Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kronose, nakon svih desavanja u ratovima, tebi je dobra ideja zajednicka drzava? Hahghghahgahga daj, molim te.
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      Pa onda je EU još bolja ideja. Političari su iskoristili mržnju koja postoji ali rat je bio verski.

      A znao sam da će neko pomenuti Srbe i Bugare, pa se mora znati da je to knjiški primer mešavine nacionalno-religijskog rata jer su i obe države i obe crkve toliko hrlile na Makedoniju, da je bilo takmičenje ko će veći uticaj ostaviti.

      Tako da i tu imam i te kako religiozni element ali kroz nacionalnu prizmu.

      I to se može desiti samo sa Bugarima i uopšteno pravoslavcima jer katolicizam i islam nemaju taj problem.

      Dovoljna nam je i ekonomska integracija u konfedereaciji, ne moramo živeti svi u istoj zemlji, jer susedi imaju osećaj da su pod vlašću Beograda. Neka oni u Saboru odluče za sebe, svako za sebe pa eventualno na nekom nadnacionalnom nivou da se raspravlja o ekonomskim pitanjima. Ne vidim interes da se Srbi mešaju u nacionalna pitanja Hrvata i obratno.

      Što bi gušili narode nazivajući ih Jugoslovenima kada svako hoće da bude Srbin, Hrvat, itd.

      Ideja kao ideja nije loša samo kada bi se postavili mehanizmi za odlučivanje a tu dolazi u igru brojnost, kako na nadnacionalni nivo preslilati sastav stanovništva, Srbi bi opet imali najviše glasova jer su najbrojniji.

      Tako da sve sem ekonomske integracije vidim kao suvišno.

      Gledam rasprave u Saboru često i kako pričaju da su bežali od zajednice sa Srbijom a sada treba da je puste u EU i opet izbrišu granice. Nisu svi tako jugonostalgičarski raspoloženi kao Srbi.

      Čak mislim da niko sem naših ljudi i ne žudi toliko za tom zajednicom. BiH svoju državu, Hrvatska napokon svoju, čisto sumnjam da bi pristali
      Tehnicki SFRJ je nakon 1974. godine bila - konfederacija. Na nivou savezne drzave je bila diplomatija i vojska, ostale stvari su bile u rukama republika i pokrajina clanica. To i ne bi tako lose proslo da se uslo u promene ka gradjanskoj drzavi umesto socijalisticke utopije i zdravoj trzisnoj ekonomiji kao osnovi standarda gradjana. Umesto toga, dobili smo crkvene nacionalne torove, opste siromastvo i vise radno sposobnog stanovnistva van zmlje nego u istoj.
      Dzabe Srbija kad nece imati ko da radi u njoj za 20 godina - ostace samo starci i popovi, hodze, fratri.....
      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
      Meša Selimović

      Comment


      • Last edited by Mr. Wolf; 26-01-19, 12:28.
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Moj je bratanac to zvao guzaljka, i ostala guzaljka.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Uziva



            Sent from my MI 6 using Tapatalk
            Ko pravi [emoji41][emoji41]
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              Moj je bratanac to zvao guzaljka, i ostala guzaljka.
              Piciguz je bolje ime


              ---------------------------------


              Dayman (a-a-ah...)
              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
              Champion of the sun (a-a-ah...)
              You're a master of karate and friendship
              For everyone

              Comment


              • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                Kronose, nakon svih desavanja u ratovima, tebi je dobra ideja zajednicka drzava? Hahghghahgahga daj, molim te.
                Nemacka je nastala ujedinjenjem 39 drzava, vojovodstava, grofovija.. u jednu jaku drzavu i, nakon 2 svetska rata, zahvaljujuci ekonomiji su vodeca sila u zapadnoj Evropi, a opstase i dalje Prusi, Bavarci, Alzasani, Lotaringci, Saksonci... u njoj.
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Originally posted by Mr. Wolf View Post
                  Piciguz je bolje ime [emoji23]

                  Meh mozda tebi, sve je u subjektivnosti. Ne zaboraviti da je rec stara nekih 13-14 godina, inovatovna u ti vreme takoreci
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Zakljucak je da je Jugoslavija dobra ideja ali na ovim prostorima zivi retardiran narod i zbog toga ta ideja se ne moze sprovesti u djelo.
                    Mi smo sto kaze Kronos za torove,da gacamo u baljege i smrdimo.
                    Last edited by E1_PG; 26-01-19, 14:48.

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan_PG View Post
                      Zakljucak je da je Jugoslavija dobar ideja ali na ovim prostorima zivi retardiran narod i zbog toga ta ideja se ne moze sprovesti u djelo.
                      Mi smo sto kaze Kronos za torove,da gacamo u baljege i smrdimo.
                      Kad ponestane para delice se na plemena:
                      - kod vas: Vasojevici, Cuci, Bjelopavlici, Piperi, Njegusi...
                      - kod nas: Sremci, Bacvani, Banacani, Macvani, Timocani, Sumadinci, Carapani, Nislije, Toplicani, Bugarasi, Vranjanci, Pirocanci,Medvedjani, Presevci....


