Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mark it zer0 View Post
    Ako se nisam pogrešno informisao, ovo je tekst iz 1943. godine ispravljen od strane ratnog zločinca (potvrdjeno na sudu u Ninbergu)? Osim što je ratni zločinac, Sekula Drljević je bio blizak ustašama i italijanskim fašistima.

    edit: Ako je ovo gore tačno, mislim da stvarno nema potrebe bilo šta da komentarišem. Ako nije, izvinjavam se na neznanju.
    Za šta mu se izvinajvaš?

    Italijaski fašisti, ustaše i nacisti nisu isto. Ustaše su meč sa nacistima, Italijani su spasili dosta Srba kad su videli zločine koje vrše Ustaše. Nisu ljudi mogli da veruju.

    A Sekula Drljević je posebna priča. Jedna budaletina, zna se i gde se školova i gde je umro, prodao se za sitne pare. Fašisti su manje zlo i od nacista i od komunista. Koliko je ljudi umrlo u čistkama tih prljavih komunjara, a nacisti su bili specifično zlo. Najmanje Srba je umrlo od fašista, a taj izraz se danas bacaka za sve i svašta se koristi.

    Comment


    • Originally posted by Overlord View Post
      Ako vec insistiras na ovoj temi, da ne zivis u neznanju. I unaprijed se izvinjavam ako se neko nadje uvrijedjen.

      Oj junačka svijetla zoro

      Oj junačka sv’jetla zoro
      Majko naša Crna Goro.
      Ti jedina svome rodu
      Za pravo, čast i slobodu!

      Volimo vas brda tvrda
      I stravične vaše klance
      Koji nikad ne poznaše
      Sramotnoga srpstva lance!

      Lovćen nam je oltar sveti
      U njega smo svi zakleti
      Da će svaki Srbin mr’jeti
      Koji Crnoj Gori pr’jeti!

      Listaj goro, cvjetaj cv’jeće
      Crna Gora u boj kreće:
      Crnogorska krv se lije
      Za slobodu od Srbije!

      Slobode će čuvar biti
      Naša brda, naše gore,
      Dokle zemlju sunce grije
      I dokle se ljudi bore.

      Ko se stidi porijekla
      Vazda rđa dovijeka;
      Ko ne voli Crnogorca
      Očina mu psujem oca!
      I tebi ovo normalno da pises ovde?
      A reci mi samo, je l to narodna verzija ili novokompovana??
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by 弱肉強食 View Post
        Za šta mu se izvinajvaš?

        Italijaski fašisti, ustaše i nacisti nisu isto. Ustaše su meč sa nacistima, Italijani su spasili dosta Srba kad su videli zločine koje vrše Ustaše. Nisu ljudi mogli da veruju.

        A Sekula Drljević je posebna priča. Jedna budaletina, zna se i gde se školova i gde je umro, prodao se za sitne pare. Fašisti su manje zlo i od nacista i od komunista. Koliko je ljudi umrlo u čistkama tih prljavih komunjara, a nacisti su bili specifično zlo. Najmanje Srba je umrlo od fašista, a taj izraz se danas bacaka za sve i svašta se koristi.
        Samo u slučaju da sam pogrešio, jer najozbiljnije se prvi put susrećem sa ovim. Medjutim, izgleda da nisam. Još čovek gura ovo kao "narodnu", "epsku" pesmu.

        Nisam uvredjen, ali pomalo me je sramota za njega ako je stvarno izvukao pesmu koji je ovaj lik "prepravio" za vreme drugog svetskog rata.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Ne znam da li je neko već objavio ovde, inače, Kesić od 01.01.2020. prelazi na, još malo najjaču TV u Srbiji, Novu S.
          UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

          Comment


          • Što se Crne Gore tiče ja vučem poreklo od dole, a kad vidim šta se tamo događa srmota me.

            Da smo pametni svi kolektivno da niko ne ode na letovanje, pa neka ližu guzicu Šiptaru i Hrvatu koji pride imaju svoje obale, a naravno nek jedu kamenje jer zaraditi neće cvonjka.

            Sreća njihova što nismo pametni.

            Comment


            • Last edited by mark !t zer0; 27-12-19, 15:25.
              sloboda ili ništa

              Comment


              • Mark...opet lose postavljas tw kod. Nema razmaka do zagrada
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Ispravio sam, mada se na pretraživaču vidi, pretpostavljam da si ti na tapatalk-u, kako se već zove.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Jes
                    Sada se vidi
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                      Za šta mu se izvinajvaš?

                      Italijaski fašisti, ustaše i nacisti nisu isto. Ustaše su meč sa nacistima, Italijani su spasili dosta Srba kad su videli zločine koje vrše Ustaše. Nisu ljudi mogli da veruju.

