Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prvi sam išao na sva glasanja, al neću više. Naučio sam nešto za sve ove godine, a to je da gledam svoja posla, a vi se bavite politikom i živite u nadi da se na izborima bilo šta može promeniti.

    Kada ovi što su ga dovaleli na vlast odluče da im više ne treba tada će izgubiti izbore, a dobiće neki novi poslušnik. Nama opet ništa neće biti bolje, a onda ćemo opet trošiti vreme i energiju da skinemo tog novog kao što smo trošili i na ove pre ovog.

    Ceo život mi prođe u rušenju vlasti. Boli me penis više što kaže Sandu ko je na vlasti.

    Comment


    • Upravo tako,procitajte od Noama Comskog knjigu Sta u stvari hoce Amerika,pa cete i sami videti kako se namestaju izbori u svetu,kako nikakva ideologija nema veze sa tim,mozes da budes najveci demokrata na svetu,najbolji predsednik za svoju zemlju,ako nisi americki covek letis sa vlasti i postavice najveceg diktatora koji ce za njih da radi.Ako neces milom sa vlasti onda moze i silom,primera koliko hoces,Husein,Milosevic,Gadafi...

      Comment


      • A to s medijima,pa i Milosevic je imao sve medije pa je srusen kad se zamerio Amerikancima,tako ce i ovaj,pa ce onda doci neki drugi njihov poslusnik da nam dusu vadi,tesko ovde na Balkanu bilo sta moze da se promeni bez jednog jakog balkanskog saveza.

        Comment


        • Originally posted by gokara View Post
          Obvde bar imaš oaze duhovnosti ako si zainteresovan za njih, drugačije se živi nego preko, drugačiji su odnosi među ljudima.

          Ako gledaš samo materijalnu stranu, onda je Amsterdam pravo mesto za tebe.
          Sta su za tebe oaze duhovnosti? Crkve i manastiri to odavno nisu posto mi strasno na onu stvar ide kad mi svestenik kaze da je krstenje "daj koliko mozes ali uglavnom ljudi daju 50€" a na krstenje dodje u audiju i naravno nije u obavezi da ti izda racun.

          Ja jos uvek nisam upoznao ni jednu osobu koja je otisla preko i da se zali na los drustveni ili "duhovni" zivot. To je jedan od mitova koji vlada Srbijom i kojim se mi koji ne mozemo da odemo preko tesimo.

          A sto se tice izlazenja na izbore, svako ima pravo na svoj izbor... neki od nas ovde su izabradli da diskutuju o tome kako je drzava novcem poreskih obveznika kupila 2 privatne televizije sa nacionalnom frekvencijom... u tome nema nista lose.

          Comment


          • Na Balkanu je sistem truo, i generalno su ljudi iskompleksirani i vise zele da stete drugima nego da oni budu srecni. To je najveci problem.

            Comment


            • Originally posted by Mihajlo10 View Post
              A to s medijima,pa i Milosevic je imao sve medije pa je srusen kad se zamerio Amerikancima,tako ce i ovaj,pa ce onda doci neki drugi njihov poslusnik da nam dusu vadi,tesko ovde na Balkanu bilo sta moze da se promeni bez jednog jakog balkanskog saveza.
              Zamerio se on Amerima jos i ranije pa nije pao. Pao je kada je narodu dogorelo do nokata ovaj se bojim ima da vlada dugo jer je spreman na sve ustupke samo da bi ostao na vlasti. Narod je ovde jadan i bedan, bije se za pilice. Pokloni im 3000 dinara i miran si. Vucic je u tom segmentu vladavine mnogo vestiji od Slobe. Mislim da Milov rekord moze biti ugrozen.

              Originally posted by Ser Gagi View Post
              Na Balkanu je sistem truo, i generalno su ljudi iskompleksirani i vise zele da stete drugima nego da oni budu srecni. To je najveci problem.
              Ubo si ga u centar sa ovim.

              Comment


              • Originally posted by belgrade_owl View Post
                Sta su za tebe oaze duhovnosti? Crkve i manastiri to odavno nisu posto mi strasno na onu stvar ide kad mi svestenik kaze da je krstenje "daj koliko mozes ali uglavnom ljudi daju 50€" a na krstenje dodje u audiju i naravno nije u obavezi da ti izda racun.

                Ja jos uvek nisam upoznao ni jednu osobu koja je otisla preko i da se zali na los drustveni ili "duhovni" zivot. To je jedan od mitova koji vlada Srbijom i kojim se mi koji ne mozemo da odemo preko tesimo.

