Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja na ulicu izlazim od 96-te.. šta misliš zašto pišem na forumu? Dosadno mi je? Misliš da me ne pogadja ovo što se dešava mojim sunarodnicima? Da me zabole?

    Ja živim sasvim pristojno ali mi je teško kad lopovi pljačkaju ljude oko mene. Ali im se dozvoljava da to rade. Isti je taj narod živeo lepo i časno pre 30 godina. Takodje mu se dozvolilo.

    Comment


    • Autošovinizam ne postoji, to je čista izmišljotina zadriglih desničara.
      Suprotno od devijantnog ponašanja je normalno ponašanje.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Autošovinizam je devijantno ponašanje.

        Comment


        • Не прати се на часу док делим бесплатне лекције.


          Originally posted by mr.gold View Post
          Лошми.
          Ти болујеш од аутошовинизма.
          И београдска сова.

          Ваша дефиниција вољења државе, наше мајке Србије, се заснива у следећем - зашто бих волео земљу која не може да ми обезбедеди 1000 евра месечно?
          То је ваш минимум свих минимума, и што је најтрагичније синоним за нормалност.
          За вас Србија у другом облику и бићу не постоји.

          Ви себе, у складу са тим, хранте најпримитивнијим самопорицањем и одрицањем од сопственог идентитета.
          У вама и осталим аутошовинистима влада екстремно изражени дух самопорицања, баш онако како га је проф. др. Мило Ломпар у својој књизи и описао.
          Неолиберализам као болест савременог изопаченог друштва, као што видимо на вама, не бира.

          Аутошовинистичка фекализација Србије покушава да сломи древни српски дух непобедивих ратника, гордих и поносних људи који никада нису дали на себе, и који су увек били на страни правде, Бога и душе, а против неправде, материјалне користи и слатких а лажних речи и хвалоспева запада. И у свом бићу, увек против запада и болесних западних вредности.

          Оно због чега аутошовинисти не воле своју земљу а безразложно глорификују запад, јесте мржња према политичарима, послушницима колониста којима аутошовинисти хрле, који нису у стању да им обезбеде услове као на месијанском западу.

          Елитистички презир према сендвичарима лако проклизава у аутошовинизам.
          Као што видимо на њиховом примеру.
          Навучени су на хероин европеизације.

          Аутошовинизам се најкраће може дефинисати као мржња према сопственом народу.
          Наши аутошовинисти, људи који презиру српски идентитет, по правилу су заљубељени у поремећене западне вредности.

          Вама аутошовинистима, аутошовинизам је почео да вам делује рационално и оправдано.
          Постављате себи, и јавно, питања и тезе у која верујте да су разобличавајућа
          - шта је Србија урадила у прошлости?
          - Србија је све ратове изгубила
          - Зашто нас нико не воли?
          - Зашто нико неће да живи са нама
          - због нашег задртог менталитета живимо горе него запад
          - заостали смо у свему
          - ...

          И остале аутошовинистичке флоскуле, које имају за једини циљ, да замаскирају праву истину, да су управо они који нам намећу хедонистичке идеале и култ аутошовинизма једини одговорни за стање у којем се Србија и српски народ налазе.

          Даље долазимо до коначне дефиниције којом се ви водите - српски аутошовинизам = идентификација са агресором.

          Аутошовинисти у складу са нормама које су усвојили не презају ,већ их свакодневно користе, од најтежих оптужби на рачун српског народа, српске прошлости, свега српског, при чему им је на удару и све што чини његов идентитет и државност.

          Следствено томе, не ваља ни Црква, Косовски бој је мит, узалудно је опирати се западу, његовој сили и његовим "вредностима".
          Никад није узалудно што је борба и начин бивствовања који је уткана у срж српског бића.

          Само мртве рибе пливају низводно.

          Comment


          • Da mi je Evro kad cujem taj izraz, ja zivim super ali ostali oko mene bedno. Necu da ulazim kako ti zivis i onda ova tema i nema neko znacenje. Samo hocu reci da mi vec para usi..Meni moj drugar kaze da mi je Vajfert svaki dan i milina...njegova percepcija je takva da je njemu do jaja, sa 2k bi prase okretao, ali realnost je nesto drugo. Uostalom i sama
            individualna zadovoljstva su valjda mala na to da nam kradu drzavu i da je vode nepismeni i neobrazovani kriminalci..

            Moras razumeti da svi koji vole svoju drzavu su nacinalisti. Ne moraju da pisu cirilicom, ne moraju da imaju (koriste ) iskljucivo desnicu, ne moraju da idu u crkvu, ne moraju da veruju u Boga itd...itd itd...

            Kod nas desnica nije desnica...to su sovinisti..desnicari su sovinisti..kojitinabijaju gluposti kako oni vole svoju zemlju a ti ne..uglavnom malog IQ i onda kad vide nekog sa iole velikim IQ na Balkan Infu odmah se kunu u njega...U realnosti su Jelena Macic...na prvu loptu prebegnu kod izdajnika kao zavetnici i ostale te grupacije koje su se prodale za nesto para..i onaj mentol Misa..manje vise su svi na isti kalup..prepoznas ih sa Marsa..

            Pitaj ih sta su uradili za ceo njihov rad, nece znati da ti odgovore.. itd itd... sto bi rekao kralj srpskog novinarstva..bezveznjaci ..
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Njima je Kosovski boj mit to je isto neka budala pisala ovde na forumu i to je prošlo kod moderacije i nikom ništa.

              Na B92 bivšem forumu je najnormalnije Srbiju nazivati Svrbijom a Srbe Svrbima i još postoji objašnjenje za to i toleriše se dok se banuje svako ko pita o čemu se ovde radi.

              To gospodo ovde neće proći. Ovaj forum nije desničarski ali nije ni autošovinistički. Normalan je na vašu žalost.
              Last edited by Chiwwi; 05-10-19, 12:50.

              Comment


              • Originally posted by Chiwwi View Post
                Njima je Kosovski boj mit to je isto neka budala pisala ovde na forumu i to je prošlo kod moderacije i nikom ništa.

                Na B92 bivšem forumu je najnormalnije Srbiju nazivati Svrbijom a Srbe Svrbima i još postoji objašnjenje za to i toleriše se dok se banuje svako ko pita o čemu se ovde radi.
                Ne znam sa kim se grudvas, ali radnici Nisa nemaju pecat, radnici Nisa nemaju prava, prijatelju ja ne znam ko ste vi i odakle se javljate.
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Ne znam ni ja s kim se ti grudvaš.

                  Comment


                  • Разлика је у васпитању.

                    Моја маленкост је два пута рањена за Србију, имам 4 одликовања и учествовао сам у свим ратовима где се бранило српство, српски народ и светиње.
                    Цео живот радим за мајку Србију и српске интересе.
                    То нам је породична вредност.

                    Учен сам да ми свећа водиља буде вертикала Бог-Србија-породица.
                    Такав ми је био и отац.
                    И деда, и прадеда ...

                    Данашњи аутошовинисти су отпад од наших светих предака и њихових идеала и пролазни су као време.
                    Њихово лизање западних гузица, глорификовање имагинарних западних вредности и борба против православног српства и традиционалних вредности је унапред осуђена на пораз.

                    Немоћни су као лист против ветра.
                    Као црв против орла.
                    Као аутошовиниста против светосавског Србина.

                    Comment


                    • To ko su im preci i iz koje su zemlje došli je veliko pitanje.
                      Oni takodje mogu i da se poturče što bi naši stari rekli, to je njihova privatna stvar.

                      Ali kad kolektivizuju moj narod kao glup onda imamo problem jer smrdi na autošovinizam. U ovom narodu ima i glupih i pametnih kao i u svakom drugom.

                      Vučić na terenu nema 60% i to nije nikakva zavera, već realnost.

                      Comment


                      • Originally posted by Chiwwi View Post
                        To ko su im preci i iz koje su zemlje došli je veliko pitanje.
                        Oni takodje mogu i da se poturče što bi naši stari rekli, to je njihova privatna stvar.

                        Ali kad kolektivizuju moj narod kao glup onda imamo problem jer smrdi na autošovinizam. U ovom narodu ima i glupih i pametnih kao i u svakom drugom.

                        Vučić na terenu nema 60% i to nije nikakva zavera, već realnost.
                        Da ima 35-40-50% pravi li to neku razliku? Onda dodaj na to srs, sps i ostale splacine kao desnica, zavetnici i doci ces do velike brojke...

                        Ti ljudi su sta?..ne znam kako hoces da ih okarakterisem. Daju podrsku sexualnom manijaku, ubici, direktoru firme gde ljudi rade bez zastite i ginu kao na traci ali bukvalno.., pokusaju ubistva, falsifkatorima, lopovima, narko dilerima...itd...ne znam sta bih ti rekao...

                        Naravno da ima pametnih ljudi, dosta njih je pobeglo odavde...ali da smo manjina, manjina smo
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • On kontroliše sve medije, preti, ubija(hercegovačka), krade i laže. Zapad mu to sve toleriše dok drugima istim takvim bolesnicima nije.

                          Ti ljudi nama niti žele, niti misle dobro sa takvom marioneticom.

                          I da ima 100% u takvim okolnostima to nije do "glupog naroda" već to tako mora.
                          Samo da nazovemo sve svojim imenom.
                          Last edited by Chiwwi; 05-10-19, 13:34.

                          Comment


                          • Originally posted by Chiwwi View Post
                            Autošovinizam je devijantno ponašanje.
                            Ne postoji, stoga ne može biti okarakterisano.
                            A šovinizam/nacionalizam je psihičko oboljenje. Patriotizam je zdravo osećanje. Da bi bio patriota dovoljno je da živiš, radiš i plaćaš porez državi kojoj si patriotski naklonjen. Tako da to isključuje ove dijasporce zaostale u prvoj polovini 20-og veka.
                            Last edited by dekkard; 05-10-19, 14:13.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by LosmiSK View Post
                              Da mi je Evro kad cujem taj izraz, ja zivim super ali ostali oko mene bedno. Necu da ulazim kako ti zivis i onda ova tema i nema neko znacenje. Samo hocu reci da mi vec para usi..Meni moj drugar kaze da mi je Vajfert svaki dan i milina...njegova percepcija je takva da je njemu do jaja, sa 2k bi prase okretao, ali realnost je nesto drugo. Uostalom i sama
                              individualna zadovoljstva su valjda mala na to da nam kradu drzavu i da je vode nepismeni i neobrazovani kriminalci..

                              Moras razumeti da svi koji vole svoju drzavu su nacinalisti. Ne moraju da pisu cirilicom, ne moraju da imaju (koriste ) iskljucivo desnicu, ne moraju da idu u crkvu, ne moraju da veruju u Boga itd...itd itd...

                              Kod nas desnica nije desnica...to su sovinisti..desnicari su sovinisti..kojitinabijaju gluposti kako oni vole svoju zemlju a ti ne..uglavnom malog IQ i onda kad vide nekog sa iole velikim IQ na Balkan Infu odmah se kunu u njega...U realnosti su Jelena Macic...na prvu loptu prebegnu kod izdajnika kao zavetnici i ostale te grupacije koje su se prodale za nesto para..i onaj mentol Misa..manje vise su svi na isti kalup..prepoznas ih sa Marsa..

                              Pitaj ih sta su uradili za ceo njihov rad, nece znati da ti odgovore.. itd itd... sto bi rekao kralj srpskog novinarstva..bezveznjaci ..
                              Kamo sreće da nam je svima Vajfert svaki dan. Ali Đorđe.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Ne postoji, stoga ne može biti okarakterisano.
                                Postoji. Okarakterisati celokupni sopstveni narod kao glup, nazivati Srbe Svrbima i govoriti da je Kosovski boj mit je autošovinizam i devijantno ponašanje.

                                Comment

                                Working...
                                X