Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
    Senta, Mol, Ada, Kanjiža.
    To su posebni slučajevi.
    Tu postoje ljudi koji tu žive ceo život, a da ne znaju nijednu jedinu reč srpskog da izgovore.
    Pre par nedelja sam bio u Subotici, Paliću i Bačkoj Topoli. Svratili smo u nakratko i do Zobnatičkog akumulacionog jezera. U tom trenutku je bilo stotinak izletnika. Nijednu jedinu reč srpskog nisam čuo.
    Kao da smo bili u Sekešfehervaru.
    Izlazio sam dosta u Senti, mislim u Bali Imao drugare tu u Molu, Mokrinu i Kikindi ( tamo nisam imao slicnih iskustava sa jezikom ).. Da, neverovatno kako i tada,pre xx godina da niko nije hteo/znao da prica na srpskom. Senta mi je sto se toga tice ostala bas upecatljiva, nigde kao tamo. Bukvalno nece da pricaju nista na srpskom i imao sam osecaj da sam stranac za njih.

    Subotica i Lifka,tonu puta sam bio tamo i odlicna masa, pricaju madjarski ali znaju i srpski i voleli su nas tamo, nas bar iz NS-a..Bilo je neverovantih aftera, ali mimo toga, nisam imao taj osecaj kao u Senti. Volim te delove, nekako su urbani i ako su u principu sela. Mada je to bilo bas davno

    Palic je nevrovatan, bio sam ne znam, 97jbmli ga..i sad 2019 na pocetku i mislim da se nista nije promenilo )


    Edit: Valar Morghulis )
    Last edited by LosmiSK; 05-09-19, 21:29.
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • Sta kaze Aragorn prvi put kad progovori?
      Dayman (a-a-ah...)
      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
      Champion of the sun (a-a-ah...)
      You're a master of karate and friendship
      For everyone

      Comment


      • Subotica je ipak grad. Posle NS najveći u Vojvodini.
        Ne možeš tamo da nađeš nekoga a da ti se ne obrati odmah na srpskom.
        Palić koji je 6km od Su.
        Kad uđeš u prodavnicu odmah ti kažu tešek.
        To traje tako u tom delu Bačke oduvek.
        Naprosto u tim malim sredinama sa većinskim mađarskim življem, dobar deo njih apsolutno ne želi da priča srpski. To je ipak skandalozno.

        Comment


        • Lepo je ovo čitati, pišite još malo o Vojvodini, ništa ne znam niti me interesovalo. Znam neke političke stvari, 64 županije itd.

          Kako se sa Madjarima družite? Ja sam upoznao jednog na moru, kul lik

          Comment


          • Pre sami u NS slusao cesto da se prica madjarski u busu,na ulici itd.. Sad sve redje cujem,doduse i ne krecem se toliko javnim prevozom da bi znao ili da sam na ulici kao tada. To iz Sente se secam dobro, ovo ostalo i ne bas.

            Mada eto u Topoli ulazu Madjari, dali su i dosta pasosa i stali su sad sa tim, valjda je dosta. Pomazu i obicne ljude,cak i te ''Madjare'' sa novim pasosem u nekim kreditima. Imaju oni neki long term plan sa Vojvodinom, tacnije Backom i Banatom. Samo sto mi to ne vidimo ili ne zelimo. Slazem se da je neverovatno da neko ko se rodi u Srbiji da ne zna srpski ili ga zna dosta slabije, sto jeste slucaj u tom delu.
            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
            2× German League champion (2018, 2019)
            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

            Comment


            • Originally posted by 弱肉強食 View Post
              Lepo je ovo čitati, pišite još malo o Vojvodini, ništa ne znam niti me interesovalo. Znam neke političke stvari, 64 županije itd.

              Kako se sa Madjarima družite? Ja sam upoznao jednog na moru, kul lik
              Imao sam jednog druga Madjara,on je sad u Kanadi, calemu je neki umetnik ludak, mada ni on nije bas u glavi. Ima dosta iz mesovitih brakova,mada u NS nemas utisak da ih ima nesto puno. Taj deo oko Srema ima dosta Hrvata npr,poreklom su Hrvati ali sve pet. Znam da je za vreme rata samo jedna devojka sa porodicom otisla nazad, a zvala se npr Zlata.

              Ima svega ovamo,ali ne toliko u NS, bar ja nemam taj osecaj, normlano sve..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Mađari su generalno izuzetno vredni ljudi.
                Pedantni i pošteni kada imaš da njima neke poslove.
                Isti takvi su recimo i Slovaci.
                Protestantska doktrina, gde je rad iznad svega.
                Dobar deo Mađara u Banatu, ne i u Bačkoj su protestanti a ne katolici.
                Palić, Senta, Ada, Novi Itebej (u Banatu) su sela kao iz bajke. Uredna. Sve na svom mestu.
                Tako isto u Slovačkim selima po Banatu. Kovačica, Padina, Aradac, Belo Blato....

                Comment


                • Upoznam Madjara - Arpad se zove i nekog lika iz Futoga. I čuo sam za Mošorin da se tu prave neke žurke. Ne znam šta ima u tom Mošorinu.

                  Madjar nije ni spominjao politiku niti bilo šta, priča srpski perfektno. Možda je iz mešovitog.

                  Ima protestanata??? Odlično. Najbolje se od njih može pokupiti.

                  Šiptari su inače, iako nemam kontakt sa njima, neverovatno pošteni. Neki lik je došao skoro na Zlatibor da traži ujaka od mog druga, da mu da novac za napuštenu kuću. Pošto je ovaj davno napustio a Šiptar se uselio, pa doneo.

