Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kod nas kada umre čovek od 120 kilograma kažu šta mu bi onolika ljudina a on umro od toga što je bio tolika ljudina, opet kada je neko mršav odmah ga proglase za teško bolesnog.

    Ja nikada nisam pušio, pio, ne jedem masno, čak se trudim svinjetinu potpuno da izbacim, trčim svako veče, jedem jednom dnevno, druga dva obroka su mi voće, a opet sam sam sebi nekako gojazan 187/94 verovatno je to neka moja kilaža i već sam se pomirio sa njom, tako živim pa ćemo da vidimo dokle ću da dobacim.
    sigpic
    "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

    Comment


    • To je inače najveća zabluda da je masno uzrok gojaznosti. Uzrok su naravno ugljeni hidrati. E sad, kad si vegan ti nemaš izbor i svakako je zdravo ih unositi, ali zdravo ne znači i potpuno fit izgled.

      Sve dok ostavljaš organizmu vremena za regeneraciju u prozorima 23/1 ili one meal a day, ili na klasičnom 16/8 fastingu gde jedeš 8 sati, po meni uz to bi trebao da se držiš keto dijete a to je visok procenat masti, umereno proteina i mali procenat UH.

      Prvo što se primeti je količina energije koju čovek ima i koja se povećava, i to da kada se smanji unos UH jednostavno opada i apetit.

      E sada treba napraviti balans po meni kada se čovek steše koliko hoće i nastavi da jede isto samo uz više sirovog povrća, pre svega zelenog.

      Ali to je ona stara priča da meso goji, sa slanina goji. Ustvari više se radi o kombinaciji a ja nikada ne bih išao sa visokim UH i visoko masti u kombinaciji, a lično preferiram malo UH iz zelenog povrća čisto jer se ne osećam kao zavisnik od hrane i imam više energije za trening, za učenje i bilo šta.

      Sve je stvar ličnih preferencija, što se mene tiče čovek može da jede šta god poželi. Ja sem tog izgled dela biram ono što mi daje najveću snagu i najveću mentalnu bistrinu, tako da sam brzo uvideo da sam bio rob hrane.

      Smešno mi sada bude kada ljudi trče da jedu i kriziraju.

      Ima i Warrior dijets. To je isto tip fastings samo jedeš uveče pred spavanje sve što bi uneo tokom dana i onda na spavanje pa sve do sutra uveče.

      Naravno ukoliko nekome nešto ne prija ne treba da radi.

      Ako jedeš ceo dan sirovo voće i povrće naravno da ćeš biti zdrav, e sad kako ćeš izgledati to je veliko pitanje.

      Btw danas odradio 2 treninga snage kao konj ali da ne pričam šta sam sve jeo za tih sat vr, 3 vrste mesa, čorbu po Oljinom receptu, malo kikiriki putera, masan sir. Havarija
      Last edited by Cassius Clay; 22-01-19, 00:21.

      Comment


      • A druga stvar koja može izazvati ono skinny fat je nedostatak treninga sa tegovima ili calisthenics. I onda deluješ onako kao da nisi debeo a opet imaš salo.

        Izračunaj potreban kalorijski unos za svoju težinu i idi u 300 kalorija deficit, u prozoru od 8h jedi, ili sa puno proteina i UH ili ketoza, i 3 puta sedmično šipke/teretana, i na konju si.

        Evo šta kaže čovek koji ima ogromne fizičke napore jer je MMA borac. I nije jedini od boraca, jako je popularno kod njih. Jer im treba snage.

        Last edited by Cassius Clay; 22-01-19, 00:28.

        Comment


        • Nisam ja izbacio masno radi izgleda već zdravlja, osećao sam često pospanost i to je bio jedini razlog jer nikada nisam ja ni bio debeo čak kao klinac jako mršav.

          Ja još od srednje škole jedem jednom dnevno i to je mahom uveče oko 9 bilo tada.

          Sada zadnji put jedem oko 6 obično, i kada dođem sa trčanja pojedem bananu i krušku i stvarno se nikada ne budim gladan a niti forsiram sebe da ne smem pojesti pizzu, doner ili šta mi se već jede, mek i kfc hvala Bogu ne volim te mi i ne pada teško kao nekim ljudima sa kojim razgovaram.

          Isto tako volim sokove a i tu sam se testirao pa sam video da pepsi max sa limunom mi nabaci najviše jedan kilogram dok fanta, kola, sprajt i ostali gazirani sokovi mi bukvalno nabacem 5, 6 kilograma opet verovatno je to od čoveka do čoveka a i metabolizma.

          Takođe čipseve i grickalice nikada nisam voleo što je opet dobro, nije ponekad ni tako loše ne voleti mnogo toga.

          Jedno od omiljenijih jela mi je dinstana teletina na luku sa šampinjonima i pored toga što u to sipam grčki jogurt mene to ne goji odnosno držim se na istoj kilaži, znam od prilike svoj jelovnik to je par različitih jela koje sam ja prilagodio da ne budu previše jaka a opet da sam sit.

