Announcement

Collapse
No announcement yet.

ABA League 2018/19

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ostace Cedevita, ali samo u HRV ligi mislim ili tako nesto..
    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
    2× German League champion (2018, 2019)
    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

    Comment


    • I ovde ima masa ljudi koji nece da kupuju robu iz inata ako je iz hrvatske a nesto manje iz slovenije....mogu misliti kako ce reagovati deo njihovih potrosaca ako ode u omrazenu Sloveniju.

      Comment


      • Originally posted by Ganac View Post
        Da, pored mogućnosti da izmesti recimo u Osijek ili u Rijeku Cedevitu i da ima podršku sa tribina oni (on) se odlučiju da se fuzionišu sa Olimpijom???
        Prvo, oni su u EU (cro-slo) pa administrativnih problema nema. Sasvim je logicno da pojaca brend u SLO, a tu su i Lisac & co. Da je mogao bez problema da preuzme neki brend kako si naveo, sigurno bi to i uradio, dakle pretpostavljam da je rijec o sabotazi lokalnih mandrila.
        Ovo mu je super potez a ujedno i pisanje po ocajnom rukovodstvu hrtvatske kosarke.
        Bice to super prica ako od Lisca dobije logistiku bez mjesanja u kosarku a pomoci ce i SLO svom snagom.

        Comment


        • Cedevita potvrdila pregovore sa Olimpijom i zajednicki press za ponedeljak.

          Comment


          • Fali jaka Olimpija ovoj ligi, kao i Bosna, Split. Kakve bre Krke, kakve Igokee, Cedevite... To je moj kosarkaski rezon. Iako sam svestan da bi u Sarajevu i Splitu bilo ‘Srbe na vrbe’ i slicna koreografija.

            Comment


            • Krka i Cedevita su dobri klubovi, koji rade naspram svojih finansija i nikada nikog nisu ostetili,sta vise Krka je bila samarana vise puta, posto njoj bodove niko nece dati na lepe oci. To sto nema Splita, Bosne i jos nekih tiova jeste problem ali ti si uzeo tri kluba ova a nisi ubacio Megu i FMP kojima nije mestu tu. To bas i nije lepo sto bi se reklo. Problem lige su par stvari, od toga sto se ne zna budzet nijednog tima tacno, sve plate bi trebale da se znaju i tacni budzeti timova za sve i za plate posebno i to je veliki minus lige. Takodje, po meni bi trebalo da bude i vise ucesnika PO ili Playouta, bukvalno i dalje 6 timova je u vakumu i tu se moze svasta manipulisati i neki timovi kao npr Mega prosle godine cim se osetila bezbedno pocela je da tankuje i da se zajebava..Cak i od 1/4 nije lose da se igra, samo polfinale nema neko smisla po meni bar, da i ostali timovi osete malo PO, tim ce biti verovatno i jaci do kraja sezone a ne rasprodavati sve sto mogu da bi uzeli neki dinar..
              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
              2× German League champion (2018, 2019)
              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

              Comment


              • bice ova fuzija dobra ..mislim da ce biti vrlo ozbiljna ekipa to ...nece biti gostovanje u Ljubljani izlet nego ce se svako pomuciti dobro ne bi li odneo bodove kuci ...

                Comment


                • Tko ce zabraniti Cedeviti kako ce da se zove?
                  Nije prvi put, fantje.

                  Last edited by kronostime; 02-06-19, 10:04.
                  "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                  Meša Selimović

                  Comment


                  • Komso, komentar ti je za pomracenje a ne za ovu temu.
                    Bice svakako zanimljivo videti kako ce to izvesti jer Olimpija je cini mi se udruzenje ili je drzava/grad vlasnik kluba a Cedevita ima vlasnika...Tedeskog.
                    Spoiler
                    Ako mi časi smrti postanu bliski,
                    I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                    Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                    Nije umio da odstupi,
                    Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                    Pao unapred, a ne unazad,
                    I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                    Uračunato i u moj pad.

                    Comment


                    • Originally posted by kronostime View Post
                      Tko ce zabraniti Cedeviti kako ce da se zove?
                      Nije prvi put, fantje.

                      kompleksi ponovo jasu .....

                      Comment


                      • Сутра брзо долази - треба човек постати
                        Нестали су кодекси, остали су комплекси
                        Победе су порази, а исходи су потресни!

                        Comment


                        • A ko je novi trener?

                          Rimac vodi prvo poluvreme a Zdovc drugo.

                          Comment


                          • Originally posted by Stojanče View Post
                            A ko je novi trener?

                            Rimac vodi prvo poluvreme a Zdovc drugo.
                            dekkard PR
                            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                            Meša Selimović

                            Comment


                            • Neka je sa srecom. Vrlo hrabro zaista. Meni je ovo izazovno, mislim da je Olimpija najvise dobila, u smslu da se spasila ispadanja i dobila jednu finansijsku stabilnost, pretpostavljam na duzi rok.

                              https://www.youtube.com/watch?v=Bsuv4kn2NTU


                              Vidjecemo kako ce se ovo odraziti na Cibonu i Zadar prevashodno, mozda "gospodarstvo" Hrvatske sada odvoji vise novca za reprezente njihove kosarke.

                              Da li ova fuzija utice na nacionalni koeficijent klubova iz Hrvatske, s obzirom da su izgubili jedno mjesto? Pretpostavljam da ne, da su koeficijenti ukinuti od kad se u ABA 1 ulazi iz ABA2, tj postoji samo maksimalan broj klubova iz jedne drzave preko kojeg se ne moze ici , a to je 5,mislim.
                              Last edited by Nemam_ti_kad; 04-06-19, 12:42.

                              Comment


                              • Dobile su obe strane, kao sto sam pisao dobijaju velik marketing Cedevita. Sa Olimpijom mogu doci do EL a to je jos veci i bolji marketing. U Zagrebu to ocigledno nisu mogli, imace i navijace.Mozda se na pocetku budu bunili ali kad dodju imena, rezultati, oni ce se vratiti...

                                Dobile su obe strane, mozda najvise grad Ljubljana, moci ce konacno da gledaju jedan ozbiljan projekat. Kaze Tedeski od kad su usli u kosarku zarada 2x..to je ono sto pricam, da se bogatim moze vratiti na neki nacin, samo mora biti bogat jbga..

                                Al ne jbga..kod nas drzava stoji iza tima i onda je ludilo kad budes njabolji u zemlji...sve se moze kad se hoce, ako si pametan..on daje i uzima kosarci...i svaka mu cast. Koliko je zatrovan basket, govori cinjenica da je morao pobeci u Sloveniju...
                                3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                                6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                                3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                                2× German League champion (2018, 2019)
                                6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                                4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                                2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                                Comment

                                Working...
                                X