Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.gold View Post
    Успео си да само једним постом оправдаш да везе немаш о чему причаш.
    Кад угасиш тв и упалиш мозак јави се да поразговарамо.

    Можемо и о историјиским околностима које спомињеш, о шитима, сунитима, алавитима, односу муслиманског света кроз Иран и Саудијску арабију као примарном проблему који запад подстиче, Авганистану пре Руса, за време Руса, после американаца, британском сатирању изворне Индије и утицају на пакистан и авганистан, Стаљиновој политици према Сирији и Ирану, о Сирији под Хафизом и сином, и мало дубље , утицају француза на Алепо и остале ближе и граничне области ка Турској, турској политици према наведеним територијама, односу Ирака и Ирана, а све гледе миграната које спомињеш и наше позиције у том пројекту .... мораш једном да одрастеш, мало да читаш, прошириш видике и знања пре него што кренеш у доношење закључака и било какву полемику, једино, нажалост, едукован дневном штампом и проданим политичарима.
    Мораш престанеш да лупаш као максим по дивизији.

    Само за тебе, максим је митраљез.
    Nista nisi napisao...samo pises u prazno..mogu da ti objasnim ali necu posto lupas gluposti, to je tvoja parola...Sta tacno nje tacno i objasni..Napisao si hiljadu reci a nista nisi objasnio kao i uvek.

    Sustina jeste da oni ovde ne bi bili da nisu primorani, ne kazem da treba da budu samo u Srbiji, ali mislim da ti to sto pises nema veze sa zivotom. Posbno, sto procentualno vis migriramo od drugih. Pasose nece da nose da ih ne bi vratili nazad. Apsolutno sam siguran da normalan covek ne moze i nece da zivi u Kabulu, Mosulu, Raki itd....Ako mozes objasni,objasni, nemoj da vredjas, posto ja tebe za sad nisam uvredioo
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Лошми, немам сад времена да се играм учитеља.
      Вама школарцима лакше утерати метар у ду*е него сантиметар у главу.

      Али ево, хоћу, објаснићу ти.
      У приватној поруци да не затрпавам форум.
      Само мало касније. Морам да идем сада.

      Ништа ту није празно, дао сам ти море информација.
      Тих пар реченица је цела школа из исламистике, на безбедносним школама, на пример.
      Поента је да ти не читаш, ниси потребно, па ни површно едукован из области којима се мачујеш, следсвено томе не филтрираш информације кроз знање, већ, опет нажалост, кроз странке и дневну политику,

      Ево ти још једно питање.
      Зашто ти мигранти не иду у богате муслиманске земље, него у европу?

      Питање је реторичко, не изискује одговор, већ подстиче размишљање.
      Разумем да си ту ограничен, зато и хоћу да ти помогнем

      Ако може да ти се помогне ...

      Comment


      • U vrijeme stare Crne Gore, Crnogorci su Srbe iz Srbije zvali Srbijanci, kao geografski polozaj , a svi su bili srpskog roda. Tako da Srbijanac nije niti uvredljivo niti pogresno. O tome mozete naci mnogo u djelima crnogorskih i uopste tadasnjih pisaca i pjesnika. Ja i danas zovem rodbinu iz Srbije Srbijancima.

        Comment


        • Originally posted by mmajstor View Post

          btw. neko je nespretno preveo rec nigger kao crnac sto nema veze sa vezom, i onda se sada misli da je to pogrdno, posto nigger to definitivno jeste. To je pogrdno kao kada bi nama neko rekao 'belci', pa da li bi se realno neko od nas na to uvredio?
          Ja sam napravio lapsus i prvi sam poceo zato sto sam mislio da je Losmi napisao crncuga pa sam se tako nadovezao i napisao nigger u sledecem mom postu. Dok sam se presaltao na Mihajla pogresno sam povezao prevod. I to su dve reci koja imaju prva tri zajednicka slova i moze zbog slicnosti da se desi nekim ljudima. Isto sto ce nekom drugom za druge slicne reci koje se opet razlikuju po znacenju kada vodi paralelne diskusije.

