Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovome su se neke alge svidjale u hotel sto su mu sluzili,nesto sa bijelim lukom.Ali ne moze se na alge prezivljavat,pogotovo ne ove balkanske mrcine
    A ovaj ti je dorucak fin,ma ja bi i bubasvabu pojeo,nisam gadljiv na te stvari.Cuo sam da su skakavci dobri,ka čips.

    Comment


    • Originally posted by ?????? View Post
      Dobre fotke Kočo Konstantine. Mogao bi ti to profi da raidš.

      Ma ja sam ih nešto uzeo za zub kad sam video da jedu pse. Čak sam na b92 ostavio bio komentar "pre bih pojeo Kineza nego psa". Onda mi je neka utvara srpska rekla "poštuj tudje kulture tamo je pas hrana, i mi jedemo svinje". A onda sam ja rekao svuda u civilizovanom svetu psi su kućni ljubimci a svinje domaće životinje, svinju niko ne drži u kući i ne šeta.

      Malo mi je taj deo smetao ali su mi kineski gosti rekli da je to u samo nekim delovima Kine.

      Al bez zezanja ne bih mogao psa onako nehumano da ga zivog deru, tačno bih objavio rat Kini da sam vladar samo zbog toga. Kako može neko psa da pojede
      Mislim da su zakonom zabranili i da su konačno pse sveli pod "kućne ljubimce". Inače nisu Kinezi najveći "jedači" pasa...ima tu u okolini "jačih".
      Lepo te "opravio" čovek pomenuvši ti svinje. Statistički gledano, nama se pola zemljine kugle isčuđava šta sve jedemo. Preko milijardu Indijaca što jedemo krave, par milijardi muslimana što jedemo svinje...i eto.

      Ova fotka je napravljena sa "asmatičarem"...jes neki Canon, ali za kućnu upotrebu....inače, profi fotke..pa tu nema para Urke.

      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

      Comment


      • Originally posted by Veprina masna View Post
        Ovome su se neke alge svidjale u hotel sto su mu sluzili,nesto sa bijelim lukom.Ali ne moze se na alge prezivljavat,pogotovo ne ove balkanske mrcine
        A ovaj ti je dorucak fin,ma ja bi i bubasvabu pojeo,nisam gadljiv na te stvari.Cuo sam da su skakavci dobri,ka čips.
        Nisam probao....jedino što sam probao, a da nije po "naški" je zmija. Šta znam....bilo mi malo jezivo, ali ne zbog ukusa. Svaka pokrajina kod njih ima različite "specijalitete". Recimo, bio sam i na ostrvu Hajnan...tamo ti je svaki specijaltet, maltene, piletina. Nego brate mili, u kupus salatu, stave šećer

        Evo da vidiš kako se "pripitomljavaju" Kinezi

        sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

        Comment


        • Zmija bi trebalo da ima ukus piletine,to mi neka logika kaze.
          Jeo bi je u slast,recimo ja jos nikad zablje batake nisam jeo a imam zelju.

          Comment


          • Originally posted by Veprina masna View Post
            Zmija bi trebalo da ima ukus piletine,to mi neka logika kaze.
            Jeo bi je u slast,recimo ja jos nikad zablje batake nisam jeo a imam zelju.
            Ja jesam, a zamalo mi nisu "preseli".... Svratio sam sa kolegenicom u Bg u "Mama mia"...ona uzela pohovane, ja pržene...pa da promešamo i tako to. Ujutru, po dolasku u firmu, prvi srk kafe još nismo otpili od kafe kad ono DB...tevečeri su u tom restoranu izvršili atentat na Radavona Stojčića - Badžu pa su gospoda imala par pitanja za nas. Bili su OK, kulturni i brzo otišli, nakon što su nam pravili društvo na kafici. Naravno, nismo im bili interesantni. sa bezbednosne strane, ali eto od tada se ne setih da probam više....

            Ja inače volim da jedem samo ono što hoda po zemlji na četiri noge i slabo eksperimentišem, osim kad moram. U Solunu sam jeo sipu i meni je to zaličilo na piletinu, možda ćak i ukusnije. Baš mi se prisciđalo. Nakon par dana smo se obreli u Asprovalti i ponovo neki riblji restoran i ja opet naručim sipu, kad ono, doneli mi izgleda ćaleta od one iz Soluna. Kao monstrum neki...Bože me sačuvaj...veliko i ne tako ukusno.

