Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koja je onda bila funkcija jugoslovenskog odbora i Ante Trumbica,Koroseca ako je nametnuta Jugoslavija Hrvatima i Slovencima? I te kako su se pitale skupstine o ulasku u Jugoslaviju,tako su se i prikljucivale kraljevini SHS.

    Comment


    • Originally posted by Mihajlo10 View Post
      Koja je onda bila funkcija jugoslovenskog odbora i Ante Trumbica,Koroseca ako je nametnuta Jugoslavija Hrvatima i Slovencima? I te kako su se pitale skupstine o ulasku u Jugoslaviju,tako su se i prikljucivale kraljevini SHS.
      Ista ko i skupa pijanih pisaca i mislilaca u Klubu knjizevnika `90-ih: misle da su vazni, pisu proglase, a, u stvari, ih niko ne brenuje ni za suvu sljivu. Isto kao i liberali i Maspokovci `70-ih.
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • VAR?

        Comment


        • Hahaha [emoji23]

          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Dobar
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Comment


              • Ako imate decu znate koju skolu treba da upisu.

                Zoran Đorđević – Aktuelni ministar rada, zapošljavanja, boračkih i socijalnih pitanja u Vladi Republike Srbije pre 2016. radio je kao vozač guvernerke Jorgovanke Tabaković. Sa te pozicije promovisan je u ministra odbrane gde je zamenio Bratislava Gašića.

                Marko Blagojević – Trenutni ambasador Srbije na Kipru, radio je prethodno kao vozač uprave carina. U Kipar se preselio 22. februara tekuće godine, a neposredno pre toga obavljao je i funkciju generalnog sekretara ministra spoljnih poslova Ivana Mrkića.

                Dejan Matić – Predsednik opštine Zemun i bivši vozač Aleksandra Vučića ima veoma zanimljivu biografiju. Naime gospodin Matić je za samo šest meseci provedenih na ovoj funkciji kupio dve kuće, niz raznih objekata i preko šest hektara zemlje. Sa platom od svega 123.082 dinara, bivši Vučićev vozač je veoma kratko vreme došao do imovine u koju spadaju i dve kuće ukupne površine od skoro 300 kvadratnih metara, četiri njive, šuma, pašnjak i livada, kao i objekat od 146 kvadrata.

                Slaviša Topalović – Pomoćnik gore navedenog predsednika opštine Zemun, radio je kao vozač Tomislava Nikolića. Naime, gospodin Topaloviću je jedini zvaničan posao bio vozač u SRS, i to Tomin, pa je sa tog radnog mesta postao naprednjački član opštinskog veća, a onda i pomoćnik predsednika opštine..

                Branko Malović – Koordinator SNS-a za Južni Banat bio je u prošlosti vozač u ministarstvu rudarstva. Gospodin Malović je nedavno dospeo u žižu javnosti kada je išamarao gradonačelnicu Vršca koja je protiv njega podnela i krivičnu prijavu.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Zakljucak je da je posao vozaca najperspektivniji u Srbiji.

                  Comment


                  • A be, Constantine, ziv li si?
                    Kaza da ce svrnes na konak i divan, dva dana prodje - od teb` ni glasa.
                    Ako je gospoja uvela sankcije, klikni - eto nas da te vadimo iz apsanu.
                    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                    Meša Selimović

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      A be, Constantine, ziv li si?
                      Kaza da ce svrnes na konak i divan, dva dana prodje - od teb` ni glasa.
                      Ako je gospoja uvela sankcije, klikni - eto nas da te vadimo iz apsanu.
                      Eeee...ko te ne zna, avion bi ti kupio. Čekao si da dođem, prođem, vratim se, pa da izmiliš vanka....
                      sigpic https://www.facebook.com/nezvanicnoradnickinis/

