Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Brajkula View Post
    Ma ili si pametan ili glup, možete vi sad da mlatite praznu slamu do prekostura.

    Ne može se od magarca napraviti konj....nikada.
    Памет и интелигенција су 2 различите ствари.

    Comment


    • Pa ja jos nisam naisla na snalazljivog ali glupog coveka, tako da cim kazete da je neko snalazljiv, podrazumeva se da je pametan.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • U stanju sam da za 10min popijem 2l vode,a jos voda ne valja a za vetar me nista ne pricaj da kad dune topao ocu da se onesvestim

        Comment


        • Ne vjerujem u sudbinu, prije svega zbog toga sto svaka osoba ima pred sobom u svakom datom momentu najmanje dvije razlicite odluke da donese i na osnovu toga krece se kroz zivot.

          Da je sudbina stvarna, zivot ne bi imao smisla. Zasto zivjeti, ako se vec zna kako ce nam zivot zavrsiti, nema smisla.

          A sto se tice glup/pametan distinkcije izmedju ljudi.

          Glupi ljudi mogu biti farmeri i mogu biti izuzetno sposobni da rade na farmama i proizvode hranu. Bez tih 'glupih' ljudi, pametni ne bi prezivjeli da izmisle nove stvari.

          Evo primjer.

          Da li bi Leonardo da Vinci ikada izumio sve sto je izumio, da je umro od gladi? Naravno da ne. Sto znaci da svaka individua ima odredjeni potencijal, u jednom smjeru da ga razvije i na osnovu toga zivi sretan i zadovoljavajuci zivot.

          Sad da li ce biti zapamceni za citav zivot, nece, ali ce doprinjeti drustvu. Niko ne zna kako se zvao kuhar Lea da Vincia, ali svi znaju ko je da Vinci bio.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Pa ja jos nisam naisla na snalazljivog ali glupog coveka, tako da cim kazete da je neko snalazljiv, podrazumeva se da je pametan.
            E ja baš srećem takve ljude svaki dan.Prodajem piće jednom liku iz Bosne iskreno ja prostijeg,glupljeg čoveka nisam video u životu ali švercovao je neke stvari kada niko nije smeo i na tome je zaradio pare koje većina nas može da sanja.Ima nekoliko benzinskih pumpi,nekoliko marketa,dva hotela a ne zna koji je glavni grad SAD-a,i dalje misli da postoje pentium trojke i četvorke,za NATO misli da je država itd itd.
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Originally posted by Lord Gangarić View Post
              E ja baš srećem takve ljude svaki dan.Prodajem piće jednom liku iz Bosne iskreno ja prostijeg,glupljeg čoveka nisam video u životu ali švercovao je neke stvari kada niko nije smeo i na tome je zaradio pare koje većina nas može da sanja.Ima nekoliko benzinskih pumpi,nekoliko marketa,dva hotela a ne zna koji je glavni grad SAD-a,i dalje misli da postoje pentium trojke i četvorke,za NATO misli da je država itd itd.
              To što ti pričaš da ne zna koji je glavni grad SAD nema veze sa inteligencijom, ti govoriš o obrazovanju.

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Ne vjerujem u sudbinu, prije svega zbog toga sto svaka osoba ima pred sobom u svakom datom momentu najmanje dvije razlicite odluke da donese i na osnovu toga krece se kroz zivot.

                Da je sudbina stvarna, zivot ne bi imao smisla. Zasto zivjeti, ako se vec zna kako ce nam zivot zavrsiti, nema smisla.

                A sto se tice glup/pametan distinkcije izmedju ljudi.

                Glupi ljudi mogu biti farmeri i mogu biti izuzetno sposobni da rade na farmama i proizvode hranu. Bez tih 'glupih' ljudi, pametni ne bi prezivjeli da izmisle nove stvari.

                Evo primjer.

                Da li bi Leonardo da Vinci ikada izumio sve sto je izumio, da je umro od gladi? Naravno da ne. Sto znaci da svaka individua ima odredjeni potencijal, u jednom smjeru da ga razvije i na osnovu toga zivi sretan i zadovoljavajuci zivot.

                Sad da li ce biti zapamceni za citav zivot, nece, ali ce doprinjeti drustvu. Niko ne zna kako se zvao kuhar Lea da Vincia, ali svi znaju ko je da Vinci bio.
                Можда је судбина таква да он мора да бира између те две одлуке и да изабере једну?

                Наравно ни ја не верујем у исту, али може се расправљати о томе.

