Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Frajer je imao 14% inflaciju i 12 % stopu nezaposlenosti, jest da se Fed zajebavao isto tako, al njegova politika je sramna bila.
    Da ali to je samo deo price. Hajde pogledaj ko je uzimao rizike koji su se na kraju isplatili, a Regan nastavio tim putem, jer je bilo ocigledno da se rizik isplatio.

    Comment


    • Originally posted by maliajnstajn View Post
      Zaokretanje politke propasti zadnjih 100 godina je prakticno nemoguce napraviti u kratkom roku. Okrenuo je on dosta stvari, ali to je proces. Polako. Cetri godine ce on biti tu, vazno je u prvoj da se posveti svom narodu, a onda da ocisti spoljnu politiku.
      Jesi li ti politički aktivan u svom gradu i koja ti je stranka u federaciji "najbliža" idejama.

      Comment


      • Originally posted by madrid View Post
        Da ali to je samo deo price. Hajde pogledaj ko je uzimao rizike koji su se na kraju isplatili, a Regan nastavio tim putem, jer je bilo ocigledno da se rizik isplatio.
        Ronald Regan je bio uspijesan predsjednik jer je smanjio poreze i pustio ljude da trose pare.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Baš me interesuje da sam napisao umesto žena da muškarci nemaju svest...itd. da li bi se javili u tom broju da branite prava muškaraca

          Comment


          • Pobeda namjerno pecne nekim kontraverznim postom da bi se što više ljudi uključilo u diskusiju.
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • Originally posted by torpedo View Post
              Jesi li ti politički aktivan u svom gradu i koja ti je stranka u federaciji "najbliža" idejama.
              Nisam politicki aktivan, ne namjeravam da budem aktivan i nema ni jedne stranke koja ima ekonomsku platformu koju bi ja podrzavao. Ne vjerujem da ce je i biti.

              Ekonomija je za mene jedina kljucna stvar kada je u pitanju politika. Sto manje drzave, sto manji porezi, sto manje regulacija i slobodno trziste. Toga kod nas nema.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Pravi dokaz koliko se vecina zena ne interesuju za ekonomiju(a i za politiku) je dokaz ekonomski fakultet koji sam ja zavrsio.Ima ih 2-3 puta vise na upisu i na faks gledaju cisto kako bi nakon toga nasle posao koji bi ih finansijski obezbedio.Dalje od toga ne gledaju.Ima izuzetaka, ali to je sto kazu standardna devijacija.Ima i takvih muskaraca samo u manjem broju.Skroz legitimno razmisljanje ali i povrsno gledanje, one gledaju faks kao instrument kako bi se domogle cilja koji je dobra plata.Neke uspeju, neke se dobro udaju, ostale se ne usrece tako dobro.Gledajuci svoju generaciju ima recimo stotinak likova sa godine koji prate politicka i ekonomska desavanja, dok devojaka ako ima vise od 50-60 po godini pucacu sebi u nogu istog trena. Za druge fakultete ne znam, ali kapiram da je slicna situacija i na pravnom.

                Mada smatram da su drustveno mnogo aktivnije i da pocevsi od lokalnog nivoa mnogo vise skrecu na odredjene probleme u drustvu a isto tako sire pricu o globalnim problemima(tipa globalno zagrevanje) i da su mnogo svesnije tih stvari.A i ovako generalno vise vidim aktivistkinja nego aktivista za odredjene grupacije.Neke stvari nam se ovako cine budalasto na prvi pogled.

                Comment


                • Originally posted by maliajnstajn View Post
                  Nisam politicki aktivan, ne namjeravam da budem aktivan i nema ni jedne stranke koja ima ekonomsku platformu koju bi ja podrzavao. Ne vjerujem da ce je i biti.

                  Ekonomija je za mene jedina kljucna stvar kada je u pitanju politika. Sto manje drzave, sto manji porezi, sto manje regulacija i slobodno trziste. Toga kod nas nema.
                  Izvini ne zameri na pitanju, nov sam ovde pa jos uvek hvatam konce, ti zivis u SAD-u.
                  Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                  Comment


                  • Originally posted by Daba View Post
                    Izvini ne zameri na pitanju, nov sam ovde pa jos uvek hvatam konce, ti zivis u SAD-u.
                    U Sarajevu zivim, ali planiram zivjeti u Americi u skorijoj buducnosti, nadam se.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Baš me interesuje da sam napisao umesto žena da muškarci nemaju svest...itd. da li bi se javili u tom broju da branite prava muškaraca
                      Prvo to je stvar gde ne mozes da delis musko i zensko,da reagovao bih na bilo koji oblik diskriminacije bilo koga ili cega ,ako mislim da to neko radi,pise

