Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Samo Zvezda View Post
    To što ne razumeš moj "konfuzni" post i nije neki problem. Mnogo veći problem je ako ti je prihvatljivo, nekoliko milijardi za vojsku od 250. 000 mladih ljudi.






    Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
    Pretvoriću u čet ali ja zaista ne razumem šta ti pišeš. Da li je to nešto iz nekog članka? kakvih 250000 mladih ljudi i kakva je veza tih mladih ljudi sa budžetom? Zaista imam veliki znak pitanja iznad glave (a kao pokušavam da shvatim šta hoćeš da kažeš).
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Originally posted by limun View Post
      Pa pazi, ako uporedimo trenutni prosek plate od 450e sa jednom od najjacih godina u proteklih 30 (2008. posle koje je nas je pogodila ekonomska kriza), sada je veca za 50e.

      Jes sve pomalo poskupelo ali tu smo negde, kao u najjacoj 2008. godini. Uporedimo npr 2006. kada je prosek bio 270e... nije sve tako crno.
      Pomalo poskupelo?

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        Pa pazi, ako uporedimo trenutni prosek plate od 450e sa jednom od najjacih godina u proteklih 30 (2008. posle koje je nas je pogodila ekonomska kriza), sada je veca za 50e.

        Jes sve pomalo poskupelo ali tu smo negde, kao u najjacoj 2008. godini. Uporedimo npr 2006. kada je prosek bio 270e... nije sve tako crno.
        Ne znas sta pricas..2008 su cigare kostale 140 dinara i to Marlboro..evrodizel 90 dinara i tad je bilaoko 410 evra da budemo tacni..ali kad vidis cene bude ti jasno kad se i kako zivelo bolje..

        Sto ovde ljudi veruju bolesniku vise nego sebi...itd...ne znam sta bih dodao vise, ali to su ti limune moj informacije dostupne na internetu..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Originally posted by Ganac View Post
          Pretvoriću u čet ali ja zaista ne razumem šta ti pišeš. Da li je to nešto iz nekog članka? kakvih 250000 mladih ljudi i kakva je veza tih mladih ljudi sa budžetom? Zaista imam veliki znak pitanja iznad glave (a kao pokušavam da shvatim šta hoćeš da kažeš).
          Jedan od učesnika ove rasprave, goku ili tako nešto, predložio... 3-4.milijarde dolara ili evra vojnog budžeta i vojsku od 250. 000 ljudij kao (moguće) rešenje za snažnu Srbiju.



          Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
          Last edited by Samo Zvezda; 17-09-19, 16:49.

          Comment


          • Originally posted by limun View Post
            Pa pazi, ako uporedimo trenutni prosek plate od 450e sa jednom od najjacih godina u proteklih 30 (2008. posle koje je nas je pogodila ekonomska kriza), sada je veca za 50e.

            Jes sve pomalo poskupelo ali tu smo negde, kao u najjacoj 2008. godini. Uporedimo npr 2006. kada je prosek bio 270e... nije sve tako crno.
            2008 evro je bio oko 83 din.
            Danas je oko 118din.

            Cigarete koje sam ja trošila ( E**) su 2008. bile 135 dinara što je 1,63E

            Danas su 360 din što je 3,05E

            Uzmimo da je prosek 15 paklica mesečno to je oko 22E...

            Plata je veća 50E

            Najbolji pokazatelj, a nadam se da će se uključiti neko ko je po struci ekonomista, je koliko je prosečnih plata potrebno za potrošačku korpu.
            Ako se dobro sećam po nekim zvaničnim podacima 2008 je to bilo 1:1
            Danas je to 1:2 tj. potrebne su 2 prosečne plate za 1 prosečnu korpu i sve to za tročlanu porodicu.

            Koliko je struja poskupela, gorivo, i ostale "akcizne" stvari?

            Ne mora nama niko da govori kako živimo i kakva je ekonomija. Dovoljno je da pogledamo račune i otvorimo frižider. Ili garderober pa se prisetimo onako svi skupa kada smo poslednji put kupili nešto od garderobe.
            Spoiler
            Dobro mi žene se ne računamo, mi ionako nikada "nemamo šta da obučemo"


            Originally posted by LosmiSK View Post
            Ne znas sta pricas..2008 su cigare kostale 140 dinara i to Marlboro..evrodizel 90 dinara i tad je bilaoko 410 evra da budemo tacni..ali kad vidis cene bude ti jasno kad se i kako zivelo bolje..

            Sto ovde ljudi veruju bolesniku vise nego sebi...itd...ne znam sta bih dodao vise, ali to su ti limune moj informacije dostupne na internetu..
            Upravo napisah iznad...konačno se negde i složismo.
            Elem imam utisak da Limun namerno troluje
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Ma limun troluje, nego volim ja sa njim da se salim Cool je,tj opusten..Ubacio malo sns da ubaci pricu, bilo mu dosadno verovatno
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Originally posted by LosmiSK View Post
                Sto se tice vojnog roka,nista se tu pametno nece nauciti...cisto gubljenje vremena...vreme ratova treba da bude iza nas..celom balaknu treba zabraniti naoruzavanje i da ima vojsku..
                Vreme ratova treba da bude iza nas, ali to ne zavisi od nas. Ko ne uči iz prošlosti ona mu se ponavlja. Ajde da ne budemo više naivni i da se pravimo da ne postoje oni koji hoće da nam otkinu glavu.

