Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa nisam ja uopste tebi kontrirao ili nesto reply-ovao na tvoj komentar i rekao kako ih nece biti. Slazem se ja sa tvojim zakljuckom potpuno. Samo konstatujem da nazalost ovaj zakon taj problem nece resiti, i njime nece biti kaznjavani upravo oni koji su najveca opasnost (ti idioti kako ih sama zoves). Najvise ce kazni dobijati ljudi koji budu vozili 130 po praznom putu ili koji ne obrate paznju da je na jednoj deonici od par km spusteno sa 120 na 100, pa ce im prosek biti veci od dozvoljenog, ako budu cak i stavili tempomat na 120.
    Last edited by colchonero; 27-04-18, 21:56.

    Comment


    • Ne znam kako sve funkcioniše, ali ako je ovako kao što madrid priča, onda je to stvarno velika rupa. Da imaš naložene klince, koji dolaze samo da divljaju, da juri 210 i onda da sedne u kafić da popije nešto.

      Ali kad se bolje pogleda, ima i pozitivnu stranu. Ima dosta ljudi koji pretiču kad ne bi trebalo jer prosto nemaju živaca da čekaju. Znači, nije u pitanju divljanje, nego nema se živaca i rade se glupe stvari. Takvi ljudi sigurno neće svratiti na piće ili pored puta da bi ispunili kvotu za srednju brzinu. A možda će se ipak u nekoj krivini kad krenu da pretiču zamisliti..."možda je bolje da ne pretičem sad, da ne bi otišao po kaznu". Da svaki treći uradi tako, opet je to dosta pozitivna stvar.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Pa ja ti kazem, takvih idiota ce uvek biti i ne znam sta treba da uradis da njih sprecis da ne divljaju?
        Kazne,kazne i kazne,ali ne novčane jer to očigledno ne radi...
        Na autoputu treba da postoje radari sa kamerom ( fame ili kako ih već zovu) koji će meriti brzinu,ne prosečnu nego brzinu ( kao što je bilo ranije)...pa za svakih 10 km. prekoračenja uz novčanu kaznu odrediti i jedan dan u zatvoru i 3 poena...
        Više mi smetaju divljaci u naselju...ili oko škola.

        U pravu je Madrid...zamisli nekoga ko voli da divlja,krene na more ili npr. terenski komercijalista ,zna da će morati preći ozbiljnu kilometražu i praviti pauze i uradi šta...vozi180 a onda sedne ,napravi pauzu pola sata,pa opet180 i opet pola sata pauze...
        U proseku on je vozio 120 km na sat...Još manji je prosek ako napravi pauzu od 35 min...
        Ovo jedino može da natera vozače da postanu bolji matematičari...
        P.S. ovo je stupilo na snagu još prošle godine, tj. još tada je usvojeno,a sa striktnom primenom su krenuli od skoro.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Najveci problem je sto ste i ti madrid odmah smisljali nacin kako da se prevari sistem, sto ce prosecan Srbin odmah to da radi, a ne da postuje zakon koji je donesen.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Najveci problem je sto ste i ti madrid odmah smisljali nacin kako da se prevari sistem, sto ce prosecan Srbin odmah to da radi, a ne da postuje zakon koji je donesen.
            Nisam ja,ja sam vrlo savestan vozač već skoro 20 godina bez mrlje...mene mogu jedino za presporu vožnju da kazne
            Ali da ,slažem se za ovo za prosečnog Srbina, s' toga znajući to msm da nisu trebali uvoditi ovako nešto...
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • Ne, nismo ja i Mara nista smisljali nacin kako da prevarimo sistem, nego kad pravis zakon, treba da ga napravis bez rupa ili sa sto manje, inace je neozbiljan/los. Nije zakon igra koju igras sa drugarima, pa su nefer oni koji hoce da "varaju" i kao kvare igru, pa nije zanimljivo. Zamisli banalnu situaciju da na aerodromu nemas skener i senzore. I kazes nije problem u pravilima kontrole sto neko unosi bombe u avion, ok je verovati na rec, nego zato sto ljudima padne napamet da stave bombu tamo gde nema kontrole i nece mu kontrolisati torbu. Zakon treba da su striktne cinjenice i pravila, bez emocija, a ne ti da se uzdas da li ce neko da pokusa da prevari, i da "igramo" na verovanje.
              Last edited by colchonero; 27-04-18, 22:45.

