Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Jel automehanicar nauci prvo teoretski kako se popravlja auto, pa onda uci da ga popravlja prakticno?
    Pa mozes ti nauciti teoriju koliko hoces,al dok se neispraksiras,da tako kazem nema nista,praksa pre teorije uvek,naravno mozes prvo da imas neko teorijsko znanje...al recimo mozes i bez teorije da odes kao neki pomocniku automehanicaru i tako steknes znanje kroz praksu,dok sa suvom teorijom iz knjige ,neces moci nista...
    Last edited by 61563; 29-08-17, 16:36.

    Comment


    • Originally posted by 61563 View Post
      Pa mozes ti nauciti teoriju koliko hoces,al dok se neispraksiras,da tako kazem nema nista,praksa pre teorije uvek,naravno mozes prvo da imas neko teorijsko znanje...al recimo mozes iz bez teorije da odes kao neki pomocniku automehanicaru i tako steknes znanje kroz praksu,dok sa suvom teorijom iz knjige ,neces moci nista...
      Post ranije napisah.

      Uporedo.
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Originally posted by taliesin View Post


        I to sto kazes. Sta se mi trtimo ovde bezveze kad je sve vec smisljeno pre nekoliko vekova i svet od tada nije mrdnuo napred. Cenim da verujes i da je Zemlja ravna ploca, kakav Kopernik, kakvi bakraci. Nema ni interneta, to sto se mi dopisujemo ovde je samo iluzija.
        Nije ravna ali je ploča. A ovo nije iluzija.

        Jako fin progres je svet napravio. Baš lepo, što više deklaracija i medj prava, to se manje poštuje. Da ti ne nabrajam kršenje medjunarodnog prava pošto sam tu eto kompetetan što bi ti rekao. Medj javnog prava. I šta sad, treba da kažem, pa znate svet je napredovao, imao ženevske konvencije, bečke itd, a to što ne važe za članice saveta bezbednosti, to ništa. Kolonizovali su svet, stvorili rasizam, vahabizam, pa se sad dušebrižnici preko nekih deklaracija kriju i šminkaju sve za narod. Koga briga za deklaracije. Stvari su ostale iste.
        Last edited by Cassius Clay; 29-08-17, 16:41.

        Comment


        • Originally posted by 61563 View Post
          Pa mozes ti nauciti teoriju koliko hoces,al dok se neispraksiras,da tako kazem nema nista,praksa pre teorije uvek,naravno mozes prvo da imas neko teorijsko znanje...al recimo mozes iz bez teorije da odes kao neki pomocniku automehanicaru i tako steknes znanje kroz praksu,dok sa suvom teorijom iz knjige ,neces moci nista...
          Znanje koje se stice, recimo, metodom pokusaja i pogresaka je takodje teorija, to jest, moze biti u formi teorije. To sto naucis da popravis jedan auto na neki nacin ne mora nuzno da znaci da svaki auto mozes da popravis na isti nacin, znaci samo da imas teorijsku ideju da je to izvodljivo unutar odredjenih parametara. Izraz "prakticko znanje" ne opisuje znanje koje je steceno praksom vec znanje koje se moze upotrebiti u praksi, kod nas se to cesto mesa.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Nije ravna ali je ploča. A ovo nije iluzija.
            OK. Ako stignes do ivice ponesi konopce i cipele koje se ne klizaju, ne bi valjalo da se preturis preko ivice.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Originally posted by taliesin View Post
              OK. Ako stignes do ivice ponesi konopce i cipele koje se ne klizaju, ne bi valjalo da se preturis preko ivice.
              Plačem....ahhhahah...
              Aki nisam ponudila tu opciju.
              Imaš teoriju i imaš praksu.
              Za šta, od ova dva si?
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by colke995 View Post
                Potpisujem sve. Tako je i sa zaposljavanjem u privatnom sektoru. Boli tamo tvog gazdu uvo da l si dosao sa faksa sa 10.00 prosekom ili si samouki majstor. Ako znas znanje i donosis mu pare, ti si mu car.
                Slazem se. Za druge obasti ne mogu da pricam, jer nemam licno iskustvo, ali znam da se kod nas, sto se IT sektora tice, ne gleda diploma(osim u drzavnim preduzecima). Nikoga ne zanima dal si ti zavrsio Megatrend ili softversko izenjerstvo na ETF-u. Prema svima se postupa jednako, svi prolaze kroz iste razgovore, i naravno na kraju, kroz testove kojima dokazuju svoje znanje. To moze potvrditi svako ko je deo IT-a.

                Edit: Da se ogradim malo, uglavnom nekoliko najvecih kompanija postupaju malo opreznije, gledaju zavrsene skole, jer imaju luksuz da zaposljavaju creme de la creme, pa se ne zamajavaju sa samoukima.
                Last edited by bici; 29-08-17, 16:49.
                Originally posted by Dekinjo
                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                Originally posted by La Jugoslavia
                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                Comment


                • Originally posted by taliesin View Post
                  OK. Ako stignes do ivice ponesi konopce i cipele koje se ne klizaju, ne bi valjalo da se preturis preko ivice.
                  Videću da li mogu da prodjem zid, ako ne dodje Night king... tamo sam. Trebaće mi samo malo sreće.

