Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Mnogi misle da trolujem uvek, ali prijatelji moji ja sam klasična budala. Večiti kontraš. Od neki dan mi se svidja da je ploča pa mi je ploča, a ne verujem ni u šta što nisam video. Sigurno ne verujem u onaj let na mesec i glupotarije.
    Hajde da se razbiju i ostale dogme, dok mi neko ne javi da je video ne verujem. ni u šta. I neko mi je pomenuo o stvaranju sveta... Pa ja da ne mislim da ga je stvorio na taj način i za toliko dana ne bih ni verovao u njega. Ne posmatram sa perspektive čoveka i šta je nama realno, jer je Bog sa razlogom Bog.

    Oduvek sam bio buntovnik i razbijao dogme. Nisam želeo da postim ako ne znam svrhu i ostale stvari vezne za pravoslavnu veru, jer su sve procedura do procedure. Čukanje jajima, prežderavanje na slavi i prežderavanje po grobovima, su samo neke od stvari. Pa kao i za sve, i za to sam uzeo knjigu u šaku i otkinuo sve okove iz svoje glave.

    Za mene nijedna religijska institucija nije merodavna i predstavlja tipično manipulisanje narodom, vera je za mene individualan čin.

    Svi sklanjaju glavu suočeni sa strahom od smrti i traže banalne razloge da ne preispitaju stvari. Kao 21. vek je to nije in. Nije in ne dati šansu nečemu, sve ostalo je in pa nek bude svako ko šta hoće.

    Liberalizam i individualno ispovedanje vere su kompatibilni i idu jedno uz drugo, mrzim samo nametnuta mišljenja i dogme. Ko je pročitao 10 000 strana svih relevantnih izvora ili preslušao nešto, i ne veruje, cenim ga jednako kao sebe.

    Najlakše je biti tupan danas i kopirati tudje misli.
    Religija je veoma interesantna stvar. Nisam čitao nikada Bibliju iako sam planirao i počeo. Pročitao prvu stranu i batalio. Ispiranje mozga. Bog prvo stvorio svetlost, a onda zvezde. Gluposti. Ovo pričam kao pravoslavac i neko ko veruje u Boga. Mada je to više iluzorna stvar, ja sam pravoslavac samo jer sam se rodio na ovom području. To nije zvaničan dokument, ne dobijam nikakva dodatna prava time jer je Srbija sekularna država, kako piše u ustavu.
    Danas mnogi koriste taj termin da bi pokazali da su što veći vernici, Srbi i ne znam ni ja šta. Opet gluposti. Uglavnom od ljudi koje poznajem, ateisti su bolji ljudi nego takozvani hrišćani.
    U ovoj državi je sve naopako i sve se shvata pogrešno. Slave služe za napijanje kao i ostali praznici. Badnjak se pali iako je to paganski običaj. Što bi rekao Milovan Jovanović, mi smo pobrkan narod, narod koji ne zna šta hoće.

    Oko posta se nikada nisam dovoljno informisao, ali koliko shvatam, za vreme istog se uskraćuju telesna zadovoljstva, zar ne? Nije samo da li ćeš jesti mesto ili ćeš se prežderavati posnih pita.

    Comment


    • Originally posted by Reise View Post
      Stenli Kjubrik je rekao da je on pravio one scene slijetanja na mjesec. Meni ne izgleda realno, takođe. A i kažu da na Mjesecu nema vjetra, a američka zastava na onom videu se vijori koliko god može.
      Zasto Rusi nisu objavili da je to prevara ili zasto sad to ne objave imali su tad a i sad dovoljno jake instrumente da sve dobro osmotre,danas vecina zemalja ima takodje ali se jos niko nije javio da to negira.Zasto?

      Comment


      • Originally posted by maliajnstajn View Post
        Svojevremeno, meni 16 godina, ja imao pricu sta ce meni biologija bla bla bla i upoznam jednog Amerikanca, multi milioner ima nakih kompanija bruku, a glavni posao mu je trener odbojke na Univerzitetu Little Rock u Arkansasu.

