Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • totalni genijalac

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Sta li nam sprema Vucic sa svim ovim dokumentarcima o Kosovu,Nato,OVK na rts-u,ili je to alibi za potpis onoga sto traze od njega ili nas priprema na novi izgubljeni rat.

      Comment


      • Ma vucic je budala i glup lik. Totalno nebitno sta on misli, vec sta misli veliki sef. On se raspravlja ssm sa sobom, vulinom i ostalim budalama.

        Ostace zapisano da su ovakve budale vodile nasu drzavu i da od 6m ljudi imamo bar pola idiota..
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Malo mi to olako okrivljujes pola jednog naroda a vrlo je moguce da se narod ni za sta ne pita,cak je verovatnije nego da u jednoj maloj zemlji Srbiji koja je sa svih strana izlozena pritiscima velikih sila postoje slobodni gradjanski izbori.Na nasoj teritoriji su Ameri,maheri za laziranje izbora u celom svetu,za izazivanje revolucija, sprovodjenja vojnih akcija u ime americke demokratije i pre ce biti da je Vucic njihov izbor a ne ovog naroda.

          Comment


          • Originally posted by Indigo View Post
            Ako ovaj svet bude isao u onom pravcu kojem ide, ta tvoja recenica " pa neka se reprodukuju " potpuno ce izgubiti na znacaju.
            Deca se bukvalno mogu napraviti u epruveti i to po misljenju mnogih efikasnije i kvalitetnije nego prirodnim putem. Genetski inzenjering je grana koja je u povoju, stvari koje omogucava, ma koliko bile neprirodne i kontra Bogu sluzice kao svojevrstan nacin coveka da prevari prirodu.

            Mislis da ce biti tesko uzgojiti dete u nekoj vestackoj materici za nekih 100 godina? Ja sumnjam da ce to biti problem.
            Tvoje reci dobijaju na znacaju da zivimo u predindustrijalno doba, sa rigorznim pravilima i zakonima. Onda bi mogao da im kazes " Pa reprdoukujte se " ovako to za koju deceniju nece imati nikakv znacaj, cak ni nece biti smatrano nekim tabuom.
            Ja nemam dilemu uopšte šta će se desiti. Samo izbacujem verske koncepte da ne bi bilo nametanje vama drugima.

            Znam sigurno da ta nauka neće toliko napredovati da proizvede novi život i da udahne život u mrtvo telo.

            Tako da ne, neće.

            Dok se budale i analitičari bave vojnim analizama, pokoravanje uma je u poodmalkoj fazi.

            Čovek nikada neće moći da prevari Boga ili prirodu. Mi vernici znamo šta će biti, ali i sa neverničke tačke, priroda će uništiti ovakvog čoveka i resetovaće ga na fabrička podešsvanja jer nije samoodrživ, odvratan je, samoživ i besan.

            Ljudi su najveći idioti. I ja sam idiot, pa čovek sam. Mi smo prokelti idioti.

            Comment


            • Kako su ljudi živeli vekovima i niko nije imao nastrane trans ideje ma kakav biološki kod imao? Sigurno da je uvek bilo feminiziranih tipova i muškarastih žena, ali tip je bio tip, a žena žena. Tako su došli u život i trebaju imati poštovanje prema tome.

              Ideja i ideje su nešto najopasnije što postoji na svetu. Usadjena ideja klija u glavi. A sada imamo poplavu idiotskih ideja.

              Napad na um čoveka. Milioni boluju od lakših i težih psihičkih bolesti i milioni su na raznoraznim supstancama.

              Zato kažem uvek da treba otvoriti oči i gledati dobro a ne tako landarati od danas do sutra. Gledati neke sukobe vojne po svetu koji su maska za pravi rat a to je rat protiv običnog čoveka.

              A ne suziti vid samo na Vučića i na Srbiju.

              Jer nije Vučić sam od sebe stvoren i nije to izolovan slučaj.

              Mora da se gleda opšte pa iz opšteg kada zaključiš da je takvo kakvo je, ti znaš da i pojedinačno - Vučić - mora biti loše.