          Takođe moj problem je što voće obožavam ali zato od povrća samo lubenicu. Dok supruga bi mogla lagano da pase i ne bi se bunila.

          A što se vežbi tiče ja sem trčanja, zgibova i sklekova nikada nisam radio ništa, u teretanu sam ušao jednom samo da nađem šuraka. Trčim 6 kilometara dnevno, 3 kilometra pešačim, dakle oko 10 kilometara pređem od izlaska iz kuće na trčanje do povratka.
          Last edited by Busby; 22-01-19, 00:43.
          sigpic
          "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

          Comment


          • Maja Volk je ništa naspram Uroša

            Comment


            • Što se tiče fitnesa, prvo i ključno je ishrana. Posle ide sve otalo.

              Ako odeš da trčiš 6 kma i posle toga se vratiš kući i jedeš slatkiše, dzaba ti trčanje. Em što si na 0, em što si u organizam uneo jedan od najvećih otrova - šećer.

              Kao neko ko obožava slatkiše, predlažem vam da pre nego što krenete da jedete, pogledate na pakovanju sadržaj šećera. Garantujem vam da ćete se zaprepastiti. Za one koji vole čokoladu, pogledajte koliko jedna milka ili najlepše želje imaju šećera. U 100g milka čokolade, stavili su 55 grama šećera. Što znači da kad pojedete 200 grama milka čokolade, vi ste u sebe uneli 110 grama čistog otrova. Eurokrem npr. ima skoro 60 grama šećera u 100 grama krema. Sad pogledajte kad kupite kanticu o 1kg, šta ubacujete u telo.

              Što se tiče hrane, trudim se da izbegavam brzu hranu. To je najveće zlo po meni.

              Kuvana jela što više (Pasulj, grašak, boranija, sataraš, zelje, pilav...). Piletina i riba su mi glavni zvor mesa. Jedan tipičan doručak za mene bi bio konzerva skuše, kukuruz(kupljen zaleđen, pa skuvan na vodi) i šampinjoni. Tipičan ručak je integralni pirinač sa piletinom(belo meso naravno) i povrće uz to. Večeru ne preskačem, ali trudim da se bude laganija.

              A predlog od mene umesto sokova da pravite sami sebi napitak. Blender danas nije uopšte skup. Umesto koka-kole, sprajta i ostalih gluposti, uzmete malo vode, bananu, malo malina, kivi i mandarinu i smućkate za 1 minut i dobijete savršen napitak bez ikakvog dodatog šećera, osim prirodnog.
              I LOVE HOUSE MUSIC!!

              Comment


              • Pepsi mi je jedini porok u život i ti bi i njega da ukinem?
                sigpic
                "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                Comment


                • Ti gazirani sokovi su mnogo veliko zlo.

                  Ako izuzmemo šećer koji unosiš(a nenormalne količine su u pitanju), jetra strada od njih. Znam mnogo ljudi koji su upropastili jetru sa tim sokovima. Pa sad moraju da piju godinu dana surutku da bi je obnovili, jer ih je pojela gazirana napast.

                  Izaberi neki drugi porok. Drogiraj se kao i svi drugi ljudi.
                  I LOVE HOUSE MUSIC!!

                  Comment


                  • I sve one cipseve i ostale grickalice zajebavaju stvar, pogotovo ako ih jedes uvece. Dzaba si se mucio da trcas 5-6 kilometara kad sjebes to sa cipsom

                    Comment


                    • Ima dosta recepata za šejkove različite na pinterestu.

                      Problem kada se ne vežba nije to što ti neće mišić biti formiran već zato što to bosyweight vežbanje zateže telo na izvestan način i daje ti drugačiji izgled. Ni ja sam ne želim da izgledam kao bodibilder izbacivač tako da razumem nečiju odbojnost prema teretani, ali obim mišića sem opterećenja u najvećoj meri zavisi od ishrane.

                      I opet mnoga istraživanja pokazuju da kada se smanje UH da dolazi do stabilizacije i šećera i svega zbog insulina.

                      Uglavnom predlažem kada se nešto istražuje i čita da se čita obavezno američka literatura, jer su tekstovi na srpskom toliko zaostali u vremenu, to su tekstovi koji se vode nekim starim istraživanjima i uopšte nisu tačni.

                      Tipa ukoliko ne uzimate UH imaćete manje energije, a onda vam dodju borci, dodju vam ljudi po yt komentarišu gde su se izborili sa dijabetesom, gde imaju više energije, procenat bf i celokupno zdravlje im se poboljšalo, na high fat low carb.

                      Samo to ne može predlagati zvanična američka medicina jer ne bi imala koga da kljuka sa lekovima za dijabetes, srećom u USA ima slobode koliko se može imati na ovom svetu, bar te naučne, pa možeš da pročitaš stvari zasnovane na istraživanjima i eksperimentima.