                Čini mi se da si negde gore napisao da ti je IQ 118, meni je stvarno teško poverovati da ti je toliki.

                Ne treba nama snažna i moćna vojska da bi ratovali, već nam treba da se to ne bi desilo.
                Last edited by goku; 17-09-19, 18:33.

                Comment


                • И мени је 11,8.

                  Comment


                  • Лошми давим се у обимном гутању западних вредности СК, пријатељу, не престајеш да доминираш са глупошћу.
                    Да се изразим војним термином којих си се дохватио - као максим по дивизији.

                    Сигурно си знао да је максим први митраљез?
                    Рачунам, следствено томе да нема теме у коју се не разумеш, па видим и да војна питања докторираш.
                    По оној Владикиној - најгоре је када си ненаучен постао учитељ другима.

                    Данашња нељудска и нечовечна времена се одликују пре свега недостатком морала, а понајвише стида.
                    Што ти и твоји другари аутошовнисти непрестано демонстрирате.
                    Као што је генијални српски ум Јован Дучић казао за хрвате - "Хрвати су најхрабрији народ на свету, не зато што се ничега не боје, него зато што се ничега не стиде.

                    То је укратко твоја дефиниција и осталих аутошовиниста који се бламирају непознавањем стида, или што би рекли момци из БГ синдиката -
                    "Хохштаплерчиће и слине, што ту ми нешто глуме,
                    а може врана са земље у дупе да им кљуне."

                    Са чиме долазимо до још једне трагичне особине овог времена, а која је - хоће деца очеве да уче како се деца праве.
                    Ту си остварен 100%.

                    Аутошовиниста.
                    Интелектуално силовани и добро преумљени аутошовиниста, који као и сви остали неолиберални аутошовинисти са недостатком припадности нацији, понавља исте сублимиране пароле.
                    Које, да не поверује човек, а ви сигурно не умете, управо одговарају нашим непријатељима.

                    Па једна од њих је чувена - Sto se tice vojnog roka,nista se tu pametno nece nauciti...cisto gubljenje vremena...
                    На њу се одмах надовезузје следећа - vreme ratova treba da bude iza nas..celom balaknu treba zabraniti naoruzavanje i da ima vojsku..

                    Генијално.
                    Јер знамо да нас неће напасти, па стога шта ће нам војска.
                    Што би рекао пуковник Ханс Ланда: Браво!!!

                    Срећа је што земљу води неко изнад тебе и осталих аутошовиниста и злотвора са власти, па се неке ствари неће никада десити, као рецимо да Србија у потпуно непријатељском окружењу остане без војске.

                    Највећи проблем наше војске данас јесте што је имамо премало.
                    На наше бројно стање треба да има минимално око 60-70 000 војника.
                    А реално би било око 150-200 000.

                    Не знам да ли бих више био срећнији када бих гледао ту моћ српске војске, или сузитзсце аутошовиниста.
                    Нисам се детаљно бавио овим питањем, али овако на прву, сузитзсце су прајслес све остало нема цену.

                    Или како је то мудри Војвода Живојин Мишић, кост му се позлатила, волео да каже - ко не жели да храни своју војску, храниће туђу.
                    Амин.

                    Comment


                    • United Media pokrece novi kanal Nova Sport. Bice na njemu Premier liga, La liga, NFL, Liga nacija, Evroliga i Evrokup... Nije mi jasno da li ce to biti ekskluziva ili ce preuzimati od SK.

                      http://rs.n1info.com/Vesti/a526605/U...ova-Sport.html

                      Comment


                      • Mislim da ce najzanimljivije utakmice oni prenositi, a ostatak ce ici na SK, tj. sigurno od njih preuzimaju.
                        Kao sto je do sad isao prenos fudbala, pa kad igraju nasi onda prenos bude na Novoj, a inace sve utakmice idu na SK
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.gold View Post
                          Лошми давим се у обимном гутању западних вредности СК, пријатељу, не престајеш да доминираш са глупошћу.
                          Да се изразим војним термином којих си се дохватио - као максим по дивизији.

                          Сигурно си знао да је максим први митраљез?
                          Рачунам, следствено томе да нема теме у коју се не разумеш, па видим и да војна питања докторираш.
                          По оној Владикиној - најгоре је када си ненаучен постао учитељ другима.

                          Данашња нељудска и нечовечна времена се одликују пре свега недостатком морала, а понајвише стида.
                          Што ти и твоји другари аутошовнисти непрестано демонстрирате
                          .
                          Као што је генијални српски ум Јован Дучић казао за хрвате - "Хрвати су најхрабрији народ на свету, не зато што се ничега не боје, него зато што се ничега не стиде.

