Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Subevncije?
    Najskuplja jelka na svetu?
    Kasna reakcija evakuacije i spašavanja u Obrenovcu 2014.?
    Ukidanje raznih pomoći najugroženijima, kao i ukidanje popusta za Infostan za najsiromašnije?
    Namešten tender za novogodišnje ukrašavanje grada?
    Povećanje poreza na imovinu?
    Davanje sve više linija gradskog prevoza privatnicima kroz razne nameštene tendere...a prevoz nikad gori?
    Sumnjive prodaje javnih prreduzeća, Studija B?
    Najskuplji jarbol i jarboli?

    I toliko toga ima, da mi evo muka pripala i ne mogu više da pišem...
    Svaka ti čast kako pamtiš i znaš sve ove stvari. Uglavnom većinu znam, ali se ne bih ovako lako setio.

    Onda čuješ kritike prema Đilasu što je sagradio most...Eh da su ovi sposobni da tako nešto odrade..

    Comment


    • FAP, Mercedes u Ikarbusu, fabrika čipova, 350€ kvadrat stana... nepregledna je ta lista
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • I sada ovo što svi napisasmo neko treba da spakuje u jedan post da se vidi kolika je lista i to iz glave...A tek da se zamislimo ko zna koliko bi još nabrojali.
        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

        Comment


        • Originally posted by miloolja View Post
          Ako neko misli i živi u ubeđenju da se treba pre svega boriti da političar ne pljačka, da je taj neko iz ideala na tom radnom mestu, da je će taj da se nešto bori i zalaže da narod živi bolje, taj po meni stvarno ne zna šta je politika. Niko apsolutno niko od njih nije tu, ni onaj najobičniji činovnik, ni onaj mali aktivista da bi se borio da narodu bude bolje, već samo iz sopsotvenih interesa. Što mu je funkcija veća, porhtevi veći, pljačka veća.

          Ali razlika među njima i te kako postoji. Đilas je privrednik, ima veoma uspešnu firmu, nevezano za politiku i bivše politikanstvo, a da jeste uzimao, pa jeste naravno, i imao privilegije kao i svi oni, ali je i nama, gradu mom bilo bolje i to mnogo, mnogo bolje, a i sve je funkcionisalo. Počevši od malih sitnih stvari, dečijih dodataka, porodiljskih naknada, raznih pomoći (izvinjavam se što se ne sećam kako se tačno zvalo)...što su ovi sve ukinuli... do grejanja i rada toplana. Dakle sa prvim jesenjim danima nije se čekao porpisani 15. oktobar i početak sezone grejanja, već ako bi T pala ispod granice, a to je pravih 15C spoljašnje T odmah bi radilo daljinsko grejanje... ovi to ne rade.. i baba mi se smrzava E sada grejanje rad non-stop, kao i svaki put samo kada je glasanje, kod ovih hohštaplera.

          Da ne pričam tolike malverzacije, afere i afere i aferice, podmetanja i nagle "naseobine" Beograda, manipulacija svakave vrste, ucenjivanja, trošanja enormnih cifara i naših, mojih para za njihove manifetluke svakakave vrste i pranje para (šta su samo sve izmišljali )... ja ne zaboravaljam tako lako... lošeg i nesposobnog, nekvalitetnog vođenja ovako velike kuće kao što je Bg... i laži, laži, laži u beskonačnost i besmisao svaku. I totalnog medijskog mraka. A subvencije? M atoliko toga ima, možemo da pišemo celu noć.
          Nikada gore nije bilo.. i sve će biti gore.

          Tako da što da se lažemo, želim im/mu sve najgore. A pašće i on, kad-tad.
          Ja vala ne vidim nikakvi razliku, i ovde si dosta neistina napisala. Porodiljsko i deciji dodatak itekako postoje, cak su i porodilje dobile mnogo vece beneficije i prava.
          Za grejanje isto neistinu zboris.
          Da se ne lazemo.
          IMG-20190614-192941
          "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
          Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

          Comment


          • Originally posted by Adam The Llama View Post
            Ja vala ne vidim nikakvi razliku, i ovde si dosta neistina napisala. Porodiljsko i deciji dodatak itekako postoje, cak su i porodilje dobile mnogo vece beneficije i prava.
            Za grejanje isto neistinu zboris.
            Da se ne lazemo.
            Ne odgovori mi ti, ali hteo bih te pitati još jednu stvar.

            Da li veruješ da je organizacija Ne Davimo Beograd nastala spontano, građanskom inicijativom ili je neko sa strane umešao prste?

            Meni deluje nerealno da momci i devojke od 20-25 godina imaju finansije da prave patkomobile, zastave, transparente, da iznajmljuju kamione i ozvučenje za proteste itd.

