Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lošmi uzeli su sledeće:

    1..24 milijarde spoljnog duga koji smo se zadužili kod njihovih banaka da bi davali subvencije njihovim firmama da bi njihove firme plasirale robu na naše tržište.

    2.100 milijarde dolara štete u bombardovanju

    3.Kosovo

    Comment


    • Imas kredite od svih. Bombardovali su Slobu, i onaj bolesni rezim, koji i sad vlada. Znaci da qrca kao narod nismo naucili. Niko nema nista protiv srpskog naroda....

      Kosovo nije ni bilo nase. Osvojili smo ga i gubili vekovima unazad. Opet se vracamo na losu politiku Zlobe.

      Boli EU uvo za Kosovo, da li je srpsko ili albansko.


      PS Indigo ljubomorise...daj da prica sa vukom o matrixu, to je zanimljivije xD
      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
      2× German League champion (2018, 2019)
      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

      Comment


      • Nisu bombardovali Slobu nego naše fabrike, mostove, bolnice i devojčicu od 3 godina.

        Da su bombardovali Slobu on ne bi bio živ još deset godina nakon toga nego bi jelte poginuo.

        To šta je bilo kroz vekove me ne zanima uopšte, ali ako ćemo da se vraćamo unazad i ja bih voleo Srbiju u granicama Dušanovog carstva ali ne može.

        Badinterova komisija i Dejtonski sporazum su bili jasni.

        Granice SFRJ republika su nepromenljive.

        Tako da nam dodju 100 milijardi ratne odštete i Kosovo.
        Last edited by Chiwwi; 01-05-20, 23:23.

        Comment


        • Hahahahahahha pojedini stvarno zasluzuju Vucica.
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • *udje da vidi sta se danas pisalo u Pricaonici*

            Comment


            • Originally posted by Chiwwi View Post
              Hahahha..
              Nije, nije, samo smo bili ispred njih onoliko koliko su oni sad ispred nas..

              I da, baš sam bio blag u izjavi.





              A što taj Češki kultivisani narod nije prosperirao u komunizmu kad je tako kultivisan?

              Nije mi teško da ponovim opet. Jugoslavija je bila u mnogo većem ratu 41-e do 45-te, nego što je Srbija bila od 91-95, pa je nakon rata imala drugi najveći rast ekonomije nakon Japana, u svetu.

              Ja koliko znam to je isti narod. Nije nam se izmenio DNK 89-te.

              Šta? Tad smo znali da pravimo avione i kamione sa nepismenim komunistima i 10 puta neobrazovanijim stanovništvom a sad ni metlu ne umemo da napravimo?

              Ajde ubedi me u to.
              Ne znam odakle ti to, oni danas imaju pet puta veci BDP, a dok god je postojala Cehoslovacka imali su uvek veci BDP per capita a imali su skoro oko 33% stanovnika manje. Kako su stojali tridesetih ne znam i nije bitno za ovu pricu, ali od kraja WWII pa do prva polovine sedamdesetih bili su vidno ispred. Onda mi krecemo u vecu ekonomsku ekspanziju i u nekim godinama smo bas imali ludacke procente blizu 10% dok su oni krenuli da imaju manji rast. Svrstavani smo u istoj kategoriji sa njima. Nikada nisu bili ekonomski patuljak za nas, kao sto smo mi danas za njih. I nema tu nekog mudrovanja, oni su bez rata i prelaska na drugi kapitalizam su imali mnogo manji pad od nas, Hrvata ili Bosanaca.

              Spoiler


              1971 nas BDP SFRJ se procenjivao na 15,8 miilijardi dolara , '73 na 21,5 i 80' na 70 milijardi. Ono sto nas je kasnije dotuklo u osamdesetim su rast stope nezaposlenosti i povecana inflacija zbog cega je i doslo do stagnacije u drugoj polovini osamdesetih.