              Mi živimo jedan veliki privid slobode a ne želimo da priznamo sebi. Mi ne možemo da se izborimo protiv nekog lokalnog Jutke, ne možemo svoje izborno mesto da sačuvamo, a pričamo o slobodi. Demokratiji. I tako je svuda u svetu.

              Pričaj protiv sistema - nema te.

              Pričaj to na twitteru, fb - nema te.

              Ovo je sve privid slobode. Pozitivnim pravom imaš razne slobode a mnogi zakoni su mrtvo slovo na papiru.

              Comment


              • Samo ljudi koji za zivot zaradjuju samostalno bez uticaja drzave mogu dici glas protiv nekog "Jutke" svi ostali su ranjivi i ja ih razumijem. Niko nece izlagati se situacijama da ide protiv vlasti.
                DALE 1992-2020
                NIKAD ZABORAVLJEN

                Comment


                • Naravno tako se upravlja masom. Tako i strahom od terorističkih napada i novih ratova, sve dok nas ne unificiraju skroz. To su stare agende.

                  Jedan jezik smo dobili - engleski. Nadnacionalne organizacije su tu. Svi ćemo imati ista dokumenta a nacija će biti samo naziv plemena sveta.

                  A budno oko "svevideće" će kontrolisati sve.

                  Nikako da shvatimo da su Tramp, Putin, Erdogan prikaze i da običan narod gine i da je to maskarada.

                  Još kad se na to doda fil mas medija i isprianje mozga, plus ekonomsko porobljavanje, ovo je najveće ropstvo u istoriji čovečanstva

                  Samim tim jer je suptilno i podlo i nije fizički nego sofisticirano. Svestan rob čezne za slobodom, a lobotomiran sam sebe stavlja u okove gurajući agendu ispranim mozgom.

                  Neće nas napasti moćnici nego običan narod će te zvati homofobom, rasistom, fašistom, bez da je pokušao kritički da se udubi i razmisli o čemu pričaš(ne mislim na tebe Sovo da se razumemo).

                  Comment


                  • Baza je porodica.

                    Ja imam skoro 30 i dalje se bojim misljenja svoga tate. Mislim da je odgoj 90 posto svega, danasnji klinci imaju mogućnost da biraju u koga da vjeruju, koje idole da imaju. Ali cim je tako otudjili smo se od porodice i to je problem. Heroji se stvaraju preko neta, pravi heroji tj. roditelji postaju nebitni a sav svoj svijet daju za djecu.

                    Opet ni neke prijasnje generacije nisu se pokazale, ne znam ali i dalje sam siguran da je baza svega porodica.
                    DALE 1992-2020
                    NIKAD ZABORAVLJEN

                    Comment


                    • Naravno. Tako i treba da bude. Ali na žalost nisu svi roditelji dobri i onda deca... A i deci se baš preko raznih online sranja glupost usadjuje u mozak.

                      Ja ovde pričam i smaram narod duže vreme da se probudi makar na ovom mikronivou. Da prihvatimo realnost kakvu jeste od mržnje na ovim prostorima preko svega. Ne želim da slušam lažna prijateljstva, zavadili nas političari, zavadio nas ovaj, zavadio nas onaj. Ne može tebe da zavadja svakih 30 god neko a da se ne mrziš.

                      Pa me pogrešno interpetiraju kao nacionalistu.

                      Suština je biti iskren i spoznati realnost i onda menjati i prilagodjavati se, a ne praviti se lud pa se klati svakih 30 god kad te neko zavadi kao.

                      Ovo je samo primer jedne od laži.

                      Ne činimo mi dobro nikome ako kao papagaji se ulizujemo jedni drugima, ako negiramo svaki aspekat stvarnosti. Mi bi prvo morali da prihvatimo da živimo u velikom sranju pa tek da ga onda menjamo.

                      A ne da skačemo jedni na druge i da se ubedjuemo da su kul i medjunaiconalji odnosi i medjuljudski, i da smo slobodni, i da imamo ne znam kakva prava, da mas mediji nisu štetni.

                      Nažalost ne možemo da se kao ljudi distancirsmo i sagledamo to a ostaje nada.