              Comment


              • Pri pisanju zakona ( a govorim sada generalno) puno rupa se napravi...a sve može da se predvidi...
                Još kada vidim za kaznene odredbe - od do...poludim...
                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                Comment


                • Cekaj, postoji ogranicenje brzine koje moras uvek da postujes i ako to radis, miran si.
                  Ne znam kako si stigao do bombi i aerodorma, ali apsolutno si omasio primer, jer bi to onda znacilo da ne postoji ogranicenje brzine a da ti apelujes na ljude da fino voze.
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Ne, nisam pravio nikakvu parelelu sa ovim zakonom, nego komentarom da nije problem sto je zakon sa ogromnom rupom, nego sto ljudi hoce da ga zloupotrebe i nisu "fer". Pa sam naveo primer kako bi to izgledalo na aerodromu pod gore navedenim uslovima.

                    Ne moze zakon da se pravi na "verovanje" da ljudi nece zloupotrebiti rupe, nego popunis te rupe, a kompetentni ljudi nadju najbolji nacin kako to uraditi.
                    Last edited by colchonero; 27-04-18, 22:50.

                    Comment


                    • Originally posted by madrid View Post
                      Ne, nisam pravio nikakvu parelelu sa ovim zakonom, nego komentarom da nije problem sto je zakon sa ogromnom rupom, nego sto ljudi hoce da ga zloupotrebe i nisu "fer". Pa sam naveo primer kako bi to izgledalo na aerodromu pod gore navedenim uslovima.

                      Ne moze zakon da se pravi na "verovanje" da ljudi nece zloupotrebiti rupe, nego popunis te rupe, a kompetentni ljudi nadju najbolji nacin kako to uraditi.
                      Reci bre narodski da je uljudskoj prirodi da proba da zezne sistem...
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • U Podgorici ovih dana pakao,pravi ljetnji dani.Bilo je danas i 30 stepeni sigurno.Kazu prognoze da se za ljeto sprema apokalipsa,sve ce da pocrka od vrucine.
                        Last edited by E1_PG; 27-04-18, 22:54.

                        Comment


                        • Originally posted by Marija81 View Post
                          Reci bre narodski da je uljudskoj prirodi da proba da zezne sistem...
                          Naravno, uvek ce i biti mnogo takvih ljudi. A po onome koliko taj sistem ima rupa i koliko njih (i koliko je tesko )uspe da ga zezne se i gleda koliko je koji sistem dobar i da li valja. I najbolji sistemi bilo cega imaju neku gresku, samo sto je ona za xy% nedodirljiva, a neke sisteme moze da zezne ko hoce. Ne pricam samo o drzavnim, nego i o sistemima zastite, sportskim sistemima(primer doping) i generalno bilo cemu.

                          Comment


                          • Nista moj Madridos bez Akija,mlake su ti ove rasprave sa Bokicom nema tu vatre.
                            Ima li neko da je aktivan na b92 forum da natjera Taliesina da se vrati ovamo,mozda i Aki i Pobeda cesce budu svracali onda.Hvali nam kvalitetnih svadja,sve je zamrlo.
                            Last edited by E1_PG; 27-04-18, 22:59.

                            Comment


                            • Originally posted by Ivan_pg View Post
                              U Podgorici ovih dana pakao,pravi ljetnji dani.Bilo je danas i 30 stepeni sigurno.Kazu prognoze da se za ljeto sprema apokalipsa,sve ce da pocrka od vrucine.
                              Ne brini ti za leto, kad se ne zna ni sta ce biti za 7 dana. Da i ovde vreme zadnjih nedelju dana, a i trenutne prognoze deluje kao da smo u tropskoj klimi. Neverovatna konstatnost. Svaki dan (osim danas a i danas je preko 20) je prognoziran na 27-29 stepeni a minimalci izmedju 16-18C.

                              P.S. Pisem ja sa Akijem svaki dan, samo sto se ne raspravljamo vise.
                              Last edited by colchonero; 27-04-18, 23:02.

                              Comment


                              • Gledao sam neke mape koje pokazuju da ce Podgorica za 50 godina da spada u pustinjsko podrucje,nenaseljivo.Ja mislim da lazu ali ovo ne sluti na dobro,bog zna kakvi insekti i govna ce nam doc za koju godinu iz Afrike.
                                Last edited by E1_PG; 27-04-18, 23:16.

                                Comment

                                Working...
                                X