          Zapravo skontao sam da su ti ljudi koji koriste te termine govna koja vole da provociraju i samo cekaju nekog da se upeca. Nisam vec duze vreme imao takvu situaciju da neko izgovori to u mom drustvu, ali rado cu ih saseci i reci da sam Jugosloven i da sam se na popisu 2011 izjasnio kao Jugosloven. Doduse to sam tada uradio vise iz zajebancije posto je bilo ljudi iz orkuzenja koji su se izjasnili kao Dzedaji i slicne budalastine. Znam da sam mogao da izbegnem to pitanje, ali toliko puta sam se izjasnjavao da sam Srbin da me je smorilo i da sam zeleo da promenim. Na fakultetu nisam zeleo da odksacem po tom pitanju kako se ne bi proculo i kako me radnice iz studentske sluzbe ne bi osudjivale pogledom.

          Postala mi je muka sto drugi iniciraju na razne podele sto je naravno i promenilo moje stavove.
          Last edited by Ricma; 07-03-20, 12:05.

          Comment


          • Originally posted by Nemam_ti_kad View Post
            U vrijeme stare Crne Gore, Crnogorci su Srbe iz Srbije zvali Srbijanci, kao geografski polozaj , a svi su bili srpskog roda. Tako da Srbijanac nije niti uvredljivo niti pogresno. O tome mozete naci mnogo u djelima crnogorskih i uopste tadasnjih pisaca i pjesnika. Ja i danas zovem rodbinu iz Srbije Srbijancima.
            Najcesce tako govorimo, al sam u par navrata na internetu uhvatio ljude da se vrijedjaju na to, pa pitah kroz salu [emoji1]


            Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

            Comment


            • Mnogo se igras sa tim u dupe,mora da da volis to...bilo bi interesantno videti tvoj history na kompu....

              U Evropu idu zato sto je Evropa uredjeno drustvo, sto bogate muslimanske drzave nisu, jako je prosto...mnoge zemlje imaju Sharia zakone Avghanistan Iran,Irak, Pakistan Katar Saudijska Arabija,Emirati, Jemen...sto bi ljudi isli tamo? Od toga i beze, plus rat. Jednodimenzionalno gledas muslimane...kao i zivot uopste, nije sve tako prosto kao misli u tvojoj glavi..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Problem tu nastaje sto covek koji ne zivi u Srbiji a izjasnjava se kao Srbin proziva coveka koji zivi u Srbiji da je Srbijanac.

                Meni da kaze lik da sam Srbijanac ovek koji se izjasnjava da je Crnogorac i Bosanac(ovo je bas redak slucaj), ne verujem da bi mi smetalo u toj meri. Sa druge strane ljudima je uvredljivo zato sto dolazi od Crnogoraca i svih ovih nacionalnih tenzija koje nas okruzuju. Na kraju sami sebe u Srbiji mozemo iz sprdnje nazvati sebe Srbijancima i na tome se zavrsava. Po slicnom principut sto crnci sami sebe mogu nazvati niggerima.

                Jaoj kako bi takve likove(Srbe iz RS i Crne Gore) vezao za stolicu, ukljucio muziku na max, tri sata ih drzao vezane i pustao bih sledece albume od Metallice: Kill 'Em All, Ride The Lightning i Master of Puppets. Ne mozes elektronsku muziku posto im to mozda i prija, mora nesto grubo i bezkompromisno sto bi ih izbacilo iz balansa. Ako su od toga oguglali, ima tu alternative od koje ce da izlude. Jebem im sve po spisku

                Kao sto rekoh, samo iniciranje za bezrazloznom podelom u obicnom svetu mi je smetalo. Ove forumaske vode su nesto drugo. Neka se razlikujemo, imamo slicna interesovanja.
                Last edited by Ricma; 07-03-20, 12:21.

                Comment


                • Miloše, ti gledaš jednodimenzionalno celu situaciju. Ti ljudi ne idu u Evropu da rade, već da žive od socijalne pomoći. Oni se ne infiltriraju u društvo, ne prihvataju tuđu već donose svoju (ne)kulturu, omladina se bavi pretežno prodajom narkotika.