                Comment


                • Originally posted by Lord Gangarić View Post
                  E ja baš srećem takve ljude svaki dan.Prodajem piće jednom liku iz Bosne iskreno ja prostijeg,glupljeg čoveka nisam video u životu ali švercovao je neke stvari kada niko nije smeo i na tome je zaradio pare koje većina nas može da sanja.Ima nekoliko benzinskih pumpi,nekoliko marketa,dva hotela a ne zna koji je glavni grad SAD-a,i dalje misli da postoje pentium trojke i četvorke,za NATO misli da je država itd itd.
                  On nije glup, on je samo neobavesten i to ga apsolutno ne zanima.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Japanci imaju jedan od boljih sistema obrazovanja, ako ne i najbolji. Sa nekom konkretnom nastavom pocinju tek od 10te god, do tada uce kako da se ponasaju prema drugima, zivotinjama i prirodi. Uce razne vestine koje kod nas ni odrasli ljudi ne znaju. Da budu solidarni, ljubazni, darezljivi, uce se samokontroli...sve ono sto retko ko ovde dobija i u porodici, o skoli da ne pricam...tako se razvija inteligencija, izmedju ostalog.. pa su zato i najinteligentniji, ali i najobrazovaniji.
                    Najjače dijete na skijanju ikad. `Japan is the best` i u jajetu s vrha Bjelašnice, pa ga stigni ako možeš

                    Spoiler


                    Savladao brat snowboard za pola sata, a ni 5 godina imao nije kako treba

                    Spoiler


                    U njemu više energije nego u svoj ovoj `našoj` djeci zajedno

                    Spoiler

                    Comment


                    • sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Skoro videh sliku na tviteru, postavila riba nesto u fazonu: Zdravo ja sam Dragana, doktor nuklearne fizike, i ovo je moja plata. I ispod cifra od nekih 30-40k dinara.

                        Pa sestro, ne funkcionise ti zivot tako. Eto koliko mozes da budes glup i naivan, sa sve posteno zaradjenom diplomom i osurenim faksom. Generalno su ljudi ovde gnevni na drzavu i kao da im je fetis da odustanu odmah na startu. I u toj Americi u koju bi svi da pobegnu, imas jednog doktora nuklearne fizike koji radi za 2k dolara mesecno, i drugog koji radi za 20k dolara mesecno. Sve je do snalazljivosti. Uvek bilo, uvek bice, i uvek treba da bude.
                        Originally posted by Dekinjo
                        Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                        Originally posted by La Jugoslavia
                        Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                        Comment


                        • Originally posted by bici View Post
                          Skoro videh sliku na tviteru, postavila riba nesto u fazonu: Zdravo ja sam Dragana, doktor nuklearne fizike, i ovo je moja plata. I ispod cifra od nekih 30-40k dinara.

                          Pa sestro, ne funkcionise ti zivot tako. Eto koliko mozes da budes glup i naivan, sa sve posteno zaradjenom diplomom i osurenim faksom. Generalno su ljudi ovde gnevni na drzavu i kao da im je fetis da odustanu odmah na startu. I u toj Americi u koju bi svi da pobegnu, imas jednog doktora nuklearne fizike koji radi za 2k dolara mesecno, i drugog koji radi za 20k dolara mesecno. Sve je do snalazljivosti. Uvek bilo, uvek bice, i uvek treba da bude.
                          Зато што већина људи мисли да је диплома све што им треба у животу. Осим те дипломе ти треба и сналажљивост, а пре свега и знање тог посла. Колико само људи заврши факултет, а везе немају с послом.

                          Comment


                          • Vi kao da zivite u nekoj drugoj zemlji, jer ovde ti najcesce treba clanska karta
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by Победа View Post
                              Питао бих вас који причате да је ово непотребна тема и да је AI за причаоницу неке ствари.

                              Овако, жалили сте се да је тамо постало досадно јер се константно врти прича око економије, политике итд.

                              Направљена је друга тема, има свој назив какав год да је, није стики, тако да ми стварно није јасно зашто се буните?

                              Шта вама смета шта ће се овде причати, чему та опсесија овом темом?
                              Ovo je pričaonica 2.
                              Da se vrti samo svetska politika i ekonomija ok, ali ovde se vrti sve...I ovo je btw, čisto teranje nekog inata nekome.
                              Boli me briga da budem na bilo čijoj strani, ali smešno je.

                              Originally posted by maliajnstajn View Post
                              Imas razlicite vrste inteligencije.
                              Fluidna-ona koja ti pomaze da rijesavas logicke probleme, ta se ne moze povecati, ali se smanjuje kako staris.
                              Kristalizovana-kombinovanje stecenih znanja u prakticne svrhe.

                              Da li bi se dr.Howard Gardner složio sa tobom? Ne.
                              Zašto?
                              Zato što inteligencija ne može da se smanji. Smanjuje se memorija, brzina rešavanja problema i zadataka ali ne i inteligencija.
                              I zato šro postoji još nekoliko podkategorija( da ih tako nazovem) inteligencije .
                              A zaboravio si da pomeneš i socijalnu inteligenciju...

                              I da li si znao da je IQ npr. James Woods-a 180
                              Immanuel Kant 175...
                              Dolph Lundgren 160
                              A Sigmund Freud 156...
                              Sharon Stone 154...
                              Meriln Monroe 156...
                              Andy Warhol 86...
                              Muhammad Ali 78...
                              I td.

                              Šta ti to govori?
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Jos da Dragana, doktor nuklearne fizike moze da bira ovde izmedju 2k i 20k dolara mesecno, pa da covek kaze jeste do (ne)snalazljivosti ovako..sestro prekvalifikuj se!
                                Last edited by miloolja; 01-08-17, 21:26.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X