                  Generalno iz iskustva - Srbin će te najpre zajebati. Sad..
                  Last edited by Cassius Clay; 05-09-19, 21:47.

                  Comment


                  • Gde nisu većina, ali su znatan udeo u stanovništvu, kao recimo u Bečeju i Zrenjaninu, ti nijednog Mađara po govoru ne možeš da provališ.

                    Comment


                    • Mislim da su Slovaci dosta vredniji i da su nekako posteniji. Madjari su mi nekako sumnjivi,normalno ne svi..Nego ovako,mislimda nisu bas nesto srdacni i da nas ne vole bas. Ne mislim tu na ove nase,nego bas ove iz Madjarske,meni su oni cudan narod nekako. Slovaci su bas vredni u 3pm..neverovatno..ono nisamvideo nikada u zivotu

                      Vidi se, bio sam u Bodjanimaskoro u onom manastiru i prolazio kroz sela i to se vidi.. Selenca je Slovacka mislim i sve sredjeno,crkve sve top..Ratkovo, Srbende..sve uzas, crkve lose ocuvane i samo selo smesno. Mislim da se po crkvi odmah vidi kakvo je mesto po tim selima. Bas su mi neverovatni ti Slovaci, tokad udjes kod njih jbte u kucu..strudle sa makom, ma sva ta sranja..i to ako nemaju odmah da ponude, oni ce ti spremiti odmah..zene rade ne pitaju nista... ovde ..sacuvaj Boze..

                      Stvarno sto se toga tice..mada su i oni onako zatvoreni, druze se sa njima,nece da s emesaju previse..to znamiz srednje itd..cudni jbga,mada gde zive i razumem ih Secam se jednog Meljiha,ne znam da li je ime ili prezime i sada..
                      3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                      6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                      3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                      2× German League champion (2018, 2019)
                      6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                      4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                      2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                      Comment


                      • Originally posted by 弱肉強食 View Post
                        Hahahah pa nisam bukvalno mislio, šalio se. Ma kada razvežu moraš da ih slušaš period da možeš da skontaš. Genijalni su. Bolji od Leskovca. Leskovac i padeži dva razl sveta

                        Inače kopirati NS nema šanse. Crnogorce malo teže, Dalmatince lagano. Da li sam talent za njih nzm, ali hrvatski bolje pričam od crnogorskog.
                        Ma kada sam rekla da su piš mislila sam na to da kada recimo krenu u neku raspravu, zagalame, ubrzaju baš moraš da se koncentrišeš ( ne skoncentrišeš) da ih razumeš.

                        Originally posted by 弱肉強食 View Post
                        Upoznam Madjara - Arpad se zove i nekog lika iz Futoga. I čuo sam za Mošorin da se tu prave neke žurke. Ne znam šta ima u tom Mošorinu.

                        Madjar nije ni spominjao politiku niti bilo šta, priča srpski perfektno. Možda je iz mešovitog.

                        Ima protestanata??? Odlično. Najbolje se od njih može pokupiti.

                        Šiptari su inače, iako nemam kontakt sa njima, neverovatno pošteni. Neki lik je došao skoro na Zlatibor da traži ujaka od mog druga, da mu da novac za napuštenu kuću. Pošto je ovaj davno napustio a Šiptar se uselio, pa doneo.

                        Generalno iz iskustva - Srbin će te najpre zajebati. Sad..
                        Kako se za ime sveta kod tebe sve na kraju svede na politiku?

                        Mošorin...

                        Svetozar Miletić, Isidora Sekulić...
                        Vasa Mijić, Milan Radin...
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Moja skola je cesto isla u Kanjizu, i oni kod nas. Bila sam u jednoj porodici, nemam pojma imala negde mozda 12 godina, gde otac natucao srpski, baba, deda, majka i deca jedva 2-3 reci ukupno Super mi je bilo, divni ljudi, od tada sam fascinirana Vojvodinom, usoranim selima, stilom zivota, hranom, otezanjeeeem i ravnicom. Onaj divni miris ustirkane posteljine i svakakvih djakonija od testa, nikad necu da zaboravim

                          Od detinjstva puno sam puta bila u Subotici i N.Sadu, prijatelji na sve strane. Divna je Vojvodina.

                          U Resavsko-pomoravskom kraju imam rodbinu...kukuuu kako oni pricaju iskvareno tamo su i zivopisna vlaska sela, ima i jedno bugarsko, jel tako colke?
                          Cak i sa Cackom imam veze (zene su im opasne -.-).

                          Jug obozavam, da ih slusam i da se smejem sa njima, sjajni su.

                          I sad, dok putujem tamo-amo divim se nasoj prirodi i razlicitosti, steta sto smo toliko siromasni i nemami bolju infrastrukturu, uredjenije banje, jezera, planine i ostale lepote koje nas okruzuju. Bas, bas steta. Nismo ni svesni kakva bogatsvima imamo.
                          Mnogi nikad i ne izadju iz svojih mesta prebivalista
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • U Mosorinu nema nicega. To ti je kraj sveta.
                            U Selenci su pre par godina bile organizovane vrhunske zurke.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment




                            • Ja nalazim ove ljude koji pričaju kao mi, najbliže nama iz Zl okruga. Više imamo zajedničkog nekako ne zbog jezika nego mentalitet isto. Jako interesantno.
                              Last edited by Cassius Clay; 05-09-19, 22:29.

                              Comment


                              • Nema lepseg jezika od naseg na celom svetu.
                                Takvu jednostavnost I funkcionalnost nema nijedan jezik.
                                Krv ti jebem, kad se uporedi sa Finskim i Estonskim, i petnaest mrtvih padeza, pa razlike kad krenes ka Svedskoj. Horor.
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X