Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Marija81 View Post
    Loše si pretpostavio, stvarno me zanima.

    Nije to loše , sada možemo da se kncentrišemo na fudbal...
    Nemam neku motivaciju da sada pišem detaljnije o tome, ali dovoljno je reći da su muzičko, likovno, latinski, drugi strani jezik (jer se ne posveti dovoljna pažnja ni prvom) besmisleni i nepotrebni predmeti. Takođe obim gradiva osnovnih predmeta tipa biologija, hemija, matematika itd. je ogroman i takođe se tu uče veoma, veoma nepotrebne informacije koje se u drugim, razvijenim zemljama, ne uče na fakultetu.

    E sada ja ovo pričam za gimnaziju koju sam završio relativno skoro, mada i na fakultetu imaš takvih primera.

    Comment


    • Mara vodi red o tipovanju ,sad cu da vidim sta je istipovala,koliko prepisala od mene...

      Jezik besmislen i nepotrebna stvar dobro....potpuno je druga stvar sto se u nasem skolstvu sve otaljava,al reci da je ucenje jezik besmislica ...

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Nemam neku motivaciju da sada pišem detaljnije o tome, ali dovoljno je reći da su muzičko, likovno, latinski, drugi strani jezik (jer se ne posveti dovoljna pažnja ni prvom) besmisleni i nepotrebni predmeti. Takođe obim gradiva osnovnih predmeta tipa biologija, hemija, matematika itd. je ogroman i takođe se tu uče veoma, veoma nepotrebne informacije koje se u drugim, razvijenim zemljama, ne uče na fakultetu.

        E sada ja ovo pričam za gimnaziju koju sam završio relativno skoro, mada i na fakultetu imaš takvih primera.
        Ne iznenađuj se ali ne slažem se...ali tek sa ove vremenske distance...i ja sam mislila da je sve to suvišno dok sam išla u sreDnju.
        A sve je to opšta kultura...
        Možda je rešenje u tome da se smanji obim lekcija, da neke budu čisto informativnog karaktera...
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Baš me zanima ko je u koju srednju išao Za Akija znam tojest bolje i da ne pitam, ali siguran sam da za mene nećete nikada pogoditi
          sigpic

          #PRAVDA ZA BRAĆU

          Comment


          • Isao si u ekonomsku
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Njet
              sigpic

              #PRAVDA ZA BRAĆU

              Comment


              • Ja tipujem da je isao u umetnicku skolu.

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Ne iznenađuj se ali ne slažem se...ali tek sa ove vremenske distance...i ja sam mislila da je sve to suvišno dok sam išla u sreDnju.
                  A sve je to opšta kultura...
                  Možda je rešenje u tome da se smanJi obim lekcija, da neke budu čisto informativnog karaktera...
                  Problem s tim obimom gradiva je što ne može da se postigne da te sve to interesuje i da sve to učiš s razumevanjem. Pa ćeš da ga učiš napamet, dobiješ ocenu i zaboraviš ili da izabereš soluciju kao ja, da ga ne učiš uopšte i ne trošiš vreme, ali zato prosek ispašta na kraju. Sve se da oboje ne znamo to na kraju.

                  Opšta kultura ili ti opšte obrazovanje se ne stiče učeći napamet podatke koliko smo ovca izvezli iz Srbije 2002. godine itd.

                  Meni se strašno svidelo u onome što je Olja okačila oko finskog obrazovanja da imaju predmet koji se zove "Finska". Recimo to bi bilo odlično da se i kod nas ubaci jer zaista imamo neke stvari kroz istoriju koje su velike ne samo za nas, nego i u svetskim okvirima, a malo ih cenimo.

                  Comment


                  • Pa evo smanjuju iz godine u godinu. Uzmi zbirku za prijemni iz matematike od prethodnih generacija i uporedi sa ovim sad. Malo je reci smesno. Ne moze i ne sme gimnazija da radi tako selektivno. Sve predmete imas i sve treba raditi maksimalno ozbiljno od strane profesora. Gimnaziju upisujes da bi pronasao sebe u necemu, a neces se pronaci ako radis pola predmeta ofrlje. Jeste da postaje mucno onog trenutka kada znas sta ces sa sobom u buducnosti, ali ako ti ocene nisu bitne, lako ces zrtvovati po ocenu iz biologije, hemije itd.

                    Ako ti se ne svidja takav pristup, imas strucne srednje, i resis sebi veci deo problema.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ni blizu Mariću Sad nešto razmišljam ovako sudeći po karakteru rekao bih da si ti išao u ekonomsku,Šandu u ETF, Marija u gimnaziju, za Akija se zna , Wolf mi isto deluje kao neka gimnazija, Fiksni i dalje ide u srednju tako da nije fazon , Pobeda mi isto deluje kao gimnazijalac, Madrid mi nešto deluje kao da je neka sportska vanredna gimnazija ne znam zašto.

                      Jesam pogodio nekog ?
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                        Ni blizu Mariću Sad nešto razmišljam ovako sudeći po karakteru rekao bih da si ti išao u ekonomsku,Šandu u ETF, Marija u gimnaziju, za Akija se zna , Wolf mi isto deluje kao neka gimnazija, Fiksni i dalje ide u srednju tako da nije fazon , Pobeda mi isto deluje kao gimnazijalac, Madrid mi nešto deluje kao da je neka sportska vanredna gimnazija ne znam zašto.

                        Jesam pogodio nekog ?
                        S obzirom da sam u postu na ovoj strani napisao da sam išao u gimnaziju, pogodio si

                        Comment


                        • Ne

                          Je l si u Sapcu isao u srednju?
                          Dayman (a-a-ah...)
                          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                          Champion of the sun (a-a-ah...)
                          You're a master of karate and friendship
                          For everyone

                          Comment


                          • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                            Ni blizu Mariću Sad nešto razmišljam ovako sudeći po karakteru rekao bih da si ti išao u ekonomsku,Šandu u ETF, Marija u gimnaziju, za Akija se zna , Wolf mi isto deluje kao neka gimnazija, Fiksni i dalje ide u srednju tako da nije fazon , Pobeda mi isto deluje kao gimnazijalac, Madrid mi nešto deluje kao da je neka sportska vanredna gimnazija ne znam zašto.

                            Jesam pogodio nekog ?
                            Kod mene si načisto omašio

                            A ti si išao neku mašinsku?
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Pobeda nisam čitao tojest nisam taj post pročitao Wolf onda elektrotehnička ?

                              Wolf da , Maro ne
                              sigpic

                              #PRAVDA ZA BRAĆU

                              Comment


                              • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                                Ni blizu Mariću Sad nešto razmišljam ovako sudeći po karakteru rekao bih da si ti išao u ekonomsku,Šandu u ETF, Marija u gimnaziju, za Akija se zna , Wolf mi isto deluje kao neka gimnazija, Fiksni i dalje ide u srednju tako da nije fazon , Pobeda mi isto deluje kao gimnazijalac, Madrid mi nešto deluje kao da je neka sportska vanredna gimnazija ne znam zašto.

                                Jesam pogodio nekog ?
                                Ti medicinski ili hemijsku...ja sam jos u osnovnoj ucim brojke i slova

                                Comment

                                Working...
                                X