Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Geronimo View Post
    Koliko znam, od kad su uveli ABA2 i skratili na 12 ekipa, nemamo - 10 ekipa ide po nacionalnom kljucu (nama 3), 1 dodatna ekipa zemlji sa najvecim koeficijentom i 1 osvajacu ABA2.
    Ali me ne drzi za rec, provericu...
    Da, to je to ... pre toga je važilo za prve dve zemlje. Mada, ništa nije lakše menjati od pravilnika ABA lige
    Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
    biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

    Comment


    • Alibi potez upave KKP u vezi smene Mute i postavljanja Čanka. Selekcija rostera je još gora od naše kada je timski defanzivni potencijal u pitanju, kao i obučenost pojedinaca da istu igraju. Mislim da je Muta to video i zato igra na koš više. Pravi raspad će nastati kada Čanak bude pokušao da zategne odbranu, period prilagođavanja bi mogao biti neprijatno dug za navijače ovog kluba. Ovo kažem jer se loša odbrana apostrofira kao uzrok brojnih poraza, a poboljšanja u odbrani nisu nešto što se dešava preko noći, naprotiv. Naravno, uvek ostaje mogućnost doselekcije i pozitivni uticaj elana koji prati svaki početak, ali teško da će to biti dovoljno za neki značajan rezultat ove godine. Možda sledeće sezone.
      Zanimljiv je i momenat otkaza Muti, posle serije teških utakmica i manje-više očekivanih poraza. Sledi serija lakših mečeva u ABA (MZT i Mornar kod kuće, pa FMP na strani, te Zadar i Igokea), potencijalan dobar rezultat iz ovih pet mečeva bi dao vetar u leđa novom treneru i pre svega upravi. Kao što rekoh, alibi potez.

      Comment


      • Srbija - 3
        Hr - 3
        Slo -1
        Bih - 1
        CG - 1
        Mak -1
        Aba2 -1
        Najbolji koeficient 1 ( gotovo izvesno da ce CG imati najbolji koeficient.

        Comment


        • @ madafaka73
          Često se pominje loša selekcija igrača, a prinuđen si da biraš manje loša rešenja ... zahebana rabota
          Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
          biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

          Comment


          • "Loša selekcija" je pojam koji se koristi kada rezultati i igra tima ne odgovaraju projekcijama navijača. Te projekcije su često nerealne. U našem slučaju, to bi bile priče o plej-ofu EL, u njihovom napad na ABA titulu i domaćicu. U ostalim slučajevima, "loša selekcija" može biti koristan izraz za analizu situacije.

            Comment


            • U vatrenoj košarkaškoj atmosferi pala najkvalitetnija odbrana ABA lige™, Zadar podsetio na slavne dane.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Bravo za slavni Zadar, moj pored Zvezde uvek drag klub iz bivse zemlje, lepa prilika u Baru da Zvezda bude prva..

                Comment


                • Prva po koš razlici, ali ne i kada je međusobni skor u pitanju. I dalje nam treba pobeda u Podgorici. Budućnost ima pravo na još jedan kiks, pod uslovom da nas ponovo dobiju kod kuće.

                  Comment


                  • Mogao bi i Fmp da iznenadi a i Mzt da dobije pa da ugodjaj bude potpun

                    Comment


                    • Po svemu vidjenom do sada cudo bi bilo da Cedevita igra i finale ABA a kamoli da osvoji ...videcemo gresim li za par meseci

                      Comment


                      • Muta se vratio u Dinamik, debituje vec sutra.

                        Comment


                        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                          Muta se vratio u Dinamik, debituje vec sutra.
                          Jel si mu cestitao?

                          Comment


                          • Završni turnir juniorske ABA lige održaće se 27. i 28. januara, a domaćin prvog fajnal-fora ovog takmičenja biće Laktaši.Posle polufinalnih turnira koji su se igrali u Beogradu i Zagrebu krajem novembra, saznali smo imena timova koji će putovati u Laktaše i boriti se za pehar šampiona. To su Crvena zvezda, Mega Bemaks, Budućnost i Igokea.

                            Poznat je i raspored igranja mečeva. Prvo polufinale 27. januara od 12.30 odigraće Crvena zvezda i Budućnost, dok će se od 15 sati sastati Igokea i Mega Bemaks.

                            Dan kasnije, 28. januara, ekipe će igrati za plasman. Meč za treće mesto na programu je od 14.30, a za prvo od 17 sati.

                            Dobra vest za sve ljubitelje košarke u regionu je da je obezbeđen direktan prenos na Areni sport.

                            Comment


                            • Koliko cujem sprema se otkaz treneru FMPa

                              Comment


                              • Uskokovic cluther.
                                Sto?
                                Sta se savade tu?
                                Ima sasvim korektan broj pobeda...mozda oni teski porazi od Buducnosti i onakav potpop u poslednjem kvoteru od sokica doprinose tome...

                                Comment

                                Working...
                                X