Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Powerslave View Post
    Je li ima neko odje diskus herniju? Nesto su me presjekla ledja i evo izludjeh vec nekoliko dana, pogotovo kad lezim(sto cinim 90% vremena )

    Nije neki jaki bol, ali mi smeta a ne mogu da uporedim ni sa jednom "povredom" ledja od ranije, pa me strah da nije diskus ili tako neki k*rac Reko, da pitam odje ako moze neko iz prve ruke da mi kaze kakvi su simptomi kod diskusa jer necu da trazim po netu.

    Samo bi mi trebalo da pocnem da se krivim sad kad sam u najboljim godinama
    Nisam al jedan drug jeste,naglo ga je preseklo kad je seo na fotelju,i kako mi je opisao boli jedna strana ledja u donjem delu,tako je bar njemu bilo mozda ima jos primera,a kasnije mu je prelazio bol i na nogu, sve dok nije otisao kod lekara,a nije odmah,nego je tako cekao,jer bol nije bio jak al nije ni prolazio, sve dok na kraju nije poceo da vuce nogu,i bol bivao jaci.

    E sad to je njegov primer ,i iskljucivo jedna strana donjeg dela ledja a bol prelazi i na nogu vremenom,bilo je to davno na kraju je zavrsio u banji na oporavku posle sitne operacije...sad sigurno to jos uspesnije lece pogotovo u USA

    Al kod tebe mozda nije to ,mozda si se samo ukacio,a mozda ima vise tipova diskus hernije,al to ne znam ovo je jedini primer iz licnog iskustva koji sam ti opisao
    Last edited by 61563; 20-02-18, 01:46.

    Comment


    • Kad smo već kod toga, ja već duže od godinu dana vučem tako neku bol u donjem delu leđa, ali putuje kroz noge i ide skroz do stopala. Kad sam zarotirao telo me je preseklo i prvih par nedelja sam jedva hodao. Kontao sam da je išijas i da će proći kad-tad, ali definitivno neće

      Moguće da je diskus hernija, jebem li ga. Mada ja nemam ovaj bol isključivo na jednoj strani kao što je opisao fiksni, nego je više po sredini u donjem delu leđa, ali mi se više javlja kroz noge. Tako da sam poprilično siguran da je neki nerv u pitanju. S tim što to varira, dođe neki period kad nemam nikakvih problema, nekad malo zateže, nekad ne mogu da se savijem. Neke aktivnosti ga aktiviraju da se pogorša, tipa neki pokret na stonom-tenisu. Pa posle par dana opet kao bude malo bolje. Sedenje je najveći problem definitivno, kad ležim i stojim ok je. Za sedenje nekad moram da tražim dobru poziciju.

      Kontam da je poprilično retardirano što još nisam otišao kod doktora, ali eto, čekam da me skroz sjebe izgleda.
      Jer ovako mi u principu ne pravi neke veće smetnje za svakodnevno funkcionisanje, i nije jak, više nelagodan bol i onda ti se ne da. Jer kad pomisliš samo na proceduru u našem zdravstvenom sistemu, a i na sve ostalo vezano za isti.. ne ide ti se. Mada realno, koliko god on da je sjeban, više je do lenjosti.

      Comment


      • Ne vjerujem da je u mom slucaju diskus, ali ne skodi pa priupitam odje jer se u sve razumijemo Mene vise boli bas po sredini ledja i provalio sam da mi odgovara kad lezim pod nekim uglom, onako kao u bolnici napr... blago uspravljen. Jos mi potpuno ukloni bol ako poduprem ledja sa nekim "tvrdjim" jastukom. Ne ide mi bol na noge uopste tako da se nadam da je samo neki nerv u pitanju a ne kicma.