        I tako taj cikica, Todd se zove, meni kaze, posto sam ja svasta nesto pricam i govorim bas oko te bilogije da me ne zanima bla bla bla.

        Kaze on meni:

        Zamisli da se jednog dana nadjes u situaciju, kviz, pitanje za milion dolara. Ako odgovoris tacno milionce je tvoje, a ako pogrijesis, odlazis kuci praznih ruku. Pitanje je iz biologije. Ti si otisao kuci praznih ruku.


        Iako, da se ne zezamo, u ovom trenutku, ja se nisam sjetio sta je haliocentricni model i morao sam da ga guglam, ali cim sam vidio rezultate, sjetio sam se da sam ucio to u srednjoj skoli. Ono sto je bitno u ovome svemu, jeste da memorizacija bruku podataka nije dobra. Ja sam katastrofalan kada je fizika u pitanju i nikad mi nece trebati, ali uz pomoc interenta mi imamo svaku mogucu cinjenicu na raspolaganju u svom dzepu, u svakom momentu.

        Takodjer ne namjeravam se prijaviti na kviz, ikad
        Sve što se nauči u školi i van nje nije višak...
        To za fiziku
        Ne otkrivaj slabosti
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Inace mene cesto zovu ignorantnim kapitalistickim fasistom (iako fasizam i kapitalizam nemaju nikakve veze jedno sa drugim), citao sam sve tri velike objave. Kur'an, Bibliju i Toru.

          Ako sam te stvari mogao da citam, onda sam morao da citam ublehu Marksa i genijalce Smitha, Friedmana i Hayeka.

          Marks nikad u zivotu nije zaradio feninga. Covjek je citav zivot zivio na racun drugih (Engelsov caca), i skontao covjek kako da napravi sistem u kojem on nece morati raditi. Moron i ubleha.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Ne da sam čitao, nego još u 6. osnovne postala opsesija. Ja inače volim i Ameriku i Rusiju. Samo ne volim establišment i političke strukture nijedne države.

            U Rusiji ću se osećati kao kod kuće, u Americi svakako mnogo lepše nego u nekim zaboga modernim evropskim zemljama. Liberalizam jbg.(tamo konzervatizam)Mnogi ljudi potcenjuju ovde Amerikance kao narod i govore da su glupavi, da nisu nacija. Jesu, politička, sa najbogatijik ljudima na svetu, od kojih je velika većina religiozna.

            Ko je čitao Protestantsku etiku i duh kapitalizma zna o čemu pričam.
            Ja recimo nemam nikakvih dodirnih tačaka sa Rusijom niti me interesuje. Današnji patriotizam se sagleda u tome ko više voli Putina i zbog toga mi se stvara ogroman animozitet prema toj zemlji.

            Što se tiče sletanja na mesec, video sam da čitaš RSB forum, imaš tamo temu oko tih stvari, jedan član je odlično objasnio oko toga. Ne mogu da se setim koja je tema, ali snaći ćeš se, ne brini. Odavno ne posećujem taj forum, pa ti ne mogu reći detalje.

            Comment


            • Originally posted by Samuraj View Post
              Znaci generacija ste. Zato se dobro slazete.
              Hehe..hvala Samuraje..tu smo negde

              tt sa A5 u inat Mi6
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Inace mene cesto zovu ignorantnim kapitalistickim fasistom (iako fasizam i kapitalizam nemaju nikakve veze jedno sa drugim), citao sam sve tri velike objave. Kur'an, Bibliju i Toru.:
                I šta si naučio iz njih? Da bar malo poznajes socilogiju religije ne bi ovo nikad napisao. Te " objave " kako si ih nazvao nisu napisane da bi se pročitale. Sve one se isčitavaju i ne sadrže u sebi informacije o datoj religiji ili bilo kakve činjenice koje bi bile od koristi nekom ko religiju proučava.
                " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Sve što se nauči u školi i van nje nije višak...
                  To za fiziku
                  Ne otkrivaj slabosti
                  O ovome bih mogao..
                  Last edited by Победа; 30-08-17, 23:52.

