Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bowie, majstorcina Vidi, ocigledno je da tu ima dosta referenci koje imaju neko znacenje, pa sad sve zavisi kako ce ko to da protumaci. Ti znas da je on dobar ortak za Lynchom i da obijica dijele slicna interesovanja i da su zajedno istrazivali natprirodno.

    Mislim da je na forumu opste poznato da sam ja njegov feliki fan. Bilo mi ga je jako zao kad je preminuo... ali kako kod, nije bitno kako ga ko posmatra, ali je kao umjetnik uspio da od svoje smrti napravi oprostajnu poruku i da se tim albumom oprosti od ovog svijeta u svom stilu. Za to kapa dolje

    Kao njegov fan, svjestan sam da sam po pitanju tog covjeka bas pristrasan ali iz onoga sto sam ja o njemu citao, gledao i istrazivo kroz odrastanje, makar onoliko koliko mi je bilo dostupno, stekao utsik da je on bio jedno dobro ljudsko bice i fascinantna osoba.
    Last edited by powerslave; 20-05-20, 01:48.

    Comment


    • Jaoj Urose, pa ti ne znas sta je glam metal. Tebi je sve to isto.

      Preslusao Mejdene, preslusao si ceo zanr. Ima li jos neko ko ti je upao u oko?

      Comment


      • Ne prija mi ta muzika. Cenim neke pesme koje nisu klasična dernjaža, volim RHCP, ali ne volim te neke aluzije na ne znam šta... Volim ja i Prince-a



        Samo ništa više to ne slušam. Ali generalno sve iz 70ih i 80ih je vrh, pa i 90e mogu da prodju. Isto kao kada bih se ja tebi Mariću smejao što ne slušaš disko hitove 80ih.

        I nemam ja problem toliko sa muzikom koliko sa motivima.

        A Power brate Lynch je umetnik, ovaj mi se nešto bacaka ne vidim nikakvu umetničku notu u njemu. Ali nisam ga nešto slušao preterano.

        Kad smo kod umetnosti...



        Kolko je ovo jako

        Comment


        • Originally posted by Skeletor View Post
          Def Leppard je dobra zabavna rock muzika. Ja sam 2014. bio na double header koncertu prvo Def Leppard pa posle njih Kiss. Ne pamtim mnogo od te noci, ali je bio dobar provod. Na ove ostale sto je moj dobar drug Maric naveo bih otisao jedino da me neko casti kartu.

          Volim te koncerte na otvorenom. Pocnem da pijem i da se drogiram od podne, ponesem onaj lawn chair na rasklapanje, frizider piva i pustim mozak na otavu Znas kako posle takvog izleta budes i mentalno i fizicki opusten naredna dva dana.

          Znas kako je lijep izlet otici na koncert Dead and Company. Pokupi se nas nekoliko pivo, sendvici, frizider, stolice i odes na jednu veliku poljanu i parkiras se kod te neke pijace dje dodju hipici sa svih krajeva i postave svoje standove dje prodaju razne hand crafted dzidza bidze, nakit, ukrasi od drveta, posteri, slike, majice, haljine i ostalo... to oni zovu Shakedown street(po cuvenoj Grateful Dead pjesmi). Pa to traje cijeli dan od 11 ujutro do 8(pocetak koncerta) i vidis sve i svasta tu. Hiljade ljudi se tu vrzma... mozes da nadje sta god ti treba. Trava, pecurke , acid, molly, baloni sa gasom, kokain... neki ljudi na standovima prodaju pica, limunade, moonshine.

          Upoznas svakakvih ljudi. Bude interesantno iskustvo. Dok pocne koncert ti si vec u top raspolozenju... jos sa svim onim bojama i cudima oko tebe

          Pet godina svakog ljeta idem na taj koncert. Bas mi je bilo krivo sto su morali da otkazu turneju ove godine. To mi je postala neka tradicija. Cijeli taj jedan dan je fenomenalno iskustvo... prebaci te nazad kroz vrijeme kao da si otisao na Woodstock
          Naravno da je dobra yabavna rok muyika, mada sad kad pogledam njihove spotove deluju nekako... feminizirano

          A sto se tice toga da Heavy Metal popularizuje satanizaciju.... ciste glupost i stereotip, neki pevaju o njemu... drugi ne. Konkretno Iron Maiden pokriva dosta istorijskih dogadjaja. Uostalom, svako slusa sta voli, nikakve veze sa religijom i verovanjima.

          Comment


          • Drugi put negativan na virus, yeeeey

            Comment


            • Dip parpl najbolji rok bend.

              Kakvi su majstori govori i to da kada su se razilšli i formirali nove bendove Vajtsnejk i Rejnbou i dalje su bili uspešni.

