Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je samo izgovor za kukavicluk.

    Comment


    • Tandara-mandara-broć-poroć...

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Tandara-mandara-broć-poroć...

        tt
        Sta ti mislis Olja, da li je prosecna plata u Srbiji ~45000 iskljucivo zbog trenutne vlasti, ili su mozda u nasu sudbinu upleteni i neki spoljni faktori? I koji faktor ima vise uticaja na nas zivotni standard, unutrasnji ili spoljni?

        Comment


        • Originally posted by limun View Post
          Tako je. Cim se ljudi budu popravili i osvestili, morace da poraste i kriterijum kvaliteta vodjenja vlasti, tj. obmanjivanje naroda ce morati da se podigne na visi nivo. A na tom visem nivou nisu moguce situacije kao Savamala, kupovine enormno skupih jelki itd itd. Krasce se uvek, ali makar manje ofirno i mozda malo humanije.
          Vidiš, slažem se da ima uticaj spoljne sile, ali ne na našu ekonomiju nego na našu spoljnu politiku.

          A oko ovoga što si napisao se apsolutno slažem. Kada mi postanemo tolerantniji, pošteniji, obrazovaniji itd. tada će i vlast biti bolja.

          Comment


          • Mozda se ne bi niko pitao ni oko cega kad je u pitanju spoljna politika i stvari tipa oko Kosova,moguce da bi bilo kako odluce veci igraci,a nasa vlast bi samo sprovodila,ali oko unutrsanje politike itekako se pitaju predstvanici vlasti...pa dobijamo razne fontene izmisljena radna mesta i pritiske zarad clanstva,nikad gori kadar i struku na svim poljima zarad licnog bogacenja i svega ostalog....a navodjeni su primeri ovde koji sve nevaljaju i jasno je da od ovih nema gorih po zivotni standrad ljudi u nasoj zemlji i svega ostalog sto se radi u istoj

            Comment


            • Odje su ljudi zivjeli bez drzave 500 godina,ovdje ljudi nemaju osjecaj za drzavu,nemaju osjecaj za opste dobro,zajednistvo.Svi zive kao prasad i gledaju samo sebe,nema gradjanske svijesti.Nema patriotizma,samo sovinizma i mrznje prema drugom.Lopovsko drustvo,svi gledaju kako ce da zajebu sistem i da se okoriste.Recimo ljudi u CG su 500 godina zivjeli od pljacke turskih karavana i varosi.To nam je bila glavna privredna grana.Kad smo dobili svoju drzavu sve se nastavilo,kleptomani na sve strane.Iz takvog drustva ne moze da se formira drugacija politicka elita,vlast je ogledalo naroda uvijek bilo i ostalo.

              Comment


              • Originally posted by Победа View Post
                Vidiš, slažem se da ima uticaj spoljne sile, ali ne na našu ekonomiju nego na našu spoljnu politiku.

                A oko ovoga što si napisao se apsolutno slažem. Kada mi postanemo tolerantniji, pošteniji, obrazovaniji itd. tada će i vlast biti bolja.
                Pa strane sile su duboko umesane u kreiranje vlasti u siromasnim zemljama, samim tim imaju velikog uticaja na ekonomiju. A da ne pricamo o kreditima na koje su prinudjene manje razvijene zemlje. Najrasprostranjenije legalno otimanje.

                Da, narod na kraju bira vlast, ali narod je vecinom glup, neobrazovan i lako obmanjiv, ali cela strategija obmanjivanja i finansiranje takvih projekata ne poticu iz unutrasnjosti.

                Comment


                • Originally posted by limun View Post
                  Pa strane sile su duboko umesane u kreiranje vlasti u siromasnim zemljama, samim tim imaju velikog uticaja na ekonomiju. A da ne pricamo o kreditima na koje su prinudjene manje razvijene zemlje. Najrasprostranjenije legalno otimanje.

                  Da, narod na kraju bira vlast, ali narod je vecinom glup, neobrazovan i lako obmanjiv, ali cela strategija obmanjivanja i finansiranje takvih projekata ne poticu iz unutrasnjosti.
                  Da li se stranim zemljama, pojedinim, isplati da mi budemo siromašna zemlja? Njima je bitnije da narod ima više para da bi mogao više da troši. Više kupljenih Ajfona, Samsunga, poljoprivrednih proizvoda, gasa, internet usluga itd. Jedino je tu problem jeftine radne snage, ali nemamo mi uopšte toliko stranih kompanija koje izrabljuju narod pa da zemlje utiču na našu ekonomsku politiku.

                  I dalje stojim pri tome da je njima bitna samo naša spoljna politika. Kosovo, EU, Hag itd. Dokle god ispunjavaš što se tiče toga, u zemlji možeš da radiš šta god poželiš.

                  Comment


                  • Da se zapad nije umjesao 2000-te jos bi vam Slobo i Mira vladali.

                    Comment


                    • Originally posted by Победа View Post
                      Da li se stranim zemljama, pojedinim, isplati da mi budemo siromašna zemlja? Njima je bitnije da narod ima više para da bi mogao više da troši. Više kupljenih Ajfona, Samsunga, poljoprivrednih proizvoda, gasa, internet usluga itd. Jedino je tu problem jeftine radne snage, ali nemamo mi uopšte toliko stranih kompanija koje izrabljuju narod pa da zemlje utiču na našu ekonomsku politiku.

                      I dalje stojim pri tome da je njima bitna samo naša spoljna politika. Kosovo, EU, Hag itd. Dokle god ispunjavaš što se tiče toga, u zemlji možeš da radiš šta god poželiš.
                      Imas pravo za ovo oko potrosnje. Nisam razmisljao na tu stranu.

                      Comment


                      • Sjeca li se neko ove igrice?

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_pg View Post
                          Sjeca li se neko ove igrice?
                          [ATTACH=CONFIG]15790[/ATTACH]
                          Ja! Neđe početkom 2000tih sam je imao.

                          Slobo i Mira hehe

                          "I love to speak with Leonard
                          He’s a sportsman and a shepherd
                          He’s a lazy bastard
                          Living in a suit ."
                          Leonard Cohen

                          Comment


                          • Evo sad je skinuh,izigrah se nostalgija me uhvatila.

                            Comment


                            • Ja je imao na nekom floppiju, mes čini.

                              "I love to speak with Leonard
                              He’s a sportsman and a shepherd
                              He’s a lazy bastard
                              Living in a suit ."
                              Leonard Cohen

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_pg View Post
                                Ima li Dodik kakvu opoziciju,koga god iz Srpske da sam upoznao svi ga obozavaju i hvale ga.Mislio sam da uzima po 70-80% na izborima.
                                SNSD je u koaliciji sa DNS (Demokratski narodni savez) i SP (Socijalistička partija). Tako je godinama. Mada ubjedljivo je najjači SNSD.
                                UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                                Comment

                                Working...
                                X