Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mnogo teska stvarno...prosto ne znam kako cemo...
    "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

    Comment


    • Originally posted by Laza Kacanski View Post
      Neb znao kako.
      Pa ocigledno da ta agencija koja je dovela Rajta u Igokeu dovodi i Dzona Dzenkinsa.
      Ocigledno da neko iz Laktasa ima dobrih veza sa takvim ljudima.

      Comment


      • Originally posted by Ricma View Post
        Dzikara ima cvrstu nameru da u aprilu ukrsti koplja sa Haralampijem.

        Deluje da ce ovo da bude odlicna sezona za njih, imace cemu Twister da se raduje.
        Buducnost igra bez nekoliko igraca i iako ima jos prostora za napredak, bitno je kako ce ekipa izgledati kad dodju najbitnije utakmice. Mislim da niko nije ocekivao da ce nakon 5 kola Buducnost biti prva. Recimo Dzikic je na pressu nakon Mege dosao i rekao da je ovo najgora utakmica koju su odigrali ove sezone.Nezadovoljan igrom, energijom, distancom u odbrani, dramaturgija samo takva.Plus Barovic dobio udarac u oko, izgleda da ce propustiti neko vrijeme ukljucujuci i sad ovaj Eurocup.Sead jos uvijek nedovoljno oporavljen ce morati da igra.Uglavnom, ima jos dosta sezone da se stvari promjene bar jedno 3 puta prije nego li se zakljuci ko je ozbiljan a ko ne. Evo Zdovc veli da su oni najjaca ekipa u ligi i da treba da pocnu da igraju kao takva.

        Comment


        • Originally posted by MrTwister View Post
          Buducnost igra bez nekoliko igraca i iako ima jos prostora za napredak, bitno je kako ce ekipa izgledati kad dodju najbitnije utakmice. Mislim da niko nije ocekivao da ce nakon 5 kola Buducnost biti prva. Recimo Dzikic je na pressu nakon Mege dosao i rekao da je ovo najgora utakmica koju su odigrali ove sezone.Nezadovoljan igrom, energijom, distancom u odbrani, dramaturgija samo takva.Plus Barovic dobio udarac u oko, izgleda da ce propustiti neko vrijeme ukljucujuci i sad ovaj Eurocup.Sead jos uvijek nedovoljno oporavljen ce morati da igra.Uglavnom, ima jos dosta sezone da se stvari promjene bar jedno 3 puta prije nego li se zakljuci ko je ozbiljan a ko ne. Evo Zdovc veli da su oni najjaca ekipa u ligi i da treba da pocnu da igraju kao takva.
          Ja mislim da Budućnost ako Zvezdu dobije i u Titogradu moze da završi prva, biće vam vazne utakmice i protiv Cedevite i Partizana tu se ne smeju izgubiti obe ako se juri prvo mesto. Mislim da imate dobrog trenera i što je još vaznije amerikanci dobro izgledaju na terenu.

          Comment


          • Ne znam u kom univerzumu je Cedevita najbolji tim ABA. Zdovc hrabri samoga sebe i one mekušce iz njegovog tima. Dobili jedan meč protiv Zvezde i sada žele da grade na tome... Čekaj bato, a šta ćemo sa porazima u prethodnih nekoliko sezona, posebno onima za trofeje, može li se to izbrisati gumicom? Bzvz smo im dali priliku da se razmašu po medijima, ali kada dođe tvrdo, biće sve po strarom.