                  Comment


                  • Originally posted by Uroš View Post
                    Nije ravna ali je ploča. A ovo nije iluzija.

                    Jako fin progres je svet napravio. Baš lepo, što više deklaracija i medj prava, to se manje poštuje. Da ti ne nabrajam kršenje medjunarodnog prava pošto sam tu eto kompetetan što bi ti rekao. Medj javnog prava. I šta sad, treba da kažem, pa znate svet je napredovao, imao ženevske konvencije, bečke itd, a to što ne važe za članice saveta bezbednosti, to ništa. Kolonizovali su svet, stvorili rasizam, vahabizam, pa se sad dušebrižnici preko nekih deklaracija kriju i šminkaju sve za narod. Koga briga za deklaracije. Stvari su ostale iste.
                    Delimo tu ironijsku distancu prema savremenom svetu, ni meni se ne svidja svet u kojem zivimo, ali progres se ne moze negirati. Pa ni progres u oblasti individualnih ljudskih prava. Kapiram da svako gleda kako je ziveo Cezar pa mu to izgleda bolje od onoga kako danas zivi prosecan Sudanac, na primer, ali Cezar nije bio prosecan covek ili, jos gore, covek sa dna globalne drustvene lestvice. A mocnika, gramzivaca, psihopata, sociopata i slicnog olosa koji zloupotrebljavaju poziciju i pokusavaju da zaustave progres zbog sebicnog licnog ili grupnog interesa je uvek bilo i bice.
                    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                    Comment


                    • Originally posted by bici View Post
                      Slazem se. Za druge obasti ne mogu da pricam, jer nemam licno iskustvo, ali znam da se kod nas, sto se IT sektora tice, ne gleda diploma(osim u drzavnim preduzecima). Nikoga ne zanima dal si ti zavrsio Megatrend ili softversko izenjerstvo na ETF-u. Prema svima se postupa jednako, svi prolaze kroz iste razgovore, i naravno na kraju, kroz testove kojima dokazuju svoje znanje. To moze potvrditi svako ko je deo IT-a.
                      Licno sam imao primer to sve da vidim, zato i kazem, posto bas i studiram softversko inzenjerstvo na FTN-u u Novom Sadu i upucen sam u tu pricu. Jedini oblik u kom ti prosek moze posluziti je da te prikaze kao nekog ko svoje obaveze odradjuje savesno i blagovremeno. Kompletno znanje ide na test koji, ako si ucio na faksu kako valja, nije problem, ali opet mora da se pokaze.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Plačem....ahhhahah...
                        Aki nisam ponudila tu opciju.
                        Imaš teoriju i imaš praksu.
                        Za šta, od ova dva si?
                        Zasto bi odvajala teoriju i praksu? Jedno bez drugog ne ide.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Zasto bi odvajala teoriju i praksu? Jedno bez drugog ne ide.
                          Zato sto ljudi zive u iskljucivom svijetu i imaju zero-sum game fallacy. Da bi neko profitirao, neko mora izgubiti, samo sto se to manifestuje na sve aspekte zivota.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by bici View Post
                            Zasto bi odvajala teoriju i praksu? Jedno bez drugog ne ide.
                            Zato što poznajem mnoge sa Sega-Mega fakulteta koji u određenoj oblasti imaju nabiflano ( nabubano) znanje, a kada treba da ga primene praktično - nula...
                            Zato jer mislim da je praktično znanje mnogo važnije odnosno primena istog...
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Zato što poznajem mnoge sa Sega-Mega fakulteta koji u određenoj oblasti imaju nabiflano ( nabubano) znanje, a kada treba da ga primene praktično - nula...
                              Zato jer mislim da je praktično znanje mnogo važnije odnosno primena istog...
                              Ja mislim da to nije bas tako jednostavno. Ok, kroz praksu sve ide brze. Ali tesko da ce neko da ti pruzi toliku paznju da ti kroz praksu pokazuje sta je to sto ustvari radis i kako sve to funkcionise i zasto tako funkcionise(teorija). Kad kazete tako praksa je bitnija od teorije, ispade da ja mogu sutra da krenem da na hirurgiji operisem ljude i da naucim kroz praksu sve. Praksa bez teorije ne ide. Ti ljudi koje si uzela za primer, nikad nisu ni shvatili tu teoriju vec su je ucili za ocenu. Ko uci sa razumevanjem, taj ce najlakse kroz praksu sve to primeniti.

                              Ja ako znam da pisem linije koda, opet ne mogu da napravim aplikaciju za telefon ako ne znam kako taj telefon funkcionise u interakciji sa aplikacijom. Mogu, al to sigurno nece biti kvalitetno i pouzdano, i kada naidjem na problem zbog kog bih morao da iskocim iz sablona, bio bih u ozbiljnom problemu.
                              Originally posted by Dekinjo
                              Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                              Originally posted by La Jugoslavia
                              Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                              Comment


                              • Trump's back.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X