Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    A sta cemo sa ljudima koji jednostavno ne mogu to da rade, jednostavno nisu dovoljno sposobni?
    Sta cemo sa penzionerima, koji primaju po 25000 dinara? Je l' trebaju oni sa 70 godina da uce excel? Ili engleski? Ili mozda 3D max, posto tu bas ima para?
    Oni nisu bitni, rekao je Krkobabic da niko nije penzionerima uzeo nista, nego da je to samodoprinos.

    Comment


    • Originally posted by belgrade_owl View Post
      Sve to lepo zvuci.
      Ovo za casove Engleskog nisam siguran koliko si upravu, posto znam da je za TutorABC potreban C1 nivo na evropskom nivou, to je Cambridge 1.. startna plata kod tutora je 3$ po casu. Native Camp placa 1.50$ po satu a potreban je i IT test. Takodje je veoma bitno da drzis visok prosek, ocenjuju te roditelji dece i stariji djaci i ukoliko ti prosek padne ispd odredjene ocene gubis ugovor. Negativne poene dobijas i ukoliko ti pukne internet za vreme casa, a ukoliko ti se to desi 5 puta za 6 meseci takodje mozes da se pozdravis sa ugovorom.

      Ozbiljne cifre kao tutori mogu da zarade samo Englezi postose drugacije tretiraju na takvim sajtovima.

      Za ovo ostalo sto si napisao ne znam, verujem da moze da se zaradi, ali daleko od toga da se zaradi vise od 300-400€ sto je opet nedovoljno za normalan zivot u Srbiji.
      Ne znam tacno koliko ide po casu u kojoj firmi, bitni su ti bonusi koji se dobijaju po ocenama. Poznajem dva coveka, a oni jos nekolicinu koji rade za iTutor group, rade obojica 7-8 casova dnevno po 25 minuta od pola 11 ujutru do 15h, vikendom takodje i izlaze 700-800$. Drugarica radi za drugu firmu, ne znam ime, uzima po 1200e. Zaposlili su se bez ikakvog sertifikata mada su im kasnije trazili da poloze neki test cije odgovore moze naci svako na netu. Placa se oko 50$. Treba naravno da budes s dobar decom, budes fin i nasmejan, da se trudis da ih naucis, kupis mozda neke lutkice pa glumis budalu malo ali mora tako. Kad sam video ko sve predaje taj engleski shvatio sam da je to trenutno najlaksi kes u Srbiji.
      Sto se internet veze tice, moras da se osiguras na dva provajdera, recimo jedan kablovski internet i jedan onaj bezicni vipov modem koji je oko 1200 mesecno koji ce sluziti kao backup.

      Sto se drugih poslova tice, isto sve zavisi koliko se cimas, ali za svaki od navedenih uz dobru volju i dosta ulozenog vremena moze se sigurno napraviti 600+e. Sem za resavanje captche.
      Ovi wordpress sajtovi se prodaju od 300$ pa navise, a ko ume moze da ga sklepa za par dana da izgleda profi.

      Najteze je poceti, jer na pocetku sve deluje kao mrka kapa, ali ako se zainteresujes za online zaradu i krenes da citas cime se sve ljudi bave na netu i koliko zaradjuju, to vec malo da ohrabrenje da se vise posvetis tome.

      Moj drug je svasta istrazivao, pokusavao, jedno vreme je kupovao, pakovao i prodavao meleme po Srbiji preko KP-a i fejsa, malo je nakitio pricu oko toga, pustio reklamu i fino zaradjivao. Kasnije od tih para napravio sajt i odlicnu reklamu za bebi opremu koju je transferovao iz Kine za USA i sad tako zivi. Nije se obogatio, ali snasao se, ne rinta po ceo dan.

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        A sta cemo sa ljudima koji jednostavno ne mogu to da rade, jednostavno nisu dovoljno sposobni?
        Sta cemo sa penzionerima, koji primaju po 25000 dinara? Je l' trebaju oni sa 70 godina da uce excel? Ili engleski? Ili mozda 3D max, posto tu bas ima para?
        Ko ne moze da radi? Svako moze da nauci.
        Trenutno je tako, pricam za omladinu. Penzioneri su u svoje vreme mnogo lakse mogli da se snadju.


        Originally posted by Ser Gagi View Post
        Ma u Captchi Robota su pare, tu je bogatstvo

        Pola dolar na 1000 ukucanih Captcha
        Ko ne ume nista - eto. Bolje to nego da trazi od keve cigare, bar ce imati sam da ih kupi.
        Last edited by limun; 05-12-18, 19:03.

        Comment


        • Ma idi, ovo je zapravo Eldorado, samo niko ne zna i nece
          Sa tako slabim znanjem engleskog ljudi zaradjuju od 700 - 800 $ ali i 1.200 €... ovo Alek ko da ti sastavljao, casna rec [emoji23]
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by miloolja View Post
            Ma idi, ovo je zapravo Eldorado, samo niko ne zna i nece
            Sa tako slabim znanjem engleskog ljudi zaradjuju od 700 -1.200 $... ovo Alek ko da ti sastavljao, casna rec [emoji23]
            U odnosu na to koliko znanje je potrebno da bi postao profesor engleskog u skoli, ovo je smesno.