                      Comment


                      • Najveci sljam se okupio u vladi...bivsi radikali i bivsi dos...sve najgore su uzeli...bukvalno..Ruku na srce ovaj narod voli lose situacije, spinove i ostale sranja tako da ce ovi vladati dosta dugo..i ako sam liberalan, bar ja mislim... na vlast bi doveo sad Obradovica ili Jeremica, oni bi popirlicno lako sredili stvari, sada kakvi bi bili za narod to ne znamo ali oni jedini mi imaju potencijal za visoke pozicije, eventualno Tepicka...i da se vise ukljuce akademici u rad vlade i strucni ljudi..Samo predsednici vlade i ovi potpredsednici bi mi bili iz partija, ostalo tj ministri iskljucivo strucni ljudi..pa onda mozda i prodisemo..lustracija se podrazumeva i to od 90te do dana danasnjeg..
                        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                        2× German League champion (2018, 2019)
                        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                        Comment


                        • Vrati se 15 godina u nazad pa ćeš u Obradoviću prepoznati Vučića. Ja ne vidim ni jednog političara koji bi u dogledno vreme mogao da bude predsednik države, sem opet neki novi Vučić.
                          sigpic
                          "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                          Comment


                          • Obradovic fasista.
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Meh, ma kakvi. Obradovic mi ipak odskace od ostatka Dveri i mislim da ce Obradovic kad-tad da promeni stranu. Ne verujem uopste u to sto prica i uopste mi nije zagrizen kao clanovi Dveri, tesko da ce da dodje do neke bitne drzavne funkcije(mada tu je primer Tome). Ljudi zanemaruju ljudsku evoluciju i nekako je prirodno da ljudi kad su mladji vise naginju ka desnoj strani da bi kasnije vise naginjali ka levoj. Pitanje je da li bi Vucic bio Radikal da se nije stvorila tako negativna atmosfera iz koje je proizisao rat.

                              Ali da, Vucic ce sigurno da bude model po tom pitanju.

                              Van politike imas gomilu likova koji su u adolescentskom periodu bili desnicari, da bi kasnije vise naginjali ka levoj strani. U politici je mnogo zajebanije napraviti takav prelazak.
                              Last edited by Ricma; 29-01-19, 14:41.

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Baš taj stav dovodi Srbiju i Srbina u peti ešalon države. Ti stvarno ne znaš šta je patriota. Patriota uopšte ne uključuje mržnju prema bilo kome. To ti je isto kao da voliš svoju porodicu a poštuješ tudje i komšije oko sebe, ali ne možeš voleti nekog tipa što radi za kasom u maksiju isto kao svoju majku, oca, brata, sestru.

                                Što ne znači nužno da ti ne možeš voleti više nekoga druge nacije nego nekog Srbina koga ne poznaješ, već da Djokovića voliš jer je tvoje gore list, Jokića isto, osećate pripadnost istoj zajednici.

                                Ljubav prema sopstvenoj kulturu, prema sopstvenom narodu.

                                To nije iracionalna ljubav. A ti tvoji stavovi su porazni jer očigledno svi političari razmišljaju kao i ti, a kako i ne bi kad dolaze iz komunističkog okruženja, njima svoj narod nije važan.

                                Nisu patriote pa mogu da pokradu, da otimaju, da lažu, da rade šta hoće.

                                Kancerogeni su jugonostalgičari - ljubav prema izmišljenoj naciji. Od svih su patriote najmanje kancerogene jef patriotizam nema nikakvih refleksija spolja - on je za unutra a to je ljubav prema svojoj zemlji, koja nema uticaja na spolja. Ne uključuje nikakvu mržnju.
                                Voleti svoju zemlju je hendikep, isto tako i mislim za one koje je stid svoje zemlje pa vole samo Nemacku, SAD, Spaniju itd. Svaka zemlja sama po sebi ima svoje dobre strane i pozitivne vrednosti koje treba usvajati, a time ako se ogranicis na jednu zemlju sebe uskracujes za dosta stvari. Da patriote pate od palanackog mentaliteta u to sam siguran i da uopste ne trpe svoje zemljake neistomisljenike. A opet ne mogu oni u velikoj meri ni na koji nacin da uticu pozitivno na vecinu stanovnistva. Stvar je u tome da oni u trzisnog utakmici na globalnom nivou ne mogu puno toga da prodaju i da probude interesovanje kod ''publike''. A opet sve polazi od toga kakve stavove zauzimaju, jer ako se pojedinac ne moze identifikovati sa njima on ne moze da kupi njihovu pricu. Znaci treba biti dobar prodavac, a bas mislim da patriote to uopste nisu i da imaju problematicne stavove koji smetaju vecini. I to ne mora neki reprezent patriota u javnosti da ih navede na to.

