Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzas, kakva razlika izmedju Pavla i Irineja, potpune suprotnosti.
    sigpic

    Comment


    • Inace Balasevu pjesmu dno dna nece da pusti nijedna radio stanica u Srbiji.

      Jer je noc, noc, noc, noc, totalni je mrak
      sigpic

      Comment


      • Prosao post - valja se sendvic zaraditi.
        "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
        Meša Selimović

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Uzas, kakva razlika izmedju Pavla i Irineja, potpune suprotnosti.
          I Pavle je zataškavao kojekakve gadosti koje su se dešavale dok je on bio na čelu SPC. To je jednostavno jedna štetna organizacija, i to nema nikakve veze sa verom, daj bilo kome tolike beneficije i svako će ih zloupotrebiti, to je u ljudskoj prirodi.
          Postavljaju se da su veći od države, jer su nedodirljivi, neograničena moć opija.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by kronostime View Post
            Prosao post - valja se sendvic zaraditi.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              I Pavle je zataškavao kojekakve gadosti koje su se dešavale dok je on bio na čelu SPC. To je jednostavno jedna štetna organizacija, i to nema nikakve veze sa verom, daj bilo kome tolike beneficije i svako će ih zloupotrebiti, to je u ljudskoj prirodi.
              Postavljaju se da su veći od države, jer su nedodirljivi, neograničena moć opija.
              Da, i Pavle je imao dosta toga lošeg, a već ga proglašavaju ljudi za svetog. Crkva nije štetna organizacija, sve dok u nju ne u dju komunisti.
              Ja sam se ogadio par puta o crkvu kao organizaciju, npr kad su dodelili Šešelju Hrvatu neki orden ne znam čega.

              Istom Šešelju koji je želeo Djindjiću smrt. Pa je l to pravoslavno načelo? Sve i da je Djindjić bio najgori šljam, smet drugome želeti ne treba.

              Preko Kačavende, pa taj ima karijeru, pozavideli bi mu i rimski biskupi. Kako bih ja tog Kačavendu nekom motkom izlometao, nije da ne zaslužuje. Ne onako huliganski da javnost vidi, nego 1 na 1 samo malo da zadovoljim dušu.

              A problem je što ljudi veruju u crkvu i npr Vasilja Ostroškog i Svetog Nikolu a pomeneš im Bibliju oni kažu pa ko zna da li je to istina... Kažu npr joj pomogao mi uoči Nikoljdana Sv Nikola hahahaha.. Svega ima Boga nema, pa to je paganizam u izvornom obliku.

              Comment


              • Originally posted by Tarantula View Post
                Dame i gospodo, predstavljam vam pasoš Republike Srpske.

                Taman sad možeš da pobjegneš.

                "I love to speak with Leonard
                He’s a sportsman and a shepherd
                He’s a lazy bastard
                Living in a suit ."
                Leonard Cohen

                Comment


                • Kada pokusavam da posmatram stvari objektivno, onako kao ocevidac neravnopravne borbe izmedju masivnog, nadobudnog siledzije sa svojom ekipom kako maltretira nekog djaka petog razreda, strebera sa svojih 50 kila i Klark Kentovskim pepeljarama na ocima shvatam koliko smo mi glup narod.
                  Jer upravo se to i desava. Mi smo nista drugo nego taj klinac koji je vremenom stvorio neku cudnu vrstu mazohizma i indetifikovao se sa zloostavljacem u toj meri da ni Stokholmski sindrom u svoj svojoj sirini nije u stanju da obuhvati tu pojavu.

                  Ako smo mi taj klinac, kad kazem mi tu racunam svakog normalnog coveka koji je sposoban da razmislja svojom glavom, koji se bori protiv obmana laznog Srpskog cara Aleka malog, on i njegov drzavni aparat sa svojim otrovnim pipcima su nista vise do siledzija koji maltretira ovo malo racionalnog sveta sto jos uvek zivi u ovoj vukojebini.

                  Jedna stvar je sigurna iz bilo kog ugla da je sagledas, taj klinac (citaj mi) nikada necemo skinuti te pepeljare sa ociju, nikada necemo videti dalje od svojih smrdljivih nogu, nikada necemo biti nista posebno jer nismo sposobni za jedinstvo, nismo sposobni da rastemo a da nas ne stigne breme nasih kompleksa. Uvek cemo biti isti. Uvek cemo biti glupi. Uvek ce nas sputavati oni jos gluplji.

                  Veoma zanimljiva situacija koja moze objasniti tragikomicnu realnost u kojoj se mi nalazimo moze se iskazati recima Dzozefa Helera iz romana "Catch 22", ja cu pokusati da ja maksimalno prilagodim ovom nezagadjenom sloju drustva i da je sto bolje interpretiram u dve recenice...
                  ... Stojimo sa strane, cutimo, na marginama naseg drustva jer nam nije vise stalo. Nije nam stalo jer smo marginalizovani...

                  Dokle god je situacija takva, nista se promeniti nece.

                  A za Vucica mogu da kazem da je jebeno briljantan. Bez ikakave sprdnje radi se o jednom neverovatno inteligentnom coveku koji je svestan svojih kvaliteta i koji igra vrhunsku igru manipulacije sa svima nama. Bez obzira da li ces izbeci finansijski jad u kojima hiljade ljudi zivi, ispiranje mozga emisijama gde te polusvet ubedjuje da smo mi bas stvarno najvece ruine ovog sveta, nepotizmom, uniformisanim kriminalcima...uvek ali uvek ce naci nacin da se posere po tebi i podseti te gde zivis i kome sluzis.

