Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daj mi kontra-argument.

    Inace amidza mi je doktor u USA, nenormalno razvijenje tehnologija i svakakvih sranja. Treba sad da radim zubne implantate kod lika koji je specjalizirao implantologiju u Americi. Jednostavno zlatni standard medicine je u Americi.
    sigpic
    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

    Comment


    • Ti isti mesari su mi operisali oca u oktobru..

      U periodu od septembra do sredine oktobra su mu spasili zivot 3x. Sto lekari, hirurzi, anesteziolozi.

      Isti hirurg je operisao i dvojicu mojih komsija, koji su imali masivne infrakte miokarda.. Zivi obojice, jedan radi lagano. Drugi u penziji.

      Od drugara iz osnovne otac je operisao srce u Indiji..

      I da zanemarim, drugare i komsije, video sam koliko pojedini lekari kod nas znaju. I uverio se na sopstevenom primeru.
      Originally posted by Vladan
      SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
      :vinjaksmajli:

      Comment


      • Slazem se da ima vrhunskih doktora kod nas, ovaj amidza sto je otisao u USA ovdje je zavrsio sve, bio prof na faksu i imao ponudu da bude direktor nekog segmenta bolnice, nemam pojma, al mu zena dobila vrhunski posao u Americi i on otisao gore i sve ispocetka. Samo su mu Phd. priznali, sve ostalo je morao ponovo. Med school i specijalizaciju. Bas su ozbiljni gore.

        A recimo, nedavno, prije 2 godine, mali rodjak zabolio ga stomak i trebao da operise slijepo crijevo. On otisao gore, ovi ga poslali kuci jer veze nemaju, isti dan mu je se stanje pogorsalo, otisli na hitnu operaciju i djete dok je cekalo da se operise pukne mu slijepo crijevo. Poslije operacije je dobio sepsu i nakon toga bubrezi poceli da otkazuju, a govorili su da ce se bubrezi oporaviti, dok ga roditelji nisu u BG doveli kod jedne doktorice i ona im rekla, od tih bubrega nema nista. Skupili su pare za Francusku i hvala Bogu mama mu je dala bubreg i djete je sad zdravo super.

        Ali horor od primjera.

        Moja mama je stomatolog, radi u drzavnom domu zdravlja i strah je doktora nasih, jer je vidjela iz prve ruke koliko mnogo nesposobnog kadra ima. Ima ekstra doktora, ali ti trebaju ledja da dodjes do njih.
        sigpic
        "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
        AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

        Comment


        • Uvek imas masu primera.

          Daleko od toga da su nam bolnice opremljene, to je katastrofa! Ali i dalje imas ozbiljnih doktora i stomatologa bar u Bg-u.

          I da zanimljivija stvar sto lik koji mi je operisao caleta, je sasvim slucajno cuo da mi matori lezi, i dosao da se raspita i kada je video odredjene rezultate sam se javio da ga operise. I ako ce se kasnije ispostaviti da znam 50 ljudi koji ga znaju...
          Originally posted by Vladan
          SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
          :vinjaksmajli:

          Comment


          • Pa kazem ti meni ce raditi sada zube vjerovatno dva najbolja stomatologa u drzavi. Jedna je profesor ortodoncije, a drugi je dekan stomatologije i vjerovatno najbolji implantolog u drzavi. Privatno naravno i izaci ce bruka kesa da se plati, al ne zalim, sad je pravo vrijeme da sredim ovo sto mi fali

            Imam ja dosta prijatelja na medicini kod nas, to je opca katastrofa. Par ce ih biti odlicni doktori jer su im roditelji odlicni doktori, a ovi ostali, bjezi od njih kako znas i umijes. Ima jedna prijateljica, da joj das telefonski imenik naucit ce ga napamet za 10 dana, al je glupa do zla boga, ne bi joj nikad u zivotu dao da me lijeci, jer mislim da je ko robot, ne razmislja mozgom.
            sigpic
            "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
            AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

            Comment


            • Ljudi sa nasih prostora su najbolji ljekari na svijetu, druga je stvar sto je veliki broj njih napustio zemlju, i dalje mi imamo veliki broj vrhunskih doktora, ali ih je sve manje i manje.

              Comment


              • Originally posted by maliajnstajn View Post
                Daj mi kontra-argument.

                Inace amidza mi je doktor u USA, nenormalno razvijenje tehnologija i svakakvih sranja. Treba sad da radim zubne implantate kod lika koji je specjalizirao implantologiju u Americi. Jednostavno zlatni standard medicine je u Americi.
                Crni Aki, sta ce ti to

                Comment


                • Originally posted by princara View Post
                  Crni Aki, sta ce ti to
                  Ja to zovem, Hollywodski osmjeh
                  sigpic
                  "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                  AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Ja to zovem, Hollywodski osmjeh
                    Povadice ti sve zdrave zube i staviti vestake. Ebes holivud

                    Comment


                    • Ma nece mi nista povadit, genetika me sjebala, fale mi dvice, pa moram da poslozim zube i ubacim ovo sto mi fali
                      sigpic
                      "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                      AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                      Comment


                      • Originally posted by maliajnstajn View Post
                        Ma nece mi nista povadit, genetika me sjebala, fale mi dvice, pa moram da poslozim zube i ubacim ovo sto mi fali
                        Aha, onda je to OK