                      Comment


                      • Da ne postoje mediji, ljudi bi bili prijatelji jer svi zivimo u istim govnima. Mediji imaju najvise klikova kada neki drzavnik ove ili one drzave prica protiv trece. Tad se u ljudima pali taj patriotizam iako su deset minuta ranije psovali tu istu. Zivimo lose, pa nam je jedini lijek da trazimi krivca u drugome. Kad dodju izbori opet radimo sebi isto i neko nam je drugi kriv.
                        DALE 1992-2020
                        NIKAD ZABORAVLJEN

                        Comment


                        • To je istina donekle, ali ti imaš i Belgiju koja je moderna država a konsocijacija sa regionom Brisela koji je multikulturalan koji odvaja dve Belgije, gde se Flamanci i Valonci mrze kao nenormalni. Uvek navedem Belgiju je je to običnom čoveku sinonim nekog progresa.

                          Problem je, religija. Mali prostor. Katolicizam, islam i pravoslavlje na jednom mestu.

                          To je istina.

                          Ja sam pitao par ljudi ovako po Srbiji volim ja tako da postavljam pitanja, da li bi im smetalo Kosovo da je nezavisno da su Kosovari pravoslavni hrišćani, velika većina je rekla ne.

                          Znajući ulogu katoličke crkve u Hrvatskoj, i znajući da je Bošnjacima glavna determinants bila musliman da su do 1992. sa velikim M bili Muslimani a ne Bošnjaci,

                          a da Srbi od 1903. za Srbe priznaju samo Srbe pravoslavce... Prostim činjenicama uz 15 minuta posla i razgovora sa ljudima uočiš da nacija nema nikakvu igru na ovim prostorima već da je ovo klasičan religijski sukob.

                          Kad smo utvrdili uzrok, naravno da nećemo da eliminišemo religije.

                          Postoji više opcija a to je da ne slušamo verske vodje i vratimo se svetim spisima i problemi bi nestali.

                          Postoji opcija da idemo ka političkim nacijama i da odbacimo propagiranje Bošnjaka kao muslimana i Srbina pravoslavca i Hrvata katolika.

                          Postoji mnogo opcija ali kada bi o ovome pričali javno i direktno i narodu stavili do znanja... Ovako narod koji ima tu istorijsku pozadinu da se mrzi sa susedima zbog religije samo mu treba okidač u vidu političara.

                          Zato bih ja voleo da se zbace verske vodje i religija i tumačenje svetih spisa vrati u ruke naroda bez da mu neko intepretira Božije reči i da svako ispoveda svoju religiju u miru.

                          Jer nije religija srž problema nego verski vodja koji to koristi kao i političar u svetovne svrhe.

                          E to je po meni uzrok problema. Skloni ta dva i objasni narodu i niko nikoga neće dirati jer niko ne voli strah i rat, niko do onih najslabijih koji samo ru mogu da zadovolje svoje niske požude.

                          Comment



                          • "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              To je istina donekle, ali ti imaš i Belgiju koja je moderna država a konsocijacija sa regionom Brisela koji je multikulturalan koji odvaja dve Belgije, gde se Flamanci i Valonci mrze kao nenormalni. Uvek navedem Belgiju je je to običnom čoveku sinonim nekog progresa.

                              Problem je, religija. Mali prostor. Katolicizam, islam i pravoslavlje na jednom mestu.

                              To je istina.

                              Ja sam pitao par ljudi ovako po Srbiji volim ja tako da postavljam pitanja, da li bi im smetalo Kosovo da je nezavisno da su Kosovari pravoslavni hrišćani, velika većina je rekla ne.

                              Znajući ulogu katoličke crkve u Hrvatskoj, i znajući da je Bošnjacima glavna determinants bila musliman da su do 1992. sa velikim M bili Muslimani a ne Bošnjaci,

                              a da Srbi od 1903. za Srbe priznaju samo Srbe pravoslavce... Prostim činjenicama uz 15 minuta posla i razgovora sa ljudima uočiš da nacija nema nikakvu igru na ovim prostorima već da je ovo klasičan religijski sukob.

                              Kad smo utvrdili uzrok, naravno da nećemo da eliminišemo religije.