                      A Sekula Drljević je posebna priča. Jedna budaletina, zna se i gde se školova i gde je umro, prodao se za sitne pare. Fašisti su manje zlo i od nacista i od komunista. Koliko je ljudi umrlo u čistkama tih prljavih komunjara, a nacisti su bili specifično zlo. Najmanje Srba je umrlo od fašista, a taj izraz se danas bacaka za sve i svašta se koristi.
                      Stavio sam da se izvinjavam, da ne bi neko pogresno razumio kontekst u kojem sam upotrijebio ovu pjesmu, sa kojom se naravno ne slazem. Vidim da sam izazvao pogresan utisak. Narodna pjesma je upotrijebljena kao kontraargument na izlaganje jednog od ucesnika u debati na forumu.
                      Pjesma je navedena kao argument, koji uz Bozicni ustanak i par drugih dogadjaja pokazuje i dokazuje da sve nije bilo idilicno i sa potpunim konsenzusom u pripajanju Crne Gore 1918. godine.

                      Ako se neko uvrijedio molim administratora da izbrise ovaj moj status.
                      Last edited by Overlord; 27-12-19, 15:39.

                      Comment


                      • Ne vjerujte spinovima sa Pinka i sl. glupostima, ovaj zakon mijenja samo to sto ce sad nesto SPC ali i CPC dati drzavi, bice oporezovani jer do sad nisu bili i iznosili su ko zna koliko para iz CG. Imovina ostaje SPC, ma sve ostalo ostaje isto, a ovo je mozda moglo drugacije biti rijeseno, cak sigurno ali nije Lomi to sto jeste bez razloga, on u srz poznaje ovaj narod, idu izbori, upalio je DF i sad umjesto zakona o radu i ugovora na tri godine umjesto dosadasnje dvije godine koji je zbog ovoga prosao ispod radara, a proci ce jos mnogo stvari jer ce se o ovome pricati jedan duzi period, a opet ponavljam idu izbori i bice tu afera i svega on nastavlja sa pobjednickim receptom. DF je vratio u zivoot, DF je totalno nesposoban i nije ih briga ni za prava i slobodu Srba, niti ih je briga da budu na vlasti, imace svojih 15-20% sto DPSu omogucava da sam bude pjeske iznad 50%.

                        Ja znam mnogo ljudi koji se izjasnjavaju kao Srbi i svi rade, dostina u drzavnim firmama, nije im prijeceno otkazom i sl, nikad. Niti su svi izbori pokradeni kako DF pokusava da predstavi, jer CG nije Srbija da izadje 50%, nego izlazi 70-75%, dakle maltene svi izlaze na glasanje, iznaznost je uvijek ogromna, pritom DPS redovno dobija u urbanim sredinama. Jednostavno je lakse okriviti sve druge nego sebe i priznati da si nesposoban. Dok su aktuelne podjele i dok su tu njihovi drugari iz DFa DPS je potpuno miran. Ima mnogo precih pitanja od toga ko je Srbin, a ko Crnogorac. A drugari iz DFa svi voze auta od 100k, raznose se od para, za njih bas i ne vaze zakoni, kao ni za njihovu djecu, nemaju oni pojma o gladi, o ugnjetavanju, oni uzivaju da ovo rade, da zgrcu pare za to sto rade, a da nemaju nikakvu odgovornost.

                        Ja sam do Mancestera juce gledao skupstinu, Slaven Radunovic iz DFa je rekao parafraziram, mi vam necemo dati da donesete zakon, pa ako budemo trebali skupstinu da prevrnemo naopacke da bas su ih sprijecili, jeftina predstava da se pale mase i malo ratuju, sad uglavnom preko neta.

                        Znam nekoliko momaka koji su veci Srbi od Srba iz Srbije, pa kad su tokom onih proslih protesta vidjeli drugare iz DFa koji jedu i piju dok oni bjeze glavom bez obzira od suzavca jasnije su im malo stvari bile
                        sigpic

                        Comment


                        • Realno, ne mozemo da verujemo Pinku i ostalim glupostima jer nijedan prorežimski medij ne izveštava (adekvatno, a vecina nikako) o ovome (tu uključujem i RTS).
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Prica se ko da pocinje da se gasi pravoslavlje u CG, a ovo su zapravo samo kozmeticke promene. Niti ce crkva da bude uskracena za obavljanje svojih regularnih poslova, niti ce vernici za bilo sta da budu uskraceni sa ovom promenom.

                            Comment


                            • Ricma, mi to ne znamo. Znamo da sada imaju alat da urade tako nešto, ako budu hteli. A isto tako, Milova retorika i vladavina u poslednje vreme se svodi na tu antisrpsku propagandu, ne možeš me ubediti da je drugačije.
                              Last edited by mark !t zer0; 27-12-19, 16:05.
                              sloboda ili ništa

                              Comment


                              • Objasni mi kako ce to da se gasi pravoslavlje u Crnoj Gori?

                                Ovo je samo regularno placanje poreza na imovinu koje se placa u drugim zemljama. Samo kod nas se to gleda iz drugog ugla zbog ratova i gubitaka na nasoj strani. Vladan je manje-vise sve bitno napisao, a ne bih da ponavljam njegove reci.

                                Zbog medija dolazi do preuvelicavanja cele situacije, taj Zakon bi trebalo svi da primenjuju u regionu.

                                Edit: Evo jednog relevantnog clanka iako je vise vezan za nas.

                                U Srbiji crkveni objekti na državnim parcelama
                                Last edited by Ricma; 27-12-19, 16:12.

                                Comment

                                Working...
                                X