Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Skeletor View Post
      Auuuu, nemoj pricat

      Cijeli zivot zivim u lazi
      Brate moj sad kad je teško sabij jedno pedeset stranica od voljene nam spisateljice. ne dozvoli svetu da se sruši.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by Constantin View Post
        Strašno je koliko predrasuda imaš....prošlo je vreme kad je Tjenanmen bio prepun bicikala radnika koji jure na posao. Nema više ni tenkova na Tjenanmenu. Kina nije sila koja uvodi demokratiju tamo gde ima nafte i ne laže svet kako neka država poseduje fabrike za proizvodnju hemijskog oružja kako bi smakla njihovoh lidera. Ja bih trebao sada da se prepoznam u ovom čoveku koji je neiformisan sa bolesnim mozgom ?

        No, kao što rekoh ne uvodi me u raspravu, bar ne na ovakav prizeman način. Prosto...poštuj pravila.
        Ovo nisu "čestitike i pozdravi" ne traži ban, dobićeš ga kad ocenim da drugačije ne možeš da se disciplinuješ. Ja ili bilo kuji moderator.
        A imas li ti čime da potkrepis to pisanje, jesi li bio tamo skoro?
        Ili je sve rekla - kazala kao i moja priča o voljenoj nam spisateljici.
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by ?????? View Post
          Pa znam samo ti kazem ne moramo da komplikujemo. Meni je lakse da me banujes nego nesto da me upozoravas, daleko bilo ne bih se naljutio u zivotu niti bih se bunio. Imam problem sa autoritetom pa ne mogu da mi neko cita lekcije, zato ti kazem slobodno ti banuj kad treba bez upozorenja.

          To je sve maska u Kini, odvratno se zivi, neki mizeran procenat njih napusti Kinu bar jednom u zivotu, sve su to sminkanja.

          Znam kakvu su sminku pravili pred Olimpijadu da svet vidi, nisi mogao naci papiric na ulici. Ne podrzavam ni politiku SAD, ali kultura SAD, liberalna kultura je mnogo lepsa nego totalitaristicko komunjarska Kine. I ako veruju toliko u taj truli komunizam, sto su se od 70ih otvorili i presli na kapitalisticki patern.

          Stvarno nisam bundzija sve lagano. Sledeci put samo banuj bez lekcije necu se zaliti nema sanse.
          Svake godine provedem po mesec dana u Kini...minimum. Šminkaju Kineze svoje gradove, istina je, već nekoliko decenija. Kinezi su toliko predusretljiv narod, a kad ih pitaš za religiju, pokažu prstima na lovu. Skoro niko ne vozi star auto. Što se plata tiče, nisu Norveška, ali kad uporediš standard, otprilike kao Nemačka...odnos plate-cena. Nigde nisam mogao da pronađem prodavnice tipa "kineska robna kuća" kao kod nas...samo brendovi. Iskreno tražio sam neki foto-aparat DSLR, video na Ali-exspresu kod nas za 100 $....nema sine, samo Canon, Nikon ev Sony ali teško ispod 400 $, basic model, ono što ja tražim sa standardnim objektivom. Nema šminkanja druže, ima megalomanije. Politika nikog ne interesuje, niko o politici ne priča...mada ja imam utisak da možda malo i ne sme se. Ono što ih razlikuje od nas je disciplina, ali daleko od toga da su roboti. Znaju da se provode po noćnim klubovima samo tako...samo se brzo napiju. Možda ja imam dobar trening, ali....Obožavaju Evropljane.
          Daleko od toga da se odvratno živi....a živi se mnogo bolje nego u Beogradu ili ,pogotovu, u ostatku Srbije.
          Nisam sreo Kineza koji ima nadmen stav o drugim narodima, što je opet tipično za neke "zapadnjake" pa i Amere. Nisu ni bahati kao Ruje....pitomi su.

