Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Može da stoji u u milion deklaracija, Džonu Loku i ekipi nije bilo osnovno ljudsko pravo. Ostalo me ne zanima. Naravno da će ga staviti u deklaracije, pa preko čega bi vršili lobotomiju nego baš preko "obrazovanja"...


    I to sto kazes. Sta se mi trtimo ovde bezveze kad je sve vec smisljeno pre nekoliko vekova i svet od tada nije mrdnuo napred. Cenim da verujes i da je Zemlja ravna ploca, kakav Kopernik, kakvi bakraci. Nema ni interneta, to sto se mi dopisujemo ovde je samo iluzija.
    Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

    Comment


    • Originally posted by mark it zero View Post
      A da li ste razmisljali da postoje ljudi koji ne mogu sebi da priušte privatno obrazovanje?
      Svet je jako jednostavan kad ti tata placa studije i nemas dan radnog staza. Teorije se same nizu.
      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

      Comment


      • Originally posted by colke995 View Post
        @Pobeda

        Da li ce te fakultet spremiti za posao, NAJVISE zavisi od pojedinca. Ako zelis da sebe unapredis i spremis za stepen dalje, ides na to da izvuces najbolje iz fakulteta. Ako u svemu otaljavas posao, nece te ni najbolji svetski profesori bilo cemu nauciti. Ako bas ne sluzi nicemu kako ti kazes, sto onda ljudi masovno idu na njega? I veruj mi, ne postoji nista nebitno. Vec samo manje bitno i vise bitno, ali vrlo cesto i ono manje bitno te moze dici stepen vise u vise situacija.

        Gimnaziju necu preterano komentarisati posto nam se misljenja razlikuju. I visak stvari koje sam ucio, samo su pozitivno uticale na moje opste obrazovanje.

        Ovo poslednje stoji. Samo sto vrlo cesce losije prodju oni sa tim selektivnim pristupom. Ali imam oba takva slucaja u porodici. Zet prosecan student, ucio selektivno, ima posao, zaradjuje dobro. Sestra student generacije, ima posao, zaradjuje dobro. Sa oba pristupa mozes proci dobro, ali pristup koji ces izabrati i rezultat koji ces postici na kraju zavisi i od nekih karakternih osobina koje fakultet iziskuje.
        Istina. Samo što koliko god ti hteo sebe da unaprediš, fakultet ti neće pomoći u tome nego ono što učiš sa strane, što te niko ne tera i nije obavezno.

        Ja kada sam završio gimnaziju, opšteg obrazovanja (ako sam ga lepo nazvao) sam imao više nego svi ostali iz mog odeljenja, a bio sam prosečan učenik. Jednostavno me nije interesovalo da učim recimo biologiju do detalja zbog ocene. Neki su učili i potrošili vreme, dobili ocenu i zaboravili. Ja nisam učio i to vreme potrošio bolje.

        Ovo treće, bitno je da neko selektivno uči i nauči da radi taj posao kvalitetno.
        Last edited by Победа; 29-08-17, 15:57.

        Comment


        • Originally posted by Победа View Post
          Istina. Samo što koliko god ti hteo sebe da unaprediš, fakultet ti neće pomoći u tome nego ono što učiš sa strane, što te niko ne tera i nije obavezno.

          Ja kada sam završio gimnaziju, opšteg obrazovanja (ako sam ga lepo nazvao) sam imao više nego svi ostali iz mog odeljenja, a bio sam prosečan učenik. Jednostavno me nije interesovalo da učim recimo biologiju do detalja zbog ocene. Neki su učili i potrošili vreme, dobili ocenu i zaboravili. Ja nisam učio i to vreme potrošio bolje.

          Ovo treće, bitno je da neko selektivno uči i nauči da radi taj posao kvalitetno.
          E da znaš što si lupio sad.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bici View Post
            Pazi, slazem se da se na privatnim fakultetima lako dobija diploma. Medjutim, zabluda je da nisu kvalitetni. Uostalom prica se o tim privatnim fakultetima da se lako zavrsavaju, kao da na drzavnim nema mita i korupcije, a imamo doktore koji ne mogu da prepoznaju simptome upale pluca. Na nekim privatnim fakultetima moze mnogo da se nauci, ako si zeljan znanja. Mozes da postanes kvalitetan strucnjak. Kao student informatike na PMF-u, i bivsi cimer studenta RAF-a, ja mogu opusteno da kazem da RAF ima kvalitetniji program i kvalitetnija predavanja. Da na to dodam i da na tom RAF-u imas grupe od po 10-15 studenata a na pmfu grupe od 60 studenata, sto nije mala stvar, jasno je gde je profesor fokusiran na svakog studenta. Ima jos usko specificnih smerova na drugim privatnim fakultetima koji su izuzettno kvalitetni.