                  Manipulacija medija, javna kupovina glasova, mesanje predsednicke funkcije u gotovo sve moguce strukture i organizacije van svakih ovlascenja, cak se ni ne trudi da vlada iz senke jer nema potrebu za tim. Pisanje po penzionerima koji njegovu sliku drze pored Tita i ikone i koji mu donose i koji ce mu donositi pobede na svim narednim izborima.

                  Imas medije, imas crkvu, imas slabo obrazovan da ne kazem opet glup narod, okruzio si se sa vernim slugama koje moraju da te obozavaju, kupio si vlast za narednih 10 godina.

                  Da je Hitler imao Vucica umesto Gebelsa, istorija kakvu poznajemo mozda nikada ne bi postojala. Dodje mi ponekad da u stilu Filipa K Dika napisem taj alternativni pravac ali to bas bilo gubljenje vremena za pravljenje trashine.

                  Kada cujem na vestima da ce nas bela kuga istrebiti jer ne pravimo dovoljno dece padne mi mrak na oci. Koliko samo gnusnih lazi covek moze cuti, najgora je ona da zbog bele kuge nestane grad velicine Vrbasa svake godine. A informacija da sve normalno, obrazovano bezi odavde glavom bez obzira te da ce u narednih pet godina nestati grad velicine Novog Sada zbog migracija moze se pronaci na nekim manje bitinm portalima. Ali i ako se nadje maksimalno se iskrivi istina.

                  Ja recimo Srbiju za dvadeset godina vidim sa nekih 15 miliona stanovnika, i dalje zemlja treceg sveta, i dalje van svih svetskih institucija.
                  Sve sto je valjalo odselilo se.
                  Prirodni prirastaj najveci u Evropi, Vucic ponosan.
                  Mitrovic ministar informisanja. Farma, Svinjac i Kokosinjac se pustaju 24h live.
                  Zbog izvanrednog plana Aleka konacno se vidi spas za Srpsku ekonomiju, 2000 penzionera se svakog mesesca zrtvuje kako bi pomogli drzavi i sluzili velikog vodju.
                  Dacic drzi lanac restorana, vikendima nastupa a radnim danima je sef diplomatije, naucio Pakistanski jezik.
                  Dolazim iz Danske, na aerodromu ulazim u riksu, simpatican Pakistanac po imenu Muhamed Kan vozi me kroz guzvu neprekidno trubeci, semafora nema. Sa svih strana bilbordi velikog vodje. I ovde cu stati jer postajem gori od Harlana

                  Posto vam nisam cestitao Novu Godinu,
                  Zelim svima vama ako pronadjete nacin da odete odavde, da odete na neko bolje mesto. Zelim to isto i vasoj deci ako vi ne uspete u tome.
                  Naravno ako vam se ne vode beskrajne borbe protiv vetrenjaca.

                  Aleku zelim scenario filma Idiocracy, a sve ide ka tome.

                  Ljubi vas brat
                  Last edited by Indigo; 09-01-18, 21:23.
                  There's something wrong with me chemically
                  Something wrong with me inherently
                  The wrong mix in the wrong genes
                  I reached the wrong ends by the wrong means
                  It was the wrong plan
                  In the wrong hands
                  With the wrong theory for the wrong man
                  The wrong lies, on the wrong vibes
                  The wrong questions with the wrong replies

                  Comment


                  • Sta ti fali bre ovde, imas da jedes kolko hoces, da pijes kolko hoces, imas internet da gledas sta god volis, nocne izlaske, lepe devojke, prelepu prirodu, fine vremenske uslove.. a i sve je prilicno jeftino.

                    Veoma si depresivan lik. Mislim da bi ti, ma gde god ziveo, uspeo da izvuces ono najcrnje iz date situacije.

                    Evo, i ja i ti zivimo u istoj zemlji, tebi je lose a meni je dobro.
                    Razmisli, kratak je zivot, ili ces ga uciniti lepsim, ili ces do poslednjih dana kukati i mraciti i na kraju ta kuknjava nece imati nikakvog znacaja, bas kao sto nema ni sad.

                    Comment


                    • Sprdas li se Limune?

                      Comment


                      • Ne, brate, sto?
                        I ti si misljenja da je bolje proziveti depresivan nego srecan zivot?

                        Comment


                        • Samo ga stavite na ignore kao ja i ljepota
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by limun View Post
                            Ne, brate, sto?
                            I ti si misljenja da je bolje proziveti depresivan nego srecan zivot?
                            Da li bi se ikada ista lose promenilo ako bi svi zaboli glavu, ćutali i kasikom jeli ono sto se ne jede?

                            Comment


                            • Obrukao se Vladan sa velesilom Samsungom pa morao na ignore da me stavi.
                              Opusti se covece, ovo je anonimni forum, nit znam kako izgledas niti odakle si.

                              Tuzno je ako ti smetaju slova ispisana na ekranu, kakva god da su, pa moras da ih blokiras.
                              Blokiraj ih jednostavno necitajuci ih, nemoj sebe da ogranicavas ignore funkcijom.

                              Comment


                              • Originally posted by Dubiozni goblin View Post
                                Da li bi se ikada ista lose promenilo ako bi svi zaboli glavu, ćutali i kasikom jeli ono sto se ne jede?
                                Zasto to mene pitas?
                                Ja se prvi trudim da promenim okolinu, uticem na svest ljudi oko sebe, pomazem onom kome pomoc treba.

                                Depresivci obicno samo raspravljaju i nista ne cine.

                                Comment

                                Working...
                                X