          Po meni...nije na snazi nikakav komunjarski sistem već tipičan državni kapitalizam. Promene se velike dešavaju, ali ne može ništa preko noći.
          sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

          Comment


          • Originally posted by Mr. Wolf View Post
            A koji mi imamo sukob tačno sa Crnogorcima? Nisam tačno upućen? Nisam za taj sukob čuo. Sve te nacionalne zajednice imaju problem sa Srbima jer svoju konstituciju moraju da grade na antisrpstvu.

            I inače na ovim prostorima su nacionalni sukobi mizerni i neprimetni, gotovo zanemarujući.

            Svaki sukob je bio verski sukob i Crna Gora je samo potvrda toga. Otcepili su se, nikoga nije boleo kurac. Sad je ovo već versko pitanje i zato se digla graja.

            Nacionalnih sukoba ovde gotovo da nije ni bilo. Jedini je nacionalan sukob sa miksom verskog srpsko-albanski. Sve ostalo verski sukobi.

            Sad da kažeš Srbima Kosovo je nezavisno i pravoslavno, Hrvatska je pravoslavna, BiH, ne bi se jedna jedina duša bunila oko njihove nacionalnosti. Isto važi i za Hrvate(katolike) i Bošnjake (muslimane).

            Ljude ovde nacija ne interesuje 2%, da su svi iste vere bilo bi 0 ratova. Nisu se Srbin i Hrvat i Bošnjak klali kao takvi već kao pravoslavac, katolik i musliman.

            Malo su možda neukusne teme ali da se razbije taj mit "nacionalnih sukoba" jer takvih ovde nije bilo. Nacionalni sukob bi bio sukob Srbije i Bugarske. Zbog pretenzija oko Makedonije.

            Ovo ex-yu verski ratovi sve par ekselans.

            Comment


            • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
              A imas li ti čime da potkrepis to pisanje, jesi li bio tamo skoro?
              Ili je sve rekla - kazala kao i moja priča o voljenoj nam spisateljici.
              Pitaj šta te interesuje...
              Došao sam 06.01. ... bio sam samo par dana.
              sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

              Comment


              • Originally posted by Constantin View Post
                Pitaj šta te interesuje...
                Došao sam 06.01. ... bio sam samo par dana.
                Meni je drugar u Shenzenu, kaže da nije loše ali nije ni sjajno.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by Slippin' Jimmy View Post
                  Meni je drugar u Shenzenu, kaže da nije loše ali nije ni sjajno.
                  A to je pravi industrijski grad,jedan bliski rodjak je tamo 3 godine ljeto provodio,svaki put je dosao laksi 15 kila.
                  Ne moze one njihove zacine da podnese,sve mu smrdi kaze.
                  Ipak ovo sto znam neke ljude sto su putovali,vecinom su se javljali sa mnogo pozitivnijim utiscima iz Japana nego iz Kine.
                  E sad ne mogu napamet da pricam,te zemlje samo vidjeo sam na google street view,volim tako nekad kad sam depresivan pred spavanje,sta ću.
                  Last edited by E1_PG; 22-05-20, 23:07.

                  Comment


                  • Napomenuh oko foto-aparata....bavim se, između ostalog i sportskom (fudbal) fotografijom...iz hobija, znači ne za pare. Evo, posebno za Urketa par:





                    sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                    Comment


