Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • niko ne kaze da klubovi nizeg ranga treba da se ugase
    niti da KLS ne treba da postoji
    samo da KSS ne treba da sile klubove koji ucestvuju u visem rangu takmicenja dodatno moraju da igraju i seosku ligu

    Comment


    • Iz te seoske lige, kako je nazivaš iako ne vidim razlog za tu vrstu nervoze koja izaziva pežorativnost i omalovažavanje, iznikla je i Mega i evo sad Dinamik, a i FMP je stigao do plasmana u Aba ligu kroz KLS. Pa nisu oni pali s Marsa u regionalno takmičenje, već su u njega stigli zahvaljujući upravo tom takmičenju koje sada odbijaju da igraju?!!

      S tim u vezi, u obrazloženju Saveza stoji i zanimljiv deo u kome se kaže da, parafraziram, moraju da prihvate obaveze i takmiče se u prvenstvu države iz čijeg se budžeta finansiraju. Pri tome, svi u rukovodstvu tih klubova imaju neke aranžmane s državom, što lične što sportske, pa stoga i ne čudi što su veoma brzo promenili prvobitnu odluku jer nisu želeli da se skinu s dražavnih jasli, bez obzira da li je reč o sponzorskim ugovorima koje imaju po nečijoj direktivi ili o novcu lokalne samouprave.

      Pa koliko je bilo realno da odustanu od državnog takmičenja a da se u isto vreme finansiraju na način na koji se finansiraju? Mogli su da se i dalje protive, ali bi onda ostali i bez toga što trenutno imaju. A to niko od njih ne želi.

      Jedino da ta inače sposobna gospoda, koja ne bi imala ni gaće na sebi da nema ovakvih i onakvih aranžmana sa državom, pronađu alternativne načine finansiranja umesto što sa manjirkom stoje ispred onih koji ponekad ponešto sipaju unutra. Onda mogu da igraju i na Zelenortskim ostrvima ako žele, ali sada će morati da igraju takmičenje društva koje ih plaća.
      Last edited by Grmoje; 06-10-17, 12:17.

      Comment


      • Originally posted by Grmoje View Post
        Pa koliko je bilo realno da odustanu od državnog takmičenja a da se u isto vreme finansiraju na način na koji se finansiraju? Mogli su da se i dalje protive, ali bi onda ostali i bez toga što trenutno imaju. A to niko od njih ne želi.
        To što ne žele da učestvuju u državnom takmičenju ne znači da su se negdje odselili. Oni na regionalnom/evropskom nivou predstavljaju Srbiju, srpsku košarku i svoju lokalnu zajednicu, pa bi trebalo da država ima isti interes da ih pomaže i finansira. Uostalom, krajnji cilj domaćeg takmičenja je da izbaci ekipe za međunarodni nivo.

        Naravno, Mega, Dinamik i ostali su se preko nacionalne lige kvalifikovali za ABA, a takva prohodnost i dalje postoji, i treba da postoji, i za sve ostale u Srbiji. Kad se pojavi neko spreman da uloži novac i uspostavi dobru organizaciju u, šta znam, Spartaku iz Subotice, tim će imati mogućnost da se kvalifikuje za ABA 2 i dalje.

        Dvije stvari su bitne: jedna je da ABA ni na jednom nivou nije zatvorena liga, znači stvako ima pravo na ambiciju, a druga je da se KSS odrekne formalnosti zvane KLS superliga, a.k.a. nacionalno takmičenje. Najbolji srpski tim u je onaj koji ostvari najbolji plasman u ABA, i to je to.

        Comment


        • Originally posted by quentin View Post
          To što ne žele da učestvuju u državnom takmičenju ne znači da su se negdje odselili. Oni na regionalnom/evropskom nivou predstavljaju Srbiju, srpsku košarku i svoju lokalnu zajednicu, pa bi trebalo da država ima isti interes da ih pomaže i finansira. Uostalom, krajnji cilj domaćeg takmičenja je da izbaci ekipe za međunarodni nivo.

          Naravno, Mega, Dinamik i ostali su se preko nacionalne lige kvalifikovali za ABA, a takva prohodnost i dalje postoji, i treba da postoji, i za sve ostale u Srbiji. Kad se pojavi neko spreman da uloži novac i uspostavi dobru organizaciju u, šta znam, Spartaku iz Subotice, tim će imati mogućnost da se kvalifikuje za ABA 2 i dalje.