                      To nije ono jedite ovo jer će biti ovako, nego poredjaju ljude i stave ih da prate odredjen režim i porede.

                      Sećam se ranije one ishrane bogate UH to se odmah čoveku spava kada jede i ona ishrana da jedeš non stop. Digne te privremeno i posle hop, padaš, a non stop si gladan.

                      U suštini nemam ništa protiv ishrane na bilinoj bazi ali imam protiv identitetskih pokreta koji služe da se neko stopi u grupu "vegan" i slično. Maja Volk je retardirana.

                      Ne može ti biti determinanta da si vegan.To je individualna stvar.
                      Last edited by Cassius Clay; 22-01-19, 11:55.

                      Comment


                      • Sa mnom radi jedan vegan ili šta je već znam da ni ribu ne jede ali čovek se ubija od peciva i baš je gojazan. To mi nikako ne ide u glavu. A iz priče sa njim sam shvatio da ne voli mačke i pse tako da nije da ne jede svinju jer je voli.
                        sigpic
                        "Well, football is a hard game; there's no denying it. It's a game that can bring out the worst in you, at times."

                        Comment


                        • Originally posted by z0La View Post
                          Ti gazirani sokovi su mnogo veliko zlo.

                          Ako izuzmemo šećer koji unosiš(a nenormalne količine su u pitanju), jetra strada od njih. Znam mnogo ljudi koji su upropastili jetru sa tim sokovima. Pa sad moraju da piju godinu dana surutku da bi je obnovili, jer ih je pojela gazirana napast.

                          Izaberi neki drugi porok. Drogiraj se kao i svi drugi ljudi. [emoji3]
                          Najgore zlo! Ljudi nisu ni svesni kakvo zlo.
                          I to secer na stranu, kao najmanje od svih zala u tom otrovu.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Normalno da će biti gojazan kada ždere samo UH. Zato ja nikada ne bih bio vegan. Bog ti je sa razlogom dao da budeš mesojed ali ti je rekao da se ne prejedaš. Povrće je nephodno za zdravlje ali nisam baš pobornik da se samo jedu ugljeni hidrati. Pogotovo ne peciva. Ako si vegan jedi sirovo voće i povrće, to je već nešto. Ne možeš da budeš ni pregojazan od toga ni nezdrav.

                            Najgore mi je neko kad kaže da je vegan a puši i pije. Druže idi obesi se. Mislim koji nivo degenerika

                            Ima mnogo kvalitetnog YT materijala, i ono što mi se svidja kod ovog instrumenta ishrane, jer nije način, možeš da jedeš sve, neko kombinuje sa keto dijetom, neko sa ovim, neko sa onim, je što nema neku spiritualističku stranu tipa veganizma i tog pokreta.

                            Nikad nećeš čuti čoveka da se svrstava u grupu i nosi majicu intermittent fasting.

                            Jer to je samo način ishrane jedeš u odredjenom prozoru. Ovo možeš primenjivati i ako si vegan, samo ćeš u tom prozoru jesti šta jedeš, mada je najbolja keto za rezultate i katovanje, najbrže se obara procenat bodyfata.

                            Za nekoga ko radi bulking pa posle se reže ovo je idelano.




                            Za početnike bih ja preporučio od 11-19h prozor i miran si. 16h posle fasting organizam odmara, ako nisi fanatik, jedeš što zdravije možeš sebe radi, i miran si. Nećeš nužno smršati ako prebaciš potreban unos kalorija, ali ćeš svakako pustiti organizam da miruje tih 16 sati i da se ćelije koliko toliko regenerišu. Što se neće desiti ako jedeš 9-12-15-18-21.

                            Ako imaš te užine to ništa ne važi. Dok je fasting period samo crna kafa i zeleni čaj. Znači nema ni voća ni limunade ni 2u1 ništa.
                            Last edited by Cassius Clay; 22-01-19, 12:08.

                            Comment


                            • Apsolutno. Ali ljudi ih i dalje piju...

                              Čips, smoki i ostale glupe grickalice su u rangu slatkiša. Goje te, a nemaju apsolutno nikakvu dobru stvar u sebi koja će ti koristiti.

                              Ja zato kad mi se gricka, odem i kupim bademe, indijski orah i semenke. Kući već imam orase i lešnike. Da, generalno su skupe grickalice, ali ne jedeš ih svaki dan.
                              I LOVE HOUSE MUSIC!!

                              Comment


                              • Originally posted by jakvuk View Post
                                Ja nikada nisam pušio, pio, ne jedem masno, čak se trudim svinjetinu potpuno da izbacim, trčim svako veče, jedem jednom dnevno, druga dva obroka su mi voće, a opet sam sam sebi nekako gojazan 187/94 verovatno je to neka moja kilaža i već sam se pomirio sa njom, tako živim pa ćemo da vidimo dokle ću da dobacim.
                                Postani breatharian. To je sada IN.

                                Comment

                                Working...
                                X