Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Srbija, brale.

    Comment


    • Prozivaju se Ljotićevci a o Dimitriju Ljotiću se zna iz komunističkih filmova i istoriografije, kao i sve o ostalima.

      Neko ko je Titoista (čovek koji je poubijao masu Srba, zlikovac) daje sebi za pravo da lupeta nekome ko podržava Mitu Ljotića. Ja se ne slažem sa mnogim stvarima Mite ali 90% ljudi o njemu ne zna ništa. Prvo čovek je bio Jugosloven. Imao je ideje kakve je imao. Bio je pravoslavac i uopšte nije bio fašista.

      To sa kim je on hteo da saradjuje, ne vidim razliku saradnje sa Staljinom zlikovcem i sa fašistima i nacistina? Je l taj Staljin prvi saradjivao sa Hitlerom?

      Debilni komunisti koji su gledali debilne filmove smaraju nas obične ljude i ubedjuju nas ko je Mita Ljotić.

      Ja nisam ni za Dražu ni za Mitu Ljotića već za Vovjovdu Djujića i Nedića, ali to su različite ideje, bar nisu bili antisrbi kao ono govno Tito.

      I onda Titoisti nekome govre ko je Ljotić i zaboga da se stidi ili bude stigmantizovan?

      Jadan bedan i neobrazovan je narod Srbije, odrastao na Titovim bajkama i partizanskim filmovima.

      Nećemo pravdati Nedića koji je spasao srpske živote ali ćemo veličati komuniste koji su ubijali Srbe i sve srpsko zatrli. Jak mi je njihov pokret otopra. Čak i Draźu ne gotivim jer je bio jugoslovenski četnik.

      Da je više bilo Nedića da se narod spase rata, vidim kako smo prošli posle drugog svetskog rata, morali smo da progutamo samo iz Jasenovca 850 000 pobijenih Srba.

      Sramota kakav smo narod postali. I svi se nešto plaše da kažu lepu reč za Nedića zaboga napašće ih većinsko titoističko stanovništvo pa hoće da budu društveno prihvaćeni a nisu pročitali jedan spis Dimitrija Ljotića a drve o tome.

      Kad ih pitaš koliko je Ljotić ubio Srba a kolko Tito ćute kukavci

      Comment


      • Obradović fašista? To je isto kao kad je rekla neka na FPN za Erdogana na Savremenim balkanskim odnosima a Mici asistent se pocepao od smeha. Vole ljudi da lepe etikete ne znaju ni šta znače.

        Čim si udesno ti si fašista. Može ali malo sutra. Insče me briga za Obradovića ali on smeta stanovništvu ssmo jer je Srbin.

        Guja se usudio tako da se izjasni, mrze ga "Srbi" kao psa. Gde se usudio da tako nešto kaže, ipak je samomržnja omiljena rabota ovog rubnog naroda, mada ja ovo više ne bih zvao narodom. Grupa ljudi.

        Comment


        • Otkud Karanoviceva na Pinku hagagagahahaha
          Dayman (a-a-ah...)
          Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
          Champion of the sun (a-a-ah...)
          You're a master of karate and friendship
          For everyone

          Comment


          • Evo jednog drugacijeg vidjenja stvari. Naravno, sve je ovde povrsno, i nista nije crno ili belo. Istina je negde izmedju, ali okarakterisati nekoga kao izdajnika, jer su komunisti tako pisali istoriju, bez imalo istrazivanja, je neodgovorno. Istoriju pisu pobednici, i veoma je tesko dokuciti sta se stvarno desavalo, terba debelo zagrebati ispod ovoga sto danas ucimo u skolama. Svakako je bio veci patriota od jednog Tita.

            Vladeta Jerotic o Milanu Nedicu

            To je bila žrtva i vrlo verovatno svesna žrtva. Germanofil nije bio, niti antisemita. U Prvom svetskom ratu dobio je orden boreći se s Nemcima, u Drugom se takođe borio sa njima. Ali to me sada niko ne pita i bolje da me ne pita. Ne možete to jednostavno rešiti. Jeste sarađivao, no kako se sve završilo, to je ostala tajna. Teško da je on izvršio samoubistvo, uvek je bio pravoslavan čovek. Neko ga je verovatno gurnuo sa onog sprata da se stropošta dole jer bi na sudu rekao ono što Draža Mihailović nije mogao da govori. Iz mnogo razloga".
            Last edited by mark !t zer0; 01-04-19, 14:56.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Kad se ponavlja jedna mantra non stop..to tako dodje..Ljudi misle da uticaj medija mali na njih...
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • Ja sam ziimus krenuo da razvijam teoriju kako ce Bosko isto da krene Vuckovim putem u smislu politike, medjutim nema on taj intelektualni kapacitet pa cak i ako bi bio predsednik/premijer to ne bi potrajalo.

