Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Uroš View Post
    Pre bih živeo 60 godina kao čovek nego 95 kao vegan
    Loše si ti to smislio ovako treba - Pre bih živeo 95 godina kao čovek nego 60 kao vegan

    Comment


    • Previse obracas paznju na moju licnost.
      Nisam Dalai Lama, nebitno je ko sam, ja ne analiziram tebe vec drzim fokus na ono o cemu se prica.
      Zanemari mene.

      Ljudi su zasluzni za unistenje velikog broja vrsti zivotinja, da li to utice na lanac ishrane?
      Mislim, svasta utice, ali ne znaci da ima pogubne posledice.

      Priroda i lanac ishrane su postojali i pre coveka, oko te stvari ne treba da brinemo.
      Sve se samo regulise, ni jedna karika nece biti izostavljena.
      Milijarde pilica postoje iskljucivo zbog coveka, ne bi ih bilo inace u prirodi.

      Unistavanje ozona je mnogo veci problem od lanca ishrane. Nece ni biti lanca ako se nastavi istim tempom.

      @uros,
      slazem se da je bitniji kvalitet zivota nego broj godina
      Zato i jesam vegan. Pogledaj oko sebe i vidi koliko ljudi umre prirodnom smrcu.
      A da ne pricam kakav je kvalitet zivota ljudi koji imaju dijabetes.
      Last edited by limun; 25-01-18, 21:59.

      Comment


      • Originally posted by limun View Post
        Previse obracas paznju na moju licnost.
        Nisam Dalai Lama, nebitno je ko sam, ja ne analiziram tebe vec drzim fokus na ono o cemu se prica.
        Zanemari mene.
        Druze, ja ti kazem da si poceo da preterujes sa ocenjivanjima tudjih umova. Ako to razumes kao analizu tvoje licnosti to nije moj problem.

        Da, milijarde pilica postoje zbog coveka. Sta bi ti uradio? Zaklao X-(X-1) milijardi i prezivele pustio u prirodu? Pustio ih sve? Razumes koliko je apsurdno?
        Ili bi rekao "od sada se menja politika, pa ih vracam u prirodu nakon sto potrosimo zalihe"? Nemoguce je uraditi toliku radikalnost bez ozbiljnih poremecaja.
        Vidim da si dosao i do efekta staklene baste.

        Ne znam, mozda je i u meni problem sto sam uvek dobijao osip od likova koji su uniformisani.

        Comment


        • Limune, nemoj da se ljutis, ali ti si pasivno agresivan i na svakih par dana potegnes neku temu za koju znas da se 99% foruma nece sloziti sa tobom i onda poturas pricu o zatvorenom umu. A niko od nas nece postati vegan zato sto mu je neki limun sa foruma to rekao, to je suludo i pomsliti.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
            Druze, ja ti kazem da si poceo da preterujes sa ocenjivanjima tudjih umova. Ako to razumes kao analizu tvoje licnosti to nije moj problem.

            Da, milijarde pilica postoje zbog coveka. Sta bi ti uradio? Zaklao X-(X-1) milijardi i prezivele pustio u prirodu? Pustio ih sve? Razumes koliko je apsurdno?
            Ili bi rekao "od sada se menja politika, pa ih vracam u prirodu nakon sto potrosimo zalihe"? Nemoguce je uraditi toliku radikalnost bez ozbiljnih poremecaja.
            Vidim da si dosao i do efekta staklene baste.

            Ne znam, mozda je i u meni problem sto sam uvek dobijao osip od likova koji su uniformisani.
            Sirenje svesti o veganstvu se desava veoma sporo.
            Nema potrebe da nalazimo resenje za sve zivotinje sa farmi, buduci da nece svi preko noci postati vegani.
            Postepeno bi trebalo sa se smanjuje njihov broj.

            Stigosmo i do ozona, da, to je od velikog znacaja za planetu. Nadam se da znas koji je glavni uzrok stetnih emisija.

            Nema potrebe da ulazis u diskusiju na licnom nivou. Za mene si ti Dubiozni Goblin i drago ce mi biti ako nauim nesto od tebe.


            @Bojana,
            na prvi pogled to tako deluje. Niko se odmah nece sloziti, posebno ne jer im neki limun tamo prica.
            Ali neko ce nekad razmisliti. Ja bih voleo da ljudi istraze i razmisle, a ne da im neko drugi formira misljenje.

            I ja sam ranije hejtovao pricu o veganstvu, ali vremenom su do mog mozga dopirale mnoge informacije koje imaju logiku, pa sam poceo sam da istrazujem.
            Last edited by limun; 25-01-18, 22:17.

            Comment


            • Ne znam Limune uživaj ako ti je tako bolje. Ako je neko zadovoljan sobom to je super. Ne pronalaze se svi u svemu.

              Možda ti je tako lakše i shvatam tvoje argumente. Presipamo iz šupljeg u prazno ovde mesecima, svima je ego veliki i gledamo samo iz svog ugla. Niko od nas neće revidirati sopstvena ubedjenja, malo ko.

              Hajmo sad malo o putovanjima nekim povoljnim na daleke destinacije tipa Latinske, ima li neko iskustvo?

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                Previse obracas paznju na moju licnost.
                Nisam Dalai Lama, nebitno je ko sam, ja ne analiziram tebe vec drzim fokus na ono o cemu se prica.
                Zanemari mene.