              Dva odlična benda.



              Riči Blekmur jedan od najboljih gitarista. Inače divljeg temperamenta i opičen lik. Kažu da ga je Gilan jednom dobro izdevetao.



              Moj ljubimac Džon Lord.

              Comment


              • Veoma dobar domaci bend:



                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment




                • Najbolji deo Star Wars-a.
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Evo dve pesme za Urosa. Spotovi kakvi su-takvi su, ja u tekstovima ne vidim satanizam.



                    Comment


                    • Ovo ti je napr. cist satanizam.

                      Comment


                      • Rićma to me vraća u nestašno detinjstvo kad smo teleskopima jurili metalce po gradu. Nije da smo nekoga tukli, malo ga dokačiš.

                        Ne vidim nijedan lep motiv ali poštujem, svako ima pravo da sluša šta hoće.

                        Meni je najsmešnije što se metalci onako grde a obožavaju Lucifera ( ne svi koji slušaju ali dosta njih koji pevaju), a Lucifer bio najlepši od svih andjela.

                        Sad da ne vredjam vas i ja sam govedo, ali meni je taj metal satanizam za lumpenproletarijat.



                        Ovo bih rekai za metal kao Petar Božović što je rekao za ovu muziku

                        Ne znam ja da odvojim šta je rock n roll šta metal ali mnoge pesme iz 70ih i 80ih volim samo ne mogu ovo baš hardcore
                        Last edited by Cassius Clay; 21-05-20, 10:53.

                        Comment


                        • Bogami, nisam ni ja neki fan metal muzike. Metal bendovi koje cijenim mogu da se prebroje na prste jedne ruke, ovi ostali su svi sviranje kurcu. Ne zato sto su satanisti, nego sto jednostavno to dernjanje, vristanje i uzaludno seganje girate ne odgovara mojim usima i mozgu.

                          A vidis, ni meni nije nikako jasno zasto bas dosta ljudi koji slusaju metal vole da im je kosa duga, prljava... da smrde i da se oblace kao da je 1982. Ne umiju kreteni da razdvoje scenski nastup svojih idola od stvarnog zivota.

                          Hipici su jos gori. Tamo kod nas ih srecom nema... ovamo ih je pun k*rac. Jos su prljaviji od metalaca. Plus sto su svi redom arogantni jer misle da su boga za m*da uhvatili i da su produhovljeni pa na nas normalne gledaju sa neke visine... oni su zaboga bolji od nas, mi smo za njih ograniceni pecinski ljudi. A u stvarnosti oni su svi idiot do idiota.

                          Uglavnom, za obije grupe vazi da su budale koje bi mogle malo manje da seru i malo cesce da se kupaju Neka slusaju sta oce, samo mi nije jasno zasto moraju da su nakaradni i da smrde... mozda im Lucifer tako zapovijeda

                          Comment


                          • Tu gresis, svaki zanr ima pesme i bendove koje su za sva vremena. Mozes da slusas sa 15,30, 50 itd.

                            Ja mislim da cu par pesama od Slayera i Megadetha koje cu da slusam i kroz 30 godina ako budem bio ziv. Zato sto one ne gube vrednost kako vreme prolazi, bice aktuelne i u tom trenutku. Svaka dekada ima takve bendove. Doneli su revoluciju u muzici i oblikovali zanr, na taj nacin utabali put za druge bendove koji isto mogu da budu kul ako ih skapiras.

                            Slusanje takvih stvari ti siri vidike i pospesuje kreativnost. A i to zavisi od zanra do zanra.

                            Da bi doneo neki kvalitetniji sud, treba da se prepustis nekim bendovima.

                            Comment


                            • Što kaže moj brat Power nebitno je li satanizam jednostavno ne može da se sluša..



                              Ovo je već šmekerska muzika, ne znam u koji ovo žanr spada ali ima tačno prelaz gde ide iz ukusa u neukus. Svi ovi članovi RHCP su možda i gori od tih metalaca što rade to na sceni zbog imidža ali brate muzika izuva.

                              Ja baš mogu svašta da čujem, slušao sam od hardstyle do gangsta repa, znam i od ramštajna par pesama, oni su ludi, ali ne bih to mogao sad da pustim da slušam u slobodno vreme.



                              Legendardno, kakvi bolesnici

                              Comment


                              • Tejlor Svift,ona guzata crnkinja reperka i ona welcome to the hotel california,to treba izbjegavat.To su sve satanske molitve.
                                Generalno sve te rok grupe 70-ih,sve je to Sandor la Vej kadio.
                                Last edited by E1_PG; 21-05-20, 16:14.

                                Comment

                                Working...
                                X