                        Comment


                        • Originally posted by maliajnstajn View Post
                          A recimo, nedavno, prije 2 godine, mali rodjak zabolio ga stomak i trebao da operise slijepo crijevo. On otisao gore, ovi ga poslali kuci jer veze nemaju, isti dan mu je se stanje pogorsalo, otisli na hitnu operaciju i djete dok je cekalo da se operise pukne mu slijepo crijevo. Poslije operacije je dobio sepsu i nakon toga bubrezi poceli da otkazuju, a govorili su da ce se bubrezi oporaviti, dok ga roditelji nisu u BG doveli kod jedne doktorice i ona im rekla, od tih bubrega nema nista. Skupili su pare za Francusku i hvala Bogu mama mu je dala bubreg i djete je sad zdravo super.
                          Da se nadovežem, ja sam kao klinac od 8 godina duži niz meseci imao periodične bolove u stomaku i nekoliko puta sam završio u bolnici gde bi me vraćali kući svaki put i pričali mi da mi nije ništa. Jedna genijalna doktorka se čak izvalila mojoj kevi i da foliram. Dok jednog dana nije došao izvesni Dr Živanović, zavukao ruku u moj stomak, ja vrisnuo, on počeo odmah da diktira tamo da pišu upaljeno slepo crevo, hitna operacija. To veče sam sam završio na polu-intenzivnoj s temperaturom 44c. E sad nisam siguran je l mi već tad puklo, ili je puklo u toku operacije (valjda tad), ali prođe to okej na kraju.
                          Da bi dve godine posle toga dobio neke nezamislive bolove u stomaku. Ispostavlja se da mi nisu lepo očistili creva i da se usled toga stvorile neke Laddove bride valjda, priraslice neke. Zavezala mi se creva.
                          A između ta dva slučaja sam lomio levu ruku, a jedna likuša u bolnici htela da mi stavi zavoj i pošalje kući takvog. Srećom pa nije bila sama.

                          Ili evo nedavno situacija s drugom, ćale mu imao moždani udar, doktor u bolnici ga nije otkrio. Ali dijagnozu postavi njegova sestra koja radi u Bgu kao opšte prakse. Iz Bga.

                          Mali milion primera imaš ovde nesavesnog lečenja i tretiranja pacijenta. Za ostatak zemlje ne znam, za Bg sam npr. čuo samo dobre stvari o doktorima i ljudi koje znam imaju pozitivna iskustva. Pogotovo sa VMA. Ali ovde.. najgore od svega je što izgleda nije u problem u tome da nisu kompetentni, već su jednostavno nezainteresovani, neretko i drski, neprijatni. Što je možda još i gore.
                          Ako hoćeš da ti posvete pažnju koju bi u normalnim okolnostima trebao pacijent da ima, nije problem.. doneseš čika doci Džeka, teta doktorki neki nakit.. i onda osmeh kad te vide, pa se interesuju, sami ti sve pričaju, ništa više ne moraš da ih pitaš.

                          Čast izuzecima naravno, daleko od toga da u mojim mnogobrojnim iskustvima s bolnicama nisam sretao dobre, fine i poštene doktore. No da ima dosta njih kojima se treba oduzeti dozvola da leče bilo šta, ima

                          Comment


                          • E vidis to meni brate od tetke nece biti jasno nikada.

                            Ti dajes nekome nesto da bi radio svoj posao!?

                            Uvek sam protiv toga. Ne zato sto mi je zao para, vec mi nema smisla, covece tvoje poziv je da spasavas ljjude, a ti hoces neku nagradu za to?!

                            Sa jedne strane razumem da hoces da se zahvalis kada sve prodje ok, ali i to je preterano.. To je bre njegov posao.
                            Last edited by l1m4r; 14-04-17, 01:06.
                            Originally posted by Vladan
                            SAFa niko nije mogao ni jednom da prezivi, Runi je to uradio dva puta. Masivan. Monumentalan. Bivsi. Pozdrav legendo, donesi Evertonu nemoguci san.
                            :vinjaksmajli:

                            Comment


                            • Strašne stvari bratiću, ali jbg, to je ovde ustaljena praksa. Niko ne želi da se igra sa zdravljem, kad znaš da si samo tako siguran. Problem je što ne može svako to da priušti.. onda igraš lutriju, hoćeš li dobiti nekog normalnog lekara ili neku gnjidu.

                              Comment


                              • Doktori opste prakse su pakao kod nas, u 80% slucajeva. Nestrucno, nezainteresovano i bezobrazno. Na svasta mozes da naidjes. Slicno je i sa ostalim blizin granama. Iz bliskih primera znam dosta primera. Kevu je doktorka 10 dana vracala kuci, na kraju sredimo da ode kod drugog doktora, ispostavi se da zena ima upalu pluca. Baba slomi ruku, stave joj gips, kad su ga skinuli zeni kriva ruka ostala, nisu dobro stavili gips. Ujak bio 2 meseca na intenzivnoj nezi, kad su ga premestili u opstu bolnicu u Valjevu, imbecili vec prvi dan zaboravili da mu daju terapiju.

                                Hirurgija istupa iz tog sablona, i Limar je dao primere. Moj cale je imao jako ozbiljnu operaciju koja je trajala 8 sati i zavrsila se uspesno bez ikakvih problema. Igrom slucaja hirurg je bio neko za kog su rekli da je najbolji kardiovaskularni hirurg na balkanu. Hteo sam da castim coveka posle operacije, nije hteo da prihvati. Jos mi rekose da covek odradi 350 operacija godisnje.

                                Naravno, uvek ima i losih primera. Znam lika koji je trebao da ima rutinsku operaciju noge, na kraju se to zavrsilo tako sto su nesto gadno sjebali na toj rutinskoj operaciji, lik je zbog toga imao 20 i kusur operacija za 15 godina.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X