            Meni se baš sviđa roster Budućnosti. Tri sasvim dobra pleja, to nema niko u ABA. Vrlo bitno u teoriji za neku kontrolu meča, neretko se igra sa dvojicom kompatibilnih na parketu. Braća Šehović i Gibson dopunjuju napadački izuzetno potentnu spoljnu liniju. Na niskom i visokom postu, potpomognuti krilnim igračima, dosta visine, skočnosti i brzine da se brzo zatvori reket, zaštiti obruč ili natera na promenu šuta. Ni skila ni talenta tu ne nedostaje. Zoki Nikolić veliki potencijal i moja želja za dres Zvezde, tu je i Ilić, iskusni Landry, Dača. Može da se strechuje, može da se napada iz reketa, konstantno na skoku na obe strane terena. Od nekih manje pozitivnih stvari naveo bih te ISO ili 1 na 5 Gordića i Ivanovića, ne znam do kada će im to prolaziti. Previše okrenuti pontiranju, tri pleja ukupno tek nešto preko 7 asista. No, vidimo da je to trend ove sezone u ABA gde se igra neka GSW košarka minus odbrana. Iako lepo za gledanje, teško da takva igra donosi trofej. Kad smo kod trofeja, a svakako da Budućnost gaji te ambicije (i treba da ih gaji), najveći kamen spoticanja po meni je trener. Jednostavno, nemam poverenje u Džileta. Tim i igra za sada deluju solidno, Budućnost se skockala i relativno uigrala pre ostalih, videćemo šta će biti kad ih ostali pristignu po tom kriterijumu.

            Comment


            • Zdovc nije alibi trener kao sto ih je dosad Cedevita imala, nije ga strah da izleti u javnost sa izjavom da se takmice za titulu i da ima tim za to sa kojim ce to da izbori. Sad koliko je to osnovano moze da se debatuje ali ima dobar tim na papiru plus neki igraci treba tek da se vrate iz povreda, uigraju i kliknu sa ostatkom ekipe, imaju dosta prostora za napredak tokom sezone.Musa je bas dobro poceo sezonu, iznenadio sam se kako ga je onako zakucao za klupu u drugom poluvremenu bukvalno je 15 zadnjih minuta na klupi presjedio a momak je krajnje korektno odigrao svoju ulogu i pored toga bio najefikasniji.

              Sto se Buducnosti tice, bojim se da malo vise hypujes neke igrace, poput Z.Nikolica koji je trenutno drvo na nekom nivou Lessorta samo bez brzine i atleticizma, tip je masu spor i dosta to ekipa koristi pa skoro svaki pik preko njega prodje dok je na terenu.Sa Barovicem je slican problem al on makar izadje na bekove da pokusa da ih isprati ovaj ni to ne moze. Gordic i Dzoni na PG su ok opcije al Ivanovic trenutno igra kao neki kombo bek, vise gleda svoj sut nego da kreira prvenstveno zbog nedostatka on ball igraca i kvalitetne ISO opcije. Svi drugi igraci u Buducnosti su masu zavisni od Gordica i njegove kreacije, nedajboze da se njemu nesto desi, raspali bi se svi odreda. Ilic igra korektno svoju ulogu al napadacki stagnira malo toga moze odigrati se za njega u napadu. Poeni iz tranzicije i iz ofanzivnog skoka ce ostati njegov izvor poena.Gibson ima kriminalne procente za 2, al zato za 3 je krajnje korektan, vidi se da je prirodan suter, ne remeti ga imao 5/7 ili 1/9 isti mu je sut i sutirace bez oklijevanja.Landry je tek od Zvezde dobio vise od 10 minuta u utakmici pa je za ocekivati da njegova uloga poraste sad ovom povredom Barovica. Ima i Buducnost jos prostora za napredak, prevashodno u odbrani dok u napadu ce dosta toga zavisiti od suta za 3, a malo je igraca u ekipi sa kojih se moze pomagati u sutu, sto cini Gordica i ostatak ekipe efektivnijim.

              Comment


              • Posle solidnog strarta trenerske karijere kada je uzeo neke trofeje nacionalnih prvenstava i kupova u Bosni, Hrvatskoj i Sloveniji, na većoj sceni je prektično nestao. Mislim da nema neki veći uspeh već 5-6 godina, uz vrlo loše epizode na mestu selektora Slovenije. Verovatno smatra da mu je Cedevita šansa da izađe iz mraka, radiće dosta na psihi igrača, da pokuša da ih preobrati iz totalnih luzera na ABA i EL nivou u pobednike. Meni taj posao deluje utopijski, izjave ovog tipa neozbiljne, ali ko sam ja da procenjujem.
                Za Musu pišem već neko vreme da je najveći potencijal iz bivše SFRJ, posle Dončića. Ako ga povrede zaobiđu, imaće dečko sjajnu karijeru.