            Šta da ti kažem...kad sam u "Ćatovića mlinima" jeo pljeskavicu
            sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

            Comment


            • Originally posted by Veprina masna View Post
              Zmija bi trebalo da ima ukus piletine,to mi neka logika kaze.
              Jeo bi je u slast,recimo ja jos nikad zablje batake nisam jeo a imam zelju.
              Ukus slican piletini, a tekstura kao kod skuse.
              Zablji bataci su najslicniji ribi.
              Skakavci imaju ukus i hrskavost cipsa - probao na Pesteru.
              Supa od kornjace je nesto najukusnije sto ces probati.
              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
              Meša Selimović

              Comment


              • Čim si napisao Mama Mia odmah mi je Badža pao na pamet. To je iz 1997. Znači Kočo ti stojiš iza toga

                Svinjsko rebro u jednoj mesari u Zemunu, na početku Prvomajske, je nešto najlepše što sam jeo ikada. Prekoputa Maksija, iza Matijevića, ne sećam se imena mesare. Ljudi moji kako je to hrskavo. Miriši.

                Dobra pljeskavica ima gore iznad TC Stadion isto sam zaboravio ime. 3 minuta posle TC Stadion, uzbrdo. Jeo sam dva tri puta posle grada, mislim da sam je pojeo u tri zalogaja.

                Ima dobar gulaš u Vojvode Stepe iznad sobe207.

                Kočo jesi probao užičku komplet lepinju? Ja mislim da je prvobitna namena tog produkta bila da pijani Užičani jedu posle grada da im pokupi sav alkohol.

                Comment


                • Originally posted by ?????? View Post

                  Kočo jesi probao užičku komplet lepinju? Ja mislim da je prvobitna namena tog produkta bila da pijani Užičani jedu posle grada da im pokupi sav alkohol.
                  Lepinju "sa sve"...naravno da jesam. I kakva mi je to lepinja "sa sve" - komplet, kad nema konkretno. Ne možeš tu da zadiviš Nišliju koji za doručak, ručak i večeru jede pljeskavicu ....Šalim se, dobra je komplet lepinja. Inače jedna od mojih snaha je Užičanaka...tako da sam u toku

                  Inače, Koča ti je omogućio da piješ kvalitetnu vodu.....ja sam ti 83-84, kad beše, morao da idem na dobrovoljnu radnu akciju na Vrutcima. Takva vremena bila...
                  sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                  Comment


                  • Originally posted by ?????? View Post
                    Čim si napisao Mama Mia odmah mi je Badža pao na pamet. To je iz 1997. Znači Kočo ti stojiš iza toga

                    Svinjsko rebro u jednoj mesari u Zemunu, na početku Prvomajske, je nešto najlepše što sam jeo ikada. Prekoputa Maksija, iza Matijevića, ne sećam se imena mesare. Ljudi moji kako je to hrskavo. Miriši.

                    Dobra pljeskavica ima gore iznad TC Stadion isto sam zaboravio ime. 3 minuta posle TC Stadion, uzbrdo. Jeo sam dva tri puta posle grada, mislim da sam je pojeo u tri zalogaja.

                    Ima dobar gulaš u Vojvode Stepe iznad sobe207.

                    Kočo jesi probao užičku komplet lepinju? Ja mislim da je prvobitna namena tog produkta bila da pijani Užičani jedu posle grada da im pokupi sav alkohol.
                    i
                    Podeli tvoj recept za istu: ja kad spremam - komsiluk stoji u redu,
                    Last edited by kronostime; 23-05-20, 09:26.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      i
                      Podeli tvoj recept za istu: ja kad spremam - komsiluk stoji u redu,
                      A be zemčo...bataljuj čim ne treba čačkalica posle
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Ne znam da li je Blue Moon (UE) i dalje aktivan, ali tamo sam jeo najbolju komplet lepinju..

                        Comment


                        • Originally posted by Constantin View Post
                          A be zemčo...bataljuj čim ne treba čačkalica posle
                          Zemco, to je prilog.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Aktivno je sve ali najbolja je bila kod Šuljage uvek, to je izvorno mesto nastanka. Kočo brate ti Vrutci su nešto propali sad, nisam upućen, znam da je bilo u Užicu nekih pizdarija oko vode.

                            Kronose prijatelju nemam recept ne znam da li bih umeo da spremim. Zato moj drug kida kako sprema, kad nas uhvati nostalgija a on napravi komplet lepinje sa pretopom iz Užica, prste da poližeš.


                            A ima neki rivalitet izmedju Ercova i Grebića, znam da je jagnjetina kod nas dobra pogotovo u Mačkatu kod Baja, a oni deru prasetinu.

                            Kao mali sam i par puta jeo četničku gibanicu e za to Kronose mogu da ti dam recept To je bio sir sa pitom. Znači sira više ima nego one kore od pite. Hit.

                            Comment


                            • Dobre su pite ovamo ispod sača,one sto se slazu ka palacinke kore.Otprilike ova Ukijeva prica,natrpa se sira i ko zna cega,ne znam tacno sve sta ali bude brutalno.Samo curi iz nje.

                              Comment


                              • Originally posted by Constantin View Post
                                Šta da ti kažem...kad sam u "Ćatovića mlinima" jeo pljeskavicu
                                A vala ti se ne cudim,koliko je skupa ona riba tamo ka da je od zlata.

                                Comment

                                Working...
                                X