Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Onda isto tako moze da se postavi predpostavka da ne znaju svi latinicu?
    Ne, to bi bila pogrešna pretpostavka, jer su u Srbiji oba pisma zastupljena ravnopravno, i hvala Bogu što je tako, to je naša komparativna prednost.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Uroš View Post
      27. mart britanska obaveštajna služba, Simović i ostale bitange koje su odvele narod u rat. A Ustav iz 1974. uzmi i pogledaj kako je Srbija rasparčana. Zapravo parčanje Srbije počelo je izdajnikom Pašićem i Karadjordjevićima, a nastavljeno od strane komunista.

      Ja shvatam da je neko komunista bio 1925. ali 2018. zaista ne shvatam. Mislim vaši komunistički falsifikati su odvratni, ali nažalost još vladate, i taj Haradinaj i taj Tači, i Orić i ostali svi su produkt UDBE. I Brano i Milo i Šešelj, svi.

      Sinovi četnika su bili školovani i uspešni, a sinovi komunističkih generala su Arkan, Goran Vuković Majmun, Darko Ašanin, Ranko Rubežić i ekipa gde je poduži spisak.

      Ja nisam ravnogorac ali nisam ni slep. Činjenice su činjenice. Draži su mi i Ravnogorci i Mita Ljotić i Nedić od svih komunista, mislim malo je reći da su mi draži.

      Ali to nije tema već smo pričali o tome.

      A Karadjordjeva situacija je bila drugačija i on nije radio zaverenički u smislu da tada nije bilo zvanične vlasti srpske.

      Svadje nema, daleko bilo. Nego treba da se već jednom povede debata i reše ta istorijska pitanja, dosta je laži i podmetanja. Nemam ništa protiv nezavisnosti pre svega Crne Gore, pa i Makedonije, iako nije imala pravo na to, protiv Kosova imam.

      Ali debata će se povesti nikada dok komunisti jašu sa njihovom agenturom. Klasičan primer agenta je Saša Janković. Obratite pažnju na tako neke pojave koje iskoče ničim izazvane. On je dobro poslužio Vučiću.
      О Уставу из 1974. године немам високо мишљење, јер су због тог акта моји презимењаци били прогањани и затварани на Косову и Метохији. Зато немој да ми држиш слово о томе.

      Твоје право је да ти буду драги људи који су шетали фрајле по Београду док Францетић долази у посету главном граду осакаћене Србије и док је НДХ са друге стране Саве. У томе је и разлика између тебе и мене.

      Comment


      • Originally posted by mr.gold View Post
        ....
        Увек је лепо чути да спомињеш Вучковића и Богданова. Него реци ти мени, како код вас?

        Узеше ли Сплићани трибину или се цигани добро држе? Свуда нас има

        Originally posted by Bogi View Post
        ....
        О Милану Недићу можемо полемисати доста, али свакако, из сваког угла посматрање је више урадио за Србију и Српство него они који су дошли четрдесетпете. Да не помињемо њихова деловања за време самог рата
        Last edited by Победа; 06-01-18, 13:40.

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Ne, to bi bila pogrešna pretpostavka, jer su u Srbiji oba pisma zastupljena ravnopravno, i hvala Bogu što je tako, to je naša komparativna prednost.
          E tu sam te cekao
          Kao sto su zastupljena kod nas oba pisma, tako su isto zastupljena i u Bosni i u Hrvatskoj i u Crnoj Gori (ne ravnopravno, ali zastupljena jesu). Pitaj ove nase "klince" sa foruma iz Bosne ili Hrvatske jesu li ucili u skoli Cirilicu? Svi ce ti odgovoriti potvrdno... Nista nema lose u tome sto covek zeli da pise svojim pismom, pogotovo ako se uzme u obzir da svi, ali bukvalno svi sa ovog foruma mogu da proticaju i razumeju sta je napisao.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • U tome jeste razlika, upravo, jer su meni komunisti i nacisti znak jednakosti. A tebi ne. Da li mi šetali komunisti ili nacisti totalno mi se isto hvata, znam dobro kad su crveni oslobadjali kako su silovali moju prababu, a pradedu pre toga prepošteni partizani rastrgli konjima. Druga strana mi je komunjarsko profiterska, ali kao su stekli bogatstvo tako su i završili nesrećnim sudbinama sa smrtnim slučajevima i kriminalom. Bog sve gleda.

