Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by maliajnstajn View Post
    Norveska npr nema zakonom propisanu minimalnu platu, a najmanja plata trenutno im je negdje u nivou $24 po satu.

    Ja kad bi se docepao vlasti, prva stvar koju bi uradio, jeste da bi smanjio broj zaposlenika u vladi, smanjio broj ministara i ministarstava. Povecao plate pravosudju. Privatizovao svaku mogucu firmu koju drzava ima u svom posjedu. Odbacio planove za pristup EU.

    Ukinuo porez na dohodak. Uveo takse koje bi finansirale policiju, vatrogasce i vojsku.

    Ukino bi PDV isto tako.
    Е када се ово спомене у Србији, одма си окарактерисан као издајник и не знам ни ја шта..

    Реци ми, не знам да ли си видео, економија Америке пре ФЕДа?

    Comment


    • Originally posted by Lord Gangara View Post
      Svi bi mi to uradili Aki ali nećemo nikad možemo samo ovako da sanjamo i razmišljamo šta bi bilo kad bi bilo
      Svi kazu da bi nesto uradili, a na kraju rade sve kontra da bi ostali na poziciji i obogatili se preko drzave. Ne ide se u drzavnu sluzbu da se obogatis.

      Ja recimo nemam nikakve afinitete da idem u politiku, robovski posao, al koliko me nerviraju, mislim da ce i meni ko i Trumpu puc film u po frke i rec, jebat vam mater nesposobnu sad cu vas poskidat sve redom.



      Napisat cu sutra o Americi prije FED-a
      sigpic
      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

      Comment


      • Ne ide se u državnu službu da se obogatiš?

        Ja čim bi se zaposlio tu, uzeo bi kredit od 50000 i ladio muda dokle god mogu.
        sigpic

        Comment


        • Treba početi smišljati Akiju slogane.
          DALE 1992-2020
          NIKAD ZABORAVLJEN

          Comment


          • Originally posted by maliajnstajn View Post
            Norveska npr nema zakonom propisanu minimalnu platu, a najmanja plata trenutno im je negdje u nivou $24 po satu.

            Ja kad bi se docepao vlasti, prva stvar koju bi uradio, jeste da bi smanjio broj zaposlenika u vladi, smanjio broj ministara i ministarstava. Povecao plate pravosudju. Privatizovao svaku mogucu firmu koju drzava ima u svom posjedu. Odbacio planove za pristup EU.

            Ukinuo porez na dohodak. Uveo takse koje bi finansirale policiju, vatrogasce i vojsku.

            Ukino bi PDV isto tako.
            Kako misliš da bi MMF reagirao na ukidanje poreza na dohodak i PDV-a. Kako bi se financirala država, koja mora vraćati tom MMF-u silne pare.
            Slažem se ja sa tim, ali to su korjenite promjene, koje zahtjevaju totalni politički konsenzus u državi, i to stabilnoj državi. A na ovim područjima nemoguć je politički konsenzus i nemoguće je da je država stabilna.
            Dakle, čak i da dođeš ti na vlast opet ti treba konsenzus, da doneseš novi ustav, pa ti trebaju raznorazne većine u parlamentu da doneseš te radikalne zakone.

            Ukidanjem poreza na dohodak bi samo olakšao lopovima da ono što su pokrali, dodatno obogate, primjerice ako si ukrao razne nekratnine i od istih zarađuješ novac, ovako su bar trebali po zakonu državi davati 10%, ovako ne bi morali ni to.

            Za početak treba lustracijom odstraniti sav ovaj korov iz našeg društva koji je povezan sa komunizmom. Već tada bi društvo počelo disati. Naravno nakon toga neophodno je srezati državni aparat, jer evo recimo kod nas u BiH, smiješno je da postoji na državnoj razini 9 ministarstava, na entitetskim po 16, plus u FBiH još ima 10 županija koje imaju po ko zna koliko ministarstava. A gdje su uprave, ustanove, zavodi, lokalne uprave i samouprave. Kritično, smeće od države.

            Comment


            • Originally posted by Jax Teller View Post
              Jel ko od vas lokadžija pio crnu pivu Tomislav?
              Jesam ja

              Comment


              • Originally posted by luka View Post
                Jesam ja
                Neobična piva al meni se svidjela.
                DALE 1992-2020
                NIKAD ZABORAVLJEN

                Comment


                • Originally posted by Jax Teller View Post
                  Neobična piva al meni se svidjela.
                  Odlična je piva, od tamnih lokalnih ima kod nas u Mostaru Kosača tamna, meni je isto odlična.
                  Kako misliš da je neobična?