          Dvije stvari su bitne: jedna je da ABA ni na jednom nivou nije zatvorena liga, znači stvako ima pravo na ambiciju, a druga je da se KSS odrekne formalnosti zvane KLS superliga, a.k.a. nacionalno takmičenje. Najbolji srpski tim u je onaj koji ostvari najbolji plasman u ABA, i to je to.
          Nacionalno takmičenje nikom nije ostavio deda ili otac pa da mogu da ga ugase niti da nacionalnim prvakom proglase nekoga ko je igrao protiv svega dva ili tri kluba iz matične države. Pa to je nonsens, jer ako u Aba ligi neke godine zahvaljujući plasmanu ostanu svega tri kluba iz Srbije, onda bi prvak Srbije bio onaj koji je imao najbolji rezultat u ligi sa još devet nesrpskih klubova i samo dva srpska??!??

          Takođe, regionalno takmičenje je jedno, budući da je reč o ligi regiona, a međunarodna takmičenja pod okriljem ECA ili FIBA su ona koja uključuju predstavnike svih evropskih nacionalnih šampionata koji se kvalifikuju (naravno i regionalnih poput Aba lige), pa s tim u vezi ne možemo da poistovetimo Zvezdin nastup u EL kao međunarodni sa Borčevim nastupom u Aba 2, nazvavši ga isto "međunarodnim".

          Pa da onda Borac, kad je već postao "međunarodan" , ne mora da igra KLS. Ali da istovremeno revnosno dolazi na naplatu pred kasu foruma od kojih formira finansijski deo i plaća klub... Ma da, kako da ne.
          Last edited by Grmoje; 06-10-17, 12:52.

          Comment


          • Originally posted by Grmoje View Post
            Nacionalno takmičenje nikom nije ostavio deda ili otac pa da mogu da ga ugase niti da nacionalnim prvakom proglase nekoga ko je igrao protiv svega dva ili tri kluba iz matične države.
            Zapravo, sve se to može uraditi, ali nije važno za sada.
            Još neko vrijeme biće potrebno da se riješe mnogi problemi u evropskoj košarci, pa će se onda i ovo naše zamešateljstvo nekako razjasniti.

            Comment


            • To što ih država finansira, o kolikom se uopšte novcima radi?
              A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

              Comment


              • Originally posted by Laki21 View Post
                To što ih država finansira, o kolikom se uopšte novcima radi?
                to su jako mali iznosi moj Laki ali nasi se ponasaju kao Fiba.
                Ja razumem da se mnogi centri po Srbiji razvijaju i ulaze se u njih pa ajde ali ne nego i ovo malo sto se batrga
                zeli da se ubaci u kolotecinu i spasavaju necije fotelje i funkcije.
                Sada bi da mogu tu ubacili i Megu i FMP ali ne lezi vraze ne mogu jer nisu slabasni kao Vrsac. Dinamik i Borac.
                Moje misljenje je da je uradjena medvedja usluga ovim klubovima ali koga briga vise u ovoj banana drzavi za sport
                osim kaa dodje vreme balkona i slikanja.
                Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                Comment


                • ABA-2 je dupe doratovo, po kvalitetu dva grada jača od vode ... samo što je skupa i košta te nesrećne klubove.
                  Dinamik će da putuje u Rogašku, Ohrid gde će igrati jake utakmice, za razliku od Metalca, Spartaka ... budalaština.
                  Al dobro, nek se deca druže zbratimljeni gradovi, taj rad ... jbg, ne vidim neki sporcki razlog.
                  Ako Duda, Kari, Željko, Sale ... pričaju o važnosti nacionalne lige, onda se to ne komentariše.
                  Last edited by kankkunen; 06-10-17, 20:32.
                  Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                  biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                  Comment


                  • Originally posted by kankkunen View Post
                    ABA-2 je dupe doratovo, po kvalitetu dva grada jača od vode ... samo što je skupa i košta te nesrećne klubove.
                    Dinamik će da putuje u Rogašku, Ohrid gde će igrati jake utakmice, za razliku od Metalca, Spartaka ... budalaština.
                    Al dobro, nek se deca druže zbratimljeni gradovi, taj rad ... jbg, ne vidim neki sporcki razlog.
                    Ako Duda, Kari, Željko, Sale ... pričaju o važnosti nacionalne lige, onda se to ne komentariše.
                    Tebi barem ne moram neke stvari objasnjavati.
                    Na zalost Metalac niej u ovoj grupi klubova gde im je objektivno mesto i po tradiciji i po poblici koja voli kosarku a i po
                    ljudima koji su ulagali u Metalac. Ali ti odlicno znas cijom samovoljom nije tu gde mu je mesto, inace bolje bi utakmice
                    igrao i saRogaskom Slatinom nego sa Smederevom kojem na pola sezone preti gasenje i ciji igraci ne mogu doci
                    na zavrsnicu kupa jer nemaju opremu.
                    Doslo vreme pametan zaćuti, budala progovori a fukara se obogati.

