Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by limun View Post
    Nemoj to Ivane, dokle god ima optimizma ima i sanse za napretkom. Prosli smo mi kroz mnogo teza vremena, jedan Vucic ili Milo su nista u odnosu na nasu mucenicku istoriju, a uvek smo opstajali. Novo doba interneta (brzih i dostupnih informacija) nas je osiguralo da ne moramo trpiti zestoku represiju kao sto je uvek i svuda u svetu bio slucaj, samo sto ce nazalost dobar deo naroda i dalje biti ugnjetavan - ali to je priroda i to se nikad ne moze potpuno iskoreniti. Uvek ce biti zadovoljnih i nezadovoljnih jer ako bismo svi bili zadovoljni, ne bismo znali sta je zadovoljstvo. Kao sto ne mozes uvek biti srecan, jer ako nikad nisi tuzan, ne mozes znati sta je sreca. Ako je uvek buka, ne znas sta je tisina. To je dualizam koji karakterise opipljiv, fizicki svet.

    E sad, drugo je sto je kod nas poremecen balans pa ima mnogo vise nezadovoljnih od zadovoljnih, na sta naravno uticu spoljni faktori ali isto toliko i individualni (unutrasnji) na koje retko ko obraca paznju pa probleme vidi iskljucivo u situacijama koje su mu nametnute. Kada bi svako od nas malo obratio paznju na te unutrasnje faktore i kada bismo svi poradili na tom problemu, automatski bismo resili i sve spoljne. Ali ego ne priznaje svoju slabost pa je tesko uopste primetiti da je mnogo toga do nas samih, a kamo li krenuti s popravljanjem sopstvenog uma.
    Mogo darazumem nas, matore i umorne od svih tih menjanja, glavno pianje je: STA CES TI DA UCINIS?
    Vase je vreme, deco, o vasoj kozi se radi - resenja su na vama..
    "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
    Meša Selimović

    Comment


    • Originally posted by Ivan_PG View Post
      Ovdje je problem i propadanje obrazovnog sistema,veoma glupa omladina od koje ne mozes da ocekujes da sjutra napravi neki preokret,da preobrazi postojeci sistem.
      Apsolutni sam pesimista,mislim da sve ide ka propadanju tako da najbolji savjet za svakog mladog covjeka je da ide odavde i to je to.
      Doci ce ovdje neki drugi ljudi,zivot ide dalje sta da se radi.
      Naravno, sve krece od prosvete i obrazovanja. Niti jedna religija ne promovise linc/silovanje/nasilje, sve je do obrazovanja, visoko obrazovani ljudi nemaju probem ni sa jednom religijom/nacijom, shvataju ovaj svet. Ali da nase obrazovanje je na dnu.
      Neko je dobro rekao skoro u nekoj emisiji, ni 3 Dositeja Obradovica nam ne bi pomogla u ovom trenutku.
      Kada jedna Maja Berovic napuni arenu, neke bube koreliji i ostala sranja, to je odraz naseg obrazovanja i iskrivljenog sistema vrednosti.
      Last edited by Brian McShtull; 26-01-19, 14:57.
      IMG-20190614-192941
      "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
      Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

      Comment


      • Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Pričaonica

          Originally posted by kronostime View Post
          Mogo darazumem nas, matore i umorne od svih tih menjanja, glavno pianje je: STA CES TI DA UCINIS?
          Vase je vreme, deco, o vasoj kozi se radi - resenja su na vama..
          Necu da ucinim nista posebno. Radicu posteno kao i do sad, bicu prijatan prema ljubaznima isto kao i prema neljubaznima. Trudicu se da uhvatim i budem svestan svoje negativne reakcije, da se izvinim i pokajem zbog njih. Odreci cu se sopstvenog zadovoljstva ako sam drugome (bliznjem) potreban. Pazljivo cu slusati sagovornika i potrudicu se da sto bolje razumem sta je kazao. Savetovacu iskljucivo zbog pomoci drugome a ne zbog jacanja ega. Uvek kada ne znam, reci cu da ne znam. Naravno necu da varam zenu, izlivam bes nad decom, lazem radi sopstvene koristi itd. To vec karakterise veoma nesvesne ljude i takvi bi odatle trebalo da pocnu.