                  Comment


                  • Ma inače rijetko pijem crnu pa mi je svaki prelaz neobičan. Al svidjela mi se, a i brate pošteno te zaljulja 4-5 komada.
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Sta me briga za MMF, refinansirao bi. Nek se jebu. Njima je u interesu da im vratim, pa bi trebala neka racunica da se baci koliko treba para da se vrati tim globalistima. Nije nemoguce da se ubaci neka taksa na vracanje tog duga na ograniceni period.

                      Bosna i Hercegovina nema ustav. Bosna i Hercegovina ima Dejtonski sporazum koji je samo fensi verzija Divide et Impera.

                      Ovdje ne treba popravljat, vec pocet ispocetka.
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Sta me briga za MMF, refinansirao bi. Nek se jebu. Njima je u interesu da im vratim, pa bi trebala neka racunica da se baci koliko treba para da se vrati tim globalistima. Nije nemoguce da se ubaci neka taksa na vracanje tog duga na ograniceni period.

                        Bosna i Hercegovina nema ustav. Bosna i Hercegovina ima Dejtonski sporazum koji je samo fensi verzija Divide et Impera.

                        Ovdje ne treba popravljat, vec pocet ispocetka.
                        Pa znam Aki da nema ustav, to sam davno rekao
                        Zato i kažem da bi ga trebalo donijeti.

                        Znaš i sam da bi u slučaju konflikta sa MMF-om oni hladno zakuhali rat ovdje kao što uspješno to uvijek rade i onda bi tek bio kaos.

                        Ja uvijek gledam realno na stvari i ovo sve u teoriji je jako jednostavno. Razmišljaš ljudima dovoljno lopovluka, nesposobnih ljudi, pa svi samo žele PRILIKU, JEDNAKE MOGUĆNOSTI, zaradu po sposobnosti i radu, zdravo tržište bez korupcije, pravnu državu.... Ako to ponudim glasat će za mene... To bi bilo jednostavno... Ali onda shvatiš da svaku vlast postavlja i mijenja Washington, Brisel, Berlin, Moskva ili neko peti... Ako ćeš ići samostalno ili ti namjeste aferu, a ako to ne mogu skinu ti glavu...

                        Mi smo ovdje kanalizacija velikih sila, a sve to nije trebalo biti tako, ali je ispalo tako jer su u nas ljudi skloni prodavanju obraza, sebe i svega ostalog.


                        Kada me pitaju razliku između naše korupcije i recimo negdje u uređenoj državi, recimo SAD ili Njemačka. Kako bi laiku objasnio. Evo npr. U Njemačkoj izračunima prikažeš da je neka trasa autoceste koštala 100 miliona eura, a u stvarnosti je koštala 98, uzeo si sebi 2 miliona, ali si zato napravio autocestu koje se ni Hitler ne bi postidio
                        Ovdje kod nas ta ista autocesta bi bila jedan sloj od 20 cm, koji bi za 10 godina postao pun rupa, a s vremenom čak i makadam. Zašto? Zato što bi naši stručnjaci od 100 miliona uzeli 90 miliona, te bi još i za ovih 10 miliona namjestili natječaj i dali neznalicama da urade nakaradnu cestu.

                        Aki, možda jednog dana napravimo državu od ovog smeća, drago mi je što ima ljudi da vjeruju... Ali svakim danom gubim vjeru.

                        Comment


                        • Originally posted by Jax Teller View Post
                          Ma inače rijetko pijem crnu pa mi je svaki prelaz neobičan. Al svidjela mi se, a i brate pošteno te zaljulja 4-5 komada.
                          Jašta je, mislim da nema kod nas jače crne pive. Plus još ljeto, a ona je teška sama po sebi. Fin okus, a ne treba puno da se napije. Šta više treba jednom muškarcu

                          Comment


                          • Originally posted by luka View Post
                            Jašta je, mislim da nema kod nas jače crne pive. Plus još ljeto, a ona je teška sama po sebi. Fin okus, a ne treba puno da se napije. Šta više treba jednom muškarcu
                            Zato je meni lično ljeti najdraže gemištat uz neku laganu mezu. Još ako si negdje u prirodi pored vode, Bog da te vidi.
                            DALE 1992-2020
                            NIKAD ZABORAVLJEN

                            Comment


                            • Originally posted by Jax Teller View Post
                              Zato je meni lično ljeti najdraže gemištat uz neku laganu mezu. Još ako si negdje u prirodi pored vode, Bog da te vidi.
                              Istina. Samo ja na pijem gemizu, nego čistaka bijelo vino

                              Comment


                              • Šta je gemištat , belo vino i kisela ?
                                sigpic

                                #PRAVDA ZA BRAĆU

                                Comment

                                Working...
                                X