti, nacisti, demokrate, komunisti, radikalisti, fundamentalisti... sve bukvalisti! Sve dječije igre. Ko je koja nindža kornjača, ko će biti koji moćni rendžer? Sve prokleta potreba za identitetom. Sve strah od sopstvenog JA, i mogućnost da se sakriješ iza kakvog kolektiva i balaviš o veličini istog. A u međuvremenu isti ti identiteti bivaju iskorišteni od strane onih koji se sa nama igraju i koriste upravo pomenutu ljudsku potrebu za identitetom. A od svega su mi najgori ovi robovi informacija! To je nuspojava interneta. Kakvu god glupost da pročitaš možeš izguglati i frajera čiji doktorat stoji iza te gluposti.
                          " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                          Comment


                          • Pravi kapitalizam je postojao, za razliku od 'pravog socijalizma' koji se urusi prije totalne kontrole svega.
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Originally posted by Ves View Post
                              A jesi se navrzo da ti se odgovori. Socijalizam upravo ne računa na ljudski altruizam, zato i kreira altruistički sistem, gdje ti baš i nemaš mogućnost da budeš sebični materijalista bez trunke svijesti o drugima. A ja kao pojedinac i nisam relevantan da ti odgovorim, jer prije svega nisam socijalista, samo se sprdam ovdje jer se ljudi lože na kojekakve gluposti. Meni iskreno smeta to ljepljenje etiketa po sebi. Te ove sam nacije, one religije, takvog političkog opredjeljenja, ovakvog seksualnog. Kapitalisti, socijalisti, anarhisti, monarhisti, fašisti, nacisti, demokrate, komunisti, radikalisti, fundamentalisti... sve bukvalisti! Sve dječije igre. Ko je koja nindža kornjača, ko će biti koji moćni rendžer? Sve prokleta potreba za identitetom. Sve strah od sopstvenog JA, i mogućnost da se sakriješ iza kakvog kolektiva i balaviš o veličini istog. A u međuvremenu isti ti identiteti bivaju iskorišteni od strane onih koji se sa nama igraju i koriste upravo pomenutu ljudsku potrebu za identitetom. A od svega su mi najgori ovi robovi informacija! To je nuspojava interneta. Kakvu god glupost da pročitaš možeš izguglati i frajera čiji doktorat stoji iza te gluposti.
                              Poenta pitanja je da ako ziviš u kapitalističkom sistemu i propagiraš socijalizam/komunizam, treba da ziviš na taj način, a ne da samo pričaš i ziviš kapitalistički i time direktno podrzavaš taj sistem.

                              Comment


                              • Originally posted by Nerealan View Post
                                Pošto sam pratio tu raspravu, ne bih se složio da je Tailesin izdominirao nad Akijem. Bili su donekle egal. Sada ono što Tailesin priča je kroz oči jednog inteligentnog čoveka koji nije upućen u ekonomiju, dok je Akijevo kroz prizmu ekonomije, u koju se ne razumem pa ne znam da li ima veze sa mozgom to što priča. Činjenica je da nisu mogli jedan drugom na neka pitanja da odgovore. U svakom slučaju, zanimljiv je ovaj njihov duel, još bi bolji bio da nema uskoka
                                U cemu egal ? Elokventniji je od obojice zajedno, a uz to sva njihova argumentacija se svela u postavljanju pitanja umislivsi valjda da je debata intervju u kojem su oni novinarke koje postavljaju pitanja, u izvlacenju reci iz konteksta, kao i ucestalom ponaljanju da covek nema pojma, a vodeci se time da ako ponove nesto u paru po sto puta, da to moze zadobiti oblik istine kod citalaca

                                Comment

                                Working...
                                X