          Necu da osnujem pokret, da ucestvujem u protestu, da doniram udruzenjima za zivotinje, da pravim ili potpisujem peticije, da dajem prosjacima na ulici ili da saljem stare stvari nekakvim organizacijama. Bacicu ih u kontejner, pa kome treba - pokupice.
          Last edited by limun; 26-01-19, 17:44.

          Comment


          • Novi Sad blokiran ali ne zbog snega, druga prirodna katastrofa je u pitanju, jebeni psiho dosao u komsiluk.
            Jevrejska ulica zatvorena, Vase pelagica isto, oko Sinagoge policija, vojska i licno obezbedjenje vrhovnog vodje. Neka svecanost je u toku, otvaranje omladinske prestonice Evrope a otvara je covek koji nema podrsku omladine, koja je zanemarena jer nije njegova ciljna grupa.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Originally posted by limun View Post
              Necu da ucinim nista posebno. Radicu posteno kao i do sad, bicu prijatan prema ljubaznima isto kao i prema neljubaznima. Trudicu se da uhvatim i budem svestan svoje negativne reakcije, da se izvinim i pokajem zbog njih. Odreci cu se sopstvenog zadovoljstva ako sam drugome (bliznjem) potreban. Pazljivo cu slusati sagovornika i potrudicu se da sto bolje razumem sta je kazao. Savetovacu iskljucivo zbog pomoci drugome a ne zbog jacanja ega. Uvek kada ne znam, reci cu da ne znam. Naravno necu da varam zenu, izlivam bes nad decom, lazem radi sopstvene koristi itd. To vec karakterise veoma nesvesne ljude i takvi bi odatle trebalo da pocnu.

              Necu da osnujem pokret, da ucestvujem u protestu, da doniram udruzenjima za zivotinje, da pravim ili potpisujem peticije, da dajem prosjacima na ulici ili da saljem stare stvari nekakvim organizacijama. Bacicu ih u kontejner, pa kome treba - pokupice.
              Ljudsko dno i mulj.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Originally posted by Indigo View Post
                Novi Sad blokiran ali ne zbog snega, druga prirodna katastrofa je u pitanju, jebeni psiho dosao u komsiluk.
                Jevrejska ulica zatvorena, Vase pelagica isto, oko Sinagoge policija, vojska i licno obezbedjenje vrhovnog vodje. Neka svecanost je u toku, otvaranje omladinske prestonice Evrope a otvara je covek koji nema podrsku omladine, koja je zanemarena jer nije njegova ciljna grupa.
                Znam da u velikoj dvorani SPENS-a ima kulturno dešavanje EXIT-a. Tu su Đule i Van Gog, pokojnog Luisa sin, neki di-džejevi...
                Došao čovek uživati u kvalitetnom hepeningu i zvuku.
                Malo i da se našmrče, izludira, napuni baterije za obaveze koje mu slede naredne sedmice.

                Comment


                • Pričaonica

                  Originally posted by Indigo View Post
                  Ljudsko dno i mulj.

                  Eto ja tebe nikad nisam uvredio a ti mene konstantno vredjas. O tome pricam, tu ti je potreban napredak. Neko bi ti uzvratii uvredom, ali dokle bi to dovelo? Sigurno ne do boljeg drustva. Mozes ti donirati 2 ormana stare garderobe, ali pitanje siromastva time neces resiti. Ono cega se mozes resiti su tvoje frustracije, mozes se izviniti za uvredu i pokajati i to bi odmah nagovestilo nekakav napredak. Ja cu to uvek pozdraviti, a uvredu cu ignorisati jer imam vere u tebe.

                  Comment


                  • Originally posted by limun View Post
                    Eto ja tebe nikad nisam uvredio a ti mene konstantno vredjas. O tome pricam, tu ti je potreban napredak. Neko bi ti uzvratii uvredom, ali dokle bi to dovelo? Sigurno ne do boljeg drustva. Mozes ti donirati 2 ormana stare garderobe, ali pitanje siromastva time neces resiti. Ono cega se mozes resiti su tvoje frustracije, mozes se izviniti za uvredu i pokajati i to bi odmah nagovestilo nekakav napredak. Ja cu to uvek pozdraviti, a uvredu cu ignorisati jer imam vere u tebe.
                    Ovo nije uvreda ovo je samo konstatacija i potvrda onoga sto ja mislim o tebi. Nema ovo veze sa frustracijama.

