Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kapitalizam je implementacija protestantizma i vrijednosti koje on promoviše. Zato ga jedino jevrejski kulturološki kod može prepoznati. A mi ovdje koji smo kulturno silovani počev od raznih imperija, preko samozvanih komunista do današnjeg kapitalizma nismo u stanju uklopiti se u takav sistem. Postoji i taj aspekt. Nije svako podneblje jednako prilagodljivo određenom društveno - političko - ekonomskom sistemu. A vezivati meritokratiju za kapitalizam, ma daj molim te. Meritokratija menadžersku funkciju ne priznaje, marketinšku mašineriju takođe. To je zajeb francuskih buržuja.
    " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

    Comment


    • Samo jedno pitanje, prije nego svaki tvoj argument prosto unistim, jer pises sa pozicije filozofije.

      Ko je otac kapitalizma?
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • hahahah, joj Aki, Aki.

        http://lmgtfy.com/?q=otac+kapitalizma
        " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

        Comment


        • Nisam te pitao da mi pokazes kako da proguglam ime Adam Smith, vec da mi ti kazes ko je, jer si lupio takvu glupost gore da to nije realno.

          Kapitalizam je implementacija protestantizma i vrijednosti koje on promoviše. Zato ga jedino jevrejski kulturološki kod može prepoznati.
          Adam Smith koliko znam nije bio zidov?

          Za par sati cu okaciti neke stvari kredibilnijih ljudi od mene, al siguran sam ja da ces i Friedmana i Hayeka nazvati Imperijalistima, ali Keynes i Marx su ok.
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Aki, moraš malo socilogiju proučiti da bi govorio o društvenim sistemima. Pročitaj Veberovu " Protestantsku etiku i duh kapitalizma " i sve će ti biti jasnije. Nisam ja rekao da je Smit bio jevrej već da jedino jevreji mimo pripadnika protestantizma mogu prepoznati kapitalizam, odnosno da se jedino njihov kulturološki kod ne sukobljava sa vrijednostima kapitalizma. Dakle, spominjao sam protestante i jevreje, odnosno judaizam. Čuj Smit jevrej, jbg Aki.
            " I really like Arsenal. But you, do you like Arsenal? Or just Arsenal with trophies? "

            Comment


            • Originally posted by Ves View Post
              Aki, moraš malo socilogiju proučiti da bi govorio o društvenim sistemima. Pročitaj Veberovu " Protestantsku etiku i duh kapitalizma " i sve će ti biti jasnije. Nisam ja rekao da je Smit bio jevrej već da jedino jevreji mimo pripadnika protestantizma mogu prepoznati kapitalizam, odnosno da se jedino njihov kulturološki kod ne sukobljava sa vrijednostima kapitalizma. Dakle, spominjao sam protestante i jevreje, odnosno judaizam. Čuj Smit jevrej, jbg Aki.
              Ne raspravljaj se sa Akijem jos je on zelen,nije jos ni ekonomiju zavrsio vrijeme radi za njega,shvatice kroz koju godinu gdje grijesi.

              Comment


              • Kaze meni osoba Y da procitam nesto, a kad ja njima kazem da procitaju nesto, kazu mene to ne zanima.

                U ovome svemu ima jedan veliki problem, a to je sto sam ja vrlo vjerovatno procitao ovo sto se meni govori da procitam, plus ono sto ja preporucujem.


                Al evo, posto vam ja nisam kredibilan, evo vam Milton Friedman, Nobelovac iz polja ekonomije.

