Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aki

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • A ja bih se zaklela da Aki čita samo o ekonomiji i Trampu
      Plavuša
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Aki dzaba propagiras ovdje tekovine prljavog kapitalizma,trujes ovdje ovu omladinu tvojim opasnim idejama zavrsicete svi vi na celu sa trampom i kompanijom na smetliste istorije.Zivio socijalizam
        Last edited by E1_PG; 06-05-17, 20:19.

        Comment


        • Ja jos uvijek cekam da mi objasnis sta to socijalziam pretstavlja i zasto je bolji od kapitalizma?
          sigpic
          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

          Comment


          • Nijedno ni drugo ne valja nista.
            Socijalizam jer ti koristis vise nego sta treba.
            Kapitalizam jer tebe neko iskoriscava vise nego sto treba.

            Te trule zapadnjacke ideje koje pokusavamo da instaliramo na nas mentalitet su u samoj svojoj osnovi greska. To ti je onaj osecaj kad instaliras neku igricu I na 99% ti izbaci error.

            Steta sto si rodjen u ovoj rupi, sa tom tvojom logikom I demagogijom sto posto sam siguran da bi uspeo na zapadu, bio bi Trump umesto Trumpa, kao u onom crtacu kada Iznogud hoce da postane sultan umesto sultana

            Sta je besplatno? Nista.
            Svaka stvar se placa na ovaj ili onaj nacin ako stvari posmatras kroz prizmu utrosenog vremena I obracunavas oportunitetni trosak. To jest to isto vreme si mogao utrositi na nesto drugo.

            Ali ima stvari dobri moj Spok koje su besplatne.

            Osmeh zene koja te voli ( sto tebi ne treba jer si Vulkanac I posvetices zivot trazenju potpune logike )

            Razgovor sa pravim prijateljem ili sedenje u tisini sa istim ( tebi to ne treba jer ce ti ambicija dupe pojesti )

            Vreme provedeno sa porodicom, koje je dragoceno I ne moze biti transakcija. Ne sme I ne moze se gledati na takav nacin.

            Zivot je prolazan, danas nas ima sutra vec ne.
            Pravi zivot pocinje kad ostavis logiku po strani I pustis da te vodi iracionalno.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Znao sam da me ceka romantican post. Volim i ja tebe

              Ja volim postaviti premisu i o njoj diskutovati.

              Premisa da ne postoji nista besplatno je potpuno tacna, ali kao sve ima razlike u tumacenju, odnosno logika iza nje moze biti iskrivljena

              Sto se tice kapitalizma.

              Niko tebe ne iskoristava u kapitalizmu, uzmes naucis potrudis se i ostvaris se, ako ne uspijes jebiga.

              U socijalizmu imas plafon, koji nikad ne mozes probiti.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • brze, jace, bolje

                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Ljubi te brat tako naivnog I neiskusnog. :*
                  I pored moje velike zelje da budem tvoj Pepe Imaz, propusticu.

                  Truli novac ne moze kupiti zdravlje.
                  Truli novac ne moze kupiti srecu.

                  Uvek romantizam ispred smrdljivog kapitalizma.

                  Isto ko moj brat Princoni, pravi I jedini izbor, svetlo u tami.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Kljucna razlika izmedju kapitalizma i socijalizma je vrijednosni sistem koji donose sa sobom.Zakon dzungle tj. zakon jaceg pri cemu 1 % populacije tlaci sve ostale ili metaforicno receno j.be sve ostale ili socijalizam koji donosi prije svega jedan zdraviji zivotni ambijent u kojem su klasne razlike puno manje,u kojem profit nije svrha zivota.Komunizam kao krajni stadijum socijalizma je nesto sto mozda nije dostizno znajuci ljudsku prirodu i ljudsku prirodnu teznju za moc i nadmoc ali je svakako nesto cemu treba teziti barem prema mom nekom shvatanju.Svedska jeste kapitalisticka zemlja ali je nesto najblize socijalizmu u ljudskoj istoriji,tek nakon izivljenog kapitalizma dolazi socijalizam.Marks je rekao da ce kapitalizam krenuti da se urusava tek kad zadje u svaki kutak planete i kad ponestane manevarskog prostora za dalju ekspanziju cemu smo jako blizu,svi ovi vjestacki izazvani ratovi su zadnji trzaji kapitalizma kojem ce brzo doci kraj tj. sigurno za vrijeme nasih zivota.

                    Comment


                    • Ја мислим да би био ред да подржимо брата Акија у свом путу да чита и ћирилицу 600 речи у минути тако што ћемо је сви користити и уједно га тренирати
                      sigpic

                      #PRAVDA ZA BRAĆU

                      Comment


                      • Ivane komunizam je ok aamo u teoriji. U praksi to bude debakl izmedju ostalog iz razloga koje si naveo. Ne moze da bude posteno da ti koji radis puno i stekao si dosta i uspesan si imas isto kao i ja neki nebitan i neradan lik. Kako bi se ti osecao?