                  Najbolje je to rekla neka poljska političarka ( da l je premijerka, predsednica, neam pojma). Parafraziraću - Mi smo katolička zemlja i ne želimo da ih primimo, jer ne želimo da mešamo dve nespojive kulture, a oni nemaju nameru da se prilagode.
                  Твоја победа ће бити уколико свако од нас задржи део добродушности коју си безусловно делио са свима нама кроз свако твоје писање.
                  До поновног сусрета, твој Швабо

                  mala H2H 2018/19
                  suicide
                  2019
                  velika H2H 2019/20

                  Comment


                  • Tebe brate Rićma ne može ni da vredja jer si ti pre svega Jugosloven.

                    Zovi ti (Crnogorac) privatno i vanzemaljcima, ovde nemoj jer je uvreda. Ne zovem ni ja vas Milogorci, već Crnogorci jer tako sebe nazivate. Isto kao što Albanci za sebe govore da su Šiptari.

                    Sve van toga šta matični narod koristi je uvreda.

                    I Bošnjake zovem Bošnjaci iako bih imao manevar i za njih i za Crnogorce ogroman.

                    Ti pripadnike jednog naroda zoveš sa dva imena. Bezobrazluk. Zovi svoju rodbinu nemam ništa protiv ako se oni ne bune. I Srbijancima, i Vanzemaljcima, i Kiklopima.

                    Ja sam Srbin. Da mi neko kaže da sam Srbijanac, pljunuo bih ga po sred srede face. Ali to sam samo ja.

                    Jedan narod ima jedno ime. Svuda u svetu. Poštujte to i manite se "crnogorskih pesnika i literature" bilo koje vrste. UN priznaje Republiku Srbiju i u njoj žive Srbi.

                    Srbi van Srbije su Srbi. Srbin na Marsu je Srbin. Srbijanac je kovanica austrougarska koju koriste srpski neprijateji da nas ponize.
                    Last edited by Cassius Clay; 07-03-20, 12:54.

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Nista nisi napisao...samo pises u prazno..mogu da ti objasnim ali necu posto lupas gluposti, to je tvoja parola...Sta tacno nje tacno i objasni..Napisao si hiljadu reci a nista nisi objasnio kao i uvek.

                      Sustina jeste da oni ovde ne bi bili da nisu primorani, ne kazem da treba da budu samo u Srbiji, ali mislim da ti to sto pises nema veze sa zivotom. Posbno, sto procentualno vis migriramo od drugih. Pasose nece da nose da ih ne bi vratili nazad. Apsolutno sam siguran da normalan covek ne moze i nece da zivi u Kabulu, Mosulu, Raki itd....Ako mozes objasni,objasni, nemoj da vredjas, posto ja tebe za sad nisam uvredioo
                      Takvi kao ti drže celo čovečanstvo u ropstvu. Ne vredi tebi objašnjavati. Bato, uzmi sam pa čitaj. Malo ste bezobrazni vi što ništa ne znate, uvek tražite dokaze i da vama neko nešto dokazuje.

                      Uzmi čitaj, vidi otkud ta agenda i je l nova, i zamisli se malo otkud sva dešavanja.

                      Comment


                      • Originally posted by Nerealan View Post
                        Miloše, ti gledaš jednodimenzionalno celu situaciju. Ti ljudi ne idu u Evropu da rade, već da žive od socijalne pomoći. Oni se ne infiltriraju u društvo, ne prihvataju tuđu već donose svoju (ne)kulturu, omladina se bavi pretežno prodajom narkotika.

                        Najbolje je to rekla neka poljska političarka ( da l je premijerka, predsednica, neam pojma). Parafraziraću - Mi smo katolička zemlja i ne želimo da ih primimo, jer ne želimo da mešamo dve nespojive kulture, a oni nemaju nameru da se prilagode.
                        On me je pitao zasto ne idu u ostale muslimanske zemlje i zasto bez vamo, na to sam ja odgovorio. To da se mesaju dve kulture je tacno, ima svega tu i to je tacno..ali opet ti gldas jednodimenzionalno kad kazes mladi prodaju vecinom narkotike sto verovatno nije tacno. Da ma policij lako ih uhvat i deportuju ili sta vec. To je generalizacija. Poljaci su..hm...cudna sorta ljudi, sa tim sta su doziveli u drugom svetskom ratu, njihov nacin razmisljanja je nacisticki i siguran sam da i ako ima tamo stranih drzavljana da im ne prave probleme.