                    • Originally posted by Veprina masna View Post
                      A to je pravi industrijski grad,jedan bliski rodjak je tamo 3 godine ljeto provodio,svaki put je dosao laksi 15 kila.
                      Ne moze one njihove zacine da podnese,sve mu smrdi kaze.
                      Ipak ovo sto znam neke ljude sto su putovali,vecinom su se javljali sa mnogo pozitivnijim utiscima iz Japana nego iz Kine.
                      E sad ne mogu napamet da pricam,te zemlje samo vidjeo sam na google street view,volim tako nekad kad sam depresivan pred spavanje,sta ću.
                      Ne mogu ni ja da podnesem sve začine. Imaš zato od MekDonaldsa, KFC, Ujgurskih i turskih ćevapa, restorana...ima i naših, ali retko U suštini, pošto te Kinezi vazdan cimaju po kafanama, biraš neke standardne stvari, na koje si navikao...teletina sa povrćem, svinjetina sa povrćem....lepo razmakneš povrće i fokusiraš se na "konkretno".
                      Šen Žen je relativno nov grad i preko puta je i pandan Hong Kongu, nisam bio nikad tamo. Ove moje Nišlije, koje su bile tamo, nemaju neke zamerke.
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Gde je moj brat @madrid, vidi ovo hagahahagagagahahagahahahah

                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Originally posted by Constantin View Post
                          Ne mogu ni ja da podnesem sve začine. Imaš zato od MekDonaldsa, KFC, Ujgurskih i turskih ćevapa, restorana...ima i naših, ali retko U suštini, pošto te Kinezi vazdan cimaju po kafanama, biraš neke standardne stvari, na koje si navikao...teletina sa povrćem, svinjetina sa povrćem....lepo razmakneš povrće i fokusiraš se na "konkretno".
                          Šen Žen je relativno nov grad i preko puta je i pandan Hong Kongu, nisam bio nikad tamo. Ove moje Nišlije, koje su bile tamo, nemaju neke zamerke.
                          A to ti je malo i kad ljudi imaju neko predubijedjenje,kod nas postoji taj negativan stereotio o Kinezima,njihovoj ishrani i higijenskim navikama.
                          Zgrozio se kad je vidio kako kosti pljuju,valjda je to kod njih drustveno prihvatljivo,imaju neku posudu sa strane u koju pljuju.Podriguju,povracu po ulici.
                          Ja sigurno ne bih imao problema sa hranom,metem sve sto mi das.Ne biram.
                          Last edited by E1_PG; 22-05-20, 23:30.

                          Comment


                          • Dobre fotke Kočo Konstantine. Mogao bi ti to profi da raidš.

                            Ma ja sam ih nešto uzeo za zub kad sam video da jedu pse. Čak sam na b92 ostavio bio komentar "pre bih pojeo Kineza nego psa". Onda mi je neka utvara srpska rekla "poštuj tudje kulture tamo je pas hrana, i mi jedemo svinje". A onda sam ja rekao svuda u civilizovanom svetu psi su kućni ljubimci a svinje domaće životinje, svinju niko ne drži u kući i ne šeta.

                            Malo mi je taj deo smetao ali su mi kineski gosti rekli da je to u samo nekim delovima Kine.

                            Al bez zezanja ne bih mogao psa onako nehumano da ga zivog deru, tačno bih objavio rat Kini da sam vladar samo zbog toga. Kako može neko psa da pojede

                            Comment


                            • O jbt

                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Veprina masna View Post
                                A to ti je malo i kad ljudi imaju neko predubijedjenje,kod nas postoji taj negativan stereotio o Kinezima,njihovoj ishrani i higijenskim navikama.
                                Zgrozio se kad je vidio kako kosti pljuju,valjda je to kod njih drustveno prihvatljivo,imaju neku posudu sa strane u koju pljuju.Podriguju,povracu po ulici.
                                Ja sigurno ne bih imao problema sa hranom,metem sve sto mi das.Ne biram.
                                ....i prde ko konji....

                                Evo jedan "lagani doručak"......ovo je fotka iz Daliana:




                                Stereotipi..hm...i ja sam mislio da su mnogo zatvoreniji, zatucaniji, međutim, razuverili su me. Pogotovo Kineskinje jedini problem je što ne možeš da provališ koliko godina imaju...od 15-55 sve isto izgledaju... Bar meni....jbg.

                                Što se tiče higijene....ovo je fotka sa njihovog "Gnezdo" stadiona....kad bi kod nas ostalo ovako ?

                                sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                                Comment

                                Working...
                                X