                              Postoji više opcija a to je da ne slušamo verske vodje i vratimo se svetim spisima i problemi bi nestali.

                              Postoji opcija da idemo ka političkim nacijama i da odbacimo propagiranje Bošnjaka kao muslimana i Srbina pravoslavca i Hrvata katolika.

                              Postoji mnogo opcija ali kada bi o ovome pričali javno i direktno i narodu stavili do znanja... Ovako narod koji ima tu istorijsku pozadinu da se mrzi sa susedima zbog religije samo mu treba okidač u vidu političara.

                              Zato bih ja voleo da se zbace verske vodje i religija i tumačenje svetih spisa vrati u ruke naroda bez da mu neko intepretira Božije reči i da svako ispoveda svoju religiju u miru.

                              Jer nije religija srž problema nego verski vodja koji to koristi kao i političar u svetovne svrhe.

                              E to je po meni uzrok problema. Skloni ta dva i objasni narodu i niko nikoga neće dirati jer niko ne voli strah i rat, niko do onih najslabijih koji samo ru mogu da zadovolje svoje niske požude.
                              Urose, religija nije osnovna determinanta nacionalne pripadnosti. Ne znam da li ti je poznato da postoji poprilican broj Albanaca koji su katolicke ili pravoslavne veroispovesti, ali se svi oni medjusobno slazu da su Albanci kao nacija. Isto je i sa Srbima, i sa Hrvatima, i sa svim narodima u svetu: pod pojmom nacije se podrazumeva narod koji zivi na nekoj teritoriji u zadnjih 200 godina, bez obzira na veroispovest. Narodnost je nesto sto poblize odredjuje podgrupe u okviru nacije: Srbi, Bosnjaci, Hrvati u BIH; ovde imas, pored ta 3 jos i Madjare, Slovake, Rome, Bugare, Rumune, Rusine, Makedonce... kao i svuda po svetu.
                              Dok god je lojalni clan te drzave: placa porez, radi, doprinosi.. - niko mu ne moze osporiti da je on pripadnik te nacije.
                              Sto se tice veroispovesti, svestenstvo treba vratiti tamo gde im je mesto - u crkve, manastire, hramove, tekije, sinagoge... i zabraniti im svako javno istupanje van porti istih, pogotovo po skolama, televizijama, javnim nastupima....
                              Niko ti ne brani da verujes, ali to je tvoj izbor i nemoj mi ga nametati, jer je moje pravo da odaberem da li cu ili necu verovati - samo moje i nicije vise.
                              Pogledaj https://www.imdb.com/title/tt1326954/ , pa da procaskamo o pitanjima religije i tolerancije.
                              Last edited by kronostime; 04-05-19, 07:20.
                              "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                              Meša Selimović

                              Comment


                              • Originally posted by Mihajlo10 View Post
                                Malo mi to olako okrivljujes pola jednog naroda a vrlo je moguce da se narod ni za sta ne pita,cak je verovatnije nego da u jednoj maloj zemlji Srbiji koja je sa svih strana izlozena pritiscima velikih sila postoje slobodni gradjanski izbori.Na nasoj teritoriji su Ameri,maheri za laziranje izbora u celom svetu,za izazivanje revolucija, sprovodjenja vojnih akcija u ime americke demokratije i pre ce biti da je Vucic njihov izbor a ne ovog naroda.
                                Radikali i socijalusti su imali uvek vecinu od 90te. Demokrate od tada do sada go ..... uvek bile, bez potpore u narodu. Lako je okriviti pola ljudi. Odes im na miting i sve ti jasno, od pola polovine nema dva zuba, druga polovina bi mater prodala za posao. Penzionerima bi oduzeo glas...
                                Nama 30g drzavu i vlast guraju penzioneri, bezubi i maloumni...dao Bog pa toga imamo za izvoz.
                                Moramo da priznamo da smo govna da se resetujemo, sklonimo sva politicka govna iz 90tih pa da krenemo napred polako. Dok god optuzujemo druge, od nas nema nista. Nije tesko , evo ja cu prvi. Ja sam govno
                                Last edited by LosmiSK; 04-05-19, 07:22.
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X