                Comment


                • Goos, Miler, Zagorac, Pecarski, Samuels.... Partizan pravi drim tim.

                  Comment


                  • Originally posted by Bobinator BM13 View Post
                    Goos, Miler, Zagorac, Pecarski, Samuels.... Partizan pravi drim tim.
                    Za KLS?
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Originally posted by dekkard View Post
                      Za KLS?
                      Ljudi su konkurenti za ABA ligu. Dovešće oni sve što može. Pare im nisu problem. Trenutno neki jasan sistemski klub nepostoji tako da će osvojiti onaj koji individualno ima najbolje igrače.

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Za KLS?
                        Da, i po tabeli se vidi da su za Kls.. Zvezda im bezi nedostizno, elem manimo šalu Zagorac ima ponudu ali i jednog španskog kluba, videćemo. Sa njim Partizan je najači zato što za razliku od Cedevite ima i jak domaći teren.

                        Comment


                        • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
                          Da, i po tabeli se vidi da su za Kls.. Zvezda im bezi nedostizno, elem manimo šalu Zagorac ima ponudu ali i jednog španskog kluba, videćemo. Sa njim Partizan je najači zato što za razliku od Cedevite ima i jak domaći teren.
                          Zvezda beži Partizanu isto onoliko koliko Partizan beži Mornaru koji je pretposlednji, toliko o tabeli, smešno ju je i spominjati posle 5 od 22 kola. A Zagorac još nije došao, a i ako dođe (u šta čisto sumnjam) videćemo kako će da igra. Da i ne spominjem kako Partizan ima smešnog trenera. Ove sezone su oni ništa više od stabilnog ABA ligaša, mani trolovanje.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by dekkard View Post
                            Zvezda beži Partizanu isto onoliko koliko Partizan beži Mornaru koji je pretposlednji, toliko o tabeli, smešno ju je i spominjati posle 5 od 22 kola. A Zagorac još nije došao, a i ako dođe (u šta čisto sumnjam) videćemo kako će da igra. Da i ne spominjem kako Partizan ima smešnog trenera. Ove sezone su oni ništa više od stabilnog ABA ligaša, mani trolovanje.
                            A kako nazivaš Zvezdu, koja je pred otkazom 2,3 igrača izgubila 2 derbija i ima trenera početnika, Muta kakav god da je ima trofeje, trolovanje je pričati o Muti kao smešnom treneru , Partizan je sa slabijim timom prošle sezone bio na pobedu od finala, a Cibona sa još slabijim osvojila Aba ligu, neki anvijači Zvezde su za ove tri godine izgleda stekli preterano samopouzdanje.

                            Comment


                            • Ne bi tu trebalo da bude ikakve nedoumice, izmedju Partizana i ACB lige biras ACB ligu.

                              Comment


                              • Posle uvodnih rundi, kratki rezime - samo zapazanja o kojima se naravno moze diskutovati:
                                1. Nema opustanja za favorite, bar za sada, narocito u gostima.
                                2. Jutjub kanal lige, sasvim dobar.
                                3. Posjecenost u halama, cini mi se bolja nego ranije. Ljubljana i Skoplje kasne mnogo, nije mi jasno TO.
                                4. Sudjenje , cini mi se moze i bolje, ne znam da li podmladili staff ali cini mi se da moze bolje, mada bih mogao da izdvojim nekoliko sudija , ne puno, njih par koji bas guse igru.
                                5. Moja ekipa, zadovoljan , mozda i vise nego sto sam ocekivao, ukoliko dodjemo u poziciju da se borimo za trofej (mada meni licno nije prioritet) zgrabicemo ga sa obje ruke i bjezmo...
                                6. zadnje zapazanje za sad...idu mi na kurac sudije koje pustaju Branku Lazicu previse nedozvoljenih radnji u odbrani , nista naravno ne sviraju. On pocinje da bude defanzivni bijeli medved. Naravno , drag mi je igrac, odlican kosarkas, ali sam to primijetio, i to je pocelo da me nervira po malo...

                                Comment

                                Working...
                                X