              Kultivisani su narod i oni i Slovaci zato sto su sve resili sporazumima, nisu primitivci koji su iskoristili narod za licno bogacenje i da su na taj nacin sebi ustolicile na duzi deo godina i pored velike ekonomske stabilnostima kao i mnogima koji dodju posle njih i da mogu da ih pecaju na nacionalizam. I svaki je lider koristio odredjene ''pobede'' za licnu samopromociju.

              Originally posted by Chiwwi View Post
              Oni da žele jaku Srbiju mi bi ušli u EU još 2004-te kad su ušle Bugarska i Rumunija.
              Rumuni su imali 3x veci GDP, Bugari su imali malo veci BDP ali nisu imali bombardovanje koje je moglo zahvaljujuci Zlobi da se izbegne, 5. oktobar i ubistvo premijera. Znaci do nas je.

              Omasio sam, zemlje Baltika su bile slabije od Slovenije koja je imala dva puta jacu ekonomiju od nase.

              Najranije kad bi usli u EU i da se nisu desile ove tri stvari bilo bi kad i Hrvatska.
              Last edited by Ricma; 02-05-20, 08:16.

              Comment


              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Hahahahahahha pojedini stvarno zasluzuju Vucica.
                Pa Chiwwi ga je vec dobio samo ne znam da li ga je zasluzio
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Rićma pusti BDP.
                  Socijalističke zemlje su štancovale raznorazne nepotrebne proizvode u raznim nepotrebnim brojkama da bi imali dobre cifre. Ali su baš zato jeli gloginje.

                  Kvalitet života u SFRJ i Čehoslovačkoj uopšte nije bio uporediv, jer oni nisu imali ni blizu kupovnu moć kao mi, niti su imali kvalitet i raznovrsnost proizvoda kao mi.
                  Jer je nama zapad davao licence za skoro sve.

                  Bugari recimo nisu znali šta je žvaka. Dakle nema je, niti su je proizvodili, niti uvozili. Pokažeš im žvake i oni se skupe oko tebe kao da si madjioničar. Pola Bugarki si mogao da upoznaš malo bolje za pakovanje žvaki..

                  Rumunski i Bugarski BDP je takodje nebitan za ovu priču, govorio sam o standardima.

                  Ušli su preko reda, sa nenormalnom korupcijom i daleko od EU standarda.
                  Last edited by Chiwwi; 02-05-20, 10:36.

                  Comment


                  • Ceska ima Skodu, verovatno jos nesto. To je poprilicno dovoljno. Mada koga briga sta je bilo pre 40g. Zimovao sam tamo kao dete vise puta. Lepe uspomene.
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Imali su oni i ozbiljne bušilice za velike dubine, jako kvalitetne alate itd npr..

                      Ali to i jeste bio sovjetski savez.
                      Čelik, gvoždje i vojska, a tehnologija i dobra kupovna moć slabo, tj. sve što je krasilo zapad.

                      Comment


                      • Što će reći procvetali otkako su se odvojili od Ruja. Što nas vraća na poentu.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Da, vraća nas na poentu da ćeš proizvoditi kvalitet i živeti kvalitetno kad Ameri odluče da baš to budeš ti.

                          Što se nas tiče odlučili su da najevropljanin može da radi šta hoće.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Imali su oni i ozbiljne bušilice za velike dubine, jako kvalitetne alate itd npr..

                            Ali to i jeste bio sovjetski savez.
                            Čelik, gvoždje i vojska, a tehnologija i dobra kupovna moć slabo, tj. sve što je krasilo zapad.
                            Da, Rusi su bas poznati po tehnologiji. Svi su progledali koji nisu vise uz njih. Rumuni ih ne mogu ocima videti.

                            Mada ja volim Ruse, upoznao sam ih i skroz ok narod. Malo teski ali boze moj. Ovi mladji slabo znaju za Srb, stariji da..

                            Ici cu opet za SP, zivi mi dobar drugar tamo
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Lošmi ne znam s kim se grudvaš.
                              Nisam ni rekao da su Rusi bili poznati po tehnologiji.

                              Comment


                              • A u Češkoj još vlada komunizam, pritajeno i neopipljivo ali dovoljno da osetis njegovo prisustvo.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X