                        Comment


                        • Marks je covjek koji nikad u zivotu nije radio.

                          Covjek koji je zivio na racun Engelsa kojem je otac ostavio kamaru para.

                          Osnova ljudskog bica je pohlepa, svi bi mi da imamo vise i ona treba da bude pokretac svega.

                          Da li je i jedna socijalisticka/komunisticka nacija neko tehnolosko dostignuce dostigla? Nije.

                          Skandinavija je primjer trzisne ekonomije, koja je nakon eksplatacije resursa i slobodne trgovine usvojila svoj socijalni program. Taj socijalni program nikad ne bi se desio da nije bilo kapitalizma. Sad kako su uveli nenormalne poreze, njihova ekonomija propada, usporena je i usvajanje nenormalne kolicine neobrazovanih imigranata njihova ekonomija ce otici u smrt.

                          Socijalizam je bio ideologija Nacista, kao i Staljina i Mao Ze Tunga. Komunizam je ubio vise ljudi od nacizma.

                          Socijalizam nikada ne moze funkcionisati, jer je to sistem u kojem ukidas slobodu ljudima. Covjek bez slobode ili ce umrijeti ili urusiti sistem. Zbog toga nikad socijalizam nije prezivio duze od 50 godina, a americki kapitalizam zivi vec 240 godina.

                          Adam Smith, F. A. Hayek i Milton Friedman.
                          sigpic
                          "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                          AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                          Comment


                          • Seremo a niko od nas nije ziveo u doba komunizma, moji roditelji kazu da im nikad nije bilo bolje nego tada.

                            Moji stavovi su defetisticki I krajnje pesimisticni sto se tice Srbije, Balkana i sveta kao celine. Slazem se sa Oljom I njenim tvrdnjama da je mozda ovo vrhunac I da nakon ovoga mozemo samo da se zabijemo u provaliju.

                            Cista dekadencija, propadanje I kraj.

                            Mogao bi neki scenario kao u "Childhoods end" od Artura Klarka.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Vjerujem i ja da je roditeljima bilo divno do mega inflacije koja se desila.

                              Moj otac licno imao ustedjevine bruku koja mu je propala. Ja kao dijete se igrao s tim starim parama, tu je bilo milijardi. Novcanica od milion dinara, ja se sjebavo.

                              Inace, sa mnom o ovome ne treba diskutovati, jer pokusavaju i univerzitetski profesori, pa ih obrukam pred cijelim amfiteatrom.
                              sigpic
                              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                              Comment


                              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                                Marks je covjek koji nikad u zivotu nije radio.

                                Covjek koji je zivio na racun Engelsa kojem je otac ostavio kamaru para.

                                Osnova ljudskog bica je pohlepa, svi bi mi da imamo vise i ona treba da bude pokretac svega.

                                Da li je i jedna socijalisticka/komunisticka nacija neko tehnolosko dostignuce dostigla? Nije.

                                Skandinavija je primjer trzisne ekonomije, koja je nakon eksplatacije resursa i slobodne trgovine usvojila svoj socijalni program. Taj socijalni program nikad ne bi se desio da nije bilo kapitalizma. Sad kako su uveli nenormalne poreze, njihova ekonomija propada, usporena je i usvajanje nenormalne kolicine neobrazovanih imigranata njihova ekonomija ce otici u smrt.

                                Socijalizam je bio ideologija Nacista, kao i Staljina i Mao Ze Tunga. Komunizam je ubio vise ljudi od nacizma.

                                Socijalizam nikada ne moze funkcionisati, jer je to sistem u kojem ukidas slobodu ljudima. Covjek bez slobode ili ce umrijeti ili urusiti sistem. Zbog toga nikad socijalizam nije prezivio duze od 50 godina, a americki kapitalizam zivi vec 240 godina.

                                Adam Smith, F. A. Hayek i Milton Friedman.
                                SSSR je kao primjer potpuno promasenog sprovodjenja socijalizma ipak imao tehnoloska dostignuca,prvi je poslao covjeka u svemir recimo.Komunizam nije ubio nikog,ljudi su ubijali ljude,ludi diktator Staljin je sprovodio masovni pokolj stanovnistva i tu je tacka.Ne komunizam.Komunizam u svojoj doktrini ne propagira rasnu netrepeljivost i mrznju,kao nacizam i zbog toga se ne mogu staviti u istu ravan.I Amerika nije simbol slobode ljudi mozda samo u nekim populistickim pricama,tamo vlada sloboda kapitala a velika je razlika izmedju ovog dvoje.
                                Last edited by E1_PG; 06-05-17, 22:20.

                                Comment

                                Working...
                                X