            Tako da ne treba sve stavljati u isti kos.
            Jasna stvar. Naravno da sam karikirao ali je poenta u tome da u ovakvom drustvenom i kulturnom okruzenju oblik vlasnistva fakulteta je otprilike poslednji argument za bilo sta. I Harvard je privatni univerzitet, voleo bih da vidim tog ko bi taj univerzitet nazvao diletantskim. Na zalost, Harvard je kod nas nemoguc, ne zbog toga sto to ometaju drzavni univerziteti vec zato sto se privatni lakse pritiskaju da odstupe od standarda kvaliteta u ovom ili onom slucaju posto ih je lakse uceniti ili korumpirati. Nije oblik vlasnistva resenje za sve svetske probleme, to je naivno razmisljanje.
            Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

            Comment


            • Apsolutno se ne slazem da ti fakultet nece pomoci. Fakultet ti igra kljucnu ulogu. Naravno nece te spremiti za sve, niti je moguce da te spremi za sve. Sa strane sto radis je sve dodatak.

              To za te samouke sam diskutovao i sa Urosem. Ako znas kako sebe da unapredis i imas karakter da izguras tako nesto, super. Selektivno ucis ono sto zelis i mislis da ti je neophodno bez da trosis vreme na nesto sa strane. Ali zato treba da si karakter i po. Stvar je u tome sto u periodu od 18. do 23. godine, to je jako malo ljudi u stanju da izvede. Jer se izgubis u zelji da se zajebavas naspram neobaveznog ucenja koje "moze i sutra". Fakultet ti ipak dodje kao delimicni oblik obaveze, pa drugaciji odnos imas prema tome. Zato kazem da ti fakultet iziskuje jos neke karakterne osobine.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post

                Ovo treće, bitno je da neko selektivno uči i nauči da radi taj posao kvalitetno.
                Molim te pojasni ovo
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Originally posted by colke995 View Post
                  Apsolutno se ne slazem da ti fakultet nece pomoci. Fakultet ti igra kljucnu ulogu. Naravno nece te spremiti za sve, niti je moguce da te spremi za sve. Sa strane sto radis je sve dodatak.

                  To za te samouke sam diskutovao i sa Urosem. Ako znas kako sebe da unapredis i imas karakter da izguras tako nesto, super. Selektivno ucis ono sto zelis i mislis da ti je neophodno bez da trosis vreme na nesto sa strane. Ali zato treba da si karakter i po. Stvar je u tome sto u periodu od 18. do 23. godine, to je jako malo ljudi u stanju da izvede. Jer se izgubis u zelji da se zajebavas naspram neobaveznog ucenja koje "moze i sutra". Fakultet ti ipak dodje kao delimicni oblik obaveze, pa drugaciji odnos imas prema tome. Zato kazem da ti fakultet iziskuje jos neke karakterne osobine.
                  Mozes ti da budes i samouk, kvalitet onoga sto produciras u nauci je jedino merodavan. Da li je taj kvalitet posledica licne genijalnosti ili priljeznog rada u postojecim institucijama je irelevantno kad se rad objavi i izadje na akademsko "trziste". Stvar je samo u tome da ti formalno obrazovanje omogucava da ne lupetas i izmisljas toplu vodu verujuci da je pre tebe niko nije izmislio. Ne bi verovao koliko je tih klinaca koji dodju sa "genijalnom teorijom do koje niko nikada nije dosao" a odu sa pozamasnim spiskom literature koja je vec stotinama godinama razresavala i razresila tu nikad vidjenu teoriju. U nauci je bar jednostavno, daj mi da vidim sta si objavio u relevantnoj periodici i reci cu ti koliko vredis. Gde si to naucio? Koga briga.
                  Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

                  Comment


                  • Originally posted by colke995 View Post
                    Apsolutno se ne slazem da ti fakultet nece pomoci. Fakultet ti igra kljucnu ulogu. Naravno nece te spremiti za sve, niti je moguce da te spremi za sve. Sa strane sto radis je sve dodatak.