                A sto se tice izlazenja na izbore, svako ima pravo na svoj izbor... neki od nas ovde su izabradli da diskutuju o tome kako je drzava novcem poreskih obveznika kupila 2 privatne televizije sa nacionalnom frekvencijom... u tome nema nista lose.
                Duhovnost nisu sveštenici u Audiju, duhovnost nosiš u sebi. Ne možeš je razvijati okružen razvratom i boleštinama na zapadu.

                Imaš jedan YT kanal Život u Norveškoj, pogledaj, nije baš tako kako zamišljaš.

                Comment


                • Originally posted by gokara View Post
                  Duhovnost nisu sveštenici u Audiju, duhovnost nosiš u sebi. Ne možeš je razvijati okružen razvratom i boleštinama na zapadu.

                  Imaš jedan YT kanal Život u Norveškoj, pogledaj, nije baš tako kako zamišljaš.
                  Zasto su razvrat i bolestine zapada gore od razvrata i bolestina u Srbiji? Nama se na dve televizije sa nacionalnom frekvencijom prosipaju bolestina i razvrat (pink i happy), ali ne znam na kakvu "zapadnu" bolestinu i razvrat si ti mislio. Ne znam u kojoj Srbiji ti zivis, u ovoj gde ja zivim nije ni malo lepo.
                  Last edited by belgrade_owl; 05-12-18, 00:16.

                  Comment


                  • A i ti nasi iz inostranstva sto ukazuju kako tamo i nije bas toliko dobro ili govore i agituju kako su ovi ovde sjajni i bajni...pa majkovicu, sta rade onda tamo? Nije dobro preko, ovi su vam odlicni? Pa dodjite ovde drugari, vratite se da "uzivate" sa nama, da se zlopatimo zajedno i drzimo govore.
                    Posebna su fela takvi likovi, znam neke, da se ne lazemo. O tome koliko zive normalnije, da ne pricam.

                    Ne mozes ovde da zivis normalno koliko god se trudio, ne mozes kada te dnevno-politicka sranja docekuju gde god da krenes, sta god zelis ili moras da uradis. Od posla, prevoza, placanja nameta, otimanja penzija, nemogucnost lecenja, bahacenja sa nasim parama i to ono sto vidimo (razni "projekti", "tenderi", "rekonsrukcije", davanje crkvi milione i milione da plati poreze itd, itd...), a tek ono sto ne vidmo, cak i mi koji smo u mogucnosti ili imamo mozak da razmisljamo...ihaaa.. razne otimacine i enormne korumpiranosti na svakim cosku. Meni to nije nomalno, niti mi dozvoljava normalno da zivim, ni meni, ni mojoj porodoci, niti mojoj okolini, jer smo direktno ugrozeni na razne nacine.
                    A bih ja, casna rec, i da me boli uvo i ko je na vlasti, i da ne znam cak za njih ko su, ni kako se zovu...ali ne daju mi zlotvori.
                    I ne mirim se sa tim odavno, dok mi prolazi najbolja mladost...

                    A nikad nam nije bilo gore. Kome jeste dobro drustvo, taj je samo uz njih i sa njima, drugog razloga, opravdanja nema, cime god se bavio ili sta god radio ovde.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by belgrade_owl View Post
                      Zasto su razvrat i bolestine zapada gore od razvrata i bolestina u Srbiji? Nama se na dve televizije sa nacionalnom frekvencijom prosipaju bolestina i razvrat (pink i happy), ali ne znam na kakvu "zapadnu" bolestinu i razvrat si ti mislio. Ne znam u kojoj Srbiji ti zivis, u ovoj gde ja zivim nije ni malo lepo.
                      Razlika je što ti u Srbiji imaš izbor, a na zapadu nemaš. Tamo je sve obezduhovljeno i podređeno profitu. Promoviše se homoseksualizam i najgore boleštine kao normalne stvari. Neću ovde da napišem šta piše u jednom zvaničnom dokumentu nemačkog ministarstva da vam se život ne bi zgadio. Znaš šta je Amsterdam? Sodoma i Gomora bukvalano, a na zapadu je sva Amsterdam manje ili više.

                      Evo gledam za vikend u Nemačkoj i Engleskoj kapitenske trake fudbalera u bojama LGBT populacije. Ajde zamisli fudbalski vikend u Srbiji da se tako nešto desi. O tome ti pričam prijatelju moj. Ovde kod nas još uvek postoji zdravo jezgro i uvek će postojati. Postoji Pravoslavlje, Svetosavlje, duhovnost ko želi tako da živi.

                      Sve u stvari zavisi od orijentacije čoveka, ako si materijalista i hedonista zapad je pravo mesto za tebe, Amsterdam pogotovo, ako si okrenut duhovnosti onda je Srbija pravo mesto za život.

