Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slika mog cukundede (levo) sa njegovim kumom Dragutinom Dimitrijevicem Apisom (gore) i nekim oficirem (desno).
    Dobri su to ljudi bili. Nisam previse istrazivao istorijske cinjenice, ali sam siguran da sve sto su radili, radili su iz najbolje namere.

    Comment


    • Originally posted by Bogi View Post
      Колико се сећам, управо си говорио о ''тадашњем вредносном систему''. И за нас је Принцип принцип, и то итекако има везе са вредносним критеријумима, на којима се и заснивају државотворни идеали Србије и Црне Горе.

      Бољшевици су оборили власт коју су превратом и присиљавањем Императора на абдикацију установили царски официри, уз подршку елемената са двора. Дакле, не прескачи Фебруарску револуцију и срамоту коју је Русија доживела у марту исте године.

      Што се тиче твог инсистирања на Источној Немачкој, то је потпуно тачно. Као што је тачно да је Украјина пре 1991. године земља која има тешку индустрију и у којој се сасвим солидно живело, а после 1991. године земља која је за 27 година ''слободе'' изгубила 10 милиона становника, и у којој се данас, после још једног дивног, проевропског преврата, живи на рубу сиромаштва и срамоте. Али добро, могу да славе Бандеру и друге нацистичке слуге, Петљуру итд. За Русију исто важи. Додуше, почео је опоравак након десет година владавине америчког послушника Јељцина.

      Елем, једва чекам да у животу сретнем Италијана који ће за Ђулиелма Обердана рећи да је терориста. Или Мађара који ће исто етикетирати Либењија.
      Taj isti Jeljcin je doveo Putina na vlast. Pogledaj malo koliko je crkava obnovio za vreme tog "mračnog" perioda Rusije. Šta je mogao tada da radi? Rusija je posle raspada svojetskog saveza bila na kolenima, nemoćna. Poslušaj barem šta Putin ima da kaže o tome.

      Boljševici su zlo. Lenjin je zlo. Kao i svugde gde su komunisti bili na vlasti, unazadili su tu zemlju uz masovna ubistva.
      Last edited by Победа; 06-01-18, 14:44.

      Comment


      • Originally posted by Победа View Post
        Taj isti Jeljcin je doveo Putina na vlast. Pogledaj malo koliko je crkava obnovio za vreme tog "mračnog" perioda Rusije. Šta je mogao tada da radi? Rusija je posleda raspada svojetskog saveza bila na kolenima, nemoćna. Poslušaj barem šta Putin ima da kaže o tome.

        Boljševici su zlo. Lenjin je zlo. Kao i svugde gde su komunisti bili na vlasti, unazadili su tu zemlju uz masovna ubistva.
        То што је обновио цркве не значи да ће му руски народ икада опростити, о чему говори његов рејтинг. То су флоскуле неолибералних, издајничких елемената који данас у Русији немају никакву подршку. Јељцину никада неће бити опроштено, због мајкопске бригаде, Грозног, ''крвавог Устава'', несташица, националне срамоте и других ствари. И заиста, стављаш ''мрачног'' под знаке навода, после свега што је снашло Русију у том периоду.

        Једина добра ствар код тог квислинга била је што је свуда са собом водио потпуковника КГБ. Дакле, пијан је урадио нешто добро.

        Originally posted by Победа View Post
        Šta je mogao tada da radi? Rusija je posle raspada svojetskog saveza bila na kolenima, nemoćna
        Знаш ли ти уопште да је Јељцин потписао Беловешке уговоре, о дисолуцији СССР? Мимо референдума у којем је 70% становника РСФСР гласало за очување СССР.


        Комунизам се неће вратити. И добро да је тако, јер је са разлогом пропао. Али потреба да се прича и пише о нечему непознатом је очигледно ванвременска.

        Толико од мене, а Урошу се и јавно извињавам што је дискусија започета мојим постом морала да призива ствари које су тешке и тужне.
        Last edited by Bogi; 06-01-18, 15:10.

        Comment


        • Originally posted by Bogi View Post
          То што је обновио цркве не значи да ће му руски народ икада опростити, о чему говори његов рејтинг. То су флоскуле неолибералних, издајничких елемената који данас у Русији немају никакву подршку. Јељцину никада неће бити опроштено, због мајкопске бригаде, Грозног, ''крвавог Устава'', несташица, националне срамоте и других ствари. И заиста, стављаш ''мрачног'' под знаке навода, после свега што је снашло Русију у том периоду.

          Једина добра ствар код тог квислинга била је што је свуда са собом водио потпуковника КГБ. Дакле, пијан је урадио нешто добро.
          Ako ruski narod tako misli, ko sam ja da im namećem da je Jeljcin bio dobar?

          Ja s njima nemam ništa i pokušavam da sagledam situaciju objektivno. Za mene ta zemlja nije bratska ili tako nešto, pa gledam objektivnije stvari što se tiče Rusije i geopolitike nego veći deo ovog naroda. Često i grešim u nedostatku pouzdanih informacija koje je teško naći danas.