                    Eto okaci oglas negde da obavestis siromasan i namucen narod gde se nalazi tvoj kontejner, sigurno ce se sa onim sto ti bacis resiti problem siromastva.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by Indigo View Post
                      Ovo nije uvreda ovo je samo konstatacija i potvrda onoga sto ja mislim o tebi. Nema ovo veze sa frustracijama.

                      Eto okaci oglas negde da obavestis siromasan i namucen narod gde se nalazi tvoj kontejner, sigurno ce se sa onim sto ti bacis resiti problem siromastva.
                      Kakve veze ima da li to mislis ili ne? Ako ja mislim da si glup i kazem ti "glup si", zar to nije uvreda iako nista nisam slagao?

                      Ja ne resavam problem siromastva, stvari iz kontejnera uzimaju cigani a ponekad i Srbi, medjutim to me ne zanima. Mislim, neka uzmu ako im treba, verovatno im isto treba koliko i tim ljudima sto dobijaju pakete.

                      Comment


                      • Kroni pa i Italija je nastala ujedinjenjem Vojvodstava itd... I sada su sever i jug nebo i zemlja. Ali su oni svi istoverni, u tome je caka. Ono protestanata što je bilo u Nemačkoj istrebljeno je ili gurnuto pod Istočnu Nemačku, i komunizam.

                        I tu su se davno vodili verski ratovi. 30godišnji itd.

                        Ljudi se očigledno masovno identifikuju sa religijom, npr ovde u Bosni mislim da je bilo izjašnjavanje tj da je uveden termin mislim 1971. Musliman kao nacionalna odrednica. I čak mislim da je ostao do početka 90tih.

                        To samo govori da je vera veća od nacije.

                        Belgiju sam milijardu puta spomenuo, mržnja ogromna izmedju Flamanaca i Valonaca sa tim regionom Brisela koji je multikulturalan.

                        Jednostavno nismo mi Balkanci najgori, nego je previše nacija i veroispovesti i etničkih grupacija na jednom mestu, ali ne kao u jednoj državi nego grupisano u države. I onda dolazi tu do sukoba neminovno, plus istorijat sukoba.

                        Ne bih ja narod krivio, ja sam uvek ponosan što sam Balkanac. Mislim da smo jako normalni ljudi, nego nas vera razdvaja. I velike sile naravno koje koriste te ranjivosti malih državica.

                        Vi kada pogledate sada, Naser Orić, Izetbegović, HDZ, SPS sa ex radikalima, pa sve je isto čoveče cela ekipa. Milo koji je išao na Dubrovnik.

                        Znači dobro su ispunjavali zadatke i dobri su unuci komunizma, dobro slušaju. Isti ti koji su imali umešane prste u ratu dan danas saradjuju jedni s drugima i zezaju ovaj narod.

                        Comment


                        • Poenta priče je da nigde u svetu niti jedan narod niti jedne veroispovesti nije nužno loš, ne postoji tako nešto kao zao narod.

                          Uvek narod ratuje i gine a neko odozgo se smeje. E sad ti to objasni običnom čoveku sa sela ili neobrazovanom, ili čak obrazovanom a priglupom, koji misli da Severna Koreja ima neku moć, koji misli da će Putin da okrene neke rakete, koji je zaslepljen predstavom dnevne politike,

                          dok manje od 1% ljudi kontroliše 99% bogatstva a pitanje koji je red veličina i u tih 1%.

                          Narod uvek najebe, a neko drugi se smeje.

                          Comment


                          • ali kako trci, pa ovaj je sad prvi put potrcao



                            klik na video i obavezno pustiti ton
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Čarli Čaplin style.
                              sigpic
                              "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                              Comment


                              • do kraja..



                                Spoiler


                                Vec se pojavilo hiljadu parodija al ako i treba,da me razveseli,jer u suprotnom covek da se ubije kad je bolestan degenerik i svi oni koji ga okruzuju mentalci cisti
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X