                To je prirodan put, od desnicara do liberala. Kod obojice ta evolucija je malo vise u zastoju, Bosko je upisao srpski jezik na filoloskom i tu je sve jasno kako je njegova evolucija tekla. To ga zapravo najvise ogranicava da predje na drugu stranu. Bosko mi i ovako deluje inteligentnije od vecine desnicara i nekako mi se ne uklapa u celu tu pricu. Komrpomise koje je pravio do sada ne prilici njima. U roku od tri godine bio skoro sa komplet opozicijom.

                Comment


                • Da li je Boško fašista ne znam ali i da jeste i da nije meni se ne sviđa kao pojava, odiše primitivizmom. Njemu je jedini problem kod Šešelja što je 'Vučićev sluga', da nije toga bio bi mu dobar. Prije godinu sa Radulovićem u koaliciji pod sloganom 'da ovi odu a da se oni ne vrate' sad sa 'onim' šeta. Foler. Mada zato možda i uspije u politici na ovom ludom Balkanu.

                  Comment


                  • Cuj ne znam da li je fasista? Drugo, slazem se za to sa Seseljom, secam se toga..Mislim da on nije politicar, veslaju ga svuda..a realno nema ni sa kim..Svi su ljigavci, ide, vidi i proba..Mislim da on ide srcem a ne glavom. Program Dveri je smesan. To moze max na cenzus..Moras se prilagodjavati realnim stvarima. To za Seselja je bilo skandalozno..ne zna ni on gde bije..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Danas je svetski dan autisticnih osoba. Sta znate o autizmu? Imate li kakvog iskustva? U Srbiji se procenjuje da ima oko 60.000 autisticnih osoba, a da je zavedeno manje od 3000.
                      insta: engleski_dopisnik

                      Comment


                      • Originally posted by NSG View Post
                        Danas je svetski dan autisticnih osoba. Sta znate o autizmu? Imate li kakvog iskustva? U Srbiji se procenjuje da ima oko 60.000 autisticnih osoba, a da je zavedeno manje od 3000.
                        Sinoc sam gledala dokumentarac na N1 "Lazar". Divna, poucna prica, koju pretpostavljam da od nas, koji nemamo ni direktnih, ni indirektnih kontakata sa autizmom, veoma mali broj pogledao i uopste zna nesto vise o ovom stanju, posto to nije bolest. Procenat autisticnih osoba raste u svetu, i kod nas, ali mi smo jos uvek na nekom primitivnom, neobavestenom i nestrucnom nivou u zatvorenom i zadrtom sistemu, Veoma se malo i sporo nesto menja, pa pocevsi od najbitnijeg... pravovremene dijagnoze.

                        No, takvo smo drustvo, jer ovde ne funkcionise nista kako treba, bilo bi cudno da je ovde nesto dtugacije. Sve se svodi na dobru volju pojedinaca i naravno porodice autisticnih osoba.

                        Iz vise razloga me je ova tema uvek zanimala, pa smatram da znam nesto vise od pukok neobavestenog clana zajednice, koji nema direktne veze sa autizmom. Nek tako i ostane.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • @miloolja sve tacno. Jedva da se nesto i culo danas o tome. Prica o Lazaru je bila u 20h. Svaka cast ljudima iz N1.
                          Odlicno si informisana i steta sto smo generalno kao narod neinformisani o stvari koje menjaju zivote pojedinca, porodica i njihove zajednice. A autizam je samo deo sirokog spektra.
                          insta: engleski_dopisnik

                          Comment


                          • Originally posted by Ricma View Post
                            Ja sam ziimus krenuo da razvijam teoriju kako ce Bosko isto da krene Vuckovim putem u smislu politike, medjutim nema on taj intelektualni kapacitet pa cak i ako bi bio predsednik/premijer to ne bi potrajalo.

                            To je prirodan put, od desnicara do liberala. Kod obojice ta evolucija je malo vise u zastoju, Bosko je upisao srpski jezik na filoloskom i tu je sve jasno kako je njegova evolucija tekla. To ga zapravo najvise ogranicava da predje na drugu stranu. Bosko mi i ovako deluje inteligentnije od vecine desnicara i nekako mi se ne uklapa u celu tu pricu. Komrpomise koje je pravio do sada ne prilici njima. U roku od tri godine bio skoro sa komplet opozicijom.
                            Po čemu je Boško desničar? Šta je Duci Simonović koji je komunist a ultranacionalno je opredeljen. Znam ih još.

                            Bila je tribina kada su žene u crnom bile na FPN, naravno bio sam, i naravno bio je protest a ja sam gledao iz prikrajka, da bi dnevni list Danas, jedno sranje od novine reklo "desničari na FPN".

                            60% ljudi tu su bili levičari. Da ne imenujem ljude ništa vam ne znači, jedan je bio u Fidelovoj majici a kako mu udješ na gajbu ima zastavu Kube, fanatičan SRPSKI komunist, nije jugoslovenski. Blizu su mu levičarske ideje.

                            I mnogima od njih.

                            Pa se ovde stvara dojam da svako ko je patriota on je desno a to je tolika laž.

                            Boško je ekonomski desno isto kao što sam ja navijač Partizana.

                            Tako da se neke laži non stop ponavljaju da malo ljudima bude muka.