                      Dokle, bre?
                      Last edited by kronostime; 26-01-19, 12:53.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Mi smo bas bili baksuzi,da je Jugoslavija izdrzala jos 10 godina,da je docekala eru interneta ne bi se sigurno raspala.
                        Mnogo teze bi bilo izvesti ono trovanje mozgova,mnogo veci protok tacnih informacija,objektvnih bi spijecio ono ludilo.
                        Ja sam rodjen poprilicno nakon raspada i tesko mi je da u potpunosti sve to rekonstruisem ali mogu mislit kako je tesko bilo tom malom procentu normalnog naroda u tom trenutku koji je shvatao sta se desava.
                        Svaki glas razuma,svako racionalno sagledavanje situacije je posmatrano kao izdaja.
                        Kao kad kazu da je nacionalno pitanje potiskivano i kako je nacionalizam zapravo tinjao i da je ono sto se desilo krajem 80-ih neki prirodan proces a ne prozivod medijske propagadne masinerije.
                        Ja nikad necu shvatiti mozak osobe koja u nacionalnom identitetu vidi neku visu vrijednost,u jednom izmisljenom drustveno-politickom konstruktu ti vidis nesto sto tebe treba da te odredjuje kao covjeka,nesto za sta ljudi na kraju 20 vijeka treba da ginu,da se unistavaju zivoti generacija i generacija,da se u toj mjeri cjelokupno drustvo pretvori u jednu frustriranu,degenerisanu masu.
                        Last edited by E1_PG; 26-01-19, 13:46.

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_PG View Post
                          Mi smo bas bili baksuzi,da je Jugoslavija izdrzala jos 10 godina,da je docekala eru interneta ne bi se sigurno raspala.
                          Mnogo teze bi bilo izvesti ono trovanje mozgova,mnogo veci protok tacnih informacija,objektvnih bi spijecio ono ludilo.
                          Ja sam rodjen poprilicno nakon raspada i tesko mi je da u potpunosti sve to rekonstruisem ali mogu mislit kako je tesko bilo tom malom procentu normalnog naroda u tom trenutku koji je shvatao sta se desava.
                          Svaki glas razuma,svako racionalno sagledavanje situacije je posmatrano kao izdaja.
                          Problem ovih prostora je sto narod, bez obzira na naciju, ima mentalitet stada: slusaj vlast ma kakva bila.

                          Tito je otisao Marksu na istinu jos `80, a vajni intelektualci su se kleli jos godinama u njega i time pokrivali svoje pizdarije i jajarststvo.
                          Kada su se na sceni pojavili Sloba, Momir, Kucan, Tupurkovski, Franjo..., kao "cuvari vatre Revolucije i dela Besmrtnog", a, sa druge strane, je satanizovano sve sto iole misli i ima znanja o nekom napretku + pusteni klerici van porti bogomolja - sta mozs pozitivno da ocekujes?
                          To sto danas svi drve o pravoslavlju, islamu, katolicanstvu, vracanju iscepanog lista Miroslavljevog jevandjelja ne znaci ovom narodu nista - to ne placa racune niti hrani porodicu.
                          Ispada da su u boljem stanju bili kanali po Vojvodini do proterivanja Nemaca nakon WWII i naseljavanja "kolonizatora" na nji`ova imanja nego sada?
                          Susa, grad, drzava d`uradi nesto..? WTF?
                          Malo ogledanja u sopstveno ogledalo i samokriticnosti bi, i te kako, valjalo.
                          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                          Meša Selimović

                          Comment


                          • Ovdje je problem i propadanje obrazovnog sistema,veoma glupa omladina od koje ne mozes da ocekujes da sjutra napravi neki preokret,da preobrazi postojeci sistem.
                            Apsolutni sam pesimista,mislim da sve ide ka propadanju tako da najbolji savjet za svakog mladog covjeka je da ide odavde i to je to.
                            Doci ce ovdje neki drugi ljudi,zivot ide dalje sta da se radi.

                            Comment


                            • Nemoj to Ivane, dokle god ima optimizma ima i sanse za napretkom. Prosli smo mi kroz mnogo teza vremena, jedan Vucic ili Milo su nista u odnosu na nasu mucenicku istoriju, a uvek smo opstajali. Novo doba interneta (brzih i dostupnih informacija) nas je osiguralo da ne moramo trpiti zestoku represiju kao sto je uvek i svuda u svetu bio slucaj, samo sto ce nazalost dobar deo naroda i dalje biti ugnjetavan - ali to je priroda i to se nikad ne moze potpuno iskoreniti. Uvek ce biti zadovoljnih i nezadovoljnih jer ako bismo svi bili zadovoljni, ne bismo znali sta je zadovoljstvo. Kao sto ne mozes uvek biti srecan, jer ako nikad nisi tuzan, ne mozes znati sta je sreca. Ako je uvek buka, ne znas sta je tisina. To je dualizam koji karakterise opipljiv, fizicki svet.

                              E sad, drugo je sto je kod nas poremecen balans pa ima mnogo vise nezadovoljnih od zadovoljnih, na sta naravno uticu spoljni faktori ali isto toliko i individualni (unutrasnji) na koje retko ko obraca paznju pa probleme vidi iskljucivo u situacijama koje su mu nametnute. Kada bi svako od nas malo obratio paznju na te unutrasnje faktore i kada bismo svi poradili na tom problemu, automatski bismo resili i sve spoljne. Ali ego ne priznaje svoju slabost pa je tesko uopste primetiti da je mnogo toga do nas samih, a kamo li krenuti s popravljanjem sopstvenog uma.

                              Comment


                              • Ne znam meni je sve sivo,nisam u stanju nista lijepo da vidim oko sebe.
                                Mora da je problem u meni,siguran sam da jeste.

                                Comment

                                Working...
                                X