Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
    A meni nema zdravije sredine od srpskog sela, cvaraka, rakije, domace prsute i povrca, pa nas je opet sve manje i manje.
    Bez ljutnje, preporucujem ti da se informises vise.
    Po tvom misljenju, zdrav zivot podrazumeva hrana koja donosi kancer.
    Naravno da nas je sve manje i manje.

    Comment


    • Originally posted by limun View Post
      Bez ljutnje, preporucujem ti da se informises vise.
      Po tvom misljenju, zdrav zivot podrazumeva hrana koja donosi kancer.
      Naravno da nas je sve manje i manje.
      Bez ljutnje, preporučujem ti da se spustis u realnost i da manje mastas o budistickim monasima, kao sto vec rekoh. Jedi sta hoces, niko ti ne brani. Po meni jeste zdrava sredina gde ima mesa, umerenog alkohola i povrca. Na kraju krajeva, gde ces bolji dokaz od nekadasnjih srpskih seljaka. Ne kaze se dzabe da doktore vide samo dva puta u zivotu. Na rodjenju i samrti.

      Ps. Kronos ti je naveo lep primer naroda koji žive u polarnom krugu planete.

      Nego, da pitam ja tebe vegetarijanca. Da li vi razmislite nekada koliko bi se lanac ishrane u prirodi poremetio kada bi ljudi postali biljojedi?

      Comment


      • Originally posted by limun View Post

        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • 0+, dao sam 3-4 puta, ali sam sada poceo redovno, 4 puta godisnje. Lepa je to stvar.

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            ... nego, bilo bi zanimljivo pročitati koja ste krvna grupa i da li ste dobrovoljni davaoci krvi, ako jeste koliko puta ste dali krv. Evo mojih podataka: 0, Rh+, 6 ili 7 puta ne mogu da se setim tačno.
            Neki dan, 23.put, ne stajem do 100tke, daj Bože. A+

            Comment


            • Originally posted by Mrkela View Post
              Neki dan, 23.put, ne stajem do 100tke, daj Bože. A+
              Svaka čast![emoji6]
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • @Goblin,
                Nisi informisan o uticaju mesa na prosirenje kancera.
                Postoje mnogobrojna ispitivanja i dokazi koji to potvrdjuju, pa nema razloga o tome da raspravljamo.

                Sto se tice ljudi koji zive na severnom polu - nisam previse upucen u to i ne mogu da komentarisem. Verovacu vam na rec ako kazete da dugo zive, a ne bih nesto da istrazujem o tome jer me ne interesuje puno. Nikad necu ziveti na severnom polu.

                Ono sto me je interesovalo su dokazi koji pokazuju da je stetnost mesnih preradjevina jednaka pusenju duvana.

                Lanac ishrane se naravno ne bi poremetio, a ne vidim i zasto bi. Jedino sto bi prestalo je patnja velikog broja zivotinja koje osecaju tugu i bol isto kao i mi. Takodje bi se znacajno smanjila emisija stetnih gasova u atmosferu, pa bismo imali lepsu buducnost na planeti. Ovako ipak, ko zna, posledice se vec vide.

                Comment


                • Je li to opet sektaska prica ovdje? Kad ti sektasi dodju na vrata zna se kako s njima
                  sigpic

                  Comment


                  • Evo jednog bas onako misljenja proisteklog iz otvorenog uma, bez ikakvih predrasuda.

                    Comment


                    • Limune, ako tebi prija to što jedeš to je super. Ako na silu trpaš - jebeš tu priču.
                      Ja sam sa šmekom upravo večerao: ispržio 2 jajeta sa ovećim komadom slanine, ajvar i kiseli karfiol i nemam grižnju savjest.
                      p.s. naravno pržio jaja na masti.
                      Last edited by torpedo; 25-01-18, 21:18.

                      Comment


                      • @torpedo,
                        Postujem svaciji izbor.

                        Na pocetku mi nije prijalo, ranije tokom zivota sam slabo jeo povrce i voce, pa sam se tesko navikao.
                        Ali danas kada sam gladan, po glavi mi se mota pasulj, krompir, socivo, brokoli, kupus.. milion razlicitih ukusa.
                        Meso kad zvacem osecam kao gumu neku da jedem, jeo sam sad na proslavi NG, nisam imao izbora.

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Je li to opet sektaska prica ovdje? Kad ti sektasi dodju na vrata zna se kako s njima
                          U ovom slucaju ponuditi sa jednim obilnim obrokom mesnatih proizvoda

                          P.S.Limune kako te ne mrzi vise.ali meni je ekstra kako mozes iznova i iznova samo sa drugim sagovornicima...Otvorenog uma...

                          Comment


                          • Originally posted by 61563 View Post
                            U ovom slucaju ponuditi sa jednim obilnim obrokom mesnatih proizvoda

                            P.S.Limune kako te ne mrzi vise.ali meni je ekstra kako mozes iznova i iznova samo sa drugim sagovornicima...Otvorenog uma...
                            Osecam moralnu obavezu da pomognem zivim bicima, onako kako mogu.
                            Mogu ponekad da napisem nesto ovde, ponekad kazem direktno ljudima oko sebe.
                            Uglavnom se niko ne slozi sa mnom, ali sta je tu je, to je nesto sto ocekujem.

                            Comment


                            • Bog je dozvolio ljudima da konzumiraju meso ali svakako ne da se prežderavamo.

                              Sad jesti samo vegansku tu hranu ceo život je besmisleno, mislim produžiš život čemu? Ako ga uopšte produžiš. Dužnost je voditi računa o sebi i svom zdravlju, ali svaka krajnost je loša. Pre bih živeo 60 godina kao čovek nego 95 kao vegan, jbg ja sam vernik pa mi ne pada teško da umrem, Limi.

                              Comment


                              • Pocinje da me iritira jer osecam kao da citam Dalaj Lamu licno sa ovim otvorenim i zatvorenim umovima. Jedno je da kazes poentu, drugo je da ispoljavas neku nadobudnost konstantnim potenciranjem tudjih zatvorenih umova. Poceo si da preterujes, a to se kosi sa doktrinom koju serviras kao svoju.

                                Nemoguce je da ne dodje do velikih promena u prirodi sa prihvatanjem ljudi kao biljojeda. U skoli su nas davno ucili da prepopulacija jedne pojedinacne zivotinjske vrste remeti stabilnost lanca ishrane. To bi vodilo pravljenju ponovnih uslova kakvi su postojali pre coveka u ovoj formi, a u danasnje vreme gde su ogromni procenti teritorija pokriveni zgradama, putevima i ostalim ljudskim proizvodima to bi bilo teze moguće. Jedino da praviš gigantske rezervate po svetu, ne znam kako drugačije. Pa razmisli samo u primeru kokosaka, koliko bi pilica setalo na sve strane, samim tim doslo bi i do prepopulacije onih iznad u lancu i tako dalje i dalje.
                                Ne ide ta prica tako lako. Svakako da bi limitiran unos mesa dobro dosao ljudima, zdravstveno gledano, ovo sada je prepuno i hormona i antibiotika, ali i samo po sebi nije pozeljno jesti 5 puta nedeljno meso. Ali svakako da bi toliko rapidna promena u svetu prirode dovela do opšteg rusvaja na neko vreme, dok se neki novi lanac ishrane ne formulise.

                                Comment

                                Working...
                                X