Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zbog idiota koji lootuju radnje i onih degena u Dallasu ce mozda izgubiti sve oni sto su stvarno izasli da izraze nezadovoljstvo, jer ce pola medija igrati kako kome odgovara, a nakupilo se bas materijala. Zamrseno je sve trenutno ko zna kako ce se karte baciti ovih dana, sta ce biti sa ovim slucajem i ko ce isprofitirati politicki socijalno zakonski i u kojoj meri.

    Comment


    • Originally posted by Ganac View Post
      Prvo i ti i ovaj koji je autor twita treba da sami sa sobom razlučite šta je nacionalizam a šta rasizam. Šta je šovinizam a šta rasizam.
      Ovo što se u USA dešava debelo smrdi na rasizam, što sa Srbijom i Srbima nikako nije slučaj.
      Sve te razlike su meni izuzetno dboro poznate, samo sto ovde ljudi vole da zazmure kad se desava kod nas.

      Ovaj sto je tvitovao o Albancima i rasizmu ocigledno ili troluje ili trazi paznju, medjutim kad neko ubije glumca Maksimovica misleci da je Rom to je onda mnogo veci problem.

      Ili kad se u Krusevcu prebiju dva fudbalera samo zato sto su druge boje koze.

      Uki opcinjen Jevrejima, ne smeta mu sto su izdali Isusa
      Last edited by belgrade_owl; 31-05-20, 21:47.

      Comment


      • Originally posted by ?????? View Post
        Batina je iz raja izašla za mnoge. Ja bih voleo da je liberalno društvo ali narod treba tući. To je takva stokurina da ne zaslužuju ništa drugo.

        Pa koliko ima Arapa u Francuskoj i Turaka u Nemačkoj i stranaca u Britaniji pa niko nikad neće postati ništa.
        U Americi nisu stvari tako jednostavne i neke podele su duboko istorijski ukorenjene i teske za razumevanje ljudima sa strane koji nisu upuceni, pogotovo ljudima u Srbiji koji nemaju lako dostupan nacin da se o tome informisu.

        Naravno da policija (i nacionalna garda ako je neophodno) treba i mora da intervenise kada se tokom protesta unistava imovina, sprovodi nasilje itd bez obzira ko i zbog cega protestuje. Medjutim nisu svi koji protestuju banditi, niti 'stoka', niti je ispravna konstatacija da "narod treba tuci". U zavisnosti od lokacije, standarda, demografije itd zavisi i prisustvo i intenzitet nasilja koje negde jeste prisutno, dok se negde protesti odvijaju civilizovano.

        Takodje u Americi je i dalje jako prisutna zaostavstina institucialnog rasizma, gde i dalje vladaju velike drustvene podele. Obe strane koriste propagandu i razne druge metode jedni protiv drugih. Desnicari, konzervativci, tradicionalisti i republikanski establishment su logicno uz Trampa. Oni su mnogo vise skloni da relativizuju stvari kao sto je rasizam ili malo zazmure ako treba. Progresivci, demokratski establishment, razne organizacije za ljudska prava, "rasne" i nacionalne manjine itd se bore protiv toga, i aktivni su u skoro svakim protestima, pogotovo protiv policijske brutalnosti koja se i dalje uveliko sprovodi nad pomenutim grupama.

        Ne postoji civilizovana zemlja na svetu u kojoj je normalno da se na onakav nacin privode ljudi. To sto se desilo je cisto ubistvo civila koji nije pruzao nikakav otpor. I nema sanse da bi se to desilo da je "osumnjiceni" bio belac. Ja ne znam sta je bio cilj tom policajcu, verovatno (nadam se) ne da ubije coveka, ali izgleda da zada maksimalnu fizicku bol sa kojom moze da se izvuce (sto je takodje jako gadno). Protesti su potpuno logicna posledica jednog takvog ubistva. Sad, neki su to iskortistili da lome, pale, pljackaju itd sto mora da se sankcionise, suzbije, spreci i sta vec treba.

        Video sam i ove smesne komentare polu-obrazovanih ljudi koji ne znaju razliku izmedju rasizma, nacionalizma i diskriminacije na etnickoj osnovi, i tako sa ne znam kojim ciljem, ali svakako bez elementarnog znanja ili obrazovanja pokusavaju da ubace Srbiju u konverzaciju.
        Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

        Comment


        • Ovaj svet je uništila politička korektnost. Da su svi sirovi i surovi iskreni kao ja, bilo bi mnogo lepše mesto. Ovako se stvari samo guraju pod tepih.

          Influenseri pišu poruke podrške iz marketinških razloga i da bi se lepše osećali, tako ljudi isto ovde glume neke ljude prepune razumevanja, čude se svemu kao da žive pod kamenom.

          Sukobi postoje i to šminkanje samo odmaže.

          Sukob se neće rešiti i sistemska, institucionalna, socijalna mržnja, etnička nekim ulepšavanjima, tipa svi zajedno, ovo ono.

          Kada dodje do situacije - mi ili oni - svako svome jatu uvek ide.