            NDH mi naravno nisu bili dragi ali to je već pitanje veće igre Vatikana i nacizma, pa nije se valjda javio u protestantskim zemljama i pravoslavnim. Pardon, bilo je protestanata u Istočnoj Nemačkoj ali im je poklonjen komunizam kao i pravoslavcima.

            Uzmi pogledaj razliku izmedju Zapadne i Istočne Nemačke danas i nema tu šta više da se crta o komunizmu. Staljin i Tito su pobili više pravoslavaca nego ti Nemci.

            Comment


            • Originally posted by Bogi View Post
              О Уставу из 1974. године немам високо мишљење, јер су због тог акта моји презимењаци били прогањани и затварани на Косову и Метохији. Зато немој да ми држиш слово о томе.

              Твоје право је да ти буду драги људи који су шетали фрајле по Београду док Францетић долази у посету главном граду осакаћене Србије и док је НДХ са друге стране Саве. У томе је и разлика између тебе и мене.
              Batali to, dobar je Uros decko, samo malo tvrdoglav, ali vremenom ce sve to kod njega doci na svoje... Nego aj malo u PL temu da prokomentarises najboljeg trenera sveta i dar-mar koji pravi sa svojim timom u najjacoj ligi sveta
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  E tu sam te cekao
                  Kao sto su zastupljena kod nas oba pisma, tako su isto zastupljena i u Bosni i u Hrvatskoj i u Crnoj Gori (ne ravnopravno, ali zastupljena jesu). Pitaj ove nase "klince" sa foruma iz Bosne ili Hrvatske jesu li ucili u skoli Cirilicu? Svi ce ti odgovoriti potvrdno... Nista nema lose u tome sto covek zeli da pise svojim pismom, pogotovo ako se uzme u obzir da svi, ali bukvalno svi sa ovog foruma mogu da proticaju i razumeju sta je napisao.
                  Hajde da uzmem da si u pravu (nemam razloga da ti ne verujem), ali je od sticanja nezavisnosti ex Yu republika veliko pitanje kako se obrazovni program sprovodi kod njih, i stvar je dobrih manira i, što da ne, i vaspitanja da ono što napišemo prezentujemo što širem auditorijumu, a to se obezbeđuje bez dileme pišući latinicom.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Hajde da uzmem da si u pravu (nemam razloga da ti ne verujem), ali je od sticanja nezavisnosti ex Yu republika veliko pitanje kako se obrazovni program sprovodi kod njih, i stvar je dobrih manira i, što da ne, i vaspitanja da ono što napišemo prezentujemo što širem auditorijumu, a to se obezbeđuje bez dileme pišući latinicom.
                    U manire, pa cak ni u necije vaspitanje i ophodjenje prema drugima ovde ne zelim da ulazim. Jednostavno nije moj "posao". A niko sem moderatora i administratora i ne treba.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Originally posted by Bogi View Post
                      Ако је било моралних разлога, онда је чин убиства генерала окупаторске армије итекако легитиман. Такође, занима ме према ком то међународноправном акту нису дозвољени сви методи борбе против окупаторског, нелегалног, противправног и вероломног присуства армије на територији Босне.

                      Аустроугарима није био потребан изговор за бруталну анексију и кршење међународноправних уговора, за Царински рат, за формирање Албаније, за сатирање интереса српске и црногорске државе у Рашкој и под Скадром, за дириговани шовинизам у Далмацији, где српска деца нису могла да у гимназијама да похађају наставу на српском језику све до 20. века итд. То су били ултиматуми и пре 1914. године.

