Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by madrid View Post
    29.juna bi trebao biti vrh ovog talasa. Za temperature je jos rano pricati. Ima naznaka da bi pocetak meseca doneo osvezenje. Danas se ocekuju jaki (lokalni ili frontalni) razvoji pogotovo u Banatu, a nedelja postaje sve zanimljivija. Ako mozemo reci da je sreda bila zagrevanje za danas onda je ovo zagrevanje za nedelju. Naravno razvoji nece zahvatiti celu zemlju, nije ovo jesenja natapaca, severniji delovi imaju (za one koji znaju meteorologiju) jaci CAPE, smicanje a ESTOFEX je izbacio 2 za sam severoistok Srbije.
    Posto vidim da baratas informacijama vidji mi za Podgoricu ocemo li prebacit tih 40 narednih dana?

    Comment


    • Daleko je termin da bi ti to mogao reci, za sada toga nema na kartama modela, glavnina ce udariti u Rumuniju i Bugarsku za 40+ skoro sigurno. Mada je poslednji izlaz evropskog ECMWF modela opet digao temperaturu za BG i PG i vidi 40 u BG a 39 u PG. Drzao je jedno vreme 40C pa je palo poslednja 2 dana na oko 36-7 (pricam za BG) sad opet vidi 40. Samo je termin jos daleko ali ispod 35 ne verujem da ce biti. Videcemo da li ce vecerasnji izlaz da podrzi pricu o 40C od jutros(2 puta dnevno izlazi) ili ce vratiti pricu na staro.

      Comment


      • Originally posted by Ivan_pg View Post
        Posto vidim da baratas informacijama vidji mi za Podgoricu ocemo li prebacit tih 40 narednih dana?
        U nedelju 39
        sigpic

        Comment


        • Evo naseg global warming zagovaraca pokusava da predvidi temperaturu 2 dana unaprijed i opet fulaju, a na kraju hoce da predvide temperaturu 50 godina unaprijed
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Ja nisam global warming zagovarac Aki nego ti nemas sta pametno da radis pa pocinjes paljbu po meni. Mislim svestan sam ja da je toplije globalno nego sto je bilo, ali sam svestan i da je kroz celu istoriju bilo toplijih i hladnijih ciklusa, tako da ne mogu da kazem da je ovo man made warming a ne mogu ni da tvrdim da nije, to niko sa sigurnoscu ne zna. Inace prognoza do 2 dana je pouzdana, 5 solidna, 7 okvirna, preko toga su samo tendencije u kom smeru bi moglo da ide.

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Evo naseg global warming zagovaraca pokusava da predvidi temperaturu 2 dana unaprijed i opet fulaju, a na kraju hoce da predvide temperaturu 50 godina unaprijed
              То што не може време да се предвиди је доказ глобалног загревања. Пре неки дан у Сибиру 37 степени, ненормално

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                U nedelju 39
                Pff to je nista razocaran sam,evo 3 godine ne mozemo prebacit 43,cudna vremena su dosla,izgleda su Aki i Tramp u pravu.

                Comment


                • Ja sam u pravu u 90% slucajeva, jer ne pricam o stvarima o kojima pojma nemam.
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Ja sam u pravu u 90% slucajeva, jer ne pricam o stvarima o kojima pojma nemam.
                    За сада си показао да си стручњак из области економије, маркетинга, спорта, медицине спорта, тениса, политике, психологије, историје. Сигурно има још нешто што сам заборавио.

                    Comment


                    • Gresis madride, da ne kazem trcis pred rudu, jer ne znas kakav merni instrument imam, zato se i pozivam na njega. Inace na Ceraku je pokazao 34, 5 u 14h, koji ima neku posebno mikro klimu.
                      To merenje na visini od 2m, zaboravih malo pre da pomenem kada sam i hlad, odnosno i asfalt, je ustaljeno i svuda se u svetu radi, jer direktna izlozenost Suncu pokazivala bi neke dr stvari...zavisila od vise faktora materijala termometra, okoline, njene podloge.....itd i to je T vazduha....koju ljudi cesto brkaju, tj ne znaju ni sta to znaci ni kako se meri...nazalost ona ima malo uticaja konkretno na nas koji se krecemo po razlicitim podlogama, uglavnom asfaltu...i nazalost ne letimo, niti smo u hladu...u sustini i bolje da ne znamo po kakvoj zapravo T hodamo kada su ovakvi ekstremi u pitanju...pa i oni koji idu u minus.


                      tt sa A5 u inat Mi6
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Polako Ivane, tek je jun, mislim da u junu u PG nikad nije zabelezeno 40C dok jul ima oko 43, a avgust ujedno i rekord sa cak 45,8 (16.avgust 2007.) u PG.

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          За сада си показао да си стручњак из области економије, маркетинга, спорта, медицине спорта, тениса, политике, психологије, историје. Сигурно има још нешто што сам заборавио.
                          Ima dosta stvari, jer fakat previse citam i imam neku vrstu ADDH, gdje ne mogu da se fokusiram na jednu stvar, vec moram 5 stvari da istrazujem u isto vrijeme.

                          I svima je to preporuka, citajte ljudi, edukujte se, nema nista zlo u tome, samo vam moze pomoci.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Gresis madride, da ne kazem trcis pred rudu, jer ne znas kakav merni instrument imam, zato se i pozivam na njega. Inace na Ceraku je pokazao 34, 5 u 14h, koji ima neku posebno mikro klimu.
                            To merenje na visini od 2m, zaboravih malo pre da pomenem kada sam i hlad, odnosno i asfalt, je ustaljeno i svuda se u svetu radi, jer direktna izlozenost Suncu pokazivala bi neke dr stvari...zavisila od vise faktora materijala termometra, okoline, njene podloge.....itd i to je T vazduha....koju ljudi cesto brkaju, tj ne znaju ni sta to znaci ni kako se meri...nazalost ona ima malo uticaja konkretno na nas koji se krecemo po razlicitim podlogama, uglavnom asfaltu...i nazalost ne letimo, niti smo u hladu...u sustini i bolje da ne znamo po kakvoj zapravo T hodamo kada su ovakvi ekstremi u pitanju...pa i oni koji idu u minus.


                            tt sa A5 u inat Mi6


                            Mada ja iskreno mislim(mada ne mogu da tvrdim) da RTS i ostale TV stanice uvek uzimaju prognoziranu temperature za stanicu AMS Kosutnjak koja zbog podloge i razlike u visini uve ima oko 2 stepena nize temperature. Evo trenutno na RHMZ sajtu Kosutnjak meri "samo" 33,7 a AMS Pancevo 35,4C

                            Comment


                            • Da dodam jednu zanimljivost najvisa temperatura od kad se vrsi mjerenje u svijetu je izmjerena u Dolini smrti 57,7C,u istocnoj Kaliforniji.

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Ima dosta stvari, jer fakat previse citam i imam neku vrstu ADDH, gdje ne mogu da se fokusiram na jednu stvar, vec moram 5 stvari da istrazujem u isto vrijeme.

                                I svima je to preporuka, citajte ljudi, edukujte se, nema nista zlo u tome, samo vam moze pomoci.
                                Око спорта си доста грешио


                                Само што се тиче повреда у спорту и генерално физичке припреме, а видео сам да си и о томе писао, ту треба доста, доста да читаш и није ни близу тако једноставно као што можда мислиш.

                                Comment

                                Working...
                                X