                                Da politicari imaju stavove ko ja raskinuli bi odnose sa Rusijom i bili bi mnogo blizi prikljucenju EU. Kada bi se desili ulazak u EU, unistili bi nas sa rastom nivoa cena. Ziveti u EU u nekoj drugoj zemlji i nije toliiko lose, ali iz nase perspektive ce da bude lose jer ce da dodje do rasta cena a pritom plate nece drasticno da skoce ako uopste do toga dodje. Uvek sam bio protiv EU gledajuci iz srpske perspektive, mada ruku na srce donela bi nam gomilu dobrih stvari ali gledano na ekonomskom nivou bi mozda stojali i losije nego sada. Ni Slovenija ni Hrvatska se uopste nisu usrecile sa EU, usrecili su se oni koji su napustili te dve zemlje. Za Hrvatsku mi je bilo dovoljno da pogledam kako im se kretao BDP i stopa ekonomskog rasta od momenta kad su usli u EU, kao i da je razlika izmedju naseg i njihovog BDPa opala u poslednjih par godina.

                                Patriote tesko da imaju napredne stavove. Mene bas interesuje kakvo je njihovo misljenje o politickim desavanjima globalno, da li se priklanjaju Rusiji ili SADu, o EU, sta misle o gejevima, gej brakovima i usvajanju dece, generalno o svojoj religiji i reprezentima iste, o Kosovu i kako bi resili taj problem, sta misle o ratovima i ratnim zlocinima(ne trazim od tebe da mi na to odgovoris) i o gomisli slicnih kontroverznih temi koje su vezane za nas narod. Manje-vise sve teme se provlace u Balkan Infu i tu se naravno mogu primetiti gomila degenerika sa pogresnim stavovima.

                                To moze na svakakve grupacije da se kaze da je kancerogena, ljudi koji vrednuju nekadasnju Jugu ce imati pozitivino misljenje o EU i SADu(uz sve njihove mane koje postoje). Svaki sistem koji omogucava vece kretanje ljudi, kapitala, usluge i robe ne moze nikako da bude slabiji od jedne drzave. Zapostavljas pojam sinergije u celoj toj prici. Jugonostalgicari imaju mnogo ispravnije stavove od patriota i otvoreniji su usvajanju evropskih vrednosti(i generalno tudjih kultura) i jedino ne bih zeleo zajednicku drzavu zbog drkosa sa svih strana koji ce nas ponovo zavaditi. To sto je Jugoslavija nekad bila, takve su sve mocne svetske zemlje danas samo sto naravno ima mnogo vise nacija u jednoj zemlji. Onog trenutka kada dodje do besparice(sto je malo verovatno), doci ce do pucanja sistema.


                                Originally posted by Adam The Llama View Post
                                Kada jedna Maja Berovic napuni arenu, neke bube koreliji i ostala sranja, to je odraz naseg obrazovanja i iskrivljenog sistema vrednosti.
                                To moze da se primeni na ceo svet, jer nema samo Srbija iskrivljene sisteme vrednosti i da ima losu mejnstrim muziku jer je to globalno. SAD ima recimo kantri, svaka veca zemlja ima odvratnu muziku za siroku narodnu masu. Kljucnu stvar tu cine-ulaganja. Jer od toga najvise iskacu pozitivne stvari iz nekog sistema. Ne mozes od nas da ocekujes puno pozitivnih stvari, jer se malo ulaze i naravno kao posledica toga dosta negativnih stvari ispliva na povrsinu.

                                Svaki sistem ima svojih pozitivnih i negativnih stvari, ali bas zbog ulaganja dolazi do kakvog takvog balansa i tona pozitivnih primera izlazi iz tih ulaganja.

                                Pravis istu gresku kao i Nikola Kalinic, previse znas o Srbima, a premalo o ostalima. Nije lose uopste kritikovati svoj narod, ali glupo je sada izostaviti druge zemlje ili praviti poredjenje i tvrditi da smo mi samo losi i celoj prici. Za ostatak posta se slazem, samo nije na mestu ova poslednja recenica.
                                Last edited by Ricma; 29-01-19, 15:29.

                                Comment

                                Working...
                                X