            Samo se ti smej, ljudi cute, rade i uzivaju.

            Comment


            • Limune, to o čemu ti pričaš može da se odnosi na maksimum 10% radne populacije, većina traži poslove sa fiksnim osmočasovnim radnim vremenom, nisu svi za preduzetnike ili freelancere.
              Pričamo o prosečnom radniku i njegovim šansama/mogućnostima tamo i ovde.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                Ko ne moze da radi? Svako moze da nauci.
                Trenutno je tako, pricam za omladinu. Penzioneri su u svoje vreme mnogo lakse mogli da se snadju.
                Ja pricam o trenutnim penzionerima, koji su radili 35,40 godina, a sad imaju bedne penzije plus ih ovaj krade.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Nemoj tako limune, radim i ja, ali isto tako znam neke koji su se upinjali sa ne bas nekim znanjem jezika, jer im je neko prodao tako pricu, pa su neslavno i zavrsili.
                  Tolki novci za neko osnivno znanje od smesno sati angazovanja mesecno, stvarno utice vodja na populaciju, a komedija nije, vise tragedija.
                  Da ne pricam da to sto ti pricas ima veze za ove koji su nezapoaleni ili zvrndaju po ceo dan, kao oni u Jutru
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ma munli nas istrolovao po običaju. [emoji23]
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Pa slusao sam cas, ne mozes mi reci da je potrebno neko specijalno znanje.
                      Cak se koristi i recnik za reci na koje treba obratiti paznju tokom lekcije. Potrebno je da znas gramatiku, da lepo konstruises recenicu i da je naglasak koliko toliko prihvatljiv.

                      Cak iako mislis da nisi dovoljno dobar, mozes uzeti online kurs, slusati besplatne lekcije na youtube i vezbati naglasak. Kroz 2 meseca vrednog rada bices odlican nastavnik.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        A sta cemo sa ljudima koji jednostavno ne mogu to da rade, jednostavno nisu dovoljno sposobni?
                        Sta cemo sa penzionerima, koji primaju po 25000 dinara? Je l' trebaju oni sa 70 godina da uce excel? Ili engleski? Ili mozda 3D max, posto tu bas ima para?
                        Nesposobni rade za sposobne. Znaš koliko posla ima na njivama, voćnjacima, plastenicimima, mehaničarskim radnjama, pekarama, programerskim firmama...

                        Penzije smo ukinuli, to smo nas dvoje već ranije rešili.[emoji3]

                        Deca izdržavaju roditelje, troje dece mogu da izdržavaju dva stara roditelja.

                        Oni koji nemaju nikoga, država preuzima brigu o njima, može, jer nema penzionera. Ali i o tome smo pričali pre par nedelja.[emoji3]

                        Comment


                        • Originally posted by gokara View Post
                          Nesposobni rade za sposobne. Znaš koliko posla ima na njivama, voćnjacima, plastenicimima, mehaničarskim radnjama, pekarama, programerskim firmama...

                          Penzije smo ukinuli, to smo nas dvoje već ranije rešili.[emoji3]

                          Deca izdržavaju roditelje, troje dece mogu da izdržavaju dva stara roditelja.

                          Oni koji nemaju nikoga, država preuzima brigu o njima, može, jer nema penzionera. Ali i o tome smo pričali pre par nedelja.[emoji3]
                          Ja pricam o trenutnoj situaciji, a ne o nekoj tvojoj imaginarnoj drzavi.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Na zalost, Limun je u pravu - postoji gomila poslova koji se mogu raditi preko interneta uz minimum ulaganja, cak i za penzionere. Samo, treba se odvici od Skajpa, Fejsa, Vibera, Instagrama....
                            Internet trgovina daje sansu svima koji zele da je iskoriste.
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ja pricam o trenutnoj situaciji, a ne o nekoj tvojoj imaginarnoj drzavi.
                              Energija treba da se usmerava na stvaranje takvog društva, a ne na sjaši kurta da uzjaši murta.

                              Jednostavno, ne smemo više razmišljati o sadašnjosti, jer biće sve gore i gore. Moramo iskočiti iz lonca jer ćemo biti skuvani.

                              Mora svako od nas da se probudi, iznese televizor iz kuće, prestane da gleda utakmice, filmove, serije, igra igrice i zapita sebe, šta ja mogu konkretno da uradim za sebe i druge, ono što samo zavisi od mene, nevezano za to ko je na vlasti.
                              Last edited by goku; 05-12-18, 19:55.

                              Comment


                              • Originally posted by kronostime View Post
                                Na zalost, Limun je u pravu - postoji gomila poslova koji se mogu raditi preko interneta uz minimum ulaganja, cak i za penzionere. Samo, treba se odvici od Skajpa, Fejsa, Vibera, Instagrama....
                                Internet trgovina daje sansu svima koji zele da je iskoriste.
                                Nadam se da se zezas i trolujes...
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X