Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Seoski Terminator View Post
    Sve im je strasno, zato i paradajz ne jedu tamo, nema ukus, pa kad dodju kod nas, ubijaju se od paradajza.
    A dobro Srbija je ipak majka za poljoprivredu steta sto to ne iskoristite na pravi nacin.
    Last edited by E1_PG; 30-08-17, 19:22.

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Sreća što me teško uvrediti

      Šalim se...samo opušteno
      Ma i meni zbog broja u niku govorili da sam cukundeda, a pisao sam ''penzionerske'' postove tako da nije da nisu imali osnova.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Ma i meni zbog broja u niku govorili da sam cukundeda, a pisao sam ''penzionerske'' postove tako da nije da nisu imali osnova.
        To ti kažem...ništa bRez nas peMzionera
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
          Da, priroda. Rece mi da su veoma vezani za prirodu i da ekstremno je cuvaju. Kao i da generalno su nacija koja ili trci ili vozi bajs minimum. Po njegovoj prici od neke dve nedelje koje je tamo proveo, ono sto sam ja dobio je impresija da oni traze izbalansiran nacin zivota, sto se meni veoma svidja, ekstremno volim i prirodu pa mi i to pogoduje. Pogotovo posle burnijih detinjastih i tinejdzerskih godina, kako odrastam (mentalno) sve vise idem ka nekom balansiranom zivotu.

          Taliesin jeste spreman, samo je problem sto ti njegovu "aroganciju" ili ego u recenici, dve si konstatovao, i tako si samo jednu stranu gledao (ja bar tako vidim), ali nije ni bitno, i onako napisah vise no sto trebam, nisam njegov advokat.


          A za pare, imas prirodne resurse i imas ljude. Ljudi su ti tu kljucni, a ti ako pametno svaku generaciju ucis i ne punis im glave glupostima, ima da odrastu u zrele ljude sa odredjenim skill setom koji ce dalje nastaviti rad gde god i sta god. Ako imas znanja, tako ces unaprediti svoju drzavu, da li pametnim ulaganjem onog sto vec imas, da li stvaranjem novih tehnologija koje ce nesto uprostiti i doneti bolje rezultate nego predhodna metoda i mozes da eksportujes u druge drzave, itd itd. Ovo je vise samo prica, jer ekonomiju ja ne umem, pa da ti ne pricam sad sarene lazi. Ali je jedno jasno, da kad imas los sistem, ili jos gore nikakav sistem, onda svaka sledeca generacija ce biti sve gora i gora, i onda das glas za asfaltiranje puta ili sendvic. Sta god da imas, moras pameno da ulazes, a najpametnije ulaganje je u svoje gradjane, koji treba da odrastu i posle naslede obaveze u svojim drzavama od njihovih roditelja i da napreduju, ovde je bezi snalazi se kako znas i umes. Nije dzabe istina kod nas "samo da komsiji crkne krava", toga tamo nema, i iz tog razloga ce im uvek biti okej (relativno na ostatak sveta).


          EDIT: Videcu da mi drug posalje sliku tog jezera, pa saljem.
          Da, vrlo su skopcani sa prirodom, rado provode vreme vani samostalno, porodicno, u drustvu. Ko voli mountain hiking to najsrdacnije preporucujem, beskonacne mogucnosti i nevidjeni pejzazi.

          Ovo sa propadanjem Skandinavije nemoj uzimati za ozbiljno, to su najobicnije gluposti. Postoji mnogo tekstova na zapadu koji se upinju da dokazu neodrzivost skandinavskog sistema i to traje vec tridesetak godina. Njihov motiv je pre svega gusenje socijalnih traznji u zemljama gde se ti tekstovi objavljuju, sa Skandinavijom nemaju nikakve veze. Mislim, cela prica se bazira na tome da ako jednom neka od tih zemalja ne moze da zaradi nece moci ni da odrzava svoju socijalnu zastitu. A zasto bi, recimo, Norveska ili Svedska prestale da zaradjuju i odakle bilo kome ideja da ne bi smanjile nivo socijalne zastite ako bi na to bile prinudjene? Hajde da kazes da Norveska ima naftu (mada je i to naduvana prica, oni pare od direktne eksploatacije nafte jos uvek ne trose), nemaju je ni Svedska, ni Finska, ni Danska. To su zemlje, s izuzetkom Danske, koje su slabo naseljene, prebogate resursima i imaju (ovoga puta sa Danskom) vrlo razvijenu korporativnu kulturu i drustvenu odgovornost. U pitanju su mahom protestantske zemlje koje veoma dobro razumeju ulogu rada i kapitala u drustvenim odnosima. To sto takodje razumeju da nije svaki kapitalizam izrabljivacki i da nije nuzno da pociva na velikim klasnim razlikama nije njihov problem vec prednost.

          Lose sam se izrazio, verujem da to jezero postoji i da teoretski iz njega moze da se pije voda kome tako nesto pada na pamet ali sumnjam da za to sluzi. No, ako se odlucis za ovaj mountain hiking koji sam ti preporucio mozes slobodno da pijes vodu odakle god hoces kad naletis na neki izvor, potok ili tako nesto.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Originally posted by Ivan_pg View Post
            A dobro Srbija je ipak majka za poljoprivredu steta sto to ne iskoristite za pravi nacin.
            To je velila tuga i zalost. Oduvek smo bili poljoprivredna i seljacka zemlja..i pored svih nedaca i zatrovanosti sa svih strana, pa zbog nemara i neznanja..a bogami i srece u nesreci, jer te mnoge propale fabrike ne rade i ne zagadjuju vise...ne znamo da iskoristimo blagodete koje imamo i od toga zivimo. Da su nam poljoprivreda i turizam primarni...