                    Comment


                    • Ne radi se o Metalcu, al nema veze ... sporcki pozdrav
                      Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                      biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                      Comment


                      • Originally posted by Laki21 View Post
                        To što ih država finansira, o kolikom se uopšte novcima radi?
                        Negde su se predstavnici lokalne samouprave Čačka hvalili da su 2017. izdvojili 150.000 evra za KK Borac, a da će taj iznos biti navodno podignut na 200k u sledećoj godini.

                        To je samo lokalna samouprava, bez učešća Telekoma, Koleta i ostalih manjih sponzora koji dolaze takođe po diktatu sa strane, a mi sad možemo da im verujemo na reč da su dali toliko ili da im ne verujemo. Ali ono što je bez svake sumnje jeste da im svaki cvonjak zavisi od države, jer drugačijeg vida finansiranja jednostavno nema.

                        I sad kad im taj koji im daje novac kaže - ima da igraš protiv Konstantina i Dunava domaću ligu - oni šta će, moraju da salutiraju i da pojedu ono što su dan pre toga žvakali po medijima.

                        Comment


                        • Sponzori klubovima pare valjda daju da bi im omogućili da igraju protiv jakih ekipa, a ne slabih.

                          Comment


                          • Originally posted by quentin View Post
                            Sponzori klubovima pare valjda daju da bi im omogućili da igraju protiv jakih ekipa, a ne slabih.
                            to ...
                            Nije mi cilj da sedim na klupi i da pričam da sam NBA igrač. Kad napunim četrdeset godina i prestanem sa košarkom,
                            biće mi draže ako budem sav izlomljen od igranja, nego da budem krepak i čio jer sam karijeru proveo sedeći. - Marcus Williams

                            Comment


                            • Originally posted by quentin View Post
                              Sponzori klubovima pare valjda daju da bi im omogućili da igraju protiv jakih ekipa, a ne slabih.
                              Protiv koji jakih klubova će igrati Borac, Dinamik i Vršac?!

                              Pa na utakmici razigravanja za popunu Aba 2 samo jedan igrač Primorske je šutnuo trojku 19 puta Hajde da s malo više odgovornosti prema pisanoj reči i elementarnoj logici učestvujemo u forumskim diskusijama, a ne da proglašavamo sve i svakoga jakim ekipama.

                              Možda će jednog dana i učesnici Aba 2 moći da se nazovu jakim ekipama, ali to sada definitivno nije slučaj.

                              Naši predstavnici u drugom po kvalitetu takmičenju u regionu nameriće se na one koji su slični njima. I dobro je da se takmiče i u toj konkurenciji, ali je dobro i da igraju i KLS da se matično domaće prvenstvo ne bi krajnje devastiralo pošto je kvalifikovalo pomenute klubove za nastup u Aba 2.
                              Last edited by Grmoje; 06-10-17, 21:02.

                              Comment


                              • Originally posted by Grmoje View Post
                                Protiv koji jakih klubova će igrati Borac, Dinamik i Vršac?!

                                Pa na utakmici razigravanja za popunu Aba 2 samo jedan igrač Primorske je šutnuo trojku 19 puta Hajde da s malo više odgovornosti prema pisanoj reči i elementarnoj logici učestvujemo u forumskim diskusijama, a ne da proglašavamo sve i svakoga jakim ekipama.

                                Možda će jednog dana i učesnici Aba 2 moći da se nazovu jakim ekipama, ali to sada definitivno nije slučaj.
                                Konkurencija u ABA 2 sasvim sigurno će biti jača nego u KLS koju bi te ekipe inače igrale. Osim toga, ABA 2 znači lakši put do ABA 1, jer ne moraš da budeš bolji od FMP ili Mege.
                                Uz dužno poštovanje prema veličinama koje zagovaraju važnost nacionalne lige, ja bih volio da neko ipak objasni tačno koje košarkaške benefite ona ima u odnosu na regionalni model. Do sada smo čuli o finansijskim i moralnim imperativima, ali nismo čuli kako će to Srbiji donijeti bolje košarkaše.

                                *

                                Comment

                                Working...
                                X