        To sam se ja nekako usinuo prije neki dan a da se i ne sjecam kako Ali jesam bio malo zabrinut jer mi je do sad takva neprijatnost bila nepoznata a boljela su me ledja milion puta na razne nacine Nema zajebancije, stara se polako pa i neke aktivnosti koje sa lakocom odradjuem, izgleda su pocele da ostavljaju traga


        Elem, bio sam danas nesto do suda i nisam mogao a da ne primijetim koliko te odje bolje tretiraju kad znaju da nisi uradio nista lose. Znam kako kod nas to ide kad(ako nemas neku vezu) obije strane budu tretirane kao da su unaprijed odlucili da su svi umijesani krivi za nesto. Bjese i sudija neki dobar lik. Upozao sam ga pola sata prije sudjenja kad sam mu pozajmio upaljac... nisam imao pojma da je to sudija Jos me i pita covjek dok smo pusili zasto sam ja tu i koga cekam... vidio sam da mu se smiju brci, ali mi nije rekao da je to kod njega Svi su dosli na vrijeme, nikoga nismo cekali da popije kafu, nisu se zagubile izjave, nikome nije pozlilo itd. Cak ni ovaj nesrecnik kome se sudi nije jeo g*vna...
        Last edited by powerslave; 20-02-18, 04:12.

        Comment


        • Diskus hernija može da nastane nenadno naglim pokretom a da si ne zagrejan, treba jačati mišiće oko kičme i otići kod nekog "kostolomca" kao što je bio onaj (čini mi se) Steva sa Višnjice da "namesti" kičmu, može se probati i sa "venduzom" ako imate kojeg Grka u blizini a pretposlednja stvar jeste kod doktora koji će da lupi blokadu.
          Spoiler
          Ako mi časi smrti postanu bliski,
          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
          Nije umio da odstupi,
          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
          Pao unapred, a ne unazad,
          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
          Uračunato i u moj pad.

          Comment


          • Originally posted by Powerslave View Post
            Ne vjerujem da je u mom slucaju diskus, ali ne skodi pa priupitam odje jer se u sve razumijemo Mene vise boli bas po sredini ledja i provalio sam da mi odgovara kad lezim pod nekim uglom, onako kao u bolnici napr... blago uspravljen. Jos mi potpuno ukloni bol ako poduprem ledja sa nekim "tvrdjim" jastukom. Ne ide mi bol na noge uopste tako da se nadam da je samo neki nerv u pitanju a ne kicma.

            To sam se ja nekako usinuo prije neki dan a da se i ne sjecam kako Ali jesam bio malo zabrinut jer mi je do sad takva neprijatnost bila nepoznata a boljela su me ledja milion puta na razne nacine Nema zajebancije, stara se polako pa i neke aktivnosti koje sa lakocom odradjuem, izgleda su pocele da ostavljaju traga


            Elem, bio sam danas nesto do suda i nisam mogao a da ne primijetim koliko te odje bolje tretiraju kad znaju da nisi uradio nista lose. Znam kako kod nas to ide kad(ako nemas neku vezu) obije strane budu tretirane kao da su unaprijed odlucili da su svi umijesani krivi za nesto. Bjese i sudija neki dobar lik. Upozao sam ga pola sata prije sudjenja kad sam mu pozajmio upaljac... nisam imao pojma da je to sudija Jos me i pita covjek dok smo pusili zasto sam ja tu i koga cekam... vidio sam da mu se smiju brci, ali mi nije rekao da je to kod njega Svi su dosli na vrijeme, nikoga nismo cekali da popije kafu, nisu se zagubile izjave, nikome nije pozlilo itd. Cak ni ovaj nesrecnik kome se sudi nije jeo g*vna...

            Niko da postavi pravo pitanje.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Hahahahahahahaha ma lakse mi da kazem da je sportska povreda u pitanju nego da priznam da su me presjekla ledja zbog bludnih radnji

              Comment


              • auuu slomila te neka
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  auuu slomila te neka
                  Ako je, Bog joj dao srecu i zdravlje
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment




                  • Ekstrem i zver od lika, ekstremno zanimljivo.