                  Comment


                  • Originally posted by Marija81 View Post
                    Pa jeste gradivo al' ga mnogi preskoče...kao " šta će to meni u životu?"
                    Eee Maro da bar mogu da ga preskocim. Ja sam prvi koji ne voli da uci. Nego online kad predajes zadatak, ne mozes usmeno da objasnis profesoru, da shvati da si ukapirao, ili da odes u zadnju klupu i da se nadas da te nece pitati, nego moras sve napismeno i to detaljno svojim recima zbog jedne odvratne stvari koja se zove "Merac plagijata (Plagmeter ili Plagcheck)" . 10 godina sam se izvlacio na lenjost pricu na casu i na pamet sad se vise nema kud. Hteo ne hteo moras da procitas i da prekontrolises procitano jos par puta, da te ne bi optuzili za plagijat.
                    Last edited by colchonero; 30-08-17, 23:52.

                    Comment


                    • Moze li meni neko objasniti zasto nisu osnove ekonomije, finansije i porezi osnovni predmeti u srednjoj skoli?
                      Last edited by maliajnstajn; 30-08-17, 23:54.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by Победа View Post
                        O ovome bih mogao..
                        Znam i baš me zanima
                        Originally posted by madrid View Post
                        Eee Maro da bar mogu da ga preskocim. Ja sam prvi koji ne voli da uci. Nego online kad predajes zadatak, ne mozes usmeno da objasnis profesoru, da shvati da si ukapirao, ili da odes u zadnju klupu i da se nadas da te nece pitati, nego moras sve napismeno i to detaljno svojim recima zbog jedne odvratne stvari koja se zove "Merac plagijata (Plagmeter ili Plagcheck)" . 10 godina sam se izvlacio na lenjost pricu na casu i na pamet sad se vise nema kud. Hteo ne hteo moras da procitas i da prekontrolises procitano jos par puta, da te ne bi optuzili za plagijat.
                        Verujem...
                        Ali lenjošću se ništa ne postiže...
                        Piši tipove da ne zaboraviš - prva tekma je oko podne( ?)...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Znam i baš me zanima
                          Ne mogu da prepoznam da li je ovo sarkazam ili si ozbiljna

                          Pretpostavljam ovo prvo, mada su mi pretpostavke u poslednje vreme loše

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Znam i baš me zanima


                            Verujem...
                            Ali lenjošću se ništa ne postiže...
                            Piši tipove da ne zaboraviš - prva tekma je oko podne( ?)...
                            Znam,znam, pokusavam vremenom da ispravljam svoje mane. Evo sad cu da postavim. Nego kad smo vec kod mana, da ne "omanemo" mi sad neke tipove. Valjda necemo, kad smo vec ispali u suicide-u.

                            Comment


                            • Ok je to kad je čovjek podkovan nekim osnovnim obrazovanjem pa može pričati na razne teme. A opet suludo je držati u glavi hrpu nepotrebnih podataka. Šta imam od tog da znam sve i jedan glavni grad - ko i Aki, ne mislim ići na kviz. Pogotovo danas kad je svaka informacija u sekundi na dohvat ruke. Na kraju, čini mi se da dosta ljudi prvo malo progugla pa onda pametuje na temu

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Ne mogu da prepoznam da li je ovo sarkazam ili si ozbiljna

                                Pretpostavljam ovo prvo, mada su mi pretpostavke u poslednje vreme loše
                                Loše si pretpostavio, stvarno me zanima.
                                Originally posted by madrid View Post
                                Znam,znam, pokusavam vremenom da ispravljam svoje mane. Evo sad cu da postavim. Nego kad smo vec kod mana, da ne "omanemo" mi sad neke tipove. Valjda necemo, kad smo vec ispali u suicide-u.
                                Nije to loše , sada možemo da se kncentrišemo na fudbal...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X