                          То је укратко твоја дефиниција и осталих аутошовиниста који се бламирају непознавањем стида, или што би рекли момци из БГ синдиката -
                          "Хохштаплерчиће и слине, што ту ми нешто глуме,
                          а може врана са земље у дупе да им кљуне."

                          Са чиме долазимо до још једне трагичне особине овог времена, а која је - хоће деца очеве да уче како се деца праве.
                          Ту си остварен 100%.


                          Аутошовиниста.
                          Интелектуално силовани и добро преумљени аутошовиниста, који као и сви остали неолиберални аутошовинисти са недостатком припадности нацији, понавља исте сублимиране пароле.
                          Које, да не поверује човек, а ви сигурно не умете, управо одговарају нашим непријатељима.

                          Па једна од њих је чувена - Sto se tice vojnog roka,nista se tu pametno nece nauciti...cisto gubljenje vremena...
                          На њу се одмах надовезузје следећа - vreme ratova treba da bude iza nas..celom balaknu treba zabraniti naoruzavanje i da ima vojsku..

                          Генијално.
                          Јер знамо да нас неће напасти, па стога шта ће нам војска.
                          Што би рекао пуковник Ханс Ланда: Браво!!!

                          Срећа је што земљу води неко изнад тебе и осталих аутошовиниста и злотвора са власти, па се неке ствари неће никада десити, као рецимо да Србија у потпуно непријатељском окружењу остане без војске.

                          Највећи проблем наше војске данас јесте што је имамо премало.
                          На наше бројно стање треба да има минимално око 60-70 000 војника.
                          А реално би било око 150-200 000.

                          Не знам да ли бих више био срећнији када бих гледао ту моћ српске војске, или сузитзсце аутошовиниста.
                          Нисам се детаљно бавио овим питањем, али овако на прву, сузитзсце су прајслес све остало нема цену.

                          Или како је то мудри Војвода Живојин Мишић, кост му се позлатила, волео да каже - ко не жели да храни своју војску, храниће туђу.
                          Амин.
                          Vidno si nervozan kada pises ovoliku dozu gadosti. Ovo sto sam bolodvao je strasno za jednog srpskog patriJotu.


                          Najveci problem srpske vojske je taj sto je u usta uzimaju ljudi koji nisu sluzili vojsku, kao ministar Vulin ali verovatno i ti. Ti ne znas gde bijes od arbajta u Bazelu, tako da ces tesko ti znati sta je dobro za nasu vojsku.

                          Poenta cele price ovde je da ti nazivas nekog autosovinistom ,ti koji si pobegao iz iste te zemlje. Jos boldovano izbacujes cist sovinizam, tj ti si sovinista i autosovinista, posto mrzis odredjeni deo naroda u svojoj zmelji. I to pogledaj boldovane recenice.

                          Treba te samo malo pustiti da ti popuse zivce i dobijes ovako nesto. Naravno, ja cu se nasmejati, posto te nesmatram ravnim u diskusiji ali i ostalim sferama zivota iz ovoga prilozenog, iskreno se na neki nacin sprdam sa tobom.

                          Srecom, vidim da volis predsednika i to sto nas naoruzava, a po prici i mrznji po drugim narodima, mislim da ti to ne bi zeleo samo kao odbrambeno. Takvih ljudi je jako malo u nasem drustvu i ako ih ima u jako su nepovoljnom drustvenom polozaju i nisu dobro socijalizovani. To nije tesko zakljuciti, sumanjm da imas puno sagovornika oko ove teme i terminologije koju upotrebljavas.

                          Sve u svemu, 9pm je, polako u prnje i sutra na arbajt i tamo objasnjavaj ljubav prema svom narodu i svoj patriotizam, ovde ta tvoja prica nikog ne znaima,ja te malo przim i to je to
                          Last edited by LosmiSK; 17-09-19, 19:51.
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            Mislim da ce najzanimljivije utakmice oni prenositi, a ostatak ce ici na SK, tj. sigurno od njih preuzimaju.
                            Kao sto je do sad isao prenos fudbala, pa kad igraju nasi onda prenos bude na Novoj, a inace sve utakmice idu na SK
                            Nije mi ovo bas najjasnije. Zasto prave novi sportski kanal kad vec imaju SK? Prenosice najzanimljivije utakmice a SK ce da ostave koske. Tenis ne pominju ali zamisli da na Nova sport prenose samo Nadala, Federera i Novaka a na SK ostale meceve.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Nije mi ovo bas najjasnije. Zasto prave novi sportski kanal kad vec imaju SK? Prenosice najzanimljivije utakmice a SK ce da ostave koske. Tenis ne pominju ali zamisli da na Nova sport prenose samo Nadala, Federera i Novaka a na SK ostale meceve.
                              Pa nemam pojma, spominju sve sto SK prenosi ili ce da dupliraju ili ce ovde da ide najzanimljivije
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Kako ne spominju tenis....
                                Gledaoci mogu da očekuju i zanimljive teniske turnire iz SAD, Kine i Japana posebno ako na njima učestvuju igrači iz regiona. Nova Sport kanal uskoro će biti dostupan gledaocima širom regiona - u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj.

                                Comment

                                Working...
                                X