Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realnije zvuci npr 930, kao da su stigli do te cifre sa ozbiljnim proracunom.
    1000 vec zvuci kao da je lupnuo.

    Comment


    • Da ne zvuci sada da stajem na Psihovu stranu, to se nikako ne moze desiti ali kada posmatram ljude iz mog okruzenja zaista retko ko ima manje od 50-60k.
      Naravno postoji I druga strana medalje jer znam da ljudi po trgovinakim lancima imaju oko 30k.

      Medjutim brkaju se stvari jer uopste nije bitna visina plate kada zivotni troskovi rastu nekontrolisano.

      Npr za hranu sada oatavljas 15k mesecno a imas platu 60k.
      2025 neka imas tu platu od 100k, troskovi hrane ce porasti na barem 25k. Isti djavo kad pogledas malo bolje.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Realnije zvuci npr 930, kao da su stigli do te cifre sa ozbiljnim proracunom.
          1000 vec zvuci kao da je lupnuo.
          Ma mogao je da kaze i 2000 evra njegovi sektasi ce da poveruju u tu pricu kao sto veruju da prica kineski bolje nego Dzeki Cen.

          Originally posted by Indigo View Post
          Da ne zvuci sada da stajem na Psihovu stranu, to se nikako ne moze desiti ali kada posmatram ljude iz mog okruzenja zaista retko ko ima manje od 50-60k.
          Naravno postoji I druga strana medalje jer znam da ljudi po trgovinakim lancima imaju oko 30k.

          Medjutim brkaju se stvari jer uopste nije bitna visina plate kada zivotni troskovi rastu nekontrolisano.

          Npr za hranu sada oatavljas 15k mesecno a imas platu 60k.
          2025 neka imas tu platu od 100k, troskovi hrane ce porasti na barem 25k. Isti djavo kad pogledas malo bolje.
          Pricamo o prosecnoj plati u Srbiji. Dole na jugu a mislim da je tako u vecini Srbije ljudi prosecno dobijaju od 30000 do 40000 dinara mozda ni toliko dok su penzije od 20000 do 25000 dinara. On za 8 godina na vlasti nije podigao prosecnu platu na 500 evra a prica o plati od 900 evra za 2025.

          Comment


          • Ti Indigo bolje nego sto mlatis praznu slamu da si me nazvao i doneo rakiju. Klasicna ispala, ali dobro...na ove cene 500-600e sa faxom je dno..moji racuni su samo 20k gde je hrana...

            Sve je otislo gore po cenama..itd..psihopata je kriminalac i tu je kraj price+ idiot..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by LosmiSK View Post
              Ti Indigo bolje nego sto mlatis praznu slamu da si me nazvao i doneo rakiju. Klasicna ispala, ali dobro...na ove cene 500-600e sa faxom je dno..moji racuni su samo 20k gde je hrana...

              Sve je otislo gore po cenama..itd..psihopata je kriminalac i tu je kraj price+ idiot..
              Ne stizem buraz, nisam bio u NS deset dana. Ako ne ugrabim vremena poslacu ti post expressom

              Bas sad racunam moje troskove, 25k mesecno plus hrana.
              50k mesecno troskovi zivota, zlo.
              Last edited by Indigo; 28-12-19, 12:26.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Ako su ti mesecni troskovi 50k, ne treba da se zalis. Ljudi izdrzavaju porodice i sa manjim mesecnim budzetom.

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Ako su ti mesecni troskovi 50k, ne treba da se zalis. Ljudi izdrzavaju porodice i sa manjim mesecnim budzetom.
                  Limuntuse, ti si od onih...cuti, moze i gore...al si bar ista ispala kao i Indigo
                  3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                  6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                  3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                  2× German League champion (2018, 2019)
                  6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                  4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                  2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Ako su ti mesecni troskovi 50k, ne treba da se zalis. Ljudi izdrzavaju porodice i sa manjim mesecnim budzetom.
                    Realno gledano ti troskovi bi trebali da budu upola manji.
                    Kada pogledas sta sve placas na tim racunima, koliko su naduvani sve ti bude jasno.

                    O hrani necu da govorim uopste. To nisu normalne cene za nasa primanja I nasu "prosecnu platu".

                    Troskovi hrane u Finskoj I Danskoj su gotovo na istom nivou (mozda 10% vise) a njihova primanja deset puta veca.

                    Problem su visoko zivotni troskovi a ne plata.
                    Moze Psiho da podigne platu na 200k, nista ne bi vredelo jer bi troskovi bili 150k.
                    Zacarani krug.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by LosmiSK View Post
                      Limuntuse, ti si od onih...cuti, moze i gore...al si bar ista ispala kao i Indigo
                      Nisam brate, nisu mi na kraju odobrili kredit zbog lose ocene u kreditnom birou, kasnio sam s nekim prethodnim ratama.. i onda sam se ispalio, ispalio sam i lika za kola jbg. Al uskoro cu da popravim vladanje pa se nadam da cu pazariti nesto gore.

                      A nije "cuti, moze gore", uvek moze i bolje i gore, nije u tome poenta. Moze i Svedjanin biti nezadovoljan uslovima koje Svedska nudi jer i od toga moze bolje, ali zalosno je provesti ovaj kratak zivot u nezadovoljstvu a sa zadovoljenim svim osnovnim zivotnim potrebama. Nezadovoljan treba biti onaj ko nema osnovno, a za dalje neka cuti i neka se bori.

                      Ako hoces $5k mesecno, begaj odavde i ne mraci druge. Ovde je tako kako je, stanovnistvo je malcice gluplje od nekih drzava iz EU, ali je pametnije od mnogih drugih naroda sirom sveta, tako da zivimo u skladu sa svojim mogucnostima koje su sasvim dovoljne da se obezbedi miran i lagodan zivot.

                      Comment


                      • Nemojte da mracite, evo neceg lepog.....

                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Pričaonica

                          Kraljevski. Najprofesionalnija vlast ikada u Srbiji. Jest da ranije nije bio razvijen socijalni inzenjering kao danas, ali poredeci je sa vlastima susednih drzava, nasa vlast razbija u svakom segmentu koji su bitni za odrzavanje vladavine u drustvu naseg tipa.

                          Comment


                          • Čuj stanovništvo gluplje... Pa daj da instaliram komunizam na 50 godina u Zapadnu Evropu pa neka oni budu pametni posle.

                            Za jednog sipiritualistu kome je materijalni svet samo prikaz ili kako već, mnogo se vodiš materijalnim parametrima, statistikama i sl. Jedino ako si napustio onu filozofiju, nema druge.

                            Ti si uvek u statistikama, brojkama, platama, a to baš i ne ide uz one poglede koje si navodio.

                            Comment


                            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Čuj stanovništvo gluplje...
                              Originally posted by 弱肉強食 View Post
                              Pa daj da instaliram komunizam na 50 godina u Zapadnu Evropu pa neka oni budu pametni posle.
                              Znaci, glupi smo jer smo bili pod komunizmom? Ok, kako god da je, nisam ulazio u raspravu zbog cega smo glupilji. Razni faktori dolaze u obzir.

                              Sve moze da se pogleda iz duhovnog i materijalnog aspekta, ja ne zanemarujem materijalno.

                              Comment


                              • Uzivajte.

                                Dayman (a-a-ah...)
                                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                                Champion of the sun (a-a-ah...)
                                You're a master of karate and friendship
                                For everyone

                                Comment

                                Working...
                                X