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        A i ti nasi iz inostranstva sto ukazuju kako tamo i nije bas toliko dobro ili govore i agituju kako su ovi ovde sjajni i bajni...pa majkovicu, sta rade onda tamo? Nije dobro preko, ovi su vam odlicni? Pa dodjite ovde drugari, vratite se da "uzivate" sa nama, da se zlopatimo zajedno i drzimo govore.
                        Posebna su fela takvi likovi, znam neke, da se ne lazemo. O tome koliko zive normalnije, da ne pricam.

                        Ne mozes ovde da zivis normalno koliko god se trudio, ne mozes kada te dnevno-politicka sranja docekuju gde god da krenes, sta god zelis ili moras da uradis. Od posla, prevoza, placanja nameta, otimanja penzija, nemogucnost lecenja, bahacenja sa nasim parama i to ono sto vidimo (razni "projekti", "tenderi", "rekonsrukcije", davanje crkvi milione i milione da plati poreze itd, itd...), a tek ono sto ne vidmo, cak i mi koji smo u mogucnosti ili imamo mozak da razmisljamo...ihaaa.. razne otimacine i enormne korumpiranosti na svakim cosku. Meni to nije nomalno, niti mi dozvoljava normalno da zivim, ni meni, ni mojoj porodoci, niti mojoj okolini, jer smo direktno ugrozeni na razne nacine.
                        A bih ja, casna rec, i da me boli uvo i ko je na vlasti, i da ne znam cak za njih ko su, ni kako se zovu...ali ne daju mi zlotvori.
                        I ne mirim se sa tim odavno, dok mi prolazi najbolja mladost...

                        A nikad nam nije bilo gore. Kome jeste dobro drustvo, taj je samo uz njih i sa njima, drugog razloga, opravdanja nema, cime god se bavio ili sta god radio ovde.
                        Čovek je objasnio zašto se ne vraćaju svi koji odu preko, ako hoćeš možeš ga saslušati.

                        I šta znači normalnije živeti? Imati više para?

                        Ne znam ko je ovde od vas koji pljujete zemlju u kojoj živite, a veličate ono preko, toliko ugrožen? Jeste li gladni, žedni, jel imate kuće, stanove, grejanje, automobile, telefone, internet? Šta vam tako fali da ste toliko nezadovoljni?
                        Last edited by goku; 05-12-18, 08:41.

                        Comment


                        • Originally posted by gokara View Post
                          Čovek je objasnio zašto se ne vraćaju svi koji odu preko, ako hoćeš možeš ga saslušati.

                          I šta znači normalnije živeti? Imati više para?

                          Ne znam ko je ovde od vas koji pljujete zemlju u kojoj živite, a veličate ono preko, toliko ugrožen? Jeste li gladni, žedni, jel imate kuće, stanove, grejanje, automobile, telefone, internet? Šta vam tako fali da ste toliko nezadovoljni?
                          Ma zlatno doba...
                          kad setam kuce, sve cesce i cesce vidim ljude kako kopaju po kontejnerima, ali nema veze, duhovnost je tu

                          Sent from my MI 6 using Tapatalk
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Tako je gokara.

                            Imamo taj luksuz da zivimo verovatno medju 10% ljudi na planeti koji imaju sve neophodne uslove za normalan zivot. Topli dom, hrana, cista voda, struja, internet za zanimaciju ili posao. Mozda nemamo svi za zimovanje i letovanje, ali ima puno priustivih i lepih lokacija za odmor u Srbiji. Ali to nam se ne svidja, ne privlaci mnogo lajkova na instagramu.

                            Da moze bolje - moze, ali ne moze toliko bolje koliko gore moze biti.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ma zlatno doba...
                              kad setam kuce, sve cesce i cesce vidim ljude kako kopaju po kontejnerima, ali nema veze, duhovnost je tu

                              Sent from my MI 6 using Tapatalk
                              I ko je kriv što kopaju po kontejneru?

                              Oni sami ili neko drugi? Što ti ne kopaš? Šta ja ne kopam?

                              Jedino na čega sam ogorčen je što bolesna deca nisu sistemski zbrinuta. Prevrne mi se želudac svaki put kad vidim četvorocifreni broj. E onda poželim da ih sve za muda obesim.

                              A taj divni zapad leči decu za 200, 300 hiljada evra, prava sitnica. Ako imaš živećeš, ako nemaš umri. Pa zar ljudski život nema najveću cenu?

                              Comment


                              • Originally posted by gokara View Post
                                Razlika je što ti u Srbiji imaš izbor, a na zapadu nemaš.
                                Kakav izbor, o cemu pricas?! Ti garant moras da radis u nekom drzavnom ili javnom preduzecu pa ti drzava daje platu. Da si nezaposlen pricao bi drugacije o "izboru".

                                Comment

                                Working...
                                X