                        Status tih ljudi mora da se resi, kada se resi, bice im lakse da se zaposle i integrisu u drustvo. Ima tu svega, kao i svuda, ali tu onda treba da dodje pre svega do resenja krize u njihovim zemljama...to je sustina i Evropa mora aktivno da se ukljuci a oni ne rade apsolutno nista sem sto pokusavaju da zatvore granice. Tako se problem nece resiti.
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Poljski način razmišljanja nacistički? Ljudi koji su stradali od nacista rame uz rame sa Srbima i Rusima najviše?

                          Daj bre čoveče ne sramoti se, nije sramota ne znati nešto. Stvarno nije. Ali sramota je praviti se pametan.

                          Comment


                          • Originally posted by ?????? View Post
                            Takvi kao ti drže celo čovečanstvo u ropstvu. Ne vredi tebi objašnjavati. Bato, uzmi sam pa čitaj. Malo ste bezobrazni vi što ništa ne znate, uvek tražite dokaze i da vama neko nešto dokazuje.

                            Uzmi čitaj, vidi otkud ta agenda i je l nova, i zamisli se malo otkud sva dešavanja.
                            Pa Rusija i USA hoce da oslabe Evropu. Posto oni kativno ucestvuju u sranjima na Bliskom Istoku, tu bih dodao Iran i Izrael. Ne brini se ti za moje citanje, vec uzmi ti malo citaj i prati, posto ja pratim desavanja tamo zadnjih 10godina i mogu ti reci da te drzave i narodi apsolutno nista nisu krivi i da su im jebali nanu naninu za sledecih 50godina. Izaberes dve strane, lako ih zavadis, naoruzavaju jedni jedne, drugi druge i zajebavaju se...

                            Evropa ako hoce da resi problem,mora to raditi iz korena. Nece da pomognu Turcima da oslobode jedan deo i da tu nastane odresjeni broj izbeglica, sto bi Turska bila budala i sacuvala 2-3m izbeglica kod sebe. Nisu oni nevini, ali Evropa ima isto problem i nista ne radi po tom pitanju, pa ja da sam vucic, orban, bugar,rumun..samo bi otvorio granice....resenje bi se naslo za 2 dana...
                            Last edited by LosmiSK; 07-03-20, 13:29.
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Brate, o cemu pricas, kakva uvreda? Nije bila uvreda Karadjordju, Obrenovicima i Karadjordjevicima a sad je tebe uvreda. Kako se ti nadje pametan da to mijenjas. Uporedjujes taj termin sa terminom "milogorac" , nidje veze, razlika je samo u nekoliko vjekova koriscenja. Kad sam rekao pjesnici nisam mislio na novije pjesnike nego prije svih na Njegosa i kralja Nikolu. Citiracu Kralja Nikolu pred bitku „Браћо Срби, идемо да помогнемо браћи Србијанцима”

                              Sa ovim bih zavrsio dalje polemisanje na ovu temu, jer je prvi moj upis bio samo konstatacija i to istinita.
                              Last edited by Nemam_ti_kad; 07-03-20, 13:11.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Shqiptar is an Albanian language ethnonym (endonym), by which Albanians call themselves. They call their country Shqipëria
                                Zašto bi Šiptar bilo pogrdan naziv?
                                Zato što ga Srbin napiše ili zato što u sebi ima nešto pogrdno, nepoželjno za pripadnike tog etnosa?
                                Ma znam ja Ganac da Albanci sami sebe zovu Šiptari, samo sam napisao da je taj termin proglašen za politički nekorektan.

                                Na vestima se nikad neće izgovoriti reč Šiptar osim ako ne intervjuišu Vulina .

                                Dok je termin crnac opšteprihvatljiv.

                                P.S. Bitno da smo Lošmija danas naučili da je termin crnac prihvatljiv, nemojte sad da ga smarate dodatno i sa Srbijancima.

                                To ćemo sutra da mu objasnimo, jedno po jedno, da mu se ne pomeša.
                                Last edited by Chiwwi; 07-03-20, 13:19.

                                Comment

                                Working...
                                X