Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vrlo lepo pokazuje večerašnja igra sa koliko samopouzdanja igraju igrači Budućnosti i koliko veruju u ono šta igraju. Džikić je to lepo složio i disciplina u igri postoji, dobili su nas i Cedu i u uzletu su samo takvom. Naći će se neko ko će napisati "ali na kraju se prebrojavaju mrtvi." Možda, ali Budućnost realno ima bolju poziciju i bolje izglede a ja nisam neko ko može da zna šta će se desiti u plejj ofu, vi koji znate - zaradite lepe pare dok imate priliku.
    Rekao bih da će biti jako zanimljivo u plej ofu i na forumu.
    Spoiler
    Ako mi časi smrti postanu bliski,
    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
    Nije umio da odstupi,
    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
    Pao unapred, a ne unazad,
    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
    Uračunato i u moj pad.

    Comment


    • Ni defanzivna klinika Mege (Budućnost šutirala prilično skromnih 43%, 10/23 što je manje od 70%) im nije pomogla da izbegnu poraz od Podgoričana. Na pitanje da prokomentariše utakmicu Džikić je rekao:"Više volim da postignemo 94 poena uz procenat šuta za 3 43% i pobedimo nego 92 uz 70%." Na konstataciju novinara da je bio pomalo neuobičajen broj slobodnih bacanja u I poluvremenu, 25, koji se ne viđa često ni na utakmicama NBA lige gde poluvreme traje 4 minuta duže, Džikić je odgovorio u svom stilu:"25 kažete? Eto. Nisam brojao."
      Last edited by dekkard; 13-01-18, 20:14.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Dzikic je od prosecnih igraca napravio odlican tim. Njima je finale veliki uspeh sa tim da su vecinski u timu mladi crnogorci i cg generalno....Vratili publiku,guraju polako kako treba....Bokan uci posao...
        3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
        6× Montenegrin League champion (2007–2012)
        3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
        2× German League champion (2018, 2019)
        6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
        4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
        2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

        Comment


        • Sta se desava ako recimo Borac osvoji ABA 2 a Srbija zbog koeficijenta sledece sezone spadne na 3 ekipe?
          Da li ce u tom slucaju Borac biti siguran ucesnik ABA lige i ako bude losije plasiran od Mege, FMPa ili Partizana u kls ligi?

          Comment


          • ABA2 liga je relevantnija od nacionalnih takmičenja, tako da bi u tom slučaju pretpostavljam ispale dve lošije plasirane srpske ekipe.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • mislim da bi se samo dodao Borac...Primorska ili kako vec je po meni najbolja tamo..mada kozna...pojacace se svi verovatno pred kraj ako moze uopste...Neko prati tu ligu uopste?
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • THE REGIONAL LEAGUE STRUCTURE IN 2018/19 SEASON

                According to the league's propositions Bosnia and Herzegovina, Croatia, Macedonia, Montenegro, Serbia and Slovenia will have the following number of clubs in the 2018/19 season:

                Croatia – 3
                Serbia – 3
                Slovenia – 1
                Bosnia and Herzegovina – 1
                Macedonia – 1
                Montenegro - 1

                This number will be increased for 2 clubs. One additional place will be assigned to a club from the country with the best coefficient in the 2017/18 national standings. The other additional place will be assigned to the champion of the ABA League 2.

                Prvak Aba 2 ulazi kao prvak , nema nikakve veze sa plasmanom u kls-u

                Comment


                • Sta, 10 timova naredne godine?

                  Comment


                  • Dvanaest...10 iz nacionalnih liga +1 po nacinalnom koeficijentu + prvak Aba2

                    Comment


                    • Comment


                      • Ko ovog Simanica tera da igra kosarku treba ga krivicno goniti.

                        Comment


                        • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                          Ko ovog Simanica tera da igra kosarku treba ga krivicno goniti.
                          slazem se sa konstatacijom ..strasno ga je gledati ...na moju veliku zalost

                          Comment


                          • Originally posted by Laza Kacanski View Post
                            Ko ovog Simanica tera da igra kosarku treba ga krivicno goniti.
                            On treba da ide kod psihijatra..mentalna blokada...kad sma citao interviju Raskovica i video sta je odbio iz NCAA, ono nisam verovao..Najbolji program, cale gorstak i to je kraj jbga...
                            3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                            6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                            3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                            2× German League champion (2018, 2019)
                            6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                            4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                            2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                            Comment


                            • Momak je već dovoljno zaradio da se vrati u zavičaj i bude domaćin čovek, boli ga uvo
                              Možda se i desi neko čudo pa on postane ozbiljan igrač, ako mu se sve otvori ...
                              mogu samo da mu poželim sve najbolje, ako šta pomogne.
                              Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                              biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                              Comment


                              • Simanic mi zaista nije jasan.
                                Mnogi bi dupe dali za talenat i onakve predispozicije, a on kao mrtvo puvalo, bukvalno.
                                Prima 160k mesecno, strasno. To je cak vise nego sto placamo Ropeu.
                                Revidirati ugovor svakako, ali ovako nastavi, do kraja sezone ili da ostane u FMP-u jos jednu godinu za duplo manju platu, ili da ga zavaljamo Misku za Cancara i da nam sredi nekog amera, tipa Rocesti, Feldin ili recimo Kenny Gabriel(gotovo da ne igra u Panati).

                                Comment

                                Working...
                                X