                      Уосталом, приче о изговору не пролазе, јер ми случајно падају на памет писанија Карла Сфорце о грофу Форгачу, о Serbia delenda est, о Берхтолду, о фон Хецендорфу и његовим притисцима и плановима...


                      Чисто сумњам да се тада употребљавао израз терориста. Ако јесте, сигурно су га употребљавали Аустроугари...Уз оно чувено, Краусово, Serbien muss sterbien...
                      Da bi te neko smatrao legitimnom vojnom silom a ne teroristom, ustanikom, pobunjenikom, ( ili kako već nazivaju), moraš biti jasno označen, obeležen uniformisan i ustrojen inače te svaka vojska (pa bila ona i okupatorska) smatrati teroristom a čin terorističkim aktom.
                      Tako i Mladu Bosnu kao organizaciju mi doživljavamo kao revolucionarnu (u tom trenutku) koja teži ujedinjenju svih slovenskih naroda na ovim prostorima, a njeni pripadnici koji su učestvovali u atentatu su heroji i mučenici (pomrli po kazamatima u svirepim uslovima).
                      Tako, danas u BiH(Federacija) i HR imamo viđenje da je Gavrilo terorista a u SR i RS da je junak.
                      Last edited by nebitan; 06-01-18, 14:27.
                      Spoiler
                      Ako mi časi smrti postanu bliski,
                      I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                      Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                      Nije umio da odstupi,
                      Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                      Pao unapred, a ne unazad,
                      I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                      Uračunato i u moj pad.

                      Comment


                      • Upravo tako. Ja sam pričao za čin koji predstavlja tipičan teroristički akt bez da dodajem vrednosni sadržaj šta i kako. Jer ako bih legitimisao Mladu Bosnu legitimisao bih i Lenjina!!!!!!!!!! I oni kažu da su bili ugnjeteni od carske vlasti! Nije isto, jer je ovde reč o okupatoru, no svejedno, svaki prevrat i većina revolucija donele su loše stvari i predstavljaju loš primer rešavanja problema. Da su pripadnici Mlade Bosne položili svoje živote da ih Kraljevina Srbija uputi i da na njen namig reaguju pa bih i razumeo taj akt iako bi bio isto okarakterisan.

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          U manire, pa cak ni u necije vaspitanje i ophodjenje prema drugima ovde ne zelim da ulazim. Jednostavno nije moj "posao". A niko sem moderatora i administratora i ne treba.
                          E pa ja želim, pritom ne apelujući da se bilo šta od Pravilnika menja, jer ne vredi ni svi pravilnici sveta ako svest nije na dovoljno visokom nivou.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • @ dekkard

                            Каже она стара пословица - проговорио је и пропустио прилику да остане паметан.
                            Ти си се потпуно упетљао у неодбрањиву тезу да више и не знаш шта да напишеш а да не испаднеш потпуно глуп.

                            Ево, да би те извукао из блата у које си се сам увалио, ја ћу да признам - јесам, намерно сам писао на ћирилици да бих увредио све који не знају да je читају.