                    To za te samouke sam diskutovao i sa Urosem. Ako znas kako sebe da unapredis i imas karakter da izguras tako nesto, super. Selektivno ucis ono sto zelis i mislis da ti je neophodno bez da trosis vreme na nesto sa strane. Ali zato treba da si karakter i po. Stvar je u tome sto u periodu od 18. do 23. godine, to je jako malo ljudi u stanju da izvede. Jer se izgubis u zelji da se zajebavas naspram neobaveznog ucenja koje "moze i sutra". Fakultet ti ipak dodje kao delimicni oblik obaveze, pa drugaciji odnos imas prema tome. Zato kazem da ti fakultet iziskuje jos neke karakterne osobine.
                    Tako razmislja onaj koji vidi svoj budući posao kao obavezu i ne voli ono što radi. Jednostavno to nije nešto što ćeš ti naterati sebe, nego će ti biti zanimljivo da istražuješ o tome i saznaješ nove informacije. Naravno, tu ima i veliki uticaj kolike su ti ambicije u životu. Nekome su da se provodi dok je mlad, ima prosečan posao i prosečnu platu i takav bude celog života. Neko hoće više, neko manje.

                    Originally posted by Marija81 View Post
                    Molim te pojasni ovo
                    Rekao sam da ako neko uči selektivno, bitno je da nauči da radi taj posao kvalitetno. Uostalom, nebitno je da li je nekome prosek bio 10 ili 6, ako znaju da rade taj postao isto? Zar ne?

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Rekao sam da ako neko uči selektivno, bitno je da nauči da radi taj posao kvalitetno. Uostalom, nebitno je da li je nekome prosek bio 10 ili 6, ako znaju da rade taj postao isto? Zar ne?
                      Praksa pre teorije?
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Marija81 View Post
                        Praksa pre teorije?
                        Jel automehanicar nauci prvo teoretski kako se popravlja auto, pa onda uci da ga popravlja prakticno?
                        sigpic
                        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                        Comment


                        • Originally posted by taliesin View Post
                          Mozes ti da budes i samouk, kvalitet onoga sto produciras u nauci je jedino merodavan. Da li je taj kvalitet posledica licne genijalnosti ili priljeznog rada u postojecim institucijama je irelevantno kad se rad objavi i izadje na akademsko "trziste". Stvar je samo u tome da ti formalno obrazovanje omogucava da ne lupetas i izmisljas toplu vodu verujuci da je pre tebe niko nije izmislio. Ne bi verovao koliko je tih klinaca koji dodju sa "genijalnom teorijom do koje niko nikada nije dosao" a odu sa pozamasnim spiskom literature koja je vec stotinama godinama razresavala i razresila tu nikad vidjenu teoriju. U nauci je bar jednostavno, daj mi da vidim sta si objavio u relevantnoj periodici i reci cu ti koliko vredis. Gde si to naucio? Koga briga.
                          Potpisujem sve. Tako je i sa zaposljavanjem u privatnom sektoru. Boli tamo tvog gazdu uvo da l si dosao sa faksa sa 10.00 prosekom ili si samouki majstor. Ako znas znanje i donosis mu pare, ti si mu car.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Praksa pre teorije?
                            Uopšte nisam alaudirao na tako nešto

                            Comment


                            • Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Jel automehanicar nauci prvo teoretski kako se popravlja auto, pa onda uci da ga popravlja prakticno?
                              Originally posted by Победа View Post
                              Uopšte nisam alaudirao na tako nešto
                              Niti sam ja to tvrdila. Upitnik na kraju rečenice niste dobro protumačili.
                              Dakle, po vama...
                              Praksa pre teorije?
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Originally posted by Marija81 View Post
                                Niti sam ja to tvrdila. Upitnik na kraju rečenice niste dobro protumačili.
                                Dakle, po vama...
                                Praksa pre teorije?
                                Nope. Uporedo.
                                sigpic
                                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                                Comment

                                Working...
                                X