          Ima primera masu dobrih prijatelja Srba i Muslimana ( Bošnjaka ) gde se posle drugog svetskog rata širilo to bratstvo jedinstvo i taj diskurs, ali se znalo duboko u duši da kada dodje do sranja, svako svome jatu leti i tako je i bilo.

          Mržnju ne treba podsticati ali ni ignorisati. O tome treba javno pričati. A ne ja da se ovde pravim da volim neke narode kada ne volim jer su naneli mom narodu mnogo bola, ili da se crnci prave da vole belce kad su ih u brodovima prevozili i vice versa.

          Mržnja je oko nas i dosta mi je ovih snowflakes persona koje bi da guraju to pod tepih i da glume humane i dobre ljude da bi sebi bili veći u očima. To je neodgovorno i totalno su drugi diskursi i debate potrebne u društvu.

          A to je ko se mrzi, zašto, i kako rešiti probleme. Problemi su problem, mržnja izbledi vremenom ako se problem reši.

          Znači integrišite crnce u sistem pa će se mržnja stišati, a ne da seremo svi o jednakosti, da se kače poruke po internetu i tako te glupotarije.

          Problemi se ne rešavaju jer su ljudi kukavice i jer vole da ispadnu dobri - čist konformizam.

          Comment


          • Drugo, kada se priča ovde o razvijenim državama, što se ne kaže kako su stekle kapitanu prednost i čijim izrabljivanjem? Je l' to model po kome svet treba da funkcioniše?

            Ljudi porede sada države kao da je to uporedivo. Jedni su zlostavljali čitavu planetu i stekli ogromne posede i kapital a drugi su bili zlostavljani.

            Ako treba zlostavljačima da se divim, e onda do kurca.

            Više poštujem Škote, Baske, Bretonce, Srbe i ostale slobodoljubive narode koje je ono usmrdelo govno Marks nazvao rasnim smećem nego kolonizatore.

            To je isto kao kada bih ja porobio ceo komšiluk i izrabljivao sve komšije i onda da se širim nekom iz drugog kraja grada koji je radio sam ili je bio porobljen. Kao vidi ja sam bolji na slobodnom tržištu, brže sam napredovao.

            Komunisti rasisti. Evo šta je njihov vodja rekao ko je rasno smeće. Najveće zlo 19. veka

            Last edited by Cassius Clay; 31-05-20, 21:52.

            Comment


            • Hiljade na ulicama lome, pale, ruse i biju se ali se nose maske da ih covid-19 ne zakaci hahahahahahahaha

              Comment


              • Uki sta ti mislis o ovome? Posebno me zanima misljenje o delu o SPC koja koristi paganski kalendar. Hvala.

                Comment


                • Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Originally posted by belgrade_owl View Post
                        Sve te razlike su meni izuzetno dboro poznate, samo sto ovde ljudi vole da zazmure kad se desava kod nas.

                        Ovaj sto je tvitovao o Albancima i rasizmu ocigledno ili troluje ili trazi paznju, medjutim kad neko ubije glumca Maksimovica misleci da je Rom to je onda mnogo veci problem.

                        Ili kad se u Krusevcu prebiju dva fudbalera samo zato sto su druge boje koze.

                        Uki opcinjen Jevrejima, ne smeta mu sto su izdali Isusa
                        Prijatelju, to je isti problem kao kada bi ubio Bugarina, Rumuna ili Finca. Može da se podvede pod šovinizam, ekstremni nacionalizam ali nije rasizam jer pripadamo istoj grupi naroda. Znači kada su skinsi ubili Maksimovića ubili su ga ne zbog rasizma već nacionalizma i šovinizma, nasleđujući ideju o "superiornosti jedne nacije nad drugom" mada je nacizam u svom korenu osim ekstrermnog šovinizma imao i tu rasnu komponentu a samo proklamovanje "über die Menschen" govori o nacionalizmu.
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Constantin View Post
                          jebiga b'ate, u moj grad je tako
                          ko tebi mater, ti njega šakom
                          kod nas to ti je nepisan zakon
                          da bog da se ne mak'o ako te lago
                          Last edited by mark !t zer0; 01-06-20, 08:08.
                          sloboda ili ništa

                          Comment




                          • Hahahahahahahahhahahahahaha e majku li mu jbm blesavu

                            Edit:


                            Kakva je ovo budala
                            Last edited by powerslave; 01-06-20, 07:25.

                            Comment


                            • Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                              Comment


                              • Originally posted by Skeletor View Post


                                Hahahahahahahahhahahahahaha e majku li mu jbm blesavu

                                Edit:


                                Kakva je ovo budala
                                Tip je bolestan. Kako je izvredjao Jelenu hahahaahah.

                                Nije ni čudo što se loži na klinke kad je umobolni retard, smešan kao crtani film, one su na njegovom nivou. Čuj ne voli MILF. Pa šta voliš druže, 2003. godište jebem ti život. Ja 95. pa nisam išao ispod 97og u životu, a ova pedofilčina bi bez problema 16ogodišnjakinju startovala.

                                Comment

                                Working...
                                X