                Ljudi su zasluzni za unistenje velikog broja vrsti zivotinja, da li to utice na lanac ishrane?
                Mislim, svasta utice, ali ne znaci da ima pogubne posledice.

                Priroda i lanac ishrane su postojali i pre coveka, oko te stvari ne treba da brinemo.
                Sve se samo regulise, ni jedna karika nece biti izostavljena.
                Milijarde pilica postoje iskljucivo zbog coveka, ne bi ih bilo inace u prirodi.

                Unistavanje ozona je mnogo veci problem od lanca ishrane. Nece ni biti lanca ako se nastavi istim tempom.

                @uros,
                slazem se da je bitniji kvalitet zivota nego broj godina
                Zato i jesam vegan. Pogledaj oko sebe i vidi koliko ljudi umre prirodnom smrcu.
                A da ne pricam kakav je kvalitet zivota ljudi koji imaju dijabetes.
                Ja bih te samo zamolio da staviš neku sliku umesto gifa na avatar, kad čitam neki tvoj duži post sve mi igra pred ocima. Tnx bro
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Limune, nemoj da se ljutis, ali ti si pasivno agresivan i na svakih par dana potegnes neku temu za koju znas da se 99% foruma nece sloziti sa tobom i onda poturas pricu o zatvorenom umu.
                  Ovo.
                  Ne znam da li ti je zanimljivo da kontriras, da li zelis da trolujes i provociras ili si jos jedan od ljudi koji ce promeniti okolinu svojom razlicitoscu otvorenog uma, ali tvoja uverenja koja ovde plasiras i način na koji to radis ne idu zajedno.
                  Previse potenciras sta je ispravno, a šta iskljucivo neispravno.

                  Comment


                  • Bojani za par dana 10 godina na forumu. Gde li je bila i šta je radila pre 10 i kako je odlučila da se registruje i koliko je tad ljudi bilo?

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Ja bih te samo zamolio da staviš neku sliku umesto gifa na avatar, kad čitam neki tvoj duži post sve mi igra pred ocima. Tnx bro
                      A i ja se navikao na Gazu lepo ga je nosio godinu dana,vrati Gaskoina Limune , jednog od najcistijih fudbalera,sto se tice nacina zivota

                      Comment


                      • Originally posted by limun View Post
                        Sirenje svesti o veganstvu se desava veoma sporo.
                        Nema potrebe da nalazimo resenje za sve zivotinje sa farmi, buduci da nece svi preko noci postati vegani.
                        Postepeno bi trebalo sa se smanjuje njihov broj.

                        Stigosmo i do ozona, da, to je od velikog znacaja za planetu. Nadam se da znas koji je glavni uzrok stetnih emisija.

                        Nema potrebe da ulazis u diskusiju na licnom nivou. Za mene si ti Dubiozni Goblin i drago ce mi biti ako nauim nesto od tebe.
                        Nisam te konkretno pitao, iako sam provukao izmedju redova. Gde bi stavio tolike silne zivotinje? Pa teritorija jednog vuka je i do 200km na primer. Ne mozes pored njega nastaniti kokoske jer ce biti pokojne, i opet u krug.

                        Koji je glavni uzrok stetnih emisija?

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Limune, nemoj da se ljutis, ali ti si pasivno agresivan i na svakih par dana potegnes neku temu za koju znas da se 99% foruma nece sloziti sa tobom i onda poturas pricu o zatvorenom umu. A niko od nas nece postati vegan zato sto mu je neki limun sa foruma to rekao, to je suludo i pomsliti.
                          Bojana ja vec par dana trazim tahili/mi sos, da polijem mango

                          Comment


                          • Obično se ne kačim na ove priče, ovo je čisto onako komentar bez namjere da diskutujem.
                            Sa Limunovim načinom života nemam nikakav problem, ako je njemu ok i meni je. Potencirate priču i onda se ljutite kako je on uporan u odbrani svoga stava. Da ne spominjem onu priču o hrani da treba staviti u spojler - suludo. Nek čovjek piše i slika, kome se ne sviđa preskoči ja redovno preskačem.

                            Comment


                            • Originally posted by Uroš View Post
                              Bojani za par dana 10 godina na forumu. Gde li je bila i šta je radila pre 10 i kako je odlučila da se registruje i koliko je tad ljudi bilo?
                              studirala
                              a nije bio ovaj forum, nego stari gde je bio totalni raspad sistema i trolovanje do maksimuma
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                                Nisam te konkretno pitao, iako sam provukao izmedju redova. Gde bi stavio tolike silne zivotinje? Pa teritorija jednog vuka je i do 200km na primer. Ne mozes pored njega nastaniti kokoske jer ce biti pokojne, i opet u krug.

                                Koji je glavni uzrok stetnih emisija?
                                Ne znam zasto me to pitas, ali ajde da kazemo da svi postanu od sutra vegani, ja bih sve te zivotinje uspavao, kremirao i poslao u svemir. Velika radna akcija. Od tih para koje zaradjuje mesna industrija, lagano bismo to izveli.

                                Glavni uzrok je industrija proizvoda zivotinjskog porekla sa 18% ukupnih stetnih emisija.
                                Odmah ispod je transport (u koji je takodje dosta ukljucena ista industrija) sa 13%.
                                Znaci svi automobili, kamioni, avioni, brodovi itd manje stete omotacu od navedene industrije.

                                Comment

                                Working...
                                X