Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pričaonica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja jedem sve, ali ne mogu da zamislim celu sedmicu da bar 3-4 puta ne jedem belo meso. Imam jednu malu mesaricu, 250 dinara KG pilećih prsa, dzabe. Mada, dosta sam aktivan pa mi više prija hrana bogata proteinima.
    I LOVE HOUSE MUSIC!!

    Comment


    • Originally posted by z0La View Post
      Ja jedem sve, ali ne mogu da zamislim celu sedmicu da bar 3-4 puta ne jedem belo meso. Imam jednu malu mesaricu, 250 dinara KG pilećih prsa, dzabe. Mada, dosta sam aktivan pa mi više prija hrana bogata proteinima.
      Ču 250din,to dođe 2e.

      Kod nas je 5e, na akciju spusti se na 4.

      "I love to speak with Leonard
      He’s a sportsman and a shepherd
      He’s a lazy bastard
      Living in a suit ."
      Leonard Cohen

      Comment


      • Originally posted by Bane je View Post
        Ču 250din,to dođe 2e.

        Kod nas je 5e, na akciju spusti se na 4.
        Ali prsa su sa kostima. Moraš sam da filetiraš, za razliku od pilećeg filea, koje je samo meso. Možda na to misliš.

        Nikad nisam razumeo to. Kg pilećeg belog mesa sa kostima je oko 300 din, a kg pilećeg bez kostiju duplo skuplje. A filetiranje piletine je najprostija stvar.
        I LOVE HOUSE MUSIC!!

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Ali prsa su sa kostima. Moraš sam da filetiraš, za razliku od pilećeg filea, koje je samo meso. Možda na to misliš.

          Nikad nisam razumeo to. Kg pilećeg belog mesa sa kostima je oko 300 din, a kg pilećeg bez kostiju duplo skuplje. A filetiranje piletine je najprostija stvar.
          Aha.. E tako već ima logike.

          Pa filetiranje plus težina kostiju.

          "I love to speak with Leonard
          He’s a sportsman and a shepherd
          He’s a lazy bastard
          Living in a suit ."
          Leonard Cohen

          Comment


          • Originally posted by z0La View Post
            Ja jedem sve, ali ne mogu da zamislim celu sedmicu da bar 3-4 puta ne jedem belo meso. Imam jednu malu mesaricu, 250 dinara KG pilećih prsa, dzabe. Mada, dosta sam aktivan pa mi više prija hrana bogata proteinima.
            Bez kostiju kilogram 250 dinara ? Daj naruči mi jedno tonu, ja ovde plaćam bez kostiju belo 600 dinara a jedem skoro kilogram dnevno
            sigpic

            #PRAVDA ZA BRAĆU

            Comment


            • Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Originally posted by Bane je View Post
                Aha.. E tako već ima logike.

                Pa filetiranje plus težina kostiju.
                Težina kostiju svakako, ali u 1 kg sa kostima, imaš više od 500 g čistog mesa. Ja bi rekao oko 700 g mesa. Opet je to mnogo. Ispadne filetiranje neka posebna usluga, a to je samo skidanje mesa sa kostiju.

                Sa kostima Gang . Da je bez toliko, sad bi bio bogat čovek od pretprodaje mesa.
                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                Comment


                • Originally posted by Ves View Post
                  Ma sprdam se, zaboli me ko će šta jesti. Samo kažem da jesti meso bar jednom dnevno ili čak više od 3 puta sedmično je itekako isključiv pristup ishrani. Nemam pojma da li je to slučaj kod vas, znam da generalno naša tradicionalna kuhinja to forsira.
                  Јесте. То је драстично мало. Без 2х дневно, за ручак и вечеру, нема приче.

                  Comment


                  • Smara odvajati to od kostiju barem mene Mada ja nekad uzmem tako celo parče pa kuvam i jedem sa renom i kuvanim povrćem tipa šargarepa,krompir to obožavam a i supa od toga bude ekstra
                    sigpic

                    #PRAVDA ZA BRAĆU

                    Comment


                    • Al sam našao extra način da to devojka odradi umesto mene. Uzmem da odvajam meso kad je ona u blizini, i namerno loše radim. Ostavljam previše mesa na kostima...i ona počne da se nervira i krene... "gledaj koliko ti mesa ostane" što na kraju dovede do "ustani, ja ću to lepo odvojiti". Ona ispadne stručnjak u njenoj glavi, a ja dobijem dzaba filetiranje...svi srećni...
                      I LOVE HOUSE MUSIC!!

                      Comment


                      • Uh, kako možete jesti to belo - ni ukusa ni mirisa. Samo kad mu izmeniš totalno ukus dolazi u obzir - meni najbolji način pohovanje. Razmutiš jaja, naribaš sira, naribaš kore limuna, peršuna...uvaljaš u brašno, tako ga nekako progutam.
                        Uzmeš dobar masan komad junetine i dobro skuvaš, uz to domaći hren.....e to je već nešto.

                        Comment


                        • Pohovano meso nisam jeo ima 5 godina, ne volim nikako Samo na roštilju ili kuvano uz ren nema ništa lepše
                          sigpic

                          #PRAVDA ZA BRAĆU

                          Comment


                          • Originally posted by z0La View Post
                            Ispadne filetiranje neka posebna usluga, a to je samo skidanje mesa sa kostiju.
                            Ako se gadis da uzmes u ruku zivo meso kao ja onda ti nije skupo veruj mi... Dacu mu koliko trazi da isece taj file sto kupim na snicle a to sa kostima ni ne gledam


                            Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                            VALENTINO ROSSI #46

                            Comment


                            • Najodvratnije što sam pravio su puževi, sam proces je bljak. Prvo sam se jedva izborio za šerpu, bilo je ono - to neće u moju šerpu a ono zaslinilo dok se kuvaju.... faza 2 izvaditi ih iz kućice i odsjeći stopala....
                              Na kraju sam i sarmu pravio od njih

                              Comment


                              • Originally posted by Miletić View Post
                                Ako se gadis da uzmes u ruku zivo meso kao ja onda ti nije skupo veruj mi... Dacu mu koliko trazi da isece taj file sto kupim na snicle a to sa kostima ni ne gledam


                                Послато са LG-D838 уз помоћ Тапатока
                                Ozb? A šta bi rekao da čišćenje ribe? Kad joj presečeš stomak i moraš da vadiš celu unutrašnjost?


                                Piletinja u tiganju. Ostaviš je malo duže da porumeni, dobije onu zlatnu boju. Da poližeš prste...

                                Roštilj je svakako savršenstvo.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X