          Comment


          • Rusija je bratska u onoj meri u kojoj se narod bratimi.Ali mnogo više vole Bugare. Samo glupani mogu da govore majka Rusija i da se delije onako sa podaničkim stavom obraćaju majci Rusiji. Nije Rusija majka nego Srbija. Srbija je majka Rusiji. Srbija je bila moćnija, Srbija je pre stekla autokefalnost, Srbija je na brani katolicizma i islama vekovima, prvo Srbija pa tek onda Rusija. Činjenica, a protiv islama i katolicizma nemam ništa ni protiv tog naroda ali to je bitna činjenica za ove teme.

            Nikakva nam Rusija nije majka može biti samo ćerka, a kretenizam ide do te mere da mi sebe nazivamo Rusima na Balkanu.

            Baš su nas lepo braća Rusi ispoštovali Sanstefanskim mirom. Ristić je znao lepo sa Rusima.

            Nego mi volimo da umanjujemo sopstveni značaj, podanički dočekujemo nekog kgbovca Putina.

            Onog trenutka kada politiku ne budemo gledali na personalnom nivou tog trenutka ćemo postati politički pismeni.

            Kad mi neko počne rečenicu Putin će, Tramp će, Klinton je, odmah znam da se radi o laiku nad laicima jer misli da jedna persona drži konce u svojim rukama. To najveći faraoni nisu mogli da budu, a kamoli mizerni predsednici.

            Isto kao ono Siriza će, evo ih.. jeste će.. će da prihvati sve uslove koje mora a narod opet ĆE da proguta to jer je Siriza uradila. Vučić nacionalista ex radikal ĆE da prizna Kosovo da ne bi priznao izdajnik žuti Tadić a ako ga Vučić priizna onda je moralo tako, ne bi on da ne mora, kako kažu naši pametni penzionerčići.

            Zar je neko stvarno mislio da se taj nešto pita, sem što gleda što više da pokrade dok ne ode. Kao i svaki prethodni. Ne postoje slučajnosti.

            Comment


            • Kako sam se najeo posnog pasulja za rucak to je nerealno,naduvao sam se ko balon.Ima li ko neki recepat za brzi oporavak?Sto bi mogao popit da me popusti ova muka.

              Comment


              • Originally posted by limun View Post
                Slika mog cukundede (levo) sa njegovim kumom Dragutinom Dimitrijevicem Apisom (gore) i nekim oficirem (desno).
                Dobri su to ljudi bili. Nisam previse istrazivao istorijske cinjenice, ali sam siguran da sve sto su radili, radili su iz najbolje namere.

                Evo i jedne moje porodične iz malo kasnijeg perioda. Moj deda, levo pored Milana Stojadinovića
                Last edited by dekkard; 06-01-18, 16:06.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment



                • Pradeda Bozidar (gore levo) sa svojim saborcima iz Drugog pesadijskog puka "Knjaz Mihajlo" - krenuo u rat 1912, izasao iz njega 1918..
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Ovo je moj pra pra...đede

                    Screenshot_2018-01-06-17-40-09.jpg
                    (1765-1832)

                    A ovo sam ja


                    "I love to speak with Leonard
                    He’s a sportsman and a shepherd
                    He’s a lazy bastard
                    Living in a suit ."
                    Leonard Cohen

                    Comment


                    • Srbende srećno Badnje veče.
                      UEFA Champions League (13) - RECORD, La Liga (34) – RECORD, Copa del Rey (19), Supercopa de España (11).

                      Comment


                      • Originally posted by Tarantula View Post
                        Srbende srećno Badnje veče.
                        Hvala, takođe..

                        "I love to speak with Leonard
                        He’s a sportsman and a shepherd
                        He’s a lazy bastard
                        Living in a suit ."
                        Leonard Cohen

                        Comment


                        • Opet petarde I opet mi se dzukac sakrio iza bunara. Sad ni peceno prase nece da ga izvuce odande.
                          sigpic

                          Comment


                          • Neka neka... Samo jako!

                            "I love to speak with Leonard
                            He’s a sportsman and a shepherd
                            He’s a lazy bastard
                            Living in a suit ."
                            Leonard Cohen

                            Comment


                            • Originally posted by colke995 View Post
                              Opet petarde I opet mi se dzukac sakrio iza bunara. Sad ni peceno prase nece da ga izvuce odande.
                              Kog psa imaš?

                              Moj labrador ne konstantuje petarde i vatromet ceo život, netipično za pse

                              Comment


                              • Ma neki mesanac, lijaner "Belo pace". Od 5 kuca, 4 su bile crne kao ugalj, bez ijedne tacke, a on skroz beo I plisan, kao beli medved. Cim krenu petarde, nabije se iza bunara I ni da mrdne, a danas smo se igrali, sou smo pravili.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X