            tt sa A5 u inat Mi6
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by Seoski Terminator View Post
              A za pare, imas prirodne resurse i imas ljude. Ljudi su ti tu kljucni, a ti ako pametno svaku generaciju ucis i ne punis im glave glupostima, ima da odrastu u zrele ljude sa odredjenim skill setom koji ce dalje nastaviti rad gde god i sta god. Ako imas znanja, tako ces unaprediti svoju drzavu, da li pametnim ulaganjem onog sto vec imas, da li stvaranjem novih tehnologija koje ce nesto uprostiti i doneti bolje rezultate nego predhodna metoda i mozes da eksportujes u druge drzave, itd itd. Ovo je vise samo prica, jer ekonomiju ja ne umem, pa da ti ne pricam sad sarene lazi. Ali je jedno jasno, da kad imas los sistem, ili jos gore nikakav sistem, onda svaka sledeca generacija ce biti sve gora i gora, i onda das glas za asfaltiranje puta ili sendvic. Sta god da imas, moras pameno da ulazes, a najpametnije ulaganje je u svoje gradjane, koji treba da odrastu i posle naslede obaveze u svojim drzavama od njihovih roditelja i da napreduju, ovde je bezi snalazi se kako znas i umes. Nije dzabe istina kod nas "samo da komsiji crkne krava", toga tamo nema, i iz tog razloga ce im uvek biti okej (relativno na ostatak sveta).
              Lepo je kada narod ima takav mentalitet, ali pričamo očigledno o suprotnim stvarima ovde

              Comment


              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                I ja sam cuo da im je voda strasna.Da ne znas mozda posto vidim da dobro poznajes tamosnju situacija kolika je potraznja tamo za gradjevinskim inzenjerima.
                Da si medicinar mogao bih iz taka da ti odgovorim ali za gradjevince stvarno ne znam. Nikad se ozbiljno nisam bavio idejom da se tamo preselim jer mi je svejedno gde zivim. Mogu da pitam ako te bas zanima, za desetak dana mi u goste dolazi prijatelj odozgo.
                Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                Comment


                • Kako nam je Pobeda večeras duhovit
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan_pg View Post
                    A dobro Srbija je ipak majka za poljoprivredu steta sto to ne iskoristite za pravi nacin.
                    Jbg, kod nas je ideja politicara da prodaju, drugi ce bolje iskoristiti zemljiste a oni zaraditi. Ali da, gazda i njegova deca uvek uzimaju paradajz kad su ovde.


                    @taliesin,


                    Ja sam ski manijak! A na planini se najmirnije i najopustenije osecam, tako da bi mi i tu Norveska prijala.

                    Originally posted by Победа View Post
                    Lepo je kada narod ima takav mentalitet, ali pričamo očigledno o suprotnim stvarima ovde
                    Ja ne mogu da ti dam brojke, i sl na tu temu, jer ne znam, doduse ni Aki nije koji studira ekonomiju. A poenta je upravo bila mentalitet naroda, nije da oni nemaju nista, imaju oni svasta od resursa i to ekstremno dobro koriste i paze na te resurse. Sto rece taliesin gde se i slazem, ako bude potrebe za manje potrosnje, znace oni gde da smanje i narod ce razumeti i u tezim danima ce smanjiti davanja gde su najmanje potrebna. Iz istog razloga oni placaju skuplje kola jer znaju gde ide, kad ima, ulazi u najbitnije.
                    Last edited by Seoski Terminator; 30-08-17, 19:23.

                    Comment


                    • Originally posted by taliesin View Post
                      Da si medicinar mogao bih iz taka da ti odgovorim ali za gradjevince stvarno ne znam. Nikad se ozbiljno nisam bavio idejom da se tamo preselim jer mi je svejedno gde zivim. Mogu da pitam ako te bas zanima, za desetak dana mi u goste dolazi prijatelj odozgo.
                      Ma nema veze nije tesko to pronaci nego rekoh ako si ti od tehnicke struke pa imas informaciju iz prve ruke.Imam veliku zelju da odem tamo samo ne znam koliko bi mi trebalo da savladam norveski ili svedski jezik,sa engleskim bih vjerovatno mogao da funkcionisem neko vrijeme.

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Kako nam je Pobeda večeras duhovit
                        Od kada je humor ista stvar kao i istina?

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Ma nema veze nije tesko to pronaci nego rekoh ako si ti od tehnicke struke pa imas informaciju iz prve ruke.Imam veliku zelju da odem tamo samo ne znam koliko bi mi trebalo da savladam norveski ili svedski jezik,sa engleskim bih vjerovatno mogao da funkcionisem neko vrijeme.
                          Kad romi odu u Nemacku i Austriju koji ni osnovnu skolu nisu zavrsili i nauce nemacki, naucices i ti norveski.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            To je velila tuga i zalost. Oduvek smo bili poljoprivredna i seljacka zemlja..i pored svih nedaca i zatrovanosti sa svih strana, pa zbog nemara i neznanja..a bogami i srece u nesreci, jer te mnoge propale fabrike ne rade i ne zagadjuju vise...ne znamo da iskoristimo blagodete koje imamo i od toga zivimo. Da su nam poljoprivreda i turizam primarni...


                            tt sa A5 u inat Mi6
                            Kad sam nedje procitao da Srbija uvozi sljive iz Poljske i to u ogromnim kolicinama sve mi je bilo jasno,po sumadiji sljivika koliko hoces niko nece ni da ih pobere propadaju a ovi uvoze,to su neki lobiji isto kao kod nas sto uvoze vodu pored nase planinske vode koja je kvalitetnija nego sve te uvozne ali eto ka nasa posla.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Od kada je humor ista stvar kao i istina?
                              Koja istina?
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Koja istina?
                                Znaš dobro na koju mislim

                                Comment

                                Working...
                                X