                    Comment


                    • Mnogo tijesta jedem u zadnje vrijeme,sve neke pice,bureke,kifle i mnogo mi skodi.Ne znam kako da prestanem u bezizlaznoj sam situaciji,kad se budem zenio moram nac neku dobru domacicu da mi kuva pasulja,graska i boranije ali danas nijedna ne zna.Sta da radim?Da li da pljunem na svijetlu proslost predaka koji su se borili sa macevima i puskama sa okupatorima i uzmem kutlacu u ruke i stavim kecelju?Pravu malu dramu prozivljavam na ovaj kisoviti dan kao stvoren da se covjek raznese dinamitom.

                      Comment


                      • Originally posted by Ivan_pg View Post
                        Mnogo tijesta jedem u zadnje vrijeme,sve neke pice,bureke,kifle i mnogo mi skodi.Ne znam kako da prestanem u bezizlaznoj sam situaciji,kad se budem zenio moram nac neku dobru domacicu da mi kuva pasulja,graska i boranije ali danas nijedna ne zna.Sta da radim?Da li da pljunem na svijetlu proslost predaka koji su se borili sa macevima i puskama sa okupatorima i uzmem kutlacu u ruke i stavim kecelju?Pravu malu dramu prozivljavam na ovaj kisoviti dan kao stvoren da se covjek raznese dinamitom.
                        Kada se budeš ženio drži se devize "gledaj majku, biraj ćerku"...a što se tiče kutlače, danas je moderno to a i ako ti naiđe neko pa ti bude neprijatno, reci mu da se spremaš da učestvuješ u nekom kulinarskom takmičenju...
                        Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Originally posted by Ganac View Post
                          Kada se budeš ženio drži se devize "gledaj majku, biraj ćerku"...a što se tiče kutlače, danas je moderno to a i ako ti naiđe neko pa ti bude neprijatno, reci mu da se spremaš da učestvuješ u nekom kulinarskom takmičenju...
                          Nisu ni majke sto su nekad bile,sve se to pomamilo od kad je ovih instagrama i snepcetova ili kako se ono kaze ne znam ja.
                          Last edited by E1_PG; 20-02-18, 14:23.

                          Comment


                          • Originally posted by Ganac View Post
                            Diskus hernija može da nastane nenadno naglim pokretom a da si ne zagrejan, treba jačati mišiće oko kičme i otići kod nekog "kostolomca" kao što je bio onaj (čini mi se) Steva sa Višnjice da "namesti" kičmu, može se probati i sa "venduzom" ako imate kojeg Grka u blizini a pretposlednja stvar jeste kod doktora koji će da lupi blokadu.
                            E bas to tako je i ovom drugu nezagrejan se bacio na fotelju i preseklo ga...i da odmah su mu rekli da jaca te misice oko kicme lekari i trbusnjake takodje,Power vrv nema diskus,ali ti bi Papi trebao da odes kod lekara ovaj moj se vukao isto tako jedno 6 meseci vise...Posle je morao na intervenciju pa u banju ,nije pomagao ni kostolomac,mozda i bi da je odmah otisao
                            Last edited by 61563; 20-02-18, 14:12.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard
                              Moj ti je savet da edituješ post pre nego što zaglavinjaš ban zbog mizoginije.
                              Ma daj, benigna zajebancija uz dodatak da je to sa Albanijom pristojan biznis u jednom delu Srbije (bilo je i na tv emisija o tim mladama i kako su se prilagodile)
                              Spoiler
                              Ako mi časi smrti postanu bliski,
                              I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                              Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                              Nije umio da odstupi,
                              Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                              Pao unapred, a ne unazad,
                              I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                              Uračunato i u moj pad.

                              Comment


                              • Originally posted by Ganac View Post
                                Ma daj, benigna zajebancija uz dodatak da je to sa Albanijom pristojan biznis u jednom delu Srbije (bilo je i na tv emisija o tim mladama i kako su se prilagodile)
                                Pocinje mi suicide u ponedeljak pa ne mogu da rizikujem ban.
                                A Bokica je vise puta pokazala da je osjetljiva na ovaj vid zajebancije.

                                Comment

                                Working...
                                X