                1. Pohlepa

                Spoiler


                2. Mit recenice: "Da bi nekome svanulo, mora tebi da smrkne."

                Spoiler


                3. Mit da Kapitalizam daje vise benefita bogatima nego siromasnima

                Spoiler



                4. Moral i kapitalizam

                Spoiler



                5. Mit 'besplatnog rucka'

                Spoiler



                6. Kapitalizam vs. Socijalizam

                Spoiler



                7. Socijalizam unistava drustva

                Spoiler



                Najtuznije od svega je sto niko od vas nece pogledati sekund ovih stvari, ali ce nastaviti da prica nebuloze protiv kapitalizma.
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Ti sve baziraš na Fridmanu i njegovim idejama...koje su zastarele...Sada je 21 vek
                  Naravno on priča o USA , jer je takav sistem tamo...
                  Na balkanu to nikada ne bi moglo ( niti treba da zaživi ) jer smo mi proizvodna društva, dok su Ameri trgovci...
                  Dalje, sve zasnivaš na teoriji jednog čoveka - ili samo teoriji - kako ti drago...
                  Aki, praksa i teorija se gotovo uvek jako razlikuju...
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Pogresno.

                    Adam Smith, F. A. Hayek i Milton Friedman.

                    Ne postoji u ekonomskim principima zastarjelosti. Istu tu gresku sam ja napravio prije 3 godine, kada sam polagao makroekonomiju i jedan veoma bistar asistent mi je tako spustio na zemlju da sam poceo ozbiljno da se edukujem o ekonomskoj teoriji.

                    Vi konstantno mjesate, na balkanu to nikako ne bi moglo, bla bla, bla. Moze sve i svugdje, samo treba znati.

                    Ne postoji razlika izmedju proizvodnog i trgovackog drustva. I proizvodno drustvo mora prodati ono sto proizvede, inace ce propasti.
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Originally posted by maliajnstajn View Post
                      Vi konstantno mjesate, na balkanu to nikako ne bi moglo, bla bla, bla. Moze sve i svugdje, samo treba znati.
                      Ne postoji razlika izmedju proizvodnog i trgovackog drustva. I proizvodno drustvo mora prodati ono sto proizvede, inace ce propasti.
                      Mentalitet, zaostavština, navike sve je to ono što je teško promenljivo na Balkanu. A ako ljudi nisu spremni da menjaju navike džaba znanje...
                      Postoji velika razlika između proizvodnog i trgovačkog društva.
                      Proizvodno društvo će živeti od prodaje svojih proizvoda.
                      Trgovačko društvo ( konkretno USA ) se bazira na prodaji usluga...
                      A kada prestane potražnja za određenim uslugama sistem se urušava i propada...
                      Ponoviću , teorija je jedno -praksa drugo.
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Kad Aki kaze devojci ne,

                        Comment


                        • Originally posted by Seoski Terminator View Post
                          Kad Aki kaze devojci ne
                          Ma jok, to Aki kad' se bude ženio

                          Spoiler
                          Aki šalim se
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Mentalitet, zaostavština, navike sve je to ono što je teško promenljivo na Balkanu. A ako ljudi nisu spremni da menjaju navike džaba znanje...
                            Postoji velika razlika između proizvodnog i trgovačkog društva.
                            Proizvodno društvo će živeti od prodaje svojih proizvoda.
                            Trgovačko društvo ( konkretno USA ) se bazira na prodaji usluga...
                            A kada prestane potražnja za određenim uslugama sistem se urušava i propada...
                            Ponoviću , teorija je jedno -praksa drugo.
                            Ovo je mozda najkatastrofalnija procjena americke ekonomije ikad.

                            Carl Ichan je to dobro rekao. Service based economy ne funkcionise i ne postoji, moras nesto proizvoditi. Ka tome(service based economy) je isao Obama, pa je imao najgori oporavak u historiji svijeta iako je upumpao trilione u ekonomiju, sto direktno, sto kroz monetarnu politiku.

                            Svako drustvo se razlikuje, a da bi bilo koje drustvo moglo da uspije u necemu mora da ima SLOBODU.

                            Mozes li mi reci, da li mi na Balkanu imamo slobodu da radimo sta zelimo sa nasim zivotima bez da nam se neko drugi petlja u zivot?
                            sigpic
                            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                            Comment


                            • Sto mislis Aki jesmo li trebali mi uc u NATO,kako ce nam to uticat na ekonomiju?

                              Comment


                              • Zašto je onda, došlo do kraha berze 2007- 2008 ( nisam sigurna koja je tačno ) ako je bazirano na proizvodnji ?
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X