                            Comment


                            • Dovoljno je da svojim primerom pokazemo kako se treba ponasati i kako se moze normalno "razgovarati", pa i polemisati. Druge da menjamo i da zalazimo u bilo cije razloge ovakvog ili onakvog ponasanja ipak je nepotrebno. Ne zato sto se time dize necija svest na visi nivo (sto je svakako pozeljno) nego zato sto se takvim postupcima na indirektan nacin zadire tudja intima, postavljaju se odrednice koje bi (po tebi na primer) trebalo da se postuju, namece se svoje misljenje kao jedino ispravno (cak i da jeste). Pusti svakoga da pise kako hoce, a ako je prekrsio bilo kakvo pravilo bice sankcionisan. Ali posto smo dosli do toga da ni to nije poenta niti tema, vec nesto sasvim drugo (malopre si to lepo pomenuo) svako ko je dovoljno pametan ce sam uvideti da li je necije ponasanje i nacin ophodjenja prema sagovorniku prikladno/an i na osnovu toga kreirati svoje misljenje o tom nekom (u ovom slucaju Goldu), makar sto se tih manira tice.
                              Glavno je pitanje da li smo bilo kome ti ili ja ili neko treci uopste potrebni da im skrecemo paznju na tako nesto? Po meni nismo. Jer smatram da su ljudi (ljudi koji bitisu na ovom forumu) dovoljno inteligentni i pronicljivi da mogu to sve sami da "vide".
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Uroš View Post
                                Upravo tako. Ja sam pričao za čin koji predstavlja tipičan teroristički akt bez da dodajem vrednosni sadržaj šta i kako. Jer ako bih legitimisao Mladu Bosnu legitimisao bih i Lenjina!!!!!!!!!! I oni kažu da su bili ugnjeteni od carske vlasti! Nije isto, jer je ovde reč o okupatoru, no svejedno, svaki prevrat i većina revolucija donele su loše stvari i predstavljaju loš primer rešavanja problema. Da su pripadnici Mlade Bosne položili svoje živote da ih Kraljevina Srbija uputi i da na njen namig reaguju pa bih i razumeo taj akt iako bi bio isto okarakterisan.
                                Колико се сећам, управо си говорио о ''тадашњем вредносном систему''. И за нас је Принцип принцип, и то итекако има везе са вредносним критеријумима, на којима се и заснивају државотворни идеали Србије и Црне Горе.

                                Бољшевици су оборили власт коју су превратом и присиљавањем Императора на абдикацију установили царски официри, уз подршку елемената са двора. Дакле, не прескачи Фебруарску револуцију и срамоту коју је Русија доживела у марту исте године.

                                Што се тиче твог инсистирања на Источној Немачкој, то је потпуно тачно. Као што је тачно да је Украјина пре 1991. године земља која има тешку индустрију и у којој се сасвим солидно живело, а после 1991. године земља која је за 27 година ''слободе'' изгубила 10 милиона становника, и у којој се данас, после још једног дивног, проевропског преврата, живи на рубу сиромаштва и срамоте. Али добро, могу да славе Бандеру и друге нацистичке слуге, Петљуру итд. За Русију исто важи. Додуше, почео је опоравак након десет година владавине америчког послушника Јељцина.

                                Елем, једва чекам да у животу сретнем Италијана који ће за Ђулиелма Обердана рећи да је терориста. Или Мађара који ће исто етикетирати Либењија.

                                Originally posted by Ganac View Post
                                Da bi te neko smatrao legitimnom vojnom silom a ne teroristom, ustanikom, pobunjenikom, ( ili kako već nazivaju), moraš biti jasno označen, obeležen uniformisan i ustrojen inače te svaka vojska (pa bila ona i okupatorska) smatrati teroristom a čin terorističkim aktom.
                                Tako i Mladu Bosnu kao organizaciju mi doživljavamo kao revolucionarnu (u tom trenutku) koja teži ujedinjenju svih slovenskih naroda na ovim prostorima, a njeni pripadnici koji su učestvovali u atentatu su heroji i mučenici (pomrli po kazamatima u svirepim uslovima).
                                Tako, danas u BiH(Federacija) i HR imamo viđenje da je Gavrilo terorista a u SR i RS da je junak.
                                Потпуно је неважно како окупаторска војска види било кога, јер је сама нелегална и нелегитимна на територији туђе државе. Правна наука се деценијама бавила овим питањем, и пре 1990. године нико, ни на Западу, није масовно заступао тезу да се ради о терористичком акту. Уосталом, термин терориста је почео касније да се користи у правној терминологији, а ако одређено јавно мњење формира став о некоме на основу етикете коју је тој особи налепила окупаторска територије на којој то јавно мњење обитава, онда то више говори о то јм него о било чему другом.
                                Last edited by Bogi; 06-01-18, 15:01.

                                Comment

                                Working...
                                X