                            I to sve samo zato što neki twitteraši misle da nešto znaju. Moram da pohvalim programere, matematičare, logičare, ljude sklonije prirodnim naukama. Mnogo su praktičniji i mnogo manje seru od npr glumaca. Jer oni znaju šta znaju a šta ne znaju, dok jedan Sergej i Bojana Maljević misle da mogu da komentarišu politiku na nekom uzvišenom nivou, a njihov pogled na istu je gori i od malog Milojice iz Pičkovca jer Milojica nije naivan kao oni.

                            Da ne bude da branim Boška, čoveka sam video uživo i pozdravio se sa njim jednom, a video ga više od 7-8 puta jer nema gde se ne gura.

                            Srdjan Nogo iz Dveri je za njega bio klasa i pravi pokretač, ali to što mi je Boško bezveze ne znači da ću skakati na vagon i zvati ga desničarem i da je Ljotićevac jer je to popularno prosto jer nije istina.

                            Ne zalažem se ja ni za kakav elitizam u komentarisanju politike, meni je samo krivo što ljudi slušaju kojekakve budale, isto kao kada bih ja učio Sergeja o Hamletu i glumi.

                            Sram ga bilo za film "Srpski film", nema za njega mesta nigde, nego narod zaboravlja brzo. Mnogo ljudi iz inostranstva mi je spomenulo taj film.

                            Ljude koji mrze "nacionaliste" i "patriote" a navode mi Šešelja su isti kao oni koji kritikuju hrišćanstvo a navode papu.

                            Mogu ja sutra ući u školu i ubiti ljude i reći allahu ekber, ali samo zato što sam rekao ne znači da sam musliman. A tako i nameštaju muslimane što šalju neke nevernike da ubijaju ljude i kažu pa oni su islamski teroristi. Ma malo morgen, Ne veruju ti ni u šta.

                            Comment


                            • Originally posted by NSG View Post
                              @miloolja sve tacno. Jedva da se nesto i culo danas o tome. Prica o Lazaru je bila u 20h. Svaka cast ljudima iz N1.
                              Odlicno si informisana i steta sto smo generalno kao narod neinformisani o stvari koje menjaju zivote pojedinca, porodica i njihove zajednice. A autizam je samo deo sirokog spektra.

                              Koliko god da smo nekada bili zatvoreno drustvo, da se samo o podobnim stvarima pisalo i propagiralo, u ova nova vremena tehnologija pre svega, gde sve saznas na klik i gde informacija stigne na drugi kraj sveta za sekund...prosto neobavestenost i nezainteresovanost nema opravdanja.
                              Ali mi smo takvi. Intreresuje nas samo ono sto nas licno dotice i nedajboze uznemirava, sve ostalo, ono van naseg mikrosveta je nebitno. E, zato nam je i lose. Gledamo samo svoje dupe i interese, one opste, bitne za dobrobit svih nas, bozesacuvaj, od toga smo operisani, jer prosto nemam tu svest, nismo na tako nesto nauceni.

                              Mada je mozda i nefer sve svaliti na pojedinca.
                              Sistem i drustvo su ti koji bi ipak trebalo da ako nista drugo podstaknu svaku njenu jedinku da razmislja pre svega, da se angazuje, no to ovim nasim (sistemu i drustvu) ne odvovara naravno. Samosvest je nesto sto se gradi, ali dugo i postepeno, ne nastaje preko noci, a ako nije u intetesu vlastodrzaca, kao sto nije u vecini siromasnih drustava, onda se nalazimo u haosu. Njima je na kraju i u interesu da i ono malo samosvesti guse na sve nacine.

                              Svima su puna usta raznih unkluzija, a mnogi blage veze nemaju ni sta to tacno znaci.
                              Drzava i zdravstvo moraju prvo da obezbede strucnjake, i to vazi za mnoge nespecificne i retke bolesti, da se o tome prica i pise uvek i stalno, a ne samo jednom godisnje na njihov svetski dan.

                              Fascinirala me je ona profesorka klavira sinoc u dokumentarcu "Lazar". Fantasticna je i pretpostavljam izuzetna osoba. Ne znam da li ima dodira van posla sa autizmom, i da li je samo ljubav prema toj deci naterala da radi to sto radi, ali takvi ljudi su veoma retki, sigurna sam.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • На коју страну ја да станем? Кад гледам вести све супер, напредује држава, хвале се успесима...Ђилас лопов, а никако да иде у затвор...пензионери да се стрпе и да чекају, Аца каже имам али недам повећање... аха, а ја се пресаберем и рачунам да када сам добио пензију пола је ишло на режију и још је Ђилас свака три месеца слао по хиљаду динара... данас цела пензија иде на режију...подигли ми пензију 10% у односу на прву пензију, а дажбине поскупеле 100% и сада ми не остаје ништа.... логично размишљам, Ђилас крао али и дао, а овај не краде али само узима...у прилици сам да преживим како знам и ич ме не занима белосветска политика...опет ћу да гласам за Ђиласа, баш ме занима како ће бити?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X