                      Comment


                      • Originally posted by Ricma View Post
                        Pravi dokaz koliko se vecina zena ne interesuju za ekonomiju(a i za politiku) je dokaz ekonomski fakultet koji sam ja zavrsio.Ima ih 2-3 puta vise na upisu i na faks gledaju cisto kako bi nakon toga nasle posao koji bi ih finansijski obezbedio.Dalje od toga ne gledaju.Ima izuzetaka, ali to je sto kazu standardna devijacija.Ima i takvih muskaraca samo u manjem broju.Skroz legitimno razmisljanje ali i povrsno gledanje, one gledaju faks kao instrument kako bi se domogle cilja koji je dobra plata.Neke uspeju, neke se dobro udaju, ostale se ne usrece tako dobro.Gledajuci svoju generaciju ima recimo stotinak likova sa godine koji prate politicka i ekonomska desavanja, dok devojaka ako ima vise od 50-60 po godini pucacu sebi u nogu istog trena. Za druge fakultete ne znam, ali kapiram da je slicna situacija i na pravnom.

                        Mada smatram da su drustveno mnogo aktivnije i da pocevsi od lokalnog nivoa mnogo vise skrecu na odredjene probleme u drustvu a isto tako sire pricu o globalnim problemima(tipa globalno zagrevanje) i da su mnogo svesnije tih stvari.A i ovako generalno vise vidim aktivistkinja nego aktivista za odredjene grupacije.Neke stvari nam se ovako cine budalasto na prvi pogled.
                        kod nas nazalost nemaju gde ni da se prikazu, od starleta, parova i kojekkavih idiotluka normalne devojke i zene nemaju mogucnosti
                        da iskazu svoje sposobnosti, i da se ukljuce u politicko ekonomski zivot. A i one koje su ukljucene nisu dobar primer nazalost.
                        Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                        Comment


                        • A druga stvar za nezaposlenost je apsolutno netacna i potpuni mislead. Karter je poceo sa oko 8 posto 85% mandata imao oko 6%, zacrsio sa 7 i nesto. Ni u jednom jedinom trenutku pod njim nezaposlenost nije presla "polaznu tacku". Nikada nije bila preko 8 posto. Veruj mi imam american government predmet, tako da sam ovo imao pre par meseci i znam sve napamet.

                          Prosek Kartera je 6 i nesto otprilike, interesantno ispod Reganovog. Ima doduse kljucna razlika. Kod Kartera se vidi konstantnost, kod Regana jasan napredak.
                          Last edited by colchonero; 29-08-17, 20:41.

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Pravi dokaz koliko se vecina zena ne interesuju za ekonomiju(a i za politiku) je dokaz ekonomski fakultet koji sam ja zavrsio.Ima ih 2-3 puta vise na upisu i na faks gledaju cisto kako bi nakon toga nasle posao koji bi ih finansijski obezbedio.Dalje od toga ne gledaju.Ima izuzetaka, ali to je sto kazu standardna devijacija.Ima i takvih muskaraca samo u manjem broju.Skroz legitimno razmisljanje ali i povrsno gledanje, one gledaju faks kao instrument kako bi se domogle cilja koji je dobra plata.Neke uspeju, neke se dobro udaju, ostale se ne usrece tako dobro.Gledajuci svoju generaciju ima recimo stotinak likova sa godine koji prate politicka i ekonomska desavanja, dok devojaka ako ima vise od 50-60 po godini pucacu sebi u nogu istog trena. Za druge fakultete ne znam, ali kapiram da je slicna situacija i na pravnom.

                            Mada smatram da su drustveno mnogo aktivnije i da pocevsi od lokalnog nivoa mnogo vise skrecu na odredjene probleme u drustvu a isto tako sire pricu o globalnim problemima(tipa globalno zagrevanje) i da su mnogo svesnije tih stvari.A i ovako generalno vise vidim aktivistkinja nego aktivista za odredjene grupacije.Neke stvari nam se ovako cine budalasto na prvi pogled.
                            Mislio sam na uglavnom političke i ekonomske probleme pošto se povela tema oko prava glasa žena na izborima.

                            Evo jedan banalan primer. Kada se ovde priča o politici i ekonomiji, ko priča? Kada odete na političke forume ili fejsbuk stranice, ko vodi glavnu raspravu i komentariše? 90% muškarci. Minimum.

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              U Sarajevu zivim, ali planiram zivjeti u Americi u skorijoj buducnosti, nadam se.
                              A napaćena država te iškolovalatako joj vraćaš.

                              Comment


                              • Originally posted by Победа View Post
                                Mislio sam na uglavnom političke i ekonomske probleme pošto se povela tema oko prava glasa žena na izborima.

                                Evo jedan banalan primer. Kada se ovde priča o politici i ekonomiji, ko priča? Kada odete na političke forume ili fejsbuk stranice, ko vodi glavnu raspravu i komentariše? 90% muškarci. Minimum.
                                Mozemo onda samo da izvedemo zakljucak da su muskarci mnogo vece alapace, a ne i da se razumeju u tematiku.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X