            Comment


            • Originally posted by Adam The Llama View Post
              Ja vala ne vidim nikakvi razliku, i ovde si dosta neistina napisala. Porodiljsko i deciji dodatak itekako postoje, cak su i porodilje dobile mnogo vece beneficije i prava.
              Za grejanje isto neistinu zboris.
              Da se ne lazemo.
              Trudničko bolovanje sa 100 smanjeno na 65%
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by Adam The Llama View Post
                Ja vala ne vidim nikakvi razliku, i ovde si dosta neistina napisala. Porodiljsko i deciji dodatak itekako postoje, cak su i porodilje dobile mnogo vece beneficije i prava.
                Za grejanje isto neistinu zboris.
                Da se ne lazemo.
                E pa ti nisi u pravu ili ne želiš da priznaš, a možda i ne znaš
                Dečiji dodatak postoji naravno, koji jako kasni, ali ukinuta je pomoć za porodilje i trudnice (onolika frka bila!) kao i pomoć za najsiromašnije penzionere i to je istina, da li ti se sviđa ili ne.. ok, živiš isto i ne vidiš razlike, blago tebi. Nemam šta drugo da dodam. Ja inače nikada ne lažem.

                I da naravno.... smanjene penzije. Strašno smanjene panzije. To su milijarde i ko za koje cifre u pitanju, nekoliko godina unazad, svakog meseca mi moji penzioneri obračunavaju koliko im je uzeo. I kunu ga.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by Marija81 View Post
                  Trudničko bolovanje sa 100 smanjeno na 65%
                  Visina naknade koja se isplaćuje zaposlenoj na teret poslodavca, iznosi 100% od utvrđenog osnova, a ista je situacija i kad se naknada obezbeđuje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.

                  U skladu sa izmenom Zakona o zdravstvenom osiguranju, svim trudnicama će se isplaćivati 100% od osnova za naknadu zarade (prosek 3 meseca) od strane poslodavca. Poslodavac će biti u obavezi da refudnira isplaćenu naknadu od RFZO u iznosu od 100%.

                  Iznos naknade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene po času, u skladu sa Zakonom o radu.
                  IMG-20190614-192941
                  "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                  Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    E pa ti nisi u pravu ili ne želiš da priznaš, a možda i ne znaš
                    Dečiji dodatak postoji naravno, koji jako kasni, ali ukinuta je pomoć za porodilje i trudnice (onolika frka bila!) kao i pomoć za najsiromašnije penzionere i to je istina, da li ti se sviđa ili ne.. ok, živiš isto i ne vidiš razlike, blago tebi. Nemam šta drugo da dodam. Ja inače nikada ne lažem.

                    I da naravno.... smanjene penzije. Strašno smanjene panzije. To su milijarde i ko za koje cifre u pitanju, nekoliko godina unazad, svakog meseca mi moji penzioneri obračunavaju koliko im je uzeo. I kunu ga..
                    Nisu, rekao vucic da nece.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      E pa ti nisi u pravu ili ne želiš da priznaš, a možda i ne znaš
                      Dečiji dodatak postoji naravno, koji jako kasni, ali ukinuta je pomoć za porodilje i trudnice (onolika frka bila!) kao i pomoć za najsiromašnije penzionere i to je istina, da li ti se sviđa ili ne.. ok, živiš isto i ne vidiš razlike, blago tebi. Nemam šta drugo da dodam. Ja inače nikada ne lažem.

                      I da naravno.... smanjene penzije. Strašno smanjene panzije. To su milijarde i ko za koje cifre u pitanju, svakog meseca mi moji openzioneri obračunavaju koliko im je uzeo. I kunu ga..
                      Penzionerski dodatak od 5000 dinara je klasično ponižavanje penzionera. Podseti me sada kada si rekla o smanjenu penzija. Oduzmu ti preko 1000 evra za nekoliko godina, a onda ti uvale 5000 dinara. Sramno.

                      Comment


                      • Originally posted by Adam The Llama View Post
                        Visina naknade koja se isplaćuje zaposlenoj na teret poslodavca, iznosi 100% od utvrđenog osnova, a ista je situacija i kad se naknada obezbeđuje iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja.

                        U skladu sa izmenom Zakona o zdravstvenom osiguranju, svim trudnicama će se isplaćivati 100% od osnova za naknadu zarade (prosek 3 meseca) od strane poslodavca. Poslodavac će biti u obavezi da refudnira isplaćenu naknadu od RFZO u iznosu od 100%.

                        Iznos naknade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene po času, u skladu sa Zakonom o radu.
                        Nije tačno, jedino grad Beograd dotira razliku do 100% . Ostalo pogledaj malo bolje bilo do promene Zakona krajem 2017 ,od tada su vratili na 100%

                        EDIT: I napravljeni razredi za isplatu, pa nisu svima iste isplate za trudničko
                        http://bebologija.rs/trudnoca/trudni...vanje-257.html
                        Last edited by Marija81; 25-02-18, 23:18.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • Originally posted by Победа View Post
                          U Beogradu nikada nije uzimao 50% ili više koliko znam. Na predsedničkim izborima zajedno sa socijalistima je imao oko 45-46%.
                          Uzeo je Slobo 1992 53-4 % na predsjednickim.Ali on je dominantno dobijao glasove iz unutrasnjosti,dok je Aleksandar cini mi se na zadnje predsjednicke izbore u BG bas zakucao.

                          Comment


                          • Originally posted by Marija81 View Post
                            Nije tačno, jedino grad Beograd dotira razliku do 100% . Ostalo pogledaj malo bolje bilo do promene Zakona krajem 2017 ,od tada su vratili na 100%

                            EDIT: I napravljeni razredi za isplatu, pa nisu svima iste isplate za trudničko
                            http://bebologija.rs/trudnoca/trudni...vanje-257.html
                            Pa bas u tom linku koji si postavila sve lepo pise, ne znam sta nije jasno.


                            Nakon isteka perioda od 30 dana Zakon o zdravstveno osiguranju predviđa sledeće u članu 96 .stav 3: "U slučaju privremene sprečenosti za rad zbog bolesti ili komplikacije u vezi sa održavanjem trudnoće, počev od 31. dana privremene sprečenosti za rad, visina naknade zarade obezbeđuje se u iznosu od 100% od osnova za naknadu zarade, s tim što se iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja obezbeđuje iznos od 65% od osnova za naknadu zarade, kao i iznos od 35% od osnova za naknadu zarade iz sredstava budžeta Republike."


                            pun iznos naknade zarade – 100% pod uslovom da je, neposredno pre ostvarivanja ovog prava bila u radnom odnosu više od šest meseci. Mesečni iznos naknade zarade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene za mesec u kojem se vrši isplata, niti veći od pet prosečnih mesečnih zarada u Repulici Srbiji;
                            - u visini od 60% od iznosa naknade zarade, ukoliko je zaposlena bila u radnom odnosu neprekidno I neposredno pre ostvarivannja prava od tri do šest meseci. U ovom slučaju mesečni iznos naknade za porodiljsko odsustvo ne može iznositi manje od minimalne zarade;
                            - u visini od 30 % od iznosa naknade zarade, ukoliko je zaposlena bila u radnom odnosu neprekidno i neposredno pre ostvarivanja prava do tri meseca. I u ovom slučaju mesečni iznos naknade može iznositi manje od minimalne zarade.
                            Last edited by Brian McShtull; 25-02-18, 23:23.
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Originally posted by Adam The Llama View Post
                              Pa bas u tom linku koji si postavila sve lepo pise, ne znam sta nije jasno.


                              Nakon isteka perioda od 30 dana Zakon o zdravstveno osiguranju predviđa sledeće u članu 96 .stav 3: "U slučaju privremene sprečenosti za rad zbog bolesti ili komplikacije u vezi sa održavanjem trudnoće, počev od 31. dana privremene sprečenosti za rad, visina naknade zarade obezbeđuje se u iznosu od 100% od osnova za naknadu zarade, s tim što se iz sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja obezbeđuje iznos od 65% od osnova za naknadu zarade, kao i iznos od 35% od osnova za naknadu zarade iz sredstava budžeta Republike."
                              A piše i ovo

                              pun iznos naknade zarade – 100% pod uslovom da je, neposredno pre ostvarivanja ovog prava bila u radnom odnosu više od šest meseci. Mesečni iznos naknade zarade ne može biti manji od minimalne zarade utvrđene za mesec u kojem se vrši isplata, niti veći od pet prosečnih mesečnih zarada u Repulici Srbiji;
                              - u visini od 60% od iznosa naknade zarade, ukoliko je zaposlena bila u radnom odnosu neprekidno I neposredno pre ostvarivannja prava od tri do šest meseci. U ovom slučaju mesečni iznos naknade za porodiljsko odsustvo ne može iznositi manje od minimalne zarade;
                              - u visini od 30 % od iznosa naknade zarade, ukoliko je zaposlena bila u radnom odnosu neprekidno i neposredno pre ostvarivanja prava do tri meseca. I u ovom slučaju mesečni iznos naknade može iznositi manje od minimalne zarade.
                              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                              Comment


                              • Pa sta bi ti da radis mesec dana i odmah na porodiljsko i da dobijes 100%.
                                Zamisli kako bi zaposljavali mlade zene tek tada...mislim ni ovako ih ne zaposljavaju, ali tek tada ne bi.
                                IMG-20190614-192941
                                "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                                Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                                Comment

                                Working...
                                X