Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I Madjarskim
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Podsetila me ova veceres prica na mog druga, apropo lakog preuzimanja drugih akcenata, dijalekata i muzikalnosti, kako su zapravo neki ljudi operisani od stranih jezika.


      Elem, ozenio se nasom Svedjankom i otisao za njom naravno, tamo ziveli. Dok je ona radila, on u pocetku ucio jezik. I dolazi ona kuci, on gleda tv, pita ga sta to radi...
      "Ma pustio malo vesti da slusam sto vise"
      "Dobro, ali sto slusas finski dnevnik?" [emoji854]

      (Ko ne zna, svedski je germanski, a finski pripada ugro-finskoj grupi sa madjarskim, estonskim i mnogim manjim, dakle zvuci-lici na madjarski)
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Što nije oženio original Švedjanku to mi samo nije jasno

        Comment


        • Pa ovde je upoznao, dosla na odmor
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Mogao je gore naći drugu i ostaviti tu našu. Ali nisu svi pametni kao ja hehee

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Podsetila me ova veceres prica na mog druga, apropo lakog preuzimanja drugih akcenata, dijalekata i muzikalnosti, kako su zapravo neki ljudi operisani od stranih jezika.


              Elem, ozenio se nasom Svedjankom i otisao za njom naravno, tamo ziveli. Dok je ona radila, on u pocetku ucio jezik. I dolazi ona kuci, on gleda tv, pita ga sta to radi...
              "Ma pustio malo vesti da slusam sto vise"
              "Dobro, ali sto slusas finski dnevnik?" [emoji854]

              (Ko ne zna, svedski je germanski, a finski pripada ugro-finskoj grupi sa madjarskim, estonskim i mnogim manjim, dakle zvuci-lici na madjarski)
              Samo zvuci. Finski ti je vise ustrojen kao pesmica I stvar je nastavaka koji se dodaju, to recinici daje formu.
              Koliko ja znam imaju manje od dvesta slicnih reci. A Finac I Madjar tesko da bi se razumeli.
              Ja znam mozda deset finskih reci, sto nije za pohvalu
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Meni Estonci simpaticni, bar ove sti sam upoznao. Bas fin i veseo narod. Mada mozda i gresim, ali to je moje iskustvo
                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                2× German League champion (2018, 2019)
                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  Samo zvuci. Finski ti je vise ustrojen kao pesmica I stvar je nastavaka koji se dodaju, to recinici daje formu.
                  Koliko ja znam imaju manje od dvesta slicnih reci. A Finac I Madjar tesko da bi se razumeli.
                  Ja znam mozda deset finskih reci, sto nije za pohvalu
                  Koliko tamo ima grupa i podgrupa u UG normalno je to, mislim da su finski i estonski slicni, oni su iz iste valjda, a?

                  Ali da slusa finski kao svedski koji je pri tom vec poceo uveliko da uci, neverovatno stvarno.

                  Skandinavci svi perfektno govore engleski i staro i mlado, zato i nisi ucio finski, vrv, sto je steta.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Nema lepseg jezika od naseg na celom svetu.
                    Takvu jednostavnost I funkcionalnost nema nijedan jezik.
                    Krv ti jebem, kad se uporedi sa Finskim i Estonskim, i petnaest mrtvih padeza, pa razlike kad krenes ka Svedskoj. Horor.
                    Jedan čovek.
                    Dva, tri ili četiri čoveka.
                    Petoro ljudi.

                    Objasni ti ovo strancu koji je tek poceo da uči srpski jezik.

                    Mislim da je nas jedan od tezih jezika.

                    Kreni da menjas jagnjad ako smes
                    Last edited by belgrade_owl; 05-09-19, 23:17.

                    Comment




                    • Tata mata svog zanata. Ima nekih koji ga osporavaju, jelte, oni bolje znaju sve od njega. Mnogo volim ovog čoveka. Najjače kad kaže na kraju emisije na Radio Serboni "pozdravljam sve Srbe jer je ovo etnički radio, i dva Slovaka, i niźe sveštenstvo" hahahah bratina!

                      Interesantan njegov video

                      Comment


                      • Po mom misljenju gramatika je potrebna tek do neke granice da bi se ljudi lakse razumeli, sve preko toga je glupost.

                        Sto bi neko rekao "5 jagnjadi" a ne "5 jagnjeta", ko da je bitno. Ma i 5 jaganja, svejedno je dok se razumemo.

                        Comment


                        • Comment


                          • Sve to ima svoje. Bogatstvo da, ali ćirilica je najbitnija.

                            Comment


                            • Originally posted by belgrade_owl View Post
                              Piše se "je l' ".
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by limun View Post
                                Po mom misljenju gramatika je potrebna tek do neke granice da bi se ljudi lakse razumeli, sve preko toga je glupost.

                                Sto bi neko rekao "5 jagnjadi" a ne "5 jagnjeta", ko da je bitno. Ma i 5 jaganja, svejedno je dok se razumemo.
                                Tako je Limunutuse, brate moj. Ispravljaju samo ovi sto rade od 7am do 5pm

                                Cirilicu niko i ne koristi, sem ovih tkz Srbendi Ja se potpisujem cirlicom, ali pisem latinicom. Oba pisma su u redu. Forsiranje bilo kog je neukusno i nepotrebno. Samo nekako se namece da cirilicu vise koriste tkz